|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Inhibin B i Anti-Mullerov hormon
29.11.2010 14:37:30   
regi
cure,zanima me zna li koja gdje se moze ovaj hormon uraditi u BiH?
u KB Zenica nisam sigurna da ima,mada nisam zvala.
a ja pripadam KB Zenica.
privatno rade na ILidži u labu,al kosta paprenih 126 KM!!!
hormon kosta 126 KM...jadni mi sto se borimo sa neplodnošću...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 31.10.2012 14:45:26 >


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Inhibin B
10.12.2010 12:24:38   
Sanelina73
Pozdrav dragim mojim trudilicama.
Imala bih jedno pitanje pa ako neka od vas zna da mi odgovori
Interesuje me da li se kod nas i gdje u Sarajevu drzavno ili privatno moze uraditi AMH (Anti mullerov hormon) i INHIBIN B i koja je cijena ova dva hormona
Unaprijed hvala
Veliki pozdrav

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Inhibin B
12.12.2010 19:47:44   
Leva
Sanelina mislim da sve te pretrage mozes uraditi u labu u Luzanima ali je dosta skupo. Mora se negdje raditi i u drzavnoj samo ne znam gdje...Mozda ne bi bilo lose da nazoves Mehmedbasica i pitas dr.Maju. Ona dobro barata sa svim mogucim i nemogucim pretragama kao i lokacijama na kojima se mogu obaviti.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Inhibin B
12.12.2010 21:22:36   
Sanelina73
Cao moja Leva,
Hvala ti puno na informaciji. I ja sam cula da se ove pretrage mogu uraditi u lab. u Luzanima ali je dosta skupo,pa sam mislila da se moze jos negdje uraditi.
Zvala sam DIP, medutim oni ne rade ove hormone,nazvacu dr. Maju pa cu nju pitati.ž
Veliki cmok

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Inhibin B
13.12.2010 12:44:19   
regi
u luzanima je inhibin 126,amh 406 KM! to je pljacka.ja sma se raspitivala svugdje:zenica,tuzla,sarajevo-kako su meni rekli-nema ih nigdje radit(pogotov amh)

u BG,iz prve ruke,znma da su po 20e,
ako nekome treba,neka pokusa sa dhl-om ili fedexom vidjet da poslje krv,mada ,mislim,da oni traze da se dode,jer ne moze krv stajati za te pretrage
nije vala tesko ni otici do bg,sve za dan zavrsiti.moze ti bit 200 KM i put i pretrage.
ovdje ,u luzanima,je to 550 KM!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Inhibin B
13.12.2010 22:33:16   
Sanelina73
Cao regi,
Hvala ti puno na informaciji. Ne mogu vjerovati da se ovi hormoni mogu samo uraditi u Luzanima od ovolikog Sarajeva i nigdje vise, niti privatno, niti drzavno, sramota. A sta da nekome hitno treba da uradi ove hormone, a nema tih 550 KM, nikom nista, e svasta.
Maltene inseminacija kosta ovoliko.....
Ne znam koji je kod tebe problem, a jesi li ti vadila ove hormone?
U svakom slucaju tebi hvala puno
Pozdrav, sretno

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Inhibin B
14.12.2010 9:54:28   
regi
ma,ne,nisam ih vadila.
amh sam htjela cisto radi sebe(naravno da mi to niko nikad niej trazio).
imam 27 godina,ali sporo reagujem na stimulaciju.dakle,ne slabo(obicno zene sa niskim amh reaguju slabo),nego psoro. recimo,sa 27 godina,definitivno su dr odlucili da krecemo sa 4 ampule merionala,sto bi i,recimo,odgovaralo zeni od 40 godina.
na kraju,za 10 dana stimulacije,dobijem ja 8-9 jajnih stanica,la sa 4 menopura ili gonala,a sa mojih 27 godina,to bi trebalo puno brze da ide.
eto,zbog toga htjedoh amh da radim,bas da vidim kakav je.
a inhibin ce raditi moj muz,jer je on pokazatelj odvijanja spermatogeneze.kako skuzih,tamo gdje je nema nikako,jinhibin je nizak skroz.
obzirom da cemo ici kod urolloga u Bg,uraditi cemo ova dva hormona za 40e.
kazem ti,isplati se sjest u auto i otic,sve za dan mozes zavrsit.
ja i mm smo za jedan dan otisli u ZG,obavili neke pretrage,kod dr.a u 16 h u ZG, i vec oko 21h bili kuci.
dakle,nista to nije strasno.zrtvovati jedan dan za tako bitne nalaze....mislim da albovi u bg rade i subotom.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Inhibin B
30.10.2012 19:05:29   
White rose
Ja sam AMH radila u Splitu, u laboratoriji ANALIZA i koštao je 400 Kn. Doktor mi je rekao da kod nas u Bosni to skoro pa i ne rade, pa mi je preporučio da uradim tu, ali znam da je spominjao da negdje u Hercegovini ima jedna laboratorija koja radi te nalaze, čini mi se da je rekao Posušje ili Široki Brijeg, ali ne znam tačno...

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Inhibin B
30.10.2012 19:08:10   
disa82
pozzz

vidim da ste govorile o anti millerovom hormonu pa bih vas molila da mi date broj telefona ili mail,adresu gdje ste radile da bih mogla stupiti u kontakt s njima u vezi ovog hormona koji hitno treba da uradim

unaprijed hvala user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Inhibin B
30.10.2012 19:35:33   
san4
Zdravo Disa82!
Ako si iz Sarajeva,na Grbavici u Shoping centru nalazi se labarotorija Nalaz.
Ukucaj labarotorija Nalaz I vidi,cini mi se da rade Anti Milerov hormon(Ne znam postaviti link)user posted image

(odgovor članu disa82)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Inhibin B
30.10.2012 19:46:59   
disa82
HVALA san4 puno za informaciju

otvorila sam i provjerila rade
evo link za one kojima isto treba

http://www.nalaz.org/wp/infekcije-vezane-za-trudnocu-parametri-vezani-za-fertilitet-i-neonatalne-infekcije/

(odgovor članu san4)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Inhibin B i Anti-Mullerov hormon
31.10.2012 14:45:00   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: disa82

Pozz svima,
Zanima me da li je neko radio Anti-Mullerov(AMH) hormon i gdje i koliko kosta?? Čula sam da postoji neka klinika u Brckom pa ako ko zna neka mi javi ili koja druga klinika u BIH koja radi ovaj hormon. Hitno mi je potrebno da uradim ovaj hormon pa molim da mi ko ima kakve informacije javi.

Unaprijed hvala ! user posted image



IZVORNA PORUKA: mia 74

AMH možeš uraditi u Sarajevu u shoping centru Grbavica-Labaratorija NALAZ. Nalaz košta 200 KM (bar je toliko koštao prošle godine)




IZVORNA PORUKA: pahuljicamala

disa82 U Brckom imate laboratoriju Alfa lab, ali ja trenutno nemam kod sebe kontakte. radila sam to prosle godine kod njih, ali se ne sjecam koliko je kostalo. Potrazit cu broj telefona, pa mozete pozvati da pitate. Oni Vam mogu faxirati ila mailom poslati nalaz kada bude gotov, tako da ne morate ici dva puta. Sretno i LP




IZVORNA PORUKA: pahuljicamala

Disa, zdravouser posted image Pronasla sam broj telefona Alfa Lab u Brckom, pa nazovite da se informisete o svemu. Drago mi je ako sam uspjela pomoci. Puno srece Vam zelim, od srca!user posted image 065514635

Veliki pozdrav!






_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu disa82)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Inhibin B i Anti-Mullerov hormon
31.10.2012 15:06:26   
sirnica
disa82, ja sam iz Brčkog i ova Alfa uzima samo krv, a svi se nalazi rade u Beogradu, pa vraćaju u Brčko. Nazovi ovaj broj što si dobila, raspitaj se, ako ti ikako mogu pomoći javi mi na pp. Sretno!

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *