|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor tablete
5.12.2010 23:16:58   
Aida.G.
Silver, i ja sam izgubila nesto malo kilograma..ustvari nisam se vagala ali vidim da mi fale slaufi:)
sto se tice ishrane trudim se da ne jedem previse ali majke mi ponekad pojedem nesto slatko..sta cu ne mogu da se pridrzavam u potpunosti..inace nisam neki karakter kada je hrana u pitanju...mucnine nemam valjda sto jos uvijek pijem po pola tablete...ali ubrzo trebam po cijelu tabletu da pijem pa vidjecu sta ce  biti..u svako slucaju cujemo se..sretno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Siofor tablete
6.12.2010 8:35:16   
M kao Mama
Ako je suditi po jutrošnjim farmerkama, ja sam izgleda rekored, jedva ih obukoh, jest da su oprane, ali sve su prilike da sam se udebljala, kako ne znam.

Ne bi bilo loše da ovdje razmjenimo i režime ishrane, to bi puno značilo, evo npr. za ove kao ja.

Sve se nešto čuvam i patim, ali slabo mi ide.

Mučnine, kiselina, vrućina, u momentu loše da ću se onesvjestiti to su trenutni simptomi.

(odgovor članu Aida.G.)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Siofor tablete
6.12.2010 8:55:19   
Amelaa RR
Moja jako dobra prijateljica pije sifor, i na pocetku je imala jako veliki problem s hranom tj: nije mogla nista jesti na sve joj se povracalo. Cak je bila na bolovanju jer nije mogla nista jesti i bila je jako iscrpljena. Sada joj je bolje hvala Bogu. Doruckuje musli, ili crnu kiflu s ABC sirom. Ruca tunjevninu i sl. a vecera nesto kod kuce na kasiku. Tako mi je ona rekla. Ona je smrsala..eh sad da li od siofora ili od promjene rezima ishrane. Naravno posto je na samom pragu dijabetisa doktorica joj je rekla da mora izbaciti slatko, sokove i sl. Kaze da se ne drzi 100% toga al vecinu jeste.I naravno i oni imaju problem neplodnosti.


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 6.12.2010 8:57:08 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Siofor tablete
6.12.2010 14:12:16   
regi
evo,reci cu i ja svoje iskustvo.
ja od glufomina nisma imala niti jednu jedinu nus pojavu. recimo,ujutro uzmem kasicicu meda sa maticnom mlijeci i odmah popijem gluformin.dakle,meni nikad mucnine,pa cak i ako ga popijem ako nisam jela.
smrsala sam za nekih 6-7 mjeseci 15-16 kg.smatram da je mnogo doprionio gluformin,ali mozda cak i vise promijenjen rezim ishrane.
izbacila bijeli hljeb,jela krisku crnog citav dan.
izbacila slatkise,sokove,sve rafinirane secere i tjestenine.
krompir sveal na minimum(od njega mogu zivjeti svaki dan,i njega jedinog nisam skroz izbacila) rizu nikako
inace slabo jedem povrce...nazalost...
majonezu ne jedem,trapist na minimum.
vec 2-2.5 mjeseca nisam ni gram smrsala,ali ni udebljala se,makar sad jedem slatko,jedem hljeb,jedem krompir.
trudim se voditi racuna o kolicinama.
sad kilaza stagnira,nije ni cud sto ne mrsam,jer jedem mnogo zabranjenog.
medutim,bilo mi j emalo dojadilo to konstantno da pazim,ap sam se opustila,mada bih trebala jos smrsati.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Siofor tablete
6.12.2010 22:45:07   
srma
ja Siofor pijem nepuna dva mjeseca,prvih 15-ak dana imala sam groznu mucninu, ponekad i vrtoglavicu...sad je sve ok... pijem 3x pola tablete nakon obroka.
terapiju mi je,zbog PCO, odredila dr Velija Zelija i za manje od 2 mjeseca, uz siofor i promjenjen rezim ishrane smrsala sam 8 kg user posted image .

dr mi je rekla da moram imat tri obroka dnevno, da iz ishrane izbacim sve slatkise i sve sokove (cak i sokove od svjezeg voca)  kao i svu bijelu tjesteninu..
eh sad, trii obroka imam  svaki dan, sokove ne pijem nikako, hljeb bijeli ne jedem al pizzu i pitu jedem u dosta manjim kolicinama u odnosu na ranije, slatkise mjenjem vocem....



(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Siofor tablete
7.12.2010 8:30:51   
M kao Mama
Žene, blago Vamaja Vam se divim, ja ni grama smršala nisam, na vagu nisam stala ima godina, i godina, ali znam po odjeći.

Ja ću ovoh dana na kontrolu akobogda pa ću se posavjetovati sa dr. šta da radim, naime pila sam i ja tako to po pola prvo 1, pa 2 i onda sam došla na 3 tablete.

Međutim, problem je kod mene što ja jedem 2 puta na da, ujutro doručkujem do 11 sati i jedem kada dođem kući, a to sve zavisi od obaveze, u većini slučajeva to bude do 18, međutim sinoć je to bilo oko 20, ali pojela sam salatu.

Hljeb - prvih nekoliko dana, jela sam doslovno mrvice, i onda sam shvatila jednostavno da mi nije dobro, pa sam počela pomalo da jedem i naravno crni.

ZA doručak jedem crni hljeb ili kifle

kasnije uzmen nešto od voća ili kafu, eventualno neki integralni keks (jedan, dva) uz kafu i ručam .

ZA ručak gledam da bude nešto uz šta mi ne treba hljeb, a i ako treba jedem bez hljeba i onda samo na kraju malo uzmem hljeba, doslovno koricu samo da mi ne bude loše.

Evo za ovih mjesec dana nikako nisam jela makarano, ali sam kupila integralne pa eto možda njih smijem.

Pite , pice i ostalo svedeno na minimum, minimuma, picu neki dan uzela komadić, a pitu sam jela nekoliko puta.

Slatko sam haman izbacila iz u potrebe,
i ostade problem tableta, ja popijem ujutro nakon doručka i to nakon ručka, ali popijem po cijelu.

Da nisam možda ja napravila neku zbrku u orgaizmu, jednostavno mjesta za treći obrok nema, pa tako ni za tabletu tu treću.

(odgovor članu srma)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Siofor tablete
7.12.2010 9:11:21   
regi
nemam ni ja veceru,nikad ju nisma ni imala.
ujutro ,uz med,popijem prvi gluformin.na poslu dorucak oko 10 h,drugi gluformin.kad doedem kuci oko 16 h rucak i treci gluformin i to j eto.
kasnije uzmem voca, nekad neki slatkis(u zadnje vrijeme), kokice,ali pravu veceru-nikad.
jednostavno nisam gladna.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 157
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.12.2010 9:21:56   
M kao Mama
Pa, jel ti dr. rekla da možeš tako, da nije agresivno za organizma u razmaku od 4 sata da popiješ dvioje doze, a onda nakon 8 ili 9 sati treću dozu, 

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:38:27 >

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 158
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.12.2010 9:31:58   
taurus
mama Alma
sad nešto razmišljam....
bojim se da si ti takvim načinom prehrane usporila metabolizam
organizam nikako ne trpi samo dva obroka dnevno
najidealnije bi bilo da možeš jesti svaka 2-3 sata po malo
probaj drugačije raspodijeliti obroke i praviti manji razmak, kako bi tijelo imalo uvijek nešto da "radi"
znam da je to teško izvodljivo na poslu, ali pokušaj
ponesi sa sobom voće, pa neku čokoladicu od žitarica, suhi keks...
i naravno šetaj, kreći se, ma bilo koja fizička aktivnost je dobrodošla

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:38:04 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 159
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.12.2010 9:38:11   
M kao Mama
Evo moje drage tauruščice, dušice moje,

ja ne znam šta da radim više, situacija je poprilično teška,

sad ću pokušati da pojasnim,

ovako ustajem u 6, oko 7 sam već napolju i krećem prema poslu i tu mi je već loše, muka, muka, haos, uvijek gledam da u tašni imam nešto za prvu pomoć to su uglavnom one bonžite, žitarice čokolade, ili dijetalni keksi, to uzmem malo samo da preguram krizu, ujutro nema šanse da mogu jesti, ali nikako, imam nagon na povraćanje.

Popijem kafu i doručak je oko 10, 00 do 10,30 kolektivni, i onda do kuće umem neku voćku, više ne jedem jer ne znam šta da jedem, kući sam oko 17,30 i jedem do 18,00 i tu je kapak, opt neka vočkica ako se zasjedne.

Međutim, kako pijem siofor osjećam pomak, kada jedam sita sam, što prije nije bio slučaj, sad sam jela za sat opet gladna, ako ništa tu osjetim pomak, možda mi jednostavno treba vremena dok se organizam pokrene i navikne.

Baš sam u nedoumici teško, oko ove hrane, treći obrok nemam gdje smjestiti nema šta.

I još jedno pitanje

Taurus, ti ćeš nam najbolje odgovoriti, ako kaže dr. 3 puta dnevno siofor, da li to znači otprilike na svakih 8 sati, ili može ovako kako radi regi.

Uh, puno pitanja i upitnika iznad moje cocke, hahah

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:37:41 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Siofor tablete
7.12.2010 11:16:50   
taurus
doziranje siofora ne ide na isključivo na sate
ako ti je dr. rekla 3 puta dnevno to ne znači da uzimaš svakih 8 sati već uz tri obroka
važno je da se siofor pije uz obrok ili neposredno iza njega, a nikako na prazan želudac

po ovom tvom režimu ishrane najveću pauzu imaš od 10 i 30 do 18
to je baš dugo....
mislim da bi u tom periodu trebala ubaciti jedan mali obrok (kifla, žitarice, jedno kuhano jaje, banana, voćni jogurt, puding, nekoliko badema itd) samo da aktiviraš metabolizam, pa čak ako tada i ne osjećaš glada a

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 161
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.12.2010 11:27:36   
M kao Mama
E, super ljubice moja mila, vidiš ti nikakve fajde od dr, hahaha, dok ti to meni nisi objasnila, tako ću akobogda od danas i uraditi,

to mi je bitno da znam da ne mora po satima da se gleda.

Jutros sam doručkovala puru, pa ću oko 13 nešto malo uzeti i popit ću do 13,30 još juednu i onda jednu kada dožem kući.

Valjda će konačno i mene sunce ogrijati,

HVALA PUNO

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:37:23 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 162
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.12.2010 19:05:20   
srma
Mama alma pokusaj da doruckujes prije posla.
Vjeruj mi, ni ja prije nikad nisam mogla jest rano (prije 11 -12 sati a ustajem oko7).  u pocetku sam  sam se bukvalno tjerala nazor da pojedem pahuljice s mlijekom ili tanku krisku hljeba namazanu necim, nakon samo par dana sam se navikla na dorucak tako da sad ne mogu bez njega user posted image

Radnim danom, kao sto rekoh, za dorucak jedem pahuljice s mlijekom  (oko 8 sati). Rucam oko 13 sati i to u glavnom crna kifla ili 1-2 kriske crnog hljeba namazan abc sirom, malom pastetom ili zdenkom i uz to popijem casu jogurta.Jogurt mi pravo godi odkad sam na sioforu.
Veceram oko 18 sati. Za veceru, kao i vikendom, jedem sve sto sam za taj dan spremila ali u malim kolicinama i sa dosta salate. Izmedju obroka i navece jedem voce.
I da, trudim se da makar svaki drugi dan vozim sobni biciklo po 20-ak minuta.





< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:36:58 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 163
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
7.12.2010 19:21:44   
Anoniman
eh curke, ja sam se sad vagala i za ovih mjesec i po siofora "ofalila" sam 3 i po kg! S tim da sam se po pitanju hrane totalno opustila bila, ali tome je sad kraj!!! Moram se ponovo vratiti na rezim ishrane koji mi je dr. preporucila!

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:36:43 >

(odgovor članu srma)
  Neposredna veza do poruke: 164
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
8.12.2010 11:07:46   
M kao Mama
Jutros sam jela oko 8 popila siofor i opet ću tamo između 12 i 13 jesti, i onda kući kada dođem.

Otprilike to će biti taj sistem za tri tablete. Pa ćemo vidjeti akobogda nadam se rezultatima.

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:36:23 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   Inzulinska rezistencija i siofor tablete
26.12.2010 18:16:37   
placljiva
Drage moje,ja sam ovde nova...Počela sam da pijem siofor tablete uveče po 850 mg.od 20 decembra.Nije mi potvrđena dijagnoza policističnih jajnika,ali imam insulinsku rezistenciju...Nemogu već 2 ipo godine da ostanem trudna...user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 29.12.2010 20:36:04 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
29.12.2010 20:35:10   
Amelaa RR
Evo i mene ovdje...od sutra pa ubuduce...siofor 500 3xpo pola tablete ...sretno nek nam je..

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 31.12.2010 8:59:12 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu placljiva)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
29.12.2010 20:44:25   
placljiva
Amelaa dobrodošla,nadam se da će i nama sreća da se osmehne.Srećno sa sioforom.user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
29.12.2010 22:17:06   
mina minka
ej cure de napisite vase vrijednosti da uporedim s svojima

_____________________________

Šansa se uvijek pojavljuje u najnepovoljnijem trenutku

(odgovor članu placljiva)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 9:04:12   
Amelaa RR
Evo mojih vrijednosti
user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 9:27:55   
Amelaa RR
Evo ja i moj drugi dan s Sioforom, sto se tice reakcije ...ne znam..jucer sam imala poslje svakog obroka metalan okus u ustima, i mucnina... ali pila sam dosta vode tako da nije bilo previse strasno.

Mucninu mi izaziva isto pomisao na slatko, tako da mi to izbacivanje ne pada tesko. Hljeb sam ionako vec prije izbacila tako da i to je veliki plus...Dr. Velija mi je rekla da je ova rezistencija bila prepreka za moje mrsanje, jer sam bezbroj puta bila na dijeti, pridrzavala se al..jok...razlog je bio manjak inzulina...
 
Jucer sam rucala pahuljice s mlijekom 0,9%.
Vecerala oko 19:00 piletinu s povrcem.
Pojela jabuku oko 21:00 i u toku cijelog dana popila oko 2l vode.

Doruckovala sam oko 08:30 sardinu u maslinovom ulju i jednu crnu kiflu s zitaricama.
Popila duzi espresso u velikoj solji bez secera, 0,5l vode odprilike


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 9:33:39   
placljiva
Amela ja sam već 10 dana na sioforu,posle 7-8 dana sve neželjene reakcije su nestale.Već primećujem da sam krenula da mršavim.Da li ima neko ko je sa ovim tabletama ostao trudan,da nam podeli iskustva...user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 11:22:16   
Amelaa RR
Zoe je ostala trudna men se cini poslje siofora...a valjda cemo i mi ako Bog da!user posted image user posted image
Ja sam jutros ustala i stomak mi nije bio napuhan kao inace...i sto je najbitnije ne osjecam vise potrebu za hranom, tj:UH...
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu placljiva)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 11:36:21   
placljiva
Samo nastavi sa sioforom i daće Bog da i mi u 2011.godini ugledamo user posted image .

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Inzulinska rezistencija i siofor tablete
31.12.2010 11:59:25   
Amelaa RR
Amin! Mislim da ce mi prvenstveno siofor pomoci da smrsam i naravno potrudit cu se da se sto vise krecem... Iako sam na poslu dugo..imam sobno biciklo koje cu ganjat svaki dan po 1h...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu placljiva)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *