|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:48:22   
koka i po
i ja bih prvo posumnjala na organski problem da ne govori da ga je stah i da se boji.
nikakvo traumaticno iskustvo nije imao.nastojim da ga sto vise socijalizujem.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:49:36   
megi
koko moguce je da su usi

mi imamo strah inace od busenja ali to je uvijek prisutno cim neko u zgradi busi, ili nedavno bila kod nane ljudi pilali drva ona ce sve to vrijeme presjediti kod mene ili mm u krilu, bas ne voli to busenje
a to nam je trauma od komsija koji su renovirali stan vise od pola godine i svaki dan nesto busili
jedno vrijeme je bila prestala da se boji, sad smo opet na pocetku user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 13:59:03   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: koka i po

i ja bih prvo posumnjala na organski problem da ne govori da ga je stah i da se boji.
nikakvo traumaticno iskustvo nije imao.nastojim da ga sto vise socijalizujem.


Ako odeš do pedijatra za uši raspitaj se i o ovom audio strah. Može biti da je dijete ušlo u neki fazu kad ima taj strah, slično kao što se neka djeca boje mraka, grmljavine, nekih predmeta. Nije to ništa neuobičajeno u tom uzrastu samo oni ne znaju to ispričati. I obavezno ga nemoj suočavati sa strahom, već se sklonite od takvih mjesta. Poštuj njegov strah, daji mu do znanja da je uz tebe siguran i da ga nećeš izložiti buci, da ćeš ga zaštititi. Ako vidiš da djetetu u ovom periodu ne odgovara socijalizacija nemoj ni to forsirati. Ili potići igru jedan na jedan sa nekim vršnjakom.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 14:00:32   
koka i po
rekla sam ti da me moje trece oko nikada ne varauser posted image .
hvala svima.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 20:50:16   
tekja
Jedan veliki user posted image da otjeramo S. strah od buke...user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 21:07:07   
teacher75

IZVORNA PORUKA: koka i po

mom djetetu u posljednje vrijeme smeta buka,tipa placa djeteta,zvuk usisivaca i sl.
ne mogu okarakterisati kao strah ali je u tolikoj mjeri da sinoc nije htio uci u igraonicu jer ima puno djece koja vriste user posted image .to se desvava odnedavno.prvo sam primjetila kad usisavam.juce smo gledali trke formula .jedva je izdrazao par sekundi da slusa njihov zvuk.namjerno sam upalila i polako pojacavala zvuk nebili se oslobodio.
zabrinuta sam...user posted image
bilo ko.user posted image

i lana se boji glasnih zvukova. u pocetku je to bio usisivac i fen ,sad se na njih navikla al sam primijetila npr. kad smo negdje vani (npr.shopping centar) pa organizuju neku priredbu ili koncert, pocne odmah plakati i hoce da idemo ako galsno pjevaju na mikrofon ili tako nesto. to se desilo vec nekoliko puta

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 21:14:57   
Romali
Ni moj A.O. nije ljubitelj glasnih zvukova,ali s vremenom popušta taj strah. Očekujte da će biti bolje vremenom.

Nego, moj dječak se boji raznih likova iz crtićauser posted image . Počne gledati i onda zove da sjednem pored njega-mama, bojim se žabe, lava,bube,  nekih usta iz najave za Pink Pantera user posted image Čak se istih sjeti kad pođe na spavanje...Baš mi ga bude žao...


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
3.2.2012 21:19:45   
teacher75
moja se boji maskota, kad smo isli na onaj zimski sajam, bjezala je od pingvina i mede, i stalno od tada govori da se boji pingvina i mede

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
6.2.2012 23:45:47   
DM
Koko-kako maleni?

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
7.2.2012 14:35:21   
koka i po
stanje isto.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
11.2.2012 19:49:37   
teacher75
lana mi je prvi put sinoc imala komsareuser posted image probudila se placuci oko 4 ujutro i vice da hoce da spava sa tatom. ja je malo smirila, vratila se u krevet kad opet, dignem je sva se koci, drhti, bas isprepadana, vristi, donijela je kod nas u krevet i smirila se, poslije prica da se boji male bebe- valjda sanjala nesto u vezi onih malih beba sto se kupuju na trafici i sakupljaju. spominjala mi nesto da je beba prljava pa da je pukla i da je mama bacila u kantuuser posted image i jutros me vodi do kante za smece da mi pokaze gdje je beba. zaspala je ubrzo s nama ali je i danas spominjala kako se prepala bebe itd...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
11.2.2012 21:56:14   
reallove
I moj Ameen je prije 2 noci isto.Place i kaze mama dosla baja u moj krevet.Toliko je plakao jedva sam ga smirila,presao kod mene,poslije se jos jednom budio i plakaouser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
11.2.2012 22:20:43   
teacher75

IZVORNA PORUKA: reallove

I moj Ameen je prije 2 noci isto.Place i kaze mama dosla baja u moj krevet.Toliko je plakao jedva sam ga smirila,presao kod mene,poslije se jos jednom budio i plakaouser posted image

dusa dragauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
11.2.2012 22:57:56   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: reallove

I moj Ameen je prije 2 noci isto.Place i kaze mama dosla baja u moj krevet.Toliko je plakao jedva sam ga smirila,presao kod mene,poslije se jos jednom budio i plakaouser posted image

A plašiš li ga "bajom", pa možda odatle taj strah od iste?!
Ili pak možda gleda one crtane sa onim čudovištima?


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
11.2.2012 23:01:02   
teacher75
ne znam otkud ovoj mojoj strah od bebe male kad voli te bebe pravouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
11.2.2012 23:04:44   
Blue rose RR
Ah dječiji mozak u fazi odrastanje je čudo. 
Ono što ne mogu da izraze verbalno prenose na svoje viđenje istog i možda neki događaj ružan povezuje sa tom lutkicom...


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
20.5.2013 10:08:05   
tukica
Molim savjet ako se neko susreo sa ovim sto se kod mene desava. Naime, moja curica ima 25 mjeseci i vec mjesecima nam se budi po noci placuci i urlajuci po sat vremena. Ona je aktivna preko dana i stvarno se trudimo da je izvodimo vani i po danu je fina curica, vesela, zaigrana, ali kad dodje vrijeme spavanja, fino i lijepo zaspe, a onda nakon sat - dva se budi, urlajuci i placuci na sav glas, nece ni kod mene ni kod mm, gura nas, a ako se odmaknemo urla za nama, totalno je neodlucna i ne zuna sta hoce, ali stagod da probamo ne ide... pricati, smirivati je nosanjem, paljenjem svjetla, njoj nista ne pomaze...smirujemo je po sat vremena, nekada hoce da jede (iako znam da nije gladna jer jako puno jede pred spavanje), a nekada je smirimo sa crtanim filmovima, ali jako ju je tesko smiriti da prestane tako jako urlati... to nam se jako cesto desava i sto je najcudnije, ona to radi samo nama. Obicno je jedan dan - najcesce subotom ostavimo kod svekrve i svekra na spavanju i kod njih super spava. Dakle, petak kod nas- urla i vristi navece, subota - super spavanje kod svekrve, subota - opet urlanje i vristanje kod nas. Da je nesto boli ili muci, valjda ne bi plakala samo kod nas, tako da stvarno ne znam sta se desava, ali mi smo vise izmoreni jer spavamo po 5 sati navece i to je to... Ona negoduje kad je ostavimo kod rodbine, ali eto opet tamo bolje spava nego kod nas... Mi smo napola ludi i zabrinuti sta se sa njom desava... Vodicemo je kod doktora, ali kao da gledam da ce reci da je samo razmazena ili da panicarimo previse...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Strahovi i košmari kod djece od 2 do 3 go...
21.9.2015 16:41:04   
Silver
Podrav cure!
Dizem temu, jer mi je potreban savjet a i utjeha!

Imam sincica od 3 god. i 9 mj. Zdrav, veseo djecak, jako druzeljubiv. Ima jako fin ritam spavanja, jos uvijek spava i po danu, ne ide u vrtic jer ja ne radim. U petak se desilo da nije spavao po danu, pa je zaspao malo iza 7. Vec nakon sat vremena s eponovo probudio placuci, nije bilo strasno nista, pa smo pomislili da mu se jorgan zapetljao oko nogu. Brzo je ponovo zaspao.
opet nakon sat vremena se probudio placuci, i sad kada smo dosli u sobu zatekli smo ga kako sjedi i poluotvorenih ociju place, lice oslikava strah! Samo je ponavljao: NE NE NE! Nije dao da ga zagrlim, otimao se, pa onda naizmjenicno zove mamamamam pa onda s eopet opire. I kao da gleda negdje pored mene, kroz mene, onaj pogled...vidi se da nije jos svjestan. To sve je trajalo par minuta, ali nismo ga mogli smiriti. JA i MM smo vjernici, pa smo naravno ucili sve sto znamo da valja uciti djeci. I na koncu ne znam ni sta je pomoglo ali se smirio i kao da se tek tad probudio.
Trazio malo vode, malo se onda mazili, malo pricali i on je opet zaspao. i ostatak noci fino prespavao.

Naredni dan se probudio fino, veseo odmoran, i naravno ne sjeca se nicega, ne pominje da je nesto sanjao ili tako. Iskoristili smo dan da setamo vani i dosta se umorili. taj dan je spavao po danu i uvece je spavao bez budjenja i placa.

Jucer je onda ponovo po danu preskocio spavanje i sinoc smo opet imali jednu epizodu tog placa, obrazac ponasanja otprilike isti, smao nekako intenzitet manji, brze se smirio. i opet prespavao ostatak noci fino. I jutros s enicega ne sjeca.

Sad trenutno spava.

Ne moram ni pisati koliko nas je ovo potreslo i zabrinulo. Onaj osjecaj bespomocnosti dok gledas svoje dijete kako jeca u strahu, a ne mozes mu pomoci nikako...ne znam...ovih par dana mi je horor...samo ga pratim i cekam da ponovo pocne...a u dubini duse molim Boga dragog da s evise nikad ne ponovi.

Citala sam dosta o tim nocnih strahovima, vidim otprilike to je taj obrazac ponasanja, ali ipak...ne mogu sebe da utjesim nikako...

Ima li neka da joj se slicno desavalo, ili da su joj djeca prerasla ovo!?

user posted image

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *