|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:31:27   
muaaa
Ah e onda je to druga stvar i uredu je da se ne zavadjate zbog djece,jer djeca zarate pa se mire i tako to.I kod mene je od jetrve malena udarala sina ali kako je ona puno mladja mi nismo dali sinu da je pogleda,jetrva i djever reagovali ali djaba ona i dalje i ja je fino klepim i nikom nista.Oni se ne naljute a mala prestala udarati mog sina.

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:37:38   
zvecka
Kod nas jedini problem sto se mi svi ljutimo,,,ja nevolim da se mom djetetu ocitava jer smatram da nije lopov,,ne grize,ne vuce za kosu,,,ne ujeda,,ponekad neda igracku sto se zaigra,,i ne zelim da popusta na svaki hir neciji,,na to poludim i jos da dobija po nosu,,,a zelim da se stvari hitno mijenjaju jer ce biti belaja,,ja cu da vristimuser posted image ,,,problem je sto ja nekad poludim pa bi lako mogla klepiti a to bi znacilo odma svadu.Oj joj user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:40:16   
Medić*
IZVORNA PORUKA: muaaa

Ah e onda je to druga stvar i uredu je da se ne zavadjate zbog djece,jer djeca zarate pa se mire i tako to.I kod mene je od jetrve malena udarala sina ali kako je ona puno mladja mi nismo dali sinu da je pogleda,jetrva i djever reagovali ali djaba ona i dalje i ja je fino klepim i nikom nista.Oni se ne naljute a mala prestala udarati mog sina.



potpisujem, tako sam i ja svog bratica jer mu roditelji nisu nista mogli, stalno je mog godinu dana mladjeg djecaka cupao za kosu .... jednom sam ja bez veze ustala njega pocupala da vidi kako je, naravno da nije to njega bolelo toliko, vise ga je bolelo to sto ga je voljena tetka pocupala i sto to nije ocekivao  user posted image  uglavnom uz to sam mu rekla kad god nekog djecaka ili curicu pocupa ili ga udari ja cu odmah njega, a on sav zbunjen pita a sta ako mamu pocupam a ja brze bolje odmah cu ja tebe da vidis kako je to glupo i ruzno... uglavnom od tada se fino igraju.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:42:10   
muaaa
E pa mi se neljutimo kad neka od nas zaruzi dijete a imamo ih raznih uzrasta,sredimo situaciju i onda na miru sjedimo i pijemo kafuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:43:49   
zvecka
Dal dijete treba od 2,5 godine da svata te stvari?
Moje misljenje da dijete te doibi svasta zna jer ja imam dvoje djece i bogami malena od 11 mjeseci zna kad je mama ljuta,,,user posted image sta vi mislite dal bi se tom djetetu moglo dokazat lijepi rijecima i normalnim tonom da to ne valja drugoj djeci i odraslim ljudima raditi?

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:46:25   
zvecka
user posted image
IZVORNA PORUKA: muaaa

E pa mi se neljutimo kad neka od nas zaruzi dijete a imamo ih raznih uzrasta,sredimo situaciju i onda na miru sjedimo i pijemo kafuuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image vi ste onda super postigle,,mi dvije sanjamo o tome u miru i rahatluku da pijemo kafu,,,nacekacemo se,,jer svake godine il je ona ili ja trudnauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:48:38   
muaaa
I kod nas je to tako bilo ali sad je stalo,ma sve prodje brzo vidjet ces samo saburauser posted image user posted image

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:53:16   
Medić*
IZVORNA PORUKA: zvecka

Dal dijete treba od 2,5 godine da svata te stvari?
Moje misljenje da dijete te doibi svasta zna jer ja imam dvoje djece i bogami malena od 11 mjeseci zna kad je mama ljuta,,,user posted image sta vi mislite dal bi se tom djetetu moglo dokazat lijepi rijecima i normalnim tonom da to ne valja drugoj djeci i odraslim ljudima raditi?


Moj maleni ima 2 god i 3 mjeseca nije dijete koje voli da udari, gurne, ujede i sl...  par puta je pokusao nekog da udari... od pocetka sam mu govorlia da ako se neko udari i sl odmah ce plakati i morace doktoru da ide jer ga to boli... sada vidim da on drugoj djeci sugerise to isto jer sve prica i stvarno vidim da razumije iako je jos mali, inace je jako osjetljiv ne voli kada neko dijete udari ili opcenito ne voli kada djeca placu odmah on place sa njima i ljubi ih i tjesi user posted image  

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:53:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zvecka

Eh kakav cosak,,ne zele dijete kaznjavatiuser posted image ,,,ja sam predlozila da uzmu i da stave dijete na stolicu i da ne smije ustat jedan odredeni period i mami od dijeteta je to povrijedilo,,,ni u kom slucaju ne zeli dijete kaznjavati,,a sta bi bilo da ja sama uzmem ida kaznu sprovedem,,zavrseno bi bilo za sva vremenauser posted image


Svasta mislim ne zelim da komentarisem ali evo mom je 10 mjeseci pa vec lopovluke provodi, tipa cupanja cvijeca i ja mu lijepo kazem ne ne finim tonom on ne registruje ves se smije i jos vise cupa ali ja se sagnem pa mu malo ostrijim tonom kazem ne ne i onda shvati po mom tonu da nije ok i ostavi...Ne bih ni ja volila da moje dijete neko tuce niti cu ga ja marisati ali  ipak s djecom se mora raditi svaki dan ....Ne znam kod tebe je situacija bas malo naherena jer u svakom slucaju nije dijete krivo vec majka djeteta koja ne reaguje....

(odgovor članu zvecka)
  Neposredna veza do poruke: 184
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:54:42   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: zvecka

IZVORNA PORUKA: muaaa

ako se ti nadvikujes sa roditeljima da im ukazes da im dijete udara tvoje dijete nema od tog druzenje nista dok se ne dozovu tobe


To druzenje ce se nastaviti jer su u pitanju braca koja drze do famelije,,,a sad sto ce jetrve da se skace zbog djece,,,meni je ta jetva super za zezanje i za sve al kad su nam sjeca u pitanju onda bi za cas mogle da zaratujemo,,a inace ovako se bas nalazimo na istoj talasnoj,samo sto nedamo da koja sebi da za pravo da galami na djecu,,a to ne vole ni nasi ljudovi,,oni su isto osjetljivi na djecuuser posted image

kad je moje dijete u pitanju nema brace ni moje ni njegove iskreno ja nebih dozvolila da malac od 2,5 godine tuce bebu od 11 mjeseci to mi je van svake pameti i bezobrazluk i od roditelja ja bih postupila kao hanady svaklo sebi i gotovo a i tm pa valjda ima oci i voli vise svoje nego tudje dijete .


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 22:59:10   
Mirkica
imam predlog kad malac udari tvoju curicu a ti pukni jetrvu hahahhahaha pa je bitiaj eh jel sad u redu :))))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
9.1.2011 23:11:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mirkica

imam predlog kad malac udari tvoju curicu a ti pukni jetrvu hahahhahaha pa je bitiaj eh jel sad u redu :))))


Ovo sam bas kontala reci malo jetrvu cvokni pa pitaj kako se osjeca

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:22:29   
hanabanana
Ja ne mislim da je dijete od tvoje jetrve čudovište zato što se tako ponaša.
Naime, tako se ponaša barem 50 % dvoipogodišnjaka.
Bez obzira koliko mi mislili da oni sve znaju, njihov vokabular nije toliko istančan da riječima mogu reći šta žele, ne žele, hoće....

Ti možeš naučiti svoje dijete da se bori za svoje igračke, prostor i sebe na kraju krajeva.

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:37:03   
zvecka
Boze sacuvaj kakvo cudoviste,,to je jedno jako zanimljivo i ljepo dijete i ja to dijete volim,,,ja ne zelim da ljudi pogresno svate sto ja pisem,,,ja samo zelim da neko mozda da neki savijet kakvo bi rijesenje bilo dobro u toj situaciji,,u pitanju je familija s kojom ne zelim sukobe i svade nego samo zelim da se dijete odvikne tog udaranja i cupanja,grizenja.
user posted image user posted image user posted image user posted image

A hanabana tvoj prijedlog da nadem mijesto svom djetetu vec isproban,,cak sam nosila par puta bojanku i neke igracke da je stavim da sjede kod mene i da pijemo kafu na miru al nije ni to funkcionisalo,,,,to dijete je jednostavno takvo,,voli da udari a sad kad moja curica se plasi i cim se to dijete priblizava ona bjezi,,,,zar ja trebam svoje dijete da citav zivot sklanjam od udarljive djece i da popoustam ako su igracke u pitanju,,ne mogu a ne zelim da dobija batine.
Kad sjedi pored mene taj mali zvrcko dode i udara je iz cista mira,,,user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:41:41   
mamabb
E znate šta bih ja lijepo uradila, već jesam koliko je ispravno ili ne, nisam sigurna ali sam riješila problem.
Pričanje nije pomoglo, ali kad su jednom došli i kad je opet došlo u situaciju da se moje dijete ne smije igrati svojim igračkama i mora gledati njihovo uništenje ja sam lijepo pokupila sve igračke i odnijela u drugu sobu i odvela i svoje dijete da se zabavlja s njima a dotičnom rekla da sjedi i igra se s mamom

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:45:46   
veeseelaa
,,,,zar ja trebam svoje dijete da citav zivot sklanjam od udarljive djece i da popoustam ako su igracke u pitanju,,ne mogu a ne zelim da dobija batine.
Kad sjedi pored mene taj mali zvrcko dode i udara je iz cista mira,,,


ne treba, treba da ga izbaciš i njega i mamu van

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:46:18   
zvecka
Zaboravih dodati da sam pokusala i stim da je naucim da se bori i da kad je neko dijete udari ona jednostavno istom mjerom vrati,,ona zaplace i kaze ja ne mogu to mama,,i sta ja tu trebam raditi,,,obecavala sam joj sve sto pozeli kupit samo da se brani,,imala je i u vrticu jednog djecaka u grupi koji joj je bio nocna mora,,vazda skakao na nju,,ja luda vise bila,,a maleni bucko pravi,,,mozete misliti kad se budila ujutru i govori daje on bio u njenoj sobi i da ona ne smije vise spavati da mora da gledauser posted image ,,,i meni je stvarno vec muka od svega,,srecom sad kad je napunila cetiri godine ide u skolu pa nije vise u toj grupi s tim djecakomuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:47:57   
Lalana
Moj najveci problem sto moj dvogodisnjak tuce svoju cetverogodisnju sestru. Bilo sta sto mu nije po volji on je "klepi". U pocetku joj nisam dala da mu vraca, nisam je zeljela od malena uciti na osvetu, ali zaista nije imalo druge nego da se brani. Njemu naidje faza da je ujeda, vjerujte da je raskrvari od jacine ujeda, pa je nekad cupa za kosu, nekad udara, a nekad kontra, ljubi i grli, zove, trazi kod nje utociste.
Kontam da je ovo sve neka faza koja ce valjda prociuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:48:21   
zvecka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

,,,,zar ja trebam svoje dijete da citav zivot sklanjam od udarljive djece i da popoustam ako su igracke u pitanju,,ne mogu a ne zelim da dobija batine.
Kad sjedi pored mene taj mali zvrcko dode i udara je iz cista mira,,,


ne treba, treba da ga izbaciš i njega i mamu van


Vesele i ja bi to mozda uradila da mi nije famelija u pitanju,,al ja ovdje nemam svog nikog osim svoje jetrve i jos da se s njima svadam na sta bi mi zivot licio,,,ja se volim druziti a valjda cemo vec naci neko rijesenje.user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:50:54   
zvecka
IZVORNA PORUKA: Lalana

Moj najveci problem sto moj dvogodisnjak tuce svoju cetverogodisnju sestru. Bilo sta sto mu nije po volji on je "klepi". U pocetku joj nisam dala da mu vraca, nisam je zeljela od malena uciti na osvetu, ali zaista nije imalo druge nego da se brani. Njemu naidje faza da je ujeda, vjerujte da je raskrvari od jacine ujeda, pa je nekad cupa za kosu, nekad udara, a nekad kontra, ljubi i grli, zove, trazi kod nje utociste.
Kontam da je ovo sve neka faza koja ce valjda prociuser posted image



e moja curica ima 4 godine a to dijete 2,5 nepune.,,,,tebi je bar jednostavno,,mozes da kaznjavas i odlucujes sta ces da radis,,ja ne mogu,,jer ja kazem da je to moje dijete ja bi ga kaznjavala i trazila kaze dok nebi nasla pravu.Ja sam ljuta ko ossssuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:53:50   
Lalana
pa jeste zvecka, razumijem te, ali vjeruj mi sve ima svoje teske tacke, jer opet kad je neko tamo dijete nisu non stop zajedno, a ovako moji stalno zajedno i stalno isto. Ali opet kad ih vidim zagrljenje nakon svega, sve zaborave i oni i ja

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:58:57   
veeseelaa
Vesele i ja bi to mozda uradila da mi nije famelija u pitanju,,al ja ovdje nemam svog nikog osim svoje jetrve i jos da se s njima svadam na sta bi mi zivot licio,,,ja se volim druziti a valjda cemo vec naci neko rijesenje.


e svašta draga moja, bez svakog se može, kakva jetrva user posted image user posted image
dijete je nabitnije i njena sigurnost, vidiš da je malena sva isprepadana

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:59:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zvecka

Boze sacuvaj kakvo cudoviste,,to je jedno jako zanimljivo i ljepo dijete i ja to dijete volim,,,ja ne zelim da ljudi pogresno svate sto ja pisem,,,ja samo zelim da neko mozda da neki savijet kakvo bi rijesenje bilo dobro u toj situaciji,,u pitanju je familija s kojom ne zelim sukobe i svade nego samo zelim da se dijete odvikne tog udaranja i cupanja,grizenja.
user posted image user posted image user posted image user posted image

A hanabana tvoj prijedlog da nadem mijesto svom djetetu vec isproban,,cak sam nosila par puta bojanku i neke igracke da je stavim da sjede kod mene i da pijemo kafu na miru al nije ni to funkcionisalo,,,,to dijete je jednostavno takvo,,voli da udari a sad kad moja curica se plasi i cim se to dijete priblizava ona bjezi,,,,zar ja trebam svoje dijete da citav zivot sklanjam od udarljive djece i da popoustam ako su igracke u pitanju,,ne mogu a ne zelim da dobija batine.
Kad sjedi pored mene taj mali zvrcko dode i udara je iz cista mira,,,user posted image


Ja ne bih dopustila da mi neko terorise dijete, taman da mi je sestra rodjena, kulturno bih joj pokazala  vrata, ne bi cekala da moje dijete ne smije zaspati ili da se boji igrati , mislim apsurd...
Tvoja jetrva  misli na svoje dijete a ne na tvoje

(odgovor članu zvecka)
  Neposredna veza do poruke: 198
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 11:59:25   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: zvecka


A hanabana tvoj prijedlog da nadem mijesto svom djetetu vec isproban,,cak sam nosila par puta bojanku i neke igracke da je stavim da sjede kod mene i da pijemo kafu na miru al nije ni to funkcionisalo,,,,


Ja nisam rekla da ti svom dijetetu fizički ogradiš prostor, nego da naučiš svoje dijete da se bori za sebe i svoj prostor, svoje igračke, svoje Ja.

IZVORNA PORUKA: zveckazar ja trebam svoje dijete da citav zivot sklanjam od udarljive djece i da popoustam ako su igracke u pitanju,,ne mogu a ne zelim da dobija batine.



Ne naprotiv. Upravo suprotno. Tvoj zadatak mora biti puno teži.
Ti moraš graditi svom dijetetu samopouzdanje, mora bit jako da kaže: Ne može, daj mi to, s tim se ja igram.

Mi svojim odgojem od naše djece pravimo ili borce ili žrtve.

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: uPOMOC moje dijete tuce drugu dijecu!!!
11.1.2011 12:00:37   
veeseelaa
Mi svojim odgojem od naše djece pravimo ili borce ili žrtve.


i sa ovim se slažem!
al ako je ona premalena da skonta da se mora i treba braniti ja se s njima ne bi druzila i tacka

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.1.2011 12:01:39 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *