|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 21:37:14   
taurus
puder će samo isušivati plikove
zavisno od sastava može ublažiti eventualni svrab ili bol
ali najgore što puder ne riješava problem
ako se nastave širiti treba tražiti drugo rješenje
ja bih u svakom slučaju dala četvrtinu šumećeg kalcija sa c vitaminom (calcium vita c)
jer će time ojačati stanične membrane i otežati dalje širenje, a dobar je i za imunitet
ja to svom R dajem svaki dan dok smo na moru, radi alergije i eventualnog ujeda insekta

< Poruku je uredio taurus -- 14.1.2011 21:39:38 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 21:46:13   
R&T@


Evo mene, upravo sa infenktivne klinike...

Veceras u 18 sati se pojavila i temperatura i mi krenuli u "obilazak"...
Nakon 2 sata zavrsimo na infektivnoj i treci ljekar da dijagnozu
netipicne varicele...

Covjek nas super primio (gore je haos, naoruzali smo je maskom i usli u drugu ordinacijuuser posted image ) i kaze da joj je organizam zdrav i da je virus usao u organizam kad su se pojavile prve dvije, trajala je inkubacija i osip se razvio u protekla 24 sata...
I njega zbunjuje cinjenica da je NE svrbi, NISU pravilnog oblika, i ima ih malo. 



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 21:51:29   
Hanady RR
Uh...
kolika vam je tura bila?

baš netipične varičele dijagnozauser posted image

a jeste li radili nalaze...test neki dali je virus ili nijeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 21:53:21   
Anoniman
Hvala bogu pa sad znate sta je...i bolje da ih preboluje...jedino sto ce ti se vjerovatno i Riana zaraziti...a ja sad kontam...kad je najbolje da dijete to preboluje...sta vi mislite?

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 21:58:48   
R&T@
38,2 kad smo prvi put izmjerili...

Uradili su neki test na kliniciuser posted image
Taj stariji ljekar je prvi "postavio" tu dijagnozu i tako pise na nalazu.

Ja sam jos sumnjicava, iako mi je covjek tvrdio da takvi slucajevi jesu rijetki, ali postoje...
Stvarno me zanima da li je iko cuo da varicele ne svrbeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 22:04:28   
R&T@
IZVORNA PORUKA: dadada

Hvala bogu pa sad znate sta je...i bolje da ih preboluje...jedino sto ce ti se vjerovatno i Riana zaraziti...a ja sad kontam...kad je najbolje da dijete to preboluje...sta vi mislite?


Ja bih voljela da je to...

Kad sam ja bolovala moja sestra je imala godinu dana i nije dobila...
kazu da nisu prijelazne kad se pojavi osip...
Ako Riana dobije bar cu biti sigurna da je to, ali s  njom ce biti patnja kao da gledamuser posted image

Po mom misljeni najbolji uzrast je ovaj u kojem je starija, dovoljno razumna, a kazu da mladji lakse podnose... 

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 22:08:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

38,2 kad smo prvi put izmjerili...

Uradili su neki test na kliniciuser posted image
Taj stariji ljekar je prvi "postavio" tu dijagnozu i tako pise na nalazu.

Ja sam jos sumnjicava, iako mi je covjek tvrdio da takvi slucajevi jesu rijetki, ali postoje...
Stvarno me zanima da li je iko cuo da varicele ne svrbeuser posted image user posted image user posted image





ovo je moja mama bas neki dan pricala da moju sestru uopce nisu svrbile i ona nema niti jedan oziljak,dok moja rodica ima 2,3 ruzna na licu jer je svrbilo a ona se jadna cesala i zgulila krastu..

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 22:10:04   
Anoniman
meni nisu presle od sestre iako smo stalno skupa bile,mama kontala kad je bal nek je maskembal al eto ja ih nisam imala..

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 22:16:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: dadada

Hvala bogu pa sad znate sta je...i bolje da ih preboluje...jedino sto ce ti se vjerovatno i Riana zaraziti...a ja sad kontam...kad je najbolje da dijete to preboluje...sta vi mislite?


Ja bih voljela da je to...

Kad sam ja bolovala moja sestra je imala godinu dana i nije dobila...
kazu da nisu prijelazne kad se pojavi osip...
Ako Riana dobije bar cu biti sigurna da je to, ali s  njom ce biti patnja kao da gledamuser posted image

Po mom misljeni najbolji uzrast je ovaj u kojem je starija, dovoljno razumna, a kazu da mladji lakse podnose... 
kontam da se Andrej malo druzi s vamauser posted image ...ali i to sto kazes...bolje da zna...da me slusa

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 22:17:05   
taurus
tajra ne mora da je svrbi
ja baš večeras pričam sa prijteljicom i reče mi starija kčerka dobila u vrtiću varičele i sve je ok, ima turu ali je ne svrbi i tako već 3 dana
a mlađa još nije dobila
epidemija je izgleda po vrtićima
dobro je da znate šta je

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 22:29:31   
R&T@
Malo sam citala temu o tome i opet mi nista nije jasno...
Izgleda da je po svemu "netipicno", ali je jednostavnije nego kod drugih.


Na infektivnoj je bas strasno, svi nose maske. Deset_ine djece i odraslih sa snimcima pluca, cuje se kako svi kaslju.
Iskreno se nadam da, ne daj Boze, nismo nesto pokupile.
Nista nismo dirale, pricekale smo vani, svi ljekari nose maske i rukavice, bile smo u drugoj prostoriji.
Nismo ni svjesni koliko virusa postoji.


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 23:24:35   
R&T@
Hvala, mile moje...

Poslije ljekarsko-specijalistickog maratona, drago mi je da je djecija zarazna bolestuser posted image

A imam nalaze pedijatara i dermatologa u kojima pise da NIJE nijedna djecija zarazna bolest, ...
toliko o tome koliko ljekari znaju ili zele znati...user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 23:29:46   
Hanady RR
ma dobro je da se zna šta je...evo ja sad googlam i čitam ...ima ovakvih primjera, nema češanja, javi se tura nakon što izađu itd...netipično ali varičele su.

ma ljekati ko ljekari...šta ćeš i njih neka bolest iznenadi ko JKP Rad kad snijeg padn u sred januara...

neka ona nama bolja budeuser posted image to je najbitnijeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
14.1.2011 23:55:58   
dinaa
Dobro je sto znate sta je,a mog sina isto nisu puno svrbile i nije ih uopste bilo puno ustvari mogle su se na prste izbrojati i tek pomalo su ga svrbuckale neki treci-cetvrti dan,a curica je grozno izgledala sva osuta cak i u ocima ih je imala i nju je bas svrbilo a dusica je tada imala samo osam mjeseci.Sretno i bice to sve dobro velika je ona djevojcica user posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
15.1.2011 0:02:34   
Apotekarka
Tajra bar znate sta je ja sam bars neku vecer pravila jednoj curi tecni puder jesu li ga i vama dali,najgore sto ih a nisam bolovala tako da sam ovih 20 dana iducih ko na iglamajer sto si mladji bolje ti je...ja baksuz cekaju krivo vrijeme

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
15.1.2011 0:54:42   
N_N
Ovakve su bile i kod moje S, odmah sam pretpostavila da su varičele. I da, ni S nisu svrbile ali nije imala temp. Uh baš bi ti bilo gadno da pređe i na mlađu user posted image  
Sretno mila, ne dajte se user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
16.1.2011 16:38:43   
R&T@
Dobro je, mila...
Nema temperature, nema sirenja, nije strasno...

Sve mi se cini da smo mi "krizno" prosli prije njihove dijagnoze, ako je tacna.

Jos sam ljuta sto ljekariuser posted image  nisu prepoznali tako uobicajenu bolest.
Ni pedijatar, ni dermatologuser posted image

Sad samo "zagledam" mladju i pitam se kako ce kod nje izgledati...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
16.1.2011 17:05:33   
dinaa
Drago mi je da ste boljeuser posted image a nasi doktori joj draga da ti samo znas kako sam ja razocarana ali to je za drugu temu.Mozda ce mladju i obici a ako ih i dobije bar znas kako izgleda,ljubi curice!

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
16.1.2011 17:16:40   
R&T@
Hvala, draga...
Bit ce crnjak kad odem po opravdanje za vrtic, na svim nalazima pise "misljenje specijaliste" da je u pitanju osip ili ujed insektauser posted image user posted image user posted image
A nalaz s infektivne cu da im "utrljam" u nosuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
21.2.2013 8:59:43   
maja78 RR
da dignem temu

od prosle sedmice mi se kod A pojavljuju nesto izmedju ujeda i bubuljice male na predjelu trupa, znaci samo stomak i prsa i ledja. Obicno se pojave nakon spavanja jedna do dvije i nestanu tokom dana.
vec sam dva puta u prosloj sedmici spavacu sobu pretresla da nije slucajno neki pauk ili mrav, nema nista, svu sma posteljinu vec tri puta presvukla, pidzame ma sve, ali evo jutros opet nova.

nekako nisam sigurna ni da li doktoru da ga vodim, jer popodne obicno nestane

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
21.2.2013 9:13:00   
R&T@
Ako se pojavljuje i nestaje, mozda je alergija...

Da mu ne dajes neku hranu samo uvece...user posted image
ili sirupuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
21.2.2013 9:16:16   
maja78 RR
pocelo se pojavljivati kad sam kupilaneki sprej za nos na bazi propolisa, naravno nisam odmah skontala. i to sam izbacila ima skoro sedam dana, i med (koji jede odavno i nikad problema) ali evo vidim jutros opet se pojavila.

neki dan sma u vrticu vidjela mrave u hodniku, ali opet to bi se pojavilo nakon vrtica a ne nakon spavanja

onda razmisljam da je recimo do deterdjenta, po logici trebalo bi ih biti vise, a ne samo po jedna dvije dnevno, nekad i preskoci dan, i to samo na trupu

pokusat cu cokoladu par dana da needajem, i pokusat cu mlijeko koje dajem uz veceru pred spavanje obavezno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
21.2.2013 11:52:17   
maja78 RR
da dignem temu

da li je ko imao slicno

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
21.2.2013 15:42:46   
bebaa

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

da dignem temu

od prosle sedmice mi se kod A pojavljuju nesto izmedju ujeda i bubuljice male na predjelu trupa, znaci samo stomak i prsa i ledja. Obicno se pojave nakon spavanja jedna do dvije i nestanu tokom dana.
vec sam dva puta u prosloj sedmici spavacu sobu pretresla da nije slucajno neki pauk ili mrav, nema nista, svu sma posteljinu vec tri puta presvukla, pidzame ma sve, ali evo jutros opet nova.

nekako nisam sigurna ni da li doktoru da ga vodim, jer popodne obicno nestane

kakva ti je temperatura ua stanu...djete se zna malo osut od vrucine...kod mog malog skoci1-2 po tibi i znam da mu je vruce...otkako spava bez carapica nema toga...

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: "Bubuljice" po tijelu djeteta
21.2.2013 17:21:58   
maja78 RR
ma i ja sam pomislila na to, ali isto je kao i uvijek

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *