|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.7.2011 22:28:31   
1mjau
cao.. ja sam novi clanuser posted image   kao prvo jako mi je drago da o svemu pisete i nalazim se u mnogim vasim problemima,jer ih i ja imam prilicno. prije 1god i 8 mj sam izgubila plod od 11 sedmica. samo je zamro i niko ne zna od cega. doktor mi je rekao da je to sve ok i da se jako cesto desava. i takodje je rekao da sm mlada i da mu tek dodjem ako ne ostanem do 1 godinu trudna.tako je i bilo. tadami je dao samo da radim briseve i to je sve i naravno da cekam,jer zdrava sam i mlada. medjutim ja promijenim doktora i on mi kaze da mi se folikuli ne razvijaju kako treba i dao mi da vadim nalaze hormona i dao mi je tablete KLOMIFEN da pijem od 3 dana mens. i da kad ispijem te tablete dodjem na HSG. danas sam dobila nalaz hormona i izgleda ovako:PROLAKTIN (normalno 72-511) kod mene 1021  ,a PROGESTERON (0,5-75) kod mene 11,6. i to je moja situacija ..user posted image ako je neko imao neku slicnu molim vas da mi da neki savjet..unaprijed hvala

(odgovor članu teaaa)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.7.2011 22:48:47   
AAvalon
mjau, dobro dosla na forum user posted image  a u isto vrijeme mi je zao sto se javljas sa problemima, a posebno mi je zao radi gubitka tvoje trudnoce user posted image user posted image user posted image  mogu samo zamisliti koliko tesko ti je bilo, ali ne predaji se, ne gubi nadu, nekima od nas jednostavno treba duze vrijeme da postanemo mame

u pravu si sto si promijenila ljekara, ukoliko do trudnoce ne dodje u roku godine dana, sigurno da se treba pozabaviti uzrocima infertiliteta na ozbiljniji nacin od briseva. Klomifen je inace prvi korak u terapiji iregularnih ovulacija, pa ga tako i ti pijes. nakon sto ispijes klomifen trebala bi otici i na folikulometriju, da vidis da li se folikule razvijaju kako treba, i da kontrolises nivo svog LH (pomocu trakica koje mozes kupiti u apotekama) da vidis da li ce same od sebe da puknu i ispuste jajnu celiju.
HSG se radi u periodu nakon menstruacije, a prije ovulacije (znaci nikako nakon sto zavrsis sa klomifenom, pa u danima nakon sto si prestala piti - vec u nekom drugom ciklusu).
prolaktin ti je povisen, to se da regulisati terapijom. a za progesteron ti ne znam nista reci jer nisi napisala koji dan ciklusa si vadila nalaze (progesteron je nizak na pocetku ciklusa, dok nakon ovulacije on dosta naraste i ukoliko je preko 25 onda je to dobar znak da je doslo do ovulacije).

nadam se da sam ti bar malo pomogla, postavila si puno pitanja pa sam morala sve ukratko. ako budes imala dodatnih pitanja, mi smo tu za tebe user posted image  i navijamo da sto prije zabebis user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu 1mjau)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.7.2011 23:18:22   
1mjau
hvala puno na brzom odgovoru user posted image . hormone sam radila 20-ti dan od prvog dana mens. a doktor mi je rekao ovako: od treceg dana mens. da pocnem piti klomifen,pijem ga 2x2. ( dao mi je 2 kutije). kad ih popijem idem na hsg. pa ce mi posle hsg pratiti folikule. jel to ok? i dali je prolaktin hormon stresa ili tako nesto? user posted image user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
1.7.2011 23:28:27   
AAvalon
mjau, nema na cemu, tu smo user posted image
ako ces klomifen piti od 3 do 8 dana ciklusa, onda je valjda OK da se uradi HSG nakon sto ga popijes (ja nisam, ja sam radila u ciklusu u kojem nisam radila stimulaciju, ali ne bi trebalo da smeta icemu, dok god se uradi prije ovulacije). mozda ce neka od cura imati neko konkretnije iskustvo da ti pomogne, ali mislim da je tvoj novi doktor na pravom putu... i dobro je sto ti prati folikule user posted image

prolaktin nije hormon stresa (hormoni stresa su ti kortizol, norepinefrin i sl.), ali prolaktin reaguje na stres i poveca se usljed stresa. ponekad je dovoljan samo stres oko igle ili pregleda da poveca prolatin. da bi se vidjela stvarna situacija sa prolaktinom, meni je bio preporucen tzv. prolaktinski profil - tu se prolaktin vadi 3 puta u sat vremena, na svako pola sata i to onda daje najbolju sliku stvarnog stanja. ali to ti je najbolje vidi sa svojim doktorom...

ja tebi u svakom slucaju zelim puno srece i drago mi je da si uzela stvar u svoje ruke i pocela konkretnije raditi na bebi, meni bude muka od tih doktora tipa "mlada si, zdrava, hajd samo cekaj, bit ce"... svaka cast user posted image user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu 1mjau)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
2.7.2011 14:38:41   
ena0002

IZVORNA PORUKA: 1mjau

a doktor mi je rekao ovako: od treceg dana mens. da pocnem piti klomifen,pijem ga 2x2. ( dao mi je 2 kutije). kad ih popijem idem na hsg. pa ce mi posle hsg pratiti folikule. jel to ok?

Da ti nisi nesto pomjesala user posted image ...ako ti je dr. dao klomifen pa da prati stanje folikula vrlo je vjerovatno da si radila UZV a ne HSG user posted image ili ja nisam dobro skontala user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu 1mjau)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
2.7.2011 16:47:12   
AAvalon
ena, i ja sam se sad zbunila user posted image user posted image  ja koliko sam skontala, ispit ce klomifen, onda ce raditi HSG pa ce onda pratiti folikule i njihov rast... e, sad, jedino da nisam i ja sve pogresno skontala, sve je moguce haha

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
2.7.2011 22:13:56   
1mjau
pa meni je dao klomifen da pijem od 3 dana mens.(jos nisam pocela piti), pa onda da ga nazovem zadnj dan kad pijem tablete da dogovorimo hsg ( pusta neku tecnost i gleda kako se razlila,ako je to hsg) . posle toga ce mi pratiti razvoj folikula. valjda nisam nesto pomijesala. prvi put se susrece sa svim tima pa mi je malo tesko pohvatati. a kad sam prosli puta bila na pregledu rekao mi je da je taj dan folikula trebala biti 20 ,a kod mene je 11. tako da se valjda ne razvija dovoljnouser posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
15.8.2011 23:39:38   
Cenzura
Ćao cure, možel info kada se nalazi micoplazme i ureaplazme rade?na kojij dc?ili je to svejedno.to mi je sljedeće i hsg.

(odgovor članu 1mjau)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
13.9.2011 21:57:47   
Pikova_dama
Molim pomoc :) Bila sam na ginekoloskom pregledu jucer i doktorica mi je rekla da trebam raditi briseve na bakterije, jer mi je papa test pokazao da imam neke bakterije. Kaze da, obzirom da imam zdravstveno, da je najbolje da to radim na DIP-u, ali da mi porodicni doktor izda uputnicu. Ja sam rekla da bih zbog manjka vremena radije to radila kod nje u ordinaciji, a ona mi kaze da to moze naravno ali da joj svakako moram donijeti kitove. Ja nemam pojma sta je to, pitala sam je i rekla mi je da ce mi objasniti, ali sam bila u nekoj guzvi pa izletila iz ordinacije. Moze li mi neko objasniti sta je to? Takodjer zanima me koja je procedura nakon sto uzmem uputnicu? Znam da je pitanje glupo, ali stvarno nemam iskustva s ovim. 

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu Cenzura)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
13.9.2011 22:08:29   
irisss
Pretpostavljam da je to, laički rečeno "pribor"user posted image potreban da se uzmu brisevi na ureaplazmu, mikoplazmu i klamidiju(pločica, tekućina u maloj bočici i svašta neštouser posted image )Ja sam to radila u Skerlićevoj, odnosno tamo mi je dr. samo uzeo briseve, ali sam po to sve morala na dip, a jedne na mikrobio.kod vijećnice, pa donijela u Skerlićevu, kad je dr. završio, brže sve to vratiti na dip i mikrob.user posted image tako da mislim da ti je bolje, kad već imaš osiguranje da to odradiš kod soc. ginekologa. Privatno je jako skupo.

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
14.9.2011 10:00:39   
Pikova_dama
Hvala puno. Onda cu to tako i uraditi... Da vidim da li sam shvatila - znaci odem po uputnicu kod porodicnog doktora, odem kod ginekologa, uzme mi briseve i onda to sve nosim tamo gdje mi kazu? Da li u toj varijanti, ako idem preko zdravstvenog, trebam kupovati te kitove tj pribor user posted image ? Joj, sorry, ja sam bas laik kad je u pitanju hodanje po bolnicama...

_____________________________

Biti majka znači hodati okolo sa srcem izvan tijela...

(odgovor članu irisss)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
19.9.2011 18:57:00   
Golubica77
Kada se brisevi izvade,pokaželi da ima bakterijaili slično,obavezno mora da oba partnera piju istu terapiju,jer smo ja i moj muž zajedno vadili briseve,i zajedno pili istu terapiju.Poslije ovih tableta par mjeseci nemoj tese nadati trudnoći jer od terapije se i uništava i pozitivne bakterije,pa je potrebno da se obnove.
A sve one forumašice koje kažu da su im brisevidobri(kod njih i muževa)i ako su im prohodni jajovodi,da razmisle da spermatozoid maksimalno moze da preživi 48 sati u  .....i?

(odgovor članu Pikova_dama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
2.11.2011 12:53:34   
teta82
Zdravo, prvi put sam na ovom forumu i imam jedno pitanje za vas.
Živim u Sarajevu, i nemam nikakvo iskustvo u pretragama za steralitet, da li mi neko može pomoći i objasniti kako ide taj postupak, kome se treba obratiti za uputnice??? Koji se tačno nalazi rade? Kod kojeg dr da možda odem( kontak tel.)??
U braku sam više od 3 god. nemamo djece, prije 2 god. sam imala spontani user posted image user posted image .
Moja doktorica mi kaže da nije ništa za zabrinjavanje što još uvijek nisam trudna user posted image , i da nema još uvijek potrebe za neke pretrage, međutim ja se ne slažem sa tim.
Ako mi neko može pomoći bila bih vam veoma zahvalna.

(odgovor članu Golubica77)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
2.11.2011 13:04:02   
mala75
teta82, ja sam iz TZ ali sam u toku rješavanja svojih problema dolazila u Sa kod dr Mehmedbašić koji ima ordinaciju na Grbavici, a vidim da kod steriliteta dosta ženica spominje i dr Godinjak a neko će ti se sigurno javiti sa njegovom adresom.
uglavnom neki početni nalazi od kojih se polazi su: za tebe UZ, vaginalni i cervikalni bris, hormonski status a za muža spermogram i spermokultura. na osnuvu ovih osnovnih nalaza tvoj dr će znati šta dalje odnosno kako pristupiti rješavanjuu problema kako bi što prije ostalauser posted image . sve ovo možeš odraditi i privatno ali i u ambulantama odnosno bolnici nisam sigurna kako to kod vas u Sa funkcioniše.

nadam se da ćeš to sve brzo riješiti i sretno, a ako te još nešto zanima pitaj slobodno

(odgovor članu teta82)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
2.11.2011 14:32:32   
mali zeko
lijep pozdrav za sve drage trudilice user posted image nova sam na forumu.pa eto da malo objasnim svoju situaciju,da znate o cemu se radi user posted image
ovako,4godine sam u braku,a 3 pokusajem da zatrudnim,ali nistauser posted image
isla sam na preglede,pila razne cajeve,radila sta stare zene kazu,hehe al opet nista.muz je takodze radio nalaze i njegov spermiogram nije dobar.mada ja danas,neznam koliko treba i vjerovati ovim doktorima.
eto malo sam opisala svoju situaciju,neznam sta da radim.nemogu vise da cekam nisam bas neka strpljiva osoba user posted image
pa eto drage moje nadam se da cemo se lijepo druziti i svima vama koje ste trudilice zelim ubrzo da dozivite user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
4.11.2011 7:32:32   
ena0002
Teta82 dobro dosla.....jedini koji se u Sarajevu bave sterilitetom su dr. Godinjak i dr. Mehmedbasic. Prvi radi na Klinici i gore moras otici da se narucis...ceka se dugo za termin, a dr. radi i privatno u Termama na Ilidzi. DR. Mehmedbasic ti radi privatno na Grbavici.
Ono sto mozes, ukoliko ti ljekar opste prakse da uputnicu, uraditi spolne hormone na 5 (prolaktin, progesteron, estradiol, kortizol, testosteron, FSH i LH) i 21 dc (prolaktin i progesteron)...potrebno je jos uraditi i vaginalne briseve i briseve cerviksa koji se ade u domu zdravlja i tm da uradi spermiogram. Dakle to su osnovne pretrage pa se onda ide dalje.
Mali zeko ti bi takodjer trebala uraditi ove pretrage i naravno obratiti se dr. koji je strucan za neplodnost......od obicnih ginekologa mi bas i nemamo puno koristi

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu mali zeko)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
4.11.2011 9:08:24   
AAvalon
mali zeko, 3 godine u svakom slucaju nije malo vremena, nema veze jesi li ti strpljiva ili ne, ali i davno je bilo vrijeme da krenete u detaljnije pretrage.... napisi nam u kojem gradu zivis, pa da ti preporucimo dobrog doktora, kao sto ena rece, od obicnih ginekologa nemas puno fajde, treba ti neko ko se bavi neplodnoscu...a ruku na srce, 3 godine pokusavanja ti znaci da imate problema sa sterilitetom, nazalost


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
8.11.2011 22:23:11   
malena27 RR
Prenos postova:


IZVORNA PORUKA: malenaa

drage moje, mnoge ce se vjerovatno koje me znaju zacuditi da otvram ovu temu,ali sam se zaista vec zabrinula...
imam djecaka dvije i pol godine mu je,od njegovog rodjenja nikada se nisam ¨cuvala¨, jer sam odmah zeljela drugo trece..itd hehehe
kao prvo moram se vratiti malo unazad, prije zaceca sa malenim imala sam prolaktinom tj adenom hipofize, prestanak ciklusa u periodu od 4 mjeseca ,terapiju bromergonom s kojim sam 26.dan ostala trudna ,trudnoca protekla uredno porod carskim rezom . od tada ne idem doktorima,tj vezano za prolaktin jer sam malog dojila do druge godine pa bi nalazi svejedno bili lazni pokazatelj visokog prolaktina. kako vrijeme odmice zaista me hvata panika...
ja se ne cuvam ali nikako niti jednom, ciklus je postao uredan unazad tri mjeseca, do tada je kasnilo po 15/mjesec dana ali ipak smatram da je to zbog dojenja . sad je ciklus ok... ali ja ne ostajem trudna :(  papa i nalazi prije 6 mjeseci sasvim uredni ???
morala sam s nekim ovo podijeliti, zelim bebicu... zelim bracu ili seku mom dinciju.
ako je neko imao slican slucaj ili ima savjet pliz recite planiram sad kad mi prodje ciklus, jer mi je u toku, uraditi opet kompletan pregled i ganjati bebu,,,,,
kisssssssssss veliki




IZVORNA PORUKA: Dida79

Bila sam u istoj situaciji.1999 god rodim sina i sve do 2004 nisam uspjela ostati trudna.
Na kraju u potrazi za odgovorima dodjem do dr Godinjaka nakon svih pregleda mi je ustanovio kao sekundarni sterilitet i onda mi je savjetovao laparaskopiju da mi uradi.Poslije toga mi moja prijateljica savjetuje da odem do Dr Nejre Pasic sto sam i uradila.
Redovno sam isla kod te dr imala sam dva neuspjela pokusaja i iz treceg puta smo uspjeli.Mislim da sam tad bila klomifen tablete i redovno pratila ovulaciju.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
8.11.2011 22:26:31   
klemzi
A šta mislite o novoj temi " Sekundarna neplodnost"user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
8.11.2011 22:32:26   
malenaa
moze li???? ajde ako moze da otvaram..



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
8.11.2011 22:37:00   
malena27 RR
Izvolite cure: http://www.ringeraja.ba/forum/Sekundarni_sterilitet/m_1107092/tm.htm

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
19.11.2011 23:33:44   
malena27 RR
Prenos posta:


IZVORNA PORUKA: selima

drage moje cure,ako je koja od vas imala slican problem neka napise i kako je uspjela zatrudnit
ja i moj partner zelimo novog clana u obitelji al izgleda ono nece nasuser posted image
pokusavamo vec dvije godine,ali nista...radila sam PAPA test i on mi je pokazao malu upalu tak da mi je doktorica dala da pijem antibiotike,klomifen i dabroston.poslije sam otisla na UZ i rekla mi je da imaju velike folikule i 1.9cm i 2,0cm i da bi trebala zatrudnit...inace vjestica je svakih 30 dana,i danas 30-ti dan ona dode,i nista od bebacauser posted image danas mi je doktorica rekla da nastavim da pijem dabroston (15-ti dan od prvog dana vjestice) partner je radio spermogram i on je relativno dobar,osim sto i on ima upalu
vise ne znam sta da radim,izgubila sam svaku naduuser posted image




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Problem sa začećem i potrebne pretrage
19.11.2011 23:52:30   
malena27 RR
IZVORNA PORUKA: maslačak82

Molim da podijelite iskustva i savijete za one koji su na početku početka
Naš put je krenuo ovako:
U samom početku jako puno vaginalnih UZV-a 
  • s.hormone 3-5DC, 21DC progesteron
  • PAPA test 
  • 4 famozna brisa CB (cervikalni brisevi)
  • hormoni štitne t3, t4 i TSH
  • MM spermiogram i bakteriologija ejakulata.
  • lpsc/hyst



IZVORNA PORUKA: budućamama

U samom početku isto jako puno vaginalnih UZV-a.
nakon skoro godinu dana neuspjelih pokušaja uradili smo i
  • s.hormone 3-5DC te 21DC
  • PAPA test 
  • 4 famozna brisa CB
  • MM spermiogram 
  • lpsc/hyst





IZVORNA PORUKA: vjestica


  • s.hormone 8DC te 21DC
  • PAPA test 
  • 4 famozna brisa CB
  • MM spermiogram +bris uretre+spermokultura+uzv svega (prostata, testisi, bubrezi)
  • lpsc/hyst




IZVORNA PORUKA: tikica_69

Ja sam obavila: 1. papa test2. cervikalne briseve na mikoplazmu, anaerobe i ureaplazmu3. uzv jajnika4. spolne hormone (TSH, E2, LH, progesteron, prolaktin, testosteron...)5. MM spermiogram i briseve uretre6. kompletnu krvnu sliku MM i ja6. spermam se iduci mjesec na HSG, HLA tipizaciju, markere hepatitisa, HIV test, kariogram i UZV dojki ( to su me jos trazili da obavim) I onda imam bas sve moguce pretrage sto se tice neplodnosti....pa u sijecnju mogu u pravu akciju user posted image



IZVORNA PORUKA: lamama

1. HSG
2. ultrazvuk
3. papa test
4. cervikalne briseve
5. kompletnu krvnu sliku i urin
6. s. hormone
7. hormone štitne žlijezde
8. laparoskopiju - gdje su mi pročepili lijevi jajovod, desnog nemam, pa vidjećemo šta dalje ako se ne desi trudnoća



IZVORNA PORUKA: bugaboo

-vaginalni ultrazvuk
-papa test
-kompletna krvna slika i urin
-cervikalni brisevi (mikroplazma, ureaplazma, klamidija, anaerobi...)
-MM spermiogram dva puta
-hormoni stitnjace
-prolaktin, estradiol, CA-125 i svi ostali hormoni
-HSG
-laparoskopija, histeroskopija
-biopsija maternice





IZVORNA PORUKA: ena0002

-vaginalni ultrazvuk
-papa test
-spolne hormone (FSH, LH, E2, PRL i TSH) i progesteron
-titar antitjela na klamidiju u krvi
-MM spermiogram i uvz testisa i prostate i bris uretre
Kao sto vidite nema vaginalnih briseva ni laparaskopije, na pola puta smo user posted image



IZVORNA PORUKA: balasgirl

- vaginalni uzv
- papa testove
- test na klamidiju i ostalo
- mm spermiograme ( 4 puta), uzv prostate, kompletnog abdomena, bubrega, pregled testisa, urinokulturu, spermokulturu, bris uretre, test na klamidiju, 2 neuspjele terapije liječenja, krećemo sa trećom.

U pitanju je muški sterilitet.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *