|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Drugari..
18.12.2007 22:39:49   
Suncica*
Da li se vasa deca druze sa drugom decom? Moja Lorena ima jako mnogo drugara i drugarica i svi su otprilike njene dobi. Jako voli da se igra sa njima, zato ih cesto pozivam u goste..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Drugari..
19.12.2007 0:38:12   
laracroft
Moj Adian baš i nema nekih drugara,jer u blizini nas nema porodica sa malom djecom.Voljela bih da se druži sa drugim bebama i tako razvija vlastiti društveni život.Kada malo naraste upisat cu ga u vrtic baš iz tog razloga.Ja sam mu trenutno najbolja drugarica.user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Drugari..
19.12.2007 10:16:00   
Blue rose RR
Moja kikica takođe nema svojih drugara, zato što stvarno niko ojko nas nema malu djecu, tako da smo ukućani, nane i dede...jedini joj prijatelji.
Naravo neizostava je i vrtić, ali sada sam u nedoumici.
Znam da bih trebala, i tako sam se dogovorila sa mm da je dam u 3. godini u vrtić, ali...kako čujem tek tada dolazi do onih viroznih stanja kod djeteta, stalno bolest, nervoza, ...mislim da nisam baš spreman za to.
Tako da pokušavam ali, možda još pričekam, da premuntam mm da je pošaljemo onu godinu pred školu u obdanište, tako da je i to dovoljno.
Ma ne sekiram se ja za nju, ona se brzo sprijatelji sa djecom, a i mama će je podučiti kakv je narod...ionako je čekaju razočarenja.
Zato, što kasnije, to možda bolje.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Drugari..
19.12.2007 10:31:59   
ammarma
Moj Ammar ide od svoje 3. godine u vrtic i mogu ti reci da sam ja prezadovoljna.
Ja se mogu igrati i raditi sa njim aktivno 1,2,3 sata al to nam oboma postane previse, jer ipak odrasla osoba nemoze zamjeniti djetetu "druga",ipak nismo na istom levelu sto se tice igranja itd. Pa pogledaj samo nas mi smo najbolji primjer jer trazimo sebi slicne zar ne ?
A sto se tice prehlada i bolesti, svakako je bolje da se neke djecije bolesti preleze dok su djeca predskolskog uzrasta jer ce u skoli imati manje tih problema a dotada ce steci imunitet pa nece vise biti tako cesto bolesno, ja npr. sam pljuskavice dobila u 18-toj kad su mi najmanje trebale a moj Ammar je kroz to vec prosao prosle godine i to sa lakocom
Moj savjet je ne oduzujte sa vrticem jer ima vise vrlina nego manauser posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Drugari..
19.12.2007 10:40:36   
Emina*
Ja i nemam bas neko znanje o tome,jer tek cekam user posted image
Ali,koliko sam knjiga procitala,a imam i sestru ciji je mali sada
vec krenuo u osnovnu skolu,tu se u potpunosti slazem s ammarmom.
Sekin mali je u obdaniste krenuo vec sa 2,5 godine,i rekla mi je da
se nimalo nije pokajala.
Na neki nacin dijete nauci kako je bez mame i tate, nauci da se "brine sam o sebi"
jer u tim trenucima nema mame na koju se moze osloniti.
Za dijete je bolje da je medju svojim vrsnjacima,bar ja tako mislim..
Znam samo da se i njoj dusa cijepala kad ga je prvi put ostavila user posted image

(odgovor članu ammarma)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Drugari..
19.12.2007 10:43:15   
Suncica*
Moja Lorena od sledece godine ide u obdaniste, a mama mora da radi. Inace ima drugara vise nego i ja i Dragan zajedno. Stalno mi je puna kuca dece ili smo mi negde u gostima. Jako lepo se igra sa njima, jako je druzeljubiva.
Smatram da deca treba da se druze sa decom svoga uzrasta, da bi razvila neke sposobnosti.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Drugari..
19.12.2007 10:47:50   
Blue rose RR
user posted image user posted image user posted image user posted image   ŽAAAAOOO MI JE NEKAKO.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Drugari..
19.12.2007 10:48:09   
Emina*
U potpunosti se slazem,jer sto djeca imaju vise drugara svog
uzrasta,to im je bogatiji i zivot..
Usput, Lora ti je ko med na slikama...user posted image

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Drugari..
19.12.2007 11:18:21   
travnicanka
Moja user posted image  je krenula u vrtic sa 2,5 god.do tad  smo joj mi bili glavni drugari,i pocela se ponasati kao starmala.Svekrva je cuvala godinu dana,ma katastrofa!!!Dodje kuci pa kao zenica ponasa se i prica.Kad je krenula u vrtic nakon kratkog perioda postala je drugo dijete.Naucila je jako puno.Ovdje su vrtici zaista sadrzajni i jako puno brinu o djeci.Moj Ajlic je malo stidna ali se brzo adaptira u novu sredinu.Kad je krenula nije znala uopste jezik sve sto je trazila trazila je na bosanskom,tako da sam ja napisala par osnovnih rijeci.Bilo mi je jako zao,ali nisam imala potrebe za zaljenjem .Vec nakon dva mjeseca ona je pocela pricati i sada prica gotovo sve i vrtic joj je druga kuca.
A moj mali user posted image  ce u vrtic puno ranije nego seka.Ja cu na posao 1. marta i Adi  bi do tad trebao dobiti mjesto.
Sve sto Sanela rece stoji zaista.Djeca su stalno bolesna,a pogotovo ova sto malo kasnije krenu a do tad su bili kao pod staklenim zvonom.To jako tesko covjeku padne,nismo navikli da su djeca bolesna kad odjednom nema sedmice da je sve ok.
Ali sta bi to su samo obicne prehlade uzrokovane masom virusa i bakterija tako da se lako hvala bogu i ljece.
Pozdrav svima!!!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Drugari..
19.12.2007 12:32:17   
laracroft
user posted image user posted image user posted image Idemo danas u jednu igraonicu da trazimo drugare.Baš mi se nešto spicilo...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Drugari..
19.12.2007 12:40:18   
Suncica*
Ja sam sa Lorenom celo leto bila na igralistu, a sada posecujemo igraonice, pored njenih standardnih drugara..
Toliko bude srecna i tacno zna kada ide u igru i vec se unapred raduje.
Niko od te dece ne zna da prica, ali se jako lepo igraju. Ustvari imaju neki svoj jezik, na kom super komuniciraju.
Kod nas je na Spensu bilo decije igraliste sa klackalicama, ljuljaskama, a pored kafic. I tako mama i tata sede i piju kafu, a beba se igra. Cak se toliko znala zaigrati da je zaboravljala s kim je uopste dosla..
Ja jako volim kada joj dodju deca u igru, imam jako veliki prostor u kuci i bas nemaju cim da se povrede. Onda je to cika i vriska srecne i zadovoljne dece.

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Drugari..
25.12.2007 11:53:15   
makana
almedina je još mala ili je bar ja za takvu smatram
i još ja nemam potrebu da je vodam po igraonicama, još je nisam uspjela odvesti an planinu što mi je želja da se dijete baš onako po propisu upozna sa snijegom
međutim, kada nam neko dođe u goste sa djecom primjećujem da ne zna da se ponaša, neku noć je tako ipsrepadala jenod dječačića od godinu i po, vrištala je i išla prema njemu a on u plač i sve tako, ona se smije, vrišti i trči prema njemu, a on bježi i plače
em mi ga je bilo žao em nisam znala šta da uradim i kako da se postavim
inače kad dođu i druga djeca zna da se lijepo igra sa njima, posebno sa onima koja su onako aktivna kao i ona pa se zavlače svugdje
elem, zaključak je logičan predstojeće ljeto biće mojoj bebaći debitantsko što se tiče svakodnevnog druženja s djecom

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Drugari..
30.12.2007 14:35:54   
mamidji
Mi sreca imamo par prijatelja koji imaju malu djecu, mnogo se druzimo pa tako i nasi malisani. Dario se super slaze s njima, i mada je jos mali vec je naucio da dijeli igracke sa njima kada nam dodju u posjetu. A na proljece ce i u obdaniste tako da ce mu lakse bit se uklopiti sa drugom djecom.

_____________________________

Dario 11.10.2006.god.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *