|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 10:31:02   
Crnkica
dragi moji,svi sigurno znamo šta znači pojam fiktivni brak i šta se pod tim podrazumjeva.
možemo reći i brak iz interesa,ali brak iz interesa može se odnositi i samo na jednu
stranu,s tim što kod fiktivnog braka interesdžije su obje strane.čujem neki dan od drugarice
da se njen muž sprema napustiti posao u državnoj službi i otići u jednu evropsku zemlju
kako bi metodom fiksnog braka dobio boravišne papire i naravno za 5-6 godina odveo i porodicu
.kao sve je dogovoreno,našao je kandidatkinju,dogovorili cijenu,uslove,još samo da se njih dvoje
sporazumno razvedu.ostala sam šokirana njenom nonšalantnošću i pitam se,a i vas,na šta smo
sve spremni zbog dubljeg novčanika?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 10:50:45   
hatepsut
Iskreno,sumnjam da bi pristala na takvo nesto,cak i da sam slobodna. to ide veoma tesko(znam za pojedine zemlje da je procedura "zapetljana").a isto tako poznajem par gdje muz otisao isto tako vani,vjencao se s nekom i ostao da zivi s njom,zena i djete ostali u BiH.E sad sve je to opet rad novca user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 10:52:13   
SdZ
I meni je poznat jedan par koji se raspituje o tome i koji su spremni da na takav nacin idu u inostranstvo.
user posted image




_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 10:55:57   
SdZ
a isto tako poznajem par gdje muz otisao isto tako vani,vjencao se s nekom i ostao da zivi s njom,zena i djete ostali u BiH.



Poznajem covjeka koji je isto otisao "zbog papira", a ostao tamo, izrodio djecu s tom zenom, a ovi jadnici ostali i dalje u Bosni.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 11:22:03   
muaaa
Po meni je ovo OK ako se sloze obostrano za ovu soluciju.

A ovo ostavljanje od strane muza bi se desilo kad tad i da su ostali ovdje.

Povjerenje je najbitnije u citavoj ovoj prici.

Znam i ja parove koji su na ovaj nacin otisli i sve je funkipnisalo kako treba.

Kome je stalo do egsistencije i boljeg zivota za svoju porodicu u inostanstvu nece napraviti "prekrsaj".

Sve je to individualno

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 11:24:27   
muaaa

IZVORNA PORUKA: muaaa

Po meni je ovo OK ako se sloze obostrano za ovu soluciju.

A ovo ostavljanje od strane muza bi se desilo kad tad i da su ostali ovdje.

Povjerenje je najbitnije u citavoj ovoj prici.

Znam i ja parove koji su na ovaj nacin otisli i sve je funkipnisalo kako treba.

Kome je stalo do egsistencije i boljeg zivota za svoju porodicu u inostanstvu nece napraviti "prekrsaj".

Sve je to individualno


Pardon, funkcionisalo

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 15:25:30   
D_K
tako su se prije rata kod nas u firmi rastali zbog stana.. ono, kao samci su imali 'vise poena' ili tako nesto i taman su sebi i naslutili.. ne bih se igrala sa tim stvarima..
zar ne moze taj frajer dobiti vizu ili posao na drugi nacin.. evo koliko ja znam u Njemackoj traze inzinjere itd..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 15:40:09   
vila_7
IZVORNA PORUKA: muaaa

Po meni je ovo OK ako se sloze obostrano za ovu soluciju.

A ovo ostavljanje od strane muza bi se desilo kad tad i da su ostali ovdje.

Povjerenje je najbitnije u citavoj ovoj prici.

Znam i ja parove koji su na ovaj nacin otisli i sve je funkipnisalo kako treba.

Kome je stalo do egsistencije i boljeg zivota za svoju porodicu u inostanstvu nece napraviti "prekrsaj".

Sve je to individualno


potpisujem i dodajem - nikad ne reci nikad - covjek ni ne zna do cega ce ga zivot sve dovesti.....
Uostalom meni papiri iz opcinskog vjencanja nista ne znace-ne moram ih ni imati , men ije vaznije vjencanje u crkvi...i npr. kad bi ja dosla do te ideje-ionako bismo crkveno ostali vjencani ..... a poslije opet samo papire u opcini....


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 15:44:11   
Galicia
Sta da vam kazem. Svaki brak je osnovan na interesu. Znaci i zena i muz imaju interes kad se vjencaju. Dal je to ljubav, produzetak loze, djeca, biznis, ovo ono, uglavnom uvijek je interes u pitanju.

Eh sad, kad bi doslo do papirnatog interesa, vjerovatno partneri znaju u sta se uvaljuju, pa im to nije problem. Neko je spomenuo povjerenje u parnera, pa moram reci da je to veoma bitno kad se radi o papirima. Poznajem par parova koji su zarad papira se rastali i vjencali sa strancima, samo za papire, i uredno se opet rastali i vratili svojim "normalnim" partnerima.
Meni je to okej, ako su obadvoje zacrtali taj cilj i samo taj cilj i nista osim toga.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: fiktivni brak - da ili ne
29.9.2012 16:30:40   
koka i po
pitam se,a i vas,na šta smo
sve spremni zbog dubljeg novčanika?



malo bi preformulisala tvoje pitanje u...na sta smo sve spremni da bi prezivjeli?
nista novo na nasim prostorima i u drzavi koja od ljudi trazi mnogo a ne daje nista.
toliko je ljudi koji su vec zasli u godine a nisu zasnovali porodicu jer nemaju od cega da zive.
toliko je i onih koji vec imaju porodicu ali joj ne mogu obezbjediti egzistenciju pa se odlucuju na ovaj korak.
po meni ovdje nije pitanje licnog morala nego morala drustva u kome zivimo.
pa i ako je to jedina solucija za prezivljavanje i opstanak jedne porodice zasto ne?
ne grozim se takvih ljudi nego onih koji su ih do toga doveli.
mnogo je onih koji ovakav korak osudjuju.. ja ne,vjerovatno zato sto nekolicina nadje izlaz iz takve situacije ali mnogi drugi ga nemaju ili nisu sposobni da ga nadju...ili tacnije nemaju stelu za zaposlenje ni toliko spominjani duboki novcanik.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: fiktivni brak - da ili ne
6.10.2012 14:54:11   
sabinos
IZVORNA PORUKA: koka i po

pitam se,a i vas,na šta smo
sve spremni zbog dubljeg novčanika?



malo bi preformulisala tvoje pitanje u...na sta smo sve spremni da bi prezivjeli?
nista novo na nasim prostorima i u drzavi koja od ljudi trazi mnogo a ne daje nista.
toliko je ljudi koji su vec zasli u godine a nisu zasnovali porodicu jer nemaju od cega da zive.
toliko je i onih koji vec imaju porodicu ali joj ne mogu obezbjediti egzistenciju pa se odlucuju na ovaj korak.
po meni ovdje nije pitanje licnog morala nego morala drustva u kome zivimo.
pa i ako je to jedina solucija za prezivljavanje i opstanak jedne porodice zasto ne?
ne grozim se takvih ljudi nego onih koji su ih do toga doveli.
mnogo je onih koji ovakav korak osudjuju.. ja ne,vjerovatno zato sto nekolicina nadje izlaz iz takve situacije ali mnogi drugi ga nemaju ili nisu sposobni da ga nadju...ili tacnije nemaju stelu za zaposlenje ni toliko spominjani duboki novcanik.


sve to stoji koka i po,ali ovaj lik napusta posao u drzavnoj sluzbi,znaci nije to bas pitanje ciste egzistencije?!
ja se ne bih upustila u ovo

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: fiktivni brak - da ili ne
6.10.2012 15:04:53   
jasmin

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

fiktivni brak - da ili ne


Ove pameti-Ne!!!
Sutra neko stanje?-Ne znam,ne razmisljam o ovom svijetu na duge staze,nikad user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: fiktivni brak - da ili ne
6.10.2012 18:33:56   
koka i po
ali ovaj lik napusta posao u drzavnoj sluzbi,znaci nije to bas pitanje ciste egzistencije?!


vidis i u drzavnim sluzbama ima radnih mjesta koja nisu bas placena tj.plata taman dodje onako da se poklope rezije a ovo sto ostane dodje ko infuzija.pa ti ta ista plata bude do 15-og a od 15-og mislis kako da izdrzis do prvog.kad jos pri tome uracunas skolovanje djece,placanje treninga,pa džeparac,pa drva i ugalj pa hiljadu nekih drugih stvari koje nisu luksuz nego potreba dodje ti da se dobro zamislis.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: fiktivni brak - da ili ne
6.10.2012 19:26:25   
felix

IZVORNA PORUKA: SdZ

a isto tako poznajem par gdje muz otisao isto tako vani,vjencao se s nekom i ostao da zivi s njom,zena i djete ostali u BiH.



Poznajem covjeka koji je isto otisao "zbog papira", a ostao tamo, izrodio djecu s tom zenom, a ovi jadnici ostali i dalje u Bosni.

isto, poznam i ja tak to ....aliiiii oni su se bili dogovorili znaci muz i zena da on ode ozeni se zbog papira. Al cim dobije papire da ce se razvesti ...
Kad šipak covjek neznam koliko god. nije dolazio sam pare slao
da bi, nakon nekoliko dugo godina došao dok su djeca odrasla .....

Zena ga prifati ali, on nije njoj rekao da s drugo zenom koju je ozenio zivio i cak djete ima.Ta zena iz dr.drzave zvala ova se javi i tak sazna bilo je svašta al opet na kraju snjim ostala on se više tamo nikad vraco nije.


_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: fiktivni brak - da ili ne
6.10.2012 20:18:09   
bananica

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

fiktivni brak - da ili ne


Ove pameti-Ne!!!
Sutra neko stanje?-Ne znam,ne razmisljam o ovom svijetu na duge staze,nikad user posted image .




potpisujem jasminuser posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: fiktivni brak - da ili ne
6.10.2012 20:44:41   
Crnkica
IZVORNA PORUKA: koka i po

ali ovaj lik napusta posao u drzavnoj sluzbi,znaci nije to bas pitanje ciste egzistencije?!


vidis i u drzavnim sluzbama ima radnih mjesta koja nisu bas placena tj.plata taman dodje onako da se poklope rezije a ovo sto ostane dodje ko infuzija.pa ti ta ista plata bude do 15-og a od 15-og mislis kako da izdrzis do prvog.kad jos pri tome uracunas skolovanje djece,placanje treninga,pa džeparac,pa drva i ugalj pa hiljadu nekih drugih stvari koje nisu luksuz nego potreba dodje ti da se dobro zamislis.


ma džaba ti državni posao,ako te neko privatno za***e.mogu reći kakvo nam je stanje u državi mnogi ćemo tražiti evropu,pa kako god.taj čovjek ima platu oko 800 KM,dobra rekli bi,ali kad mu svaki mjesec odbiju tuđi kredit,jer je bio žirant dobrome jaranu,a ovaj ga zahebouser posted image ,i sad kao žirant svaki mjesec na ime rate plaća 500 KM.user posted image user posted image user posted image žalosno al istinito.kako od 300 KM da živi jedna četveročlana porodica.i tako ode malo na crno da zaradi u evropu,kad je vidio kako je tamo živjeti,kaže otkako sam se vratio te mi slike neizlaze iz glave.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 1:40:59   
Hanady RR

pa ja se divim onima koji s erazdvoje sa radnom vizom jednoga partnera...
a kamoli sporazuni razvod i fiktivni brak....
ja ove pameti zaista ne bih se upuštala u to...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 12:09:38   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

IZVORNA PORUKA: koka i po

ali ovaj lik napusta posao u drzavnoj sluzbi,znaci nije to bas pitanje ciste egzistencije?!


vidis i u drzavnim sluzbama ima radnih mjesta koja nisu bas placena tj.plata taman dodje onako da se poklope rezije a ovo sto ostane dodje ko infuzija.pa ti ta ista plata bude do 15-og a od 15-og mislis kako da izdrzis do prvog.kad jos pri tome uracunas skolovanje djece,placanje treninga,pa džeparac,pa drva i ugalj pa hiljadu nekih drugih stvari koje nisu luksuz nego potreba dodje ti da se dobro zamislis.


ma džaba ti državni posao,ako te neko privatno za***e.mogu reći kakvo nam je stanje u državi mnogi ćemo tražiti evropu,pa kako god.taj čovjek ima platu oko 800 KM,dobra rekli bi,ali kad mu svaki mjesec odbiju tuđi kredit,jer je bio žirant dobrome jaranu,a ovaj ga zahebouser posted image ,i sad kao žirant svaki mjesec na ime rate plaća 500 KM.user posted image user posted image user posted image žalosno al istinito.kako od 300 KM da živi jedna četveročlana porodica.i tako ode malo na crno da zaradi u evropu,kad je vidio kako je tamo živjeti,kaže otkako sam se vratio te mi slike neizlaze iz glave.



Ni jedna banka mu ne smije odbiti više od 1/3 plate, osim ako duguje sredstva za alimentaciju. Prema tome, neka tuži banku, i svoje računovodstvo koja je odbijalo sve preko toga. Ovo naravno ako nije lažirao podatke kod ispunjavanja formulara.

Što se tiče pitanja....kad bi došlo do toga da ne mogu svojoj djeci pružiti ono što kao roditelj smatram da moram, ne da bih se fiktivno razvela, udala i slično, nego bih uradila i puno više...ubila nekoga, dilala drogu, ukrala...

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 12:20:01   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


pa ja se divim onima koji s erazdvoje sa radnom vizom jednoga partnera...
a kamoli sporazuni razvod i fiktivni brak....
ja ove pameti zaista ne bih se upuštala u to...

Gladna usta natjeraju na svastauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 12:39:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: dzejla2012

IZVORNA PORUKA: koka i po

ali ovaj lik napusta posao u drzavnoj sluzbi,znaci nije to bas pitanje ciste egzistencije?!


vidis i u drzavnim sluzbama ima radnih mjesta koja nisu bas placena tj.plata taman dodje onako da se poklope rezije a ovo sto ostane dodje ko infuzija.pa ti ta ista plata bude do 15-og a od 15-og mislis kako da izdrzis do prvog.kad jos pri tome uracunas skolovanje djece,placanje treninga,pa džeparac,pa drva i ugalj pa hiljadu nekih drugih stvari koje nisu luksuz nego potreba dodje ti da se dobro zamislis.


ma džaba ti državni posao,ako te neko privatno za***e.mogu reći kakvo nam je stanje u državi mnogi ćemo tražiti evropu,pa kako god.taj čovjek ima platu oko 800 KM,dobra rekli bi,ali kad mu svaki mjesec odbiju tuđi kredit,jer je bio žirant dobrome jaranu,a ovaj ga zahebouser posted image ,i sad kao žirant svaki mjesec na ime rate plaća 500 KM.user posted image user posted image user posted image žalosno al istinito.kako od 300 KM da živi jedna četveročlana porodica.i tako ode malo na crno da zaradi u evropu,kad je vidio kako je tamo živjeti,kaže otkako sam se vratio te mi slike neizlaze iz glave.



Ni jedna banka mu ne smije odbiti više od 1/3 plate, osim ako duguje sredstva za alimentaciju. Prema tome, neka tuži banku, i svoje računovodstvo koja je odbijalo sve preko toga. Ovo naravno ako nije lažirao podatke kod ispunjavanja formulara.

Što se tiče pitanja....kad bi došlo do toga da ne mogu svojoj djeci pružiti ono što kao roditelj smatram da moram, ne da bih se fiktivno razvela, udala i slično, nego bih uradila i puno više...ubila nekoga, dilala drogu, ukrala...

hano,je li zezas ili ... user posted image ?

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 12:41:31   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: muaaa

Gladna usta natjeraju na svastauser posted image


Slažem se, da ne trebamo nikad reći - nikad.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 15:38:52   
hanabanana
Ne zezam, nema toga što ne bih uradila za svoju djecu.

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 16:17:03   
jasmin
I ja bih puno toga uradila za njih. Ali ne bih uzela neciji zivot niti ucestvovala u tome kako bih spasila zivot svoje djece.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 16:30:38   
hanabanana
Jasmin, ne daj Bože ni meni ni tebi takvog iskušenja. user posted image

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: fiktivni brak - da ili ne
7.10.2012 16:31:59   
jasmin

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Jasmin, ne daj Bože ni meni ni tebi takvog iskušenja. user posted image

Amiin!

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *