|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   gutanje predmeta
26.4.2009 22:35:50   
Lulu_
joj drage mame pomozite mi
naomih mi je progutala silikonski nastavak od chicove pumpice za nos
sta sad
znam da ona to moze izbacit kroz stolicu ali nije on ni tako mali
silikonski je dakle mekan je skroz
sta se jos moze desit
moze li iakko predmet ostati u njoj ili lajicki receno zaglavit jer nije malen???sta cu sad
pametni joj tata dao da se igra sa pumpicom
i  ona je to zubicima otkinula i progutala

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 22:52:20   
Lulu_
hvala mame strasno ste mi pomogle

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 22:57:28   
veeseelaa
ja ti ne mogu dati savjet oko ovog jer nemam iskustva, imam bebicu od 4 mjeseca i gutanja predmeta se strasno bojim jer već rukama uzima stvarcice.
Jesil riješila Lulu problem?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:00:18   
NANICA
Ako mislimo na istu chicco pumpicu, mislim da ne bi trebao biti problem. Ja zaista nisam imala takvih iskustava ali prati joj narednu stolicu obavezno i pregledaj. Ne znam kolika ti je bebica

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:02:08   
Lulu_
13 mjeseci
ma nesto kontam ako djeca covjece gutaju dugmad pa izadje ovo stavrno nebi trebao biti  problem jer je silikonska i sva savitljiva cak i stolica zna biti tvrdja...joj ne znam

gutanje  predmmeta je katastrofa !!!

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:03:26   
NANICA
Bit ce to ok samo kazem ti obavezno pregledaj stolicu. To je mali nastavak a sto kazes djeca gutaju vece i tvrdje stvari.

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:05:16   
juni
Draga Lulu, mislim da bi svakako trebala odvesti malenu da je pregledaju, mislim da nemas razloga za paniku ali da bi bila sigurna, i ti i ona.



_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:05:30   
veeseelaa
evo sam zvala jednu svoju prijateljicu jer znam da joj je veceras u gostima rodica koja je med.sestra, veli da nemaš razloga brinuti, kroz stolicu ce bembi to izbaciti jer kao sto si rekla djeca znaju progutati i dugme pa sve bude ok

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:08:42   
juni
Zaboravila sam ti reci da pratis njeno ponasanje, to je vrlo bitno ali pretpostavljam da ti to znas. Meni je logicnije da se tvrdji predmeti lakse izbace puzem stolice.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:08:43   
Mik Mik
ova tema već postoji, desilo se nama a mislim da će izbaciti na stolicu, sigurna sam samo prati da budeš sigurna, ako nema nikakvih drugih simptoma, gušenja ili sl. mislim da nema potrebe da je vodiš na pregled a možda zbog svoje sigurnosti ipak je odvedi, da je moje dijete ja bih uradila tako.

http://www.ringeraja.ba/forum/m_226856/mpage_1/key_/tm.htm#226856

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:08:47   
Romali
Nemam slično iskustvo s mojim sinom, Bogu hvala, ali baš juče prijateljica pričala o svojoj malenoj. Pojela je 4-5 perlicauser posted image , ali kaže da ih je sve pokakila. Čini mi se da se nije puno sekirala, a ja bih umirala od straha.
Poučena ovim iskustvom samo mogu reći- beba će to sama izbaciti najvjerovatnije.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:09:17   
Lulu_
vesela ti si moja LICNOST DANA ustedila si mi farbanje jer sam pocela sjedit
panicar sam velikiiiiiiiiii
hvala ti puno

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:13:16   
Lulu_
to je bilo oko 20 sati veceras a setali smo do 21.40 i bila je super raspolozena nije bilo nikakvih znaka gusenja dakle nije joj zastalo u grlu...nije valjda da se sad moze vratit
ma nebi je vodila u ove nase javne ustanove da tamo slusam necije pametovanje sto je ne paziom i sl. agresivna sam i bolje je ovako da sjedim gdje jesam
sutra cu je odvest privatno

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:21:49   
veeseelaa
nema na čemu Lulu, nema potrebe da brineš, biće sve ok, evo zvale su me ponovo i vele da ti prenesem da nema razloga za brigu i da se opustiš

< Poruku je uredio veeseelaa -- 26.4.2009 23:22:30 >

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:25:19   
Mik Mik
Ja sam Dominika vodila na Koševo na pedijatriju i ne mogu ti reći kako sam se iznervirala. Prvo što smo čekali satima da dođemo na red a milion bolesne djece u hodniku čeka. Njih 20 nekakvih doktorica i samo hodaju po hodniku kao muhe bez glave i niko ništa ne radi. Grozno grozno. Ja nikada u svom životu nisam iskusila takvo nešto sa djecom, umjesto da bude najljepše na pedijatriji gdje su naša djećica tamo je gore nego u kakvoj štali. Ako nema nikakvih simptoma nemaš potrebe da je vodiš. Kod nas je bio papir u pitanju i ja sam se bojala da nije otišlo u pluća a taj silikonski nastavak će ona sigurno izbaciti u stolici.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: gutanje predmeta
26.4.2009 23:29:10   
Lulu_
upravo iz tih razloga pravim velikiiiiiiiiii krug oko djecijeg dispanzera cak je i privatno vakcinisem
imam jednu komsinku koja radi u dispanzeru i koja ne propusta priliku da mi kaze kako je to glupo i ne potrebno
zadnji put mi pukne film i ja joj naravno lanem
ma reko da valjate nebiste radili tamo vec kao gospodja kod privatnika gdje su sestre nasmijane i ljubazne cijeli dan
a kad dodjem na djecij dispoanzer osjecam se kao osudjenik
ne zelim to radit svom djetetu kad ne moram

te su ustanove zadnje na ovom svjetu
njih sve treba otpustit i zamjniti svjezom i novom ekipom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 7:17:55   
Crvena
Imali li kakvih promijena od jutros? Kako je princeza?user posted image

< Poruku je uredio Crvena -- 27.4.2009 7:18:10 >


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 11:48:24   
Amrino
Jel se pokakala princeza? user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 11:57:40   
Ilhana RR
ja srecom nemam problema sa tim, moja mala sve sto nemoze da sazvaka ona pljune... ubaci cesto kamencic u usta kad se igra u pjesku ali pokusa par puta da ga sazvaka i pljune...

Sto se tice takvih problema, ja sam isla kurs prva pomoc beba i dijece... ako bi nekad doslo do gusenja treba prvo staviti dijete u polozaj gdje zrak lahko dolazi do pluca, znaci glavu okrenuti i onda treba puhnuti 30 puta ali ne puno nego ko da kazes PUH i onda pritiskati malo pluca ali njezno pet puta i onda opet 30 puta puhnuti u usta PUH...

Dijetetu a i odrastlim kad ode "na stranu" hrana ili nesto NIKAD NI U KAKVOM SLUCAJU NESMIJE SE UDARATI PO LEDJIMA, to moze uzrukovati da se dijete pocne da guzi jos gore... ako dodje do toga dijete treba staviti u krilo, okrenuti glavu prema dole i onda polahko "izgoniti" to sto je otislo na stranu ka dole... neznam dal me kontate...

Kurs prve pomoci beba i djece je nesto sto treba svaka mama da prodje jer stvarno dosta se naucis...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 12:38:30   
mišur
Ilhana, super što si prošla taj kurs, i ja mislim da bi to svaki roditelj trebao znati...
Jer nikad se ne zna sa ovim našim đavolčićima šta mogu napraviti...
nažalost, to nema kad nas...Ili ja bar nisam čula da ima...

Lulu, kako nam je princezica?
Jeli kakila?

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 14:03:06   
Amrino
Dijetetu a i odrastlim kad ode "na stranu" hrana ili nesto NIKAD NI U KAKVOM SLUCAJU NESMIJE SE UDARATI PO LEDJIMA, to moze uzrukovati da se dijete pocne da guzi jos gore


E ovo stvarno nisam znala. Kod nas je to prvo sto svi urade. Doooobro te lupe po ledjima.
Hvala na informaciji! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 15:55:43   
Ivona
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Dijetetu a i odrastlim kad ode "na stranu" hrana ili nesto NIKAD NI U KAKVOM SLUCAJU NESMIJE SE UDARATI PO LEDJIMA, to moze uzrukovati da se dijete pocne da guzi jos gore


E ovo stvarno nisam znala. Kod nas je to prvo sto svi urade. Doooobro te lupe po ledjima.
Hvala na informaciji! user posted image user posted image user posted image

Ni ja nisam znala user posted image Cak i sada kada znam,morat cu se dooobro prisiliti da je refleksno ne "lupim" user posted image ...Nadam se da necu imati potrebe user posted image

Jos kada bi nam pokusala malo bolje objasniti kako da "izgonimo" ono sto je otislo "na stranu" user posted image



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 16:01:58   
Lulu_
jest ali silikonskog nastavka nigdje nema u toj kakiuser posted image
digla sam svu kucu jutros i nisam ga naslauser posted image
sacekat cu jos do veceras ako ga ne nadjem onda cemo doktoru
ona je inace cila i vesela dakle nista je ne boli i ne smeta

nije se ona gusila ona je to samo progutala

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: gutanje predmeta
27.4.2009 22:05:46   
Amrino
Pa pricekaj jos koju kaku. Glavno je da nju nista ne boli i da je ok a izaci ce to svakako. Mislim da i doktor moze uraditi jedino to- reci ti da cekas da samo izadje jer ne znam na koji dr. nacin bi to izvadili? user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: gutanje predmeta
28.4.2009 0:26:32   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: Ivona

IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Dijetetu a i odrastlim kad ode "na stranu" hrana ili nesto NIKAD NI U KAKVOM SLUCAJU NESMIJE SE UDARATI PO LEDJIMA, to moze uzrukovati da se dijete pocne da guzi jos gore


E ovo stvarno nisam znala. Kod nas je to prvo sto svi urade. Doooobro te lupe po ledjima.
Hvala na informaciji! user posted image user posted image user posted image

Ni ja nisam znala user posted image Cak i sada kada znam,morat cu se dooobro prisiliti da je refleksno ne "lupim" user posted image ...Nadam se da necu imati potrebe user posted image

Jos kada bi nam pokusala malo bolje objasniti kako da "izgonimo" ono sto je otislo "na stranu" user posted image




Haj kad dodjem mogu vam pokazati ;) na lutki nekoj hehe ;)

Ovde svako dijete pripada jednom domu zdravlja i pri tome dobije "svoju" medicinsku sestricu koja vrsi kontrole redovne i doktora svog. Eh nas dom zdravlja, kojem pripadamo mi je odlucio da nas mame (imamo roditeljsku grupu jednom mjesecno pri tome gdje mozemo da pricamo o svemu sto se tice dijece i porodice, pravo dobro po mom misljenju, djeca su istog uzrasta.) eh uglavnom oni su nama platili taj kurs, njega vodi osoba koja inace vodi kurs za prvu pomoc odrastli ali koja takodjer je isla na kurs i za djecu...

trebali bi vidjeti i vi u vasem domu zdravlja da organizujete nesto tako, ili mozda cak i preko ringeraje jer stvarno ovo svaki roditelj treba da zna...

mi smo na kraju kursa dobili certifikat da imamo pravo da pridjemo u slucaju nesrece i pomognemo osoblju iz ambulante...

a na certifikatu ima takodjer kako sve sta ide po redosljedu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *