|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   hidronefroza
20.10.2010 22:10:02   
joni
drage mame ne znam da li tema već postoji ali moram da olakšam dušu a voljela bi i ako neko ima iskustva sa ovim da se javi pred porod na uz je utvrđeno da beba ima obostranu hidronefrozu sa obostranim megaureterom na desnoj 1 stepen na ljevoj strani 3 stepen sad mu je 4 i po mjeseca i uradili smo sve moguće pretrage mikciona je ok nema refluksa dinamička je pokazala slabu funkciju bubrega hirurg je predložio operaciju na ljevoj strani kanalić kod mjehura se sužen i tu je problem urin ne može oticati normalno tu će ugraditi stent ili cjevčicu koja se vadi za mjesec dva naručeni smo u ponedeljak na operaciju po nekim drugim forumima vidim da male bebe sve bolje podnose al opet mi je žao što je tako mali znam da je za njegovo dobro ali duša mi se cjepa on je napredna vesela beba i ne znam odakle više crpim snagu kad vidim onaj njegov bezubi osmjeh znam da će sve biti u redu pred svima se pravim hrabra i govorim sve će bit u redu al u stvari sam se ske.... od straha sad vadimo predoperativne nalaze i on je hrabriji od mame i tate
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: hidronefroza
20.10.2010 22:34:12   
vilaa
Ja sam imala slican slucaj,prenatalno je dijagnosticirana anomalija i nakon poroda smo sve te nalaze uradili kao i ti ali hvala Bogu nije bilo potrebe za operacijom.Prvih 6mj je trosio antibiotike svaki dan i svaka 2mj UZ bubrega. Sada je sve hvala dragom Bogu super nema nikakvih problema. Zena koja je lezala sa nama u bolnici (njena user posted image ) je morala operisati. Kazu da je sve ok proslo i da se jako brzo oporavila.
Ja bih potrazila jos neko misljenje,ako nista kod nekog privatnog nefrologa sa nalazima,mozda vam i nece biti potrebna op.
Usvakom slucaju zelim vam punooooo,puno srece i da sve se uspjesno zavrsi.user posted image user posted image


(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: hidronefroza
21.10.2010 11:42:27   
Mona Mohamed
Draga moja Joni, ne bih ti znala nista reci o ovom pitanju. Nemam iskustva svoga niti dr ljudi hvala Bogu. Vidim da te je malo strah. Saljem ti veliki zagrljaj ohrabrenja u nadi da ce se dijete brzo oporaviti i ozdraviti. Polahko, mila. To je za djetetovo dobro. Cuvaj nam se.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu vilaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: hidronefroza
21.10.2010 12:58:44   
joni
hvala na podršci puno to znači danas smo nosili predoperativne nalaze pedijatru i svi su ok sutra kod anesteziologa potražili smo drugo mišljenje slali smo faksom nalaze na rebro u zagrab dr urolog koji se složio sa operacijom dok je manji da se stigne bubreg oporavit stent ne moramo kupovat kažu da ima prije nije bilo za nabavit a sad je sve u božijim rukama to je za njegovo dobro joj bože gledam kod mene u komšiluku ove babe kako su zdrave samo hodaju tračaju a kukaju ništa im nije a kad vidim koliko malih pilića ima sa problemima a ima ih dosta opet kažem dobro je i ovo šta svega ima i kakvih bolesti pozdrav svima

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: hidronefroza
23.10.2010 21:43:16   
EmNe
Draga joni,napisat cu ti nase iskustvo sa hidronefrozom i operacijom..Par dana poslije rodjenja na prvom pregledu mom sinu su ustanovili hidronefrozu lijevog bubrega.Nakon dva mjeseca uradili smo sve pretrage ukljucujuci i mikciju i nije doslo do nikakvog poboljsanja i operacija se zakazuje kad navrsi 7 mj starosti,eh te dane iscekujuci operaciju napetost tuga,bol zaista nemogu ni opisatiuser posted image Operacija prolazi odlicno i moj sin je imao ugradjenu cjevcicu koju su izvadili nakon mjesec dana,on je sada star skoro 3god.i osim jedva primijetnog reza na ledjima nema nikakvih smetnji ni posljedica,do sada smo obavili dvije kontrole i sve je ok.Moram naglasiti da moj misic nije nikada imao urinarnu infekciju i tih 7 mj.prije operacije nije pio nikakve antibiotike.
Tebi zelim mnogo hrabrosti,znam da nije lahko prezivjet sve to ali uz Boziju pomoc sve ce biti onako kako treba a user posted image  se niceg nece ni sjecati.Od srca vam zelim sve najbolje i javi kako je sve proslouser posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: hidronefroza
24.10.2010 11:10:23   
joni
hvala EmNe drago mi je čut tako fino iskustvo fino mislim sad kad je maći dobro i sve se završilo a znam kroz šta si prošla danas idemo u bolnicu sutra ujutro je operacija javljamo se kad izađemo iz bolnice zdravi sretni i na okupu imamo i dvije starije seke koje moraju ostat sa tatom i bakom i čekat nas dvoje puno pozdrava i javljamo se uskoro

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: hidronefroza
31.10.2010 19:48:28   
joni
evo nas kod naše kućiceuser posted image mišić je super bolji puno od mame u salu je ušao u 8 a na odjelu smo bili u 9 i 30 naravno da mi se činilo da je prošlo 13 i po sati al ne sat i po najvažnije je da je bebić super sa mm sam čekala ispred op sale i kad sam ga čula da plače odjednom sam i plakala i smijala se ne mogu opisat taj osjećaj imao je katerer i nogice i rukice su mu bile zavezane od ponedeljka kad je bila operacija pa do petka kad smo otpušteni kući i ne bi vjerovali kako je podnio dobro bio je vesel spavao cjelu noć jeo super nisam mogla vjerovat kako je dobro podnio sutra idemo vadit konce pa za jedno mjesec vadimo stent hvala bogu sve je prošlo dobro jedva čekam kontrolu kod nefrologa pa da vidim šta će mi reć za desnu stranu sad je operisao lijevu tu je bio 3 stepen a na desnoj je 1 pa za sad će tolerisat pa će se vidjet al sa božijom pomoći u bolnici sam svašta vidjela i čega sve ima pa sam pomislila hvala ti bože na ovome da nije nešto gore puno pozdravljamo sve mame i bebice i naravno javljamo se opetuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: hidronefroza
31.10.2010 19:57:33   
R&T@
Hvala ti, draga, sto si podijelila svoje iskustvo sa nama...
Veliki pozdravi tebi i malenom i da sve sto prije bude iza vas...
a vi srecna i zdrava petoclana porodica...
user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: hidronefroza
31.10.2010 22:08:16   
EmNe
joni,bas mi je drago da je sve tako dobro proslo i vjeruj da sam danas mislila na vas dvojeuser posted image uh kateter samo kad se sjetim mi smo muke mucili s njim a nosili smo ga punih 5 dana,hvala Bogu sve je iza vas....
samo nek je maleni dobro..
zaboravih napisati u prvom postu da smo mi operaciju radili u inostranstvu(tamo i stanujemo)vidim da je postupak operacije isti i mi smo cjevcicu nosili mjesec dana i isti dan kad smo je izvadili putovali smo za BiHuser posted image tako da ne brines nije traumaticno.puno pozdrava i  sto brzi oporavak misicu...

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: hidronefroza
2.12.2010 16:18:58   
joni
danas smo bili na kontroli kod nefrologa prva kontrola nakon operacije urin dobar urino kulture sterilne nalaz uz je dobar zadovoljna je a druga strana je pošla da se smanjuje sama pa će ostavit spontano da se sredi rastom vjerovatno uglavnom neće drugu stranu operisat za dva mjeseca na kontrolu pa će vidjeti na uz vjerovatno će tad vaditi stent naručeni smo 10.2.2011 pa bože pomozi da se i toga rješimo a što se tiče funkcije bubrega kaže rano je sad bilo kakve nalaze radit ja se molim bogu da to sve bude dobro i nekako znam da će bit dobro on je napredan i vesel sutra mu je 6 mjeseci i sad je praviuser posted image ne bi mogla ni sanjat da su male bebe tako hrabre kad se sjetim katetera naježim se a što sam postala cmizdrava zaplačem i na reklamu valjda su to živci još se nisam vratila u normalu neki dan mi komšinica kaže ko da je puno troje djece nije naravno meni ne bi bilo ni 10 puno samo da su zdravi starija je imala vur 1 stepen operisala krajnike išla u beograd na alergo test na penicilin alergična na mačke mlađa astmu pa operiše treći krajnik pa bruh pa onda ova dva krajnika jooooooj sve to nije strašno al trebalo je proć kroz sve to i sad bebać definitivno neću više rađat nek su mi živi i zdravi pozdravljamo vas sve i ljubimouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu EmNe)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: hidronefroza
28.1.2011 20:21:01   
loptic
Evo drage zabrinute majke da i ja napišem moje iskustvo s hidronefrozom.U 30-tom tjednu trudnoće moja gin.je vidjela nešto čudno kao recimo zadebljano crijevi i cistice u bubregu ali sve je to bilo nejasno dok se mala Luce nije rodila.
Kada se rodila (4020kg i 51cm)bilo je sve u redu i tada sam rekla pedijatrici na gin. sumnje.
Napravljen je prvi ultrazvuk i nije dobro.Ostajemo u bolnici do daljnjeg.I tako smo prošle sve pretrage UZV,scintigrafiju,MR,IUV i zaključak ureterohidronefroza 3stupnja s megaureterom.Ne trebam vam objašnjavati u kakvom sam šoku bila nakon prve curke s kojom je sve bilo u redu-hvala Bogu!Mjesec dana u bolnici još nakon poroda ,užas!
Odlazimo u Klaićevu na cistoskopiju ali dr,nije uspio ništa napraviti jer to nije to ,nema refluksa i on i dalje ima svoje mišljenje da se radi o duplim kanalima i da bi  trebala na operaciju.Kako je rekao otvorit će joj dvije rupice na leđima gdje će izlaziti urin da se bubreg rastereti i imat će vrećicu na tome.Tako je i bilo dolazimo na naručeni termin i sve je spremno.Operacija je trajala 3 sata i nisam mogla dočekati doktora s vijestima ,ipak je ona bila beba od 2mjeseca.
Hvala Bogu sve je prošlo u najboljem redu,bubreg izgleda u puno boljem stanju nego što su nalazi pokazivali i nada se da je bubreg spašen.Kada sam je vidjela na intenzivnoj skamenila sam se sto vrećica i aparata oko nje.Drugi dan se vraća k meni u sobu i baci svoj mali osmijeh na lice ,nisam mogla sakriti suze,moj mali anđel je konačno kra mene.Rana je izgledala ružno i nisam znala kako ću se na to naviknuti.Ona sada ima dvije rupice na leđima iz kojih joj curi urin u jako malim količinama i ne treba vrećicu dovoljan je jedan normalni uložak i mazanje kremom.
Bile smo na prvom ultrazvuku koji je pokazao znatno poboljšanje tj ,bubreg se rasteretio i vraća se u normalnu veličinu.Sada će tako te rupice imati najmanje do godine dana kada idemo na još jednu operacijuuser posted image i nadam se da završavamo s tim.

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: hidronefroza
28.1.2011 20:37:42   
tekja
IZVORNA PORUKA: loptic

Evo drage zabrinute majke da i ja napišem moje iskustvo s hidronefrozom.U 30-tom tjednu trudnoće moja gin.je vidjela nešto čudno kao recimo zadebljano crijevi i cistice u bubregu ali sve je to bilo nejasno dok se mala Luce nije rodila.
Kada se rodila (4020kg i 51cm)bilo je sve u redu i tada sam rekla pedijatrici na gin. sumnje.
Napravljen je prvi ultrazvuk i nije dobro.Ostajemo u bolnici do daljnjeg.I tako smo prošle sve pretrage UZV,scintigrafiju,MR,IUV i zaključak ureterohidronefroza 3stupnja s megaureterom.Ne trebam vam objašnjavati u kakvom sam šoku bila nakon prve curke s kojom je sve bilo u redu-hvala Bogu!Mjesec dana u bolnici još nakon poroda ,užas!
Odlazimo u Klaićevu na cistoskopiju ali dr,nije uspio ništa napraviti jer to nije to ,nema refluksa i on i dalje ima svoje mišljenje da se radi o duplim kanalima i da bi  trebala na operaciju.Kako je rekao otvorit će joj dvije rupice na leđima gdje će izlaziti urin da se bubreg rastereti i imat će vrećicu na tome.Tako je i bilo dolazimo na naručeni termin i sve je spremno.Operacija je trajala 3 sata i nisam mogla dočekati doktora s vijestima ,ipak je ona bila beba od 2mjeseca.
Hvala Bogu sve je prošlo u najboljem redu,bubreg izgleda u puno boljem stanju nego što su nalazi pokazivali i nada se da je bubreg spašen.Kada sam je vidjela na intenzivnoj skamenila sam se sto vrećica i aparata oko nje.Drugi dan se vraća k meni u sobu i baci svoj mali osmijeh na lice ,nisam mogla sakriti suze,moj mali anđel je konačno kra mene.Rana je izgledala ružno i nisam znala kako ću se na to naviknuti.Ona sada ima dvije rupice na leđima iz kojih joj curi urin u jako malim količinama i ne treba vrećicu dovoljan je jedan normalni uložak i mazanje kremom.
Bile smo na prvom ultrazvuku koji je pokazao znatno poboljšanje tj ,bubreg se rasteretio i vraća se u normalnu veličinu.Sada će tako te rupice imati najmanje do godine dana kada idemo na još jednu operacijuuser posted image i nadam se da završavamo s tim.



loptic, bice to ako Bog da, dobro...mnogo srece zelim na iducoj operaciji i da se sve tu zavrsi, a vi zivot nastavite samo sa osmijehomuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: hidronefroza
29.1.2011 8:01:07   
joni
draga loptic znam kroz šta si prošla al opet je nevjerovatno da tako mali a tako hrabri mali zmajevi meni je poslije operacije najteže bilo kad ga gledam on svezan rukice i nogice kateter visi a on osmjeh nabaci kao da nije ništa treba zahvalit bogu što je otkriveni na vrijeme nama je obostrana hidronefroza sa megaureterom jedan je operisao a ovaj drugi gdje je hidrinefroza 1 stepen neće dirati za sad tako mi je rečeno mislim da je kod tebe rađeno drugačije nego kod nas mom maleckom je hirurg recnuo to mjesto kanalića gdje je suženje napravio novi ulaz u mjehur i ugradio stent 10.2. idemo na kontrolu tad će nam reći kad će ga vadit a kod vas je najvjerovatnije stoma samo moraš njegovat dio oko rupica na drugim forumima sam čula i za to i sve je bilo u redu kod takvih operacija je manja šansa za vurom poslije od kako smo otkrili ovo u potrazi sam za informacijama i ima dosta djece al većina su dječaci puno pozdrava temi i tvojojuser posted image

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: hidronefroza
29.1.2011 8:42:05   
Skvo RR
Draga loptic...veliki zagrljaj za vas.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: hidronefroza
29.1.2011 12:50:24   
loptic
Drga joni hvala na podršci,da njoj je tako napravljeno na desnoj strani ,a lijeva je hvala Bogu u redu nema nikakvih deformacija.Bilo je koma poslije operacije sva je bila ispikana od svih mogućih pretraga i na kraju više nisu imali ni di pikati,ali sve je eto prošlo super jer oni su jaki mali anđeli.Nama je puno gore a oni se toga neće niti sjećati.Prvi puta sam čula za hidronefrozu a vidim da ima dosta takvih slučaja i da uglavnom svima uspješno prođe

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: hidronefroza
29.1.2011 13:30:19   
joni
pa meni je doktor rekao da će normalno poslije i bavit se sportom i sve normalno da je kod tih dijagnoza najvažnije otkriti na vrijeme da se bubrezi oporave njemu je hidronefroza na lijevom bubregu 3 stepen a na desnom prvi i obostrani megaureter s tim da je operisao lijevu stranu a desnu će pratit i postoji velika šansa spontano da se sredi ja se svaki dan molim bogu da tako i bude iako sam vidjela da je dobro podnio operaciju ne bi voljela da opet prolazimo kroz sve to pitala sam dr da li postoji šansa da mu se pojavi vur jer kod stenta se to dešava rekla je da može al se ne liječi operativno već se ubrizgava neki gel prie je se nabavljao u inostranstvu sad ne znam tako da ni to nije ne rješivo samo da bubrešćići budu dobro to je sad najvažnije jedva čekam 10.2. idemo na uz kad vi idete na kontrole mi radimo na 2 mjeseca sa urinom i 2 urino kulture šta vi radite od pretraga

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: hidronefroza
29.1.2011 16:12:16   
loptic
nadam se da će vam sve biti ok jaki su oni.Mi sada idemo na ultrazvuke kod nefrologa i samo pregled kod kirurga,sada nam je rekao da je donji pol spašen a gornji pratimoi da će s njim vjerovatno biti u redu te kada navrši godinu dana to će zatvoriti ali ne znam što će napraviti s drugim ureterom koji je dosta velik i izvijugan,nakon operacije je rekao da nije htio dirati s obzirom da je bila dosta komplicirana.Za sada samo to i profilaksa nitrofurantoin 

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: hidronefroza
29.1.2011 20:18:20   
loptic
naravno i urin +urinokuktura

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: hidronefroza
29.1.2011 21:18:42   
joni
taman sam pomislila zašto ne nosite nalaze urina a mi nosimo ja se odmah uspaničim da kod nas nešto nije u reduuser posted image ja od ponedeljka ću nosit nalaze pa 10.2. na kontrolu voljela bi da mi kaže da vadimo stent a opet me zavrće u želudcu ne vadi se operacijom već kroz pišu ali sa anestezijom a jestel vi radili scintigrafiju bubrega mi radili prije operacije i pokazala smanjenu funkciju a sad je dr rekla da neće radit sad da je rano a ja jedva čekam da vidim jel se popravilo mada sad je bubreg rasterećen i rekli su mi da treba godina da se oporavi kakva je koža oko rupica jel mažeš nečim čula sam da je niveina krema sa cinkom dobra

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: hidronefroza
31.1.2011 12:22:06   
loptic
jesmo radili smo i sve ostale pretrage prije operacije da ustanove što je i taj joj je bubreg radio samo 10% tj,skoro ništa.Sreća bili smo u bolnici od rođenja pa je to sve išlo dosta brzo svaki tjedan po dvije -tri pretrage i s 2mjeseca odmah operacija da se bubreg spasi ako je moguće jer je bio duplo veći od desnog.Zato je kod nas to malo gore,i uz te rupice ima i dvije JJ-proteze,a ranu mažemo s Garamycin kremom koja nije na recept i košta 60kn kao i lijek kojeg je teško i naći u hrv pa smo iši u bosnu po njega.A tako je i nama rečeno da to sve mora tako biti do godine dana i onda je skoro svima oporavi .nadam se da će i nama tako biti 

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: hidronefroza
31.1.2011 22:12:49   
joni
joj radili danas urin i nije nam baš dobar bjelančevine opaloscentne 6-8 leukocita 3 eritrocita i malo bakterija u četvrtak će bit urinokulture ne mogu dočekat ništa čitav dan jela nisam ne mogu gutat koliko se brinem do sad mu sve bio u redu ne zna šta je saduser posted image imao je vodene ospice dobio 5.1. ne znam imal veze mislim da nema al eto znam da ima veze za krvnu sliku poludićuuser posted image user posted image

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: hidronefroza
1.2.2011 15:05:09   
loptic
držim fige da bude ok i nama urin nije bio dobar ali urinokultura bila sterilnauser posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: hidronefroza
3.2.2011 17:19:58   
joni
urin bolji a urinokilture sterilneuser posted image dr kaže moguće od vodenih ospica da je urin lošiji u četvrtak idemo kod nefrologa pa će mo vidjet

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: hidronefroza
4.2.2011 19:12:20   
loptic
super bit će sve ok.sretno i mi idemo idući tjedan na kontrolu 

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: hidronefroza
10.2.2011 20:21:33   
joni
Loptic jestel bili na kontoli, kako sre prošli? Mi bili danas i hvala bogu za urin je rekla da je to normalno poslije ospica i za djecu sa stentom.bubreg se oporaviouser posted image i možemo vadit stent. Sad je nahlađen pa kad ozdravi idemo vadit nalaze pa u bolnicu.Moramo prespavat jednu noć zbog anestezije i poslije vađenja idemo kući.

(odgovor članu loptic)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *