|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ideje za doručak
8.7.2009 14:14:21   
Anoniman
šta najčešće jedete i spremate ujutro?
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:19:41   
dana3
ovo pravim uvijek tj.kruzim sa tim:

palacinke
jaja sa salamom,
cornflakes
ustipci sa sirom
nekad mazemo razne namaze/margarin,djem,pasteta,sirni namazi i sl.)
e sad ovde imamo kruh koji je kao dvopek i to se navise jede za dorucak sa margarinom,trapist sirom(ili.onaj u listovima)na to se stavi krastavac i paradajz u kriskama.
zobene pahuljice sa marmeladom.
jutros smo jeli cornflakes -niko nije bio gladan toliko da ne moze do rucka cekati


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:19:52   
neki
E evo glavne kuharice da odmah kazeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ja volim ujutro spremiti lokume,kiflice slane ili slatke,kako kad,ustipke razne,prilozi od mladog sira,kajmaka,paradajza...A kad nemam vremena,onda na brzinu jaja sa likom(njam,njam),virsle,salamica,nutella,cornflakes obavezno na stolu,kakao,zimi caj(Milford zimski sa cimetom),ih ne moze mi sad naumpasti vise...Omleti sa povrcem,tunjevina,...Javim se kad mi jos sta naumpadneuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:20:11   
bloom
Znaci i ovdje cemo da dobijamo ideje kako unositi kalorije. Salim se. Evo ja cu pokazati svoj dorucak brzinski ali zdrav:)
user posted image

< Poruku je uredio bloom -- 8.7.2009 14:21:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:20:25   
neki
Mislila sam na jaja sa lukom,a ne sa likomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:21:09   
dana3
zaboravih napisati da je uz dorucak obavezan sok on narandze ako su senvici u pitanju

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:21:48   
neki
Zaboravih dodati tost sa puterom i medom,uuuuuuuuuhuser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:22:08   
dana3
ode ja SHEE tvoj rucak prepisati jer ne volim spageteuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:28:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bloom

Znaci i ovdje cemo da dobijamo ideje kako unositi kalorije. Salim se. Evo prva cu pokazati svoj dorucak
user posted image



njam, njam bloomuser posted image , ja inače doručkujem musli, sa medom ili voćem ali kad je mm ujutro slobodan, onda izmišljam, pa reko da razmjenjujemo ideje.user posted image
Neke od mojih prijedloga sam postavljala na temi ručak, večera, kao integralna peciva/kiflice sa onim sirnim namazom, shake jogurt+voće, itd. pa ako imate kakvih zanimljivih ideja da nas inspirišete.

< Poruku je uredio Shee -- 8.7.2009 14:32:20 >

(odgovor članu bloom)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:31:55   
Anoniman
dano, ma samo prepisuj, zato smo tu:))).
neki, s likomuser posted image , mm voli jaja s ajvarom(koji se zagrije u tavi i u njega izmućkana jaja), to mu mama pravi, pa i ja nekad.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:32:45   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Shee

šta najčešće jedete i spremate ujutro?


cesto kajganu sa raznim povrcem
na pari skuham brokoli,karfiol,kukuruz i to stavim u jaje i napravim omlet.
mm voli travnickog sira u njemu

nekada pravim slane palacinke.normalni palcinsi ali premazem ih pavlakom i stavim pilecu sunku i smotam.
ili pavlaka i travnicki sir.

nekada (romanticni dorucak)kupim baget i napravim brusete clasico i brusete ala maila ... njam njam(zasto to ne parvim cesce to je tako ljepo a jednostavno)

nekad samo vocna salata(kad je posebno vruce)...

kukuruzni kolac sa nekom salaticom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:34:00   
Lulu_
to je ono malo drugacije...a pravim i one klasika stvari...pura,kuhana jaja,misli,peke(rjetko pravim masne stavri za dorucak jer mi je onda sav dan tezak...)

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:34:26   
tea lana
mi imamo jedan problem ni mm ni ja ne doruckujemo,odnosuno vrlo rijetko.Lana ima svoje dorucke ali mi bas rijetko,ali kad doruckujemo onda ja pravim ili ustipke obicne ili sa tikvicama,jaja na sve moguce nacine,kljukusu,kiflice sa sirom,puru sa jogurtom i lucnicom....kad mi jos sta naupmadne javim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 14:36:11   
bloom
Pa i ovo je samo moj dorucakuser posted image
-Ja nekad pravim slane palacinke, namazem mladim sirom i kajmakom, a uz to paradajz salata.

-Nekad potkuham integralne lepine, kad nadodju, onda ih malo u rukama razvucem i przim na ulju, to je super sa suhim sirom i kiselim sirom.

-Jaja na sto nacina.

Kad se sjetim dopunicu listu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 15:20:07   
Nedi
Zavisi koliko imam vremena, uglavnom su to žitarice sa mlijekom ili voćem, puter i marmelada+ mlijeko, hrenovkei kuhano jaje+sok(uglavnom svježi), pura, jaja sa dodatcima sira, mlijeka, pavlake, uštipci sa mliječnim proizvodima, mazalice sve vrste mliječnih, argeta, podravka kokošija itd

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 15:23:00   
Skvo RR
Mi ne doruckujemo....U principu prije kafe i cigare, pojedemo ili neku vocku, ili keksic....Ali eto nedeljom imam naviku spremiti "dorucak"....Tada obicno napravim nesto od sljedeceg: kajgana, pura, ustipci, lokumi...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bloom)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 15:43:35   
new mama
Kod mene je samo vikendom zajednicki dorucak posto mm radi drugim danima,a ja uvijek nesto na brzinu pojedem,a inace kad doruckujemo to su jaja na razne nacine,virsle,ustipci,pogacice sa sirom,pura koju bas nisam dugo pravila i ostale sitnice narezak,pasteta ako jos sta naumpadne dodamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 15:55:25   
Anushka
e kod nas svako jutro pocinje slicno: kafa, meni musli, mm cokapic ili nesquik, i po casa soka. A onda ako je mm slobodan poslije toga napravim:
-przenice od "hljeba od juce" ako ga ima,
-palacinke slane, najvise volim isprziti pileca prsa na komadice i ispuniti palacinke sa pavlakom, tim przenim pil prsima i sirom ili suhim ili topljenim. nekad ih i pohujem.
-Ako imam inspiracije zamijesim kao male calcone pize, vise kao jastucici budu, i punim ili bijelo meso i sir+pavlaka ili crveno meso + paradajz sos, ili samo ustipke ili kao sto rece bloom razvucem ih na velicinu tave rukama i kao lepinice budu, sa jedne strane stavim zacina i sl. ili kiflice od istog ili slicnog tijesta sa sirom, hrenovkicama isl
-jaja na sto nacina, sa lukom, sirom, na oko, kajganu
-tost sendvice - imam toster za sendvice pa onda pravim razna punjenja bilo sa przenim pil prsima ili nekim dr mesom, + neko povrce + sir + ajvar ili kecap ili nesto crveno
-brzi sataras
-paprike punjene sirom
-nekad i neku pitu slozim, ili razljevak od necega
-mm i alen mi ne vole puru, al je ja sebi napravim 
-ako me romantika uhvati napravim mm-u dorucak koji je volio na medenom mjesecu: -kobasice i przeni krompir u kockicama i salata
-nekad samo preprzim paprike sa bijelim lukom
-jedno vrijeme smo stalno jeli tost, sad manje, i to cesce za veceru




(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 16:07:09   
jagodicabobica
Joj sve bi ja to jela, kiflice vruce lepinje, sataras ali najcesce doruckujem jaja ili mazem razne namaze plus caj ili kakao.
Ja dok progledam moram odmah nesto jesti inace mi je muka...
Izgleda da cu dorucak praviti navecer i ujutro samo ugrijati heheheh

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 16:33:20   
Anushka
zato mi imamo mini dorucak zorom kad nas alen digne, a onda maksuz:) dok je manji bio, alena u jednu ruku a drugom pravim dorucak-budio se prije 5 pa sam imala i par sati da pravim dorucak user posted image  sad ga stavim na pod ili u hodalicu i pravim, nekad znam i mmu na posao odnijeti ovaj konkretan dorucak..

(odgovor članu jagodicabobica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 20:06:58   
ivana st

Svaka čast vama koje spremate tako obilne doručke user posted image user posted image user posted image
Ja štednjak ne palim do ručka. Ujutro obično pojedemo sendvič sa sirom, salamom ili nekim namazom i obavezno se pije kava i limunada. Volim pojesti i slatke kiflice i krafne

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 20:15:54   
mamine oci
da bi da pocnem da doruckujem pa lako cemo za idejuuser posted image user posted image ,nego od mog fatiha nestignem ponekad ni kafu popitiuser posted image user posted image user posted image  pravi je zvrk a ideja uvjek imauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 21:45:08   
idana_85
Ja fino sebi cesto napravim palentu, a u serpici skuham malo mlijeka i kad prokljuca dodam umuceno jaje i brzo umutim da ne pokipi, i to jedem s vajkremom
pravim jos peksimete, pilav sa sirom,spagete s ribom u paradaiz sosu...ma svasta


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 21:51:18   
travnik
ja cim progledam moram jesti,a tako sam naucila i svoje.a najcesce jedemo puru,razne mazalice,hrenovke,jaja i uz to kafa,a kcerka caj ili kakao.

_____________________________

farah ceza moja 09.06.98
arman mali princ 01.05.09

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ideje za doručak
8.7.2009 21:52:39   
tea lana
par prijedloga nisu moji nasla sam na netu ali cu i ja koji isrobatiTerina od krumpirauser posted image
Sastojci za 4 do 6 osoba 750 g krumpira 400 g crvene svježe paprike 400 g zelene svježe paprike 400 g mozzarelle
ulje za premazivanje kalupa 200 g pršuta narezanog na tanje ploške 2 žličice Vegete 20 ml maslinova ulja Za umak: 150 ml maslinova ulja 1 žličica Vegete pikant 20-30 ml limunova soka
Priprema
    Oguljeni krumpir narežite na tanje ploške, kratko prokuhajte u malo posoljenoj vodi, ocijedite i osušite na upijajućem kuhinjskom papiru.Svježe paprike ispecite, ogulite, očistite od sjemenki, a mozzarellu naribajte.Kalup veličine 30×11 cm, premažite uljem i obložite ploškama pršuta. Pršut slažite po širini kalupa tako da ploške pršuta prelaze rubove kalupa.Po pršutu rasporedite četvrtinu količine pripremljenog krumpira i pospite s malo Vegete, po krumpiru rasporedite četvrtinu količine sira, a zatim ponovite red krumpira i isto tako pospite Vegetom.Po krumpiru stavite red crvenih i red zelenih fileta paprike. Papriku isto tako pospite Vegetom.Po paprici naizmjence stavite preostali sir i krumpir. Na kraju stavite ploške krumpira i sve preklopite krajevima pršuta. Tijekom slaganja redove povrća i sira nakapajte maslinovim uljem.Terinu pecite u pećnici zagrijanoj na 180°C 35–40 minuta.Pečenu terinu pokrijte aluminijskom folijom, na to stavite teret i ohladite.Umak pripremite tako da maslinovo ulje pomiješajte s Vegetom pikant i limunovim sokom.
Posluživanje Terinu izvadite iz kalupa, narežite na ploške, prelijte umakom i poslužite. Savjet Terinu možete pripremiti s Podravkinim filetima paprika.



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *