|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ispit certificiranog racunovodje.
3.3.2011 1:24:49   
edijevamama
Zanima me ima li ko da neko od vas je polozio, polaze, uci ili sta vec. JA imam jaku zelju i volju da pocnem polagati te ispite. Ako ima neko nek se javi..
Interesuje me prolaznost, koliko ste ucile, koliko je tesko, koja literatura je dovoljna i svasta  nesto..
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
3.3.2011 22:05:39   
malena.
niko nista ne pise...a bas bi i ja voljela cuti misljenja. ali ja jos imam fore,s tim da nam je profesor rekao ukoliko se opredjelimo za smjer racunovodstvo i revizija da ne moramo polagati taj ispit.pa se jos uvijek dvoumim da li da se opredjelim za racunovodstvo...ili marketing

_____________________________

mamina princeza stigla na svijet 24.8...i od tada mami uljepsava dane...
:-)))))

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
4.3.2011 0:16:27   
myb@by
I meni je ovo zelja i cilj <li prvo mi je potrebno iskustvo. Ja sam zavrsila racunovodstvo i reviziju i bicu vjerovatno pošteđene finansijskog racunivodstva. Koliko znam moras imati oko dvije godine iskustva pored zavrsenog faksa.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu malena.)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
4.3.2011 2:10:53   
edijevamama
pa da, treba iskustvo, i to ko je zavrsio VSS godina dana a ko je VŠS dvije, tako su barem meni rekli, mada to sa iskustvom i nije problem, poznajem par ljudi koji su direktno sa faxa to polagali, nabave negddje potvrdu o iskustvu i to je to...LAhko ga je upissat ali mene interesuje ima li neko da je u toku, mislim da vec polaze ili je polozio, odakle je ucio i sl.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
4.3.2011 8:55:53   
Šanti
Ja mislim da u maju sad treba da bude upis. Znam da mi je direktor rekao da ce me prijavit.  Sjecam se da sam na fakultetu jednom vidjela, plan tog "seminara", spisak predmeta koji se moraju polozit i zavrsni ispit. To je bilo za one koji nisu finansijski smjer. Mozda se moze potraziti na stranici ekonomskog fakulteta vise detalja.
Nisam nesto od pomoci bila, ali i mene ovo zanima pa sam se zato javila

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
4.3.2011 9:04:14   
Dinkica
MM je polagao prije par godina, koliko se sjećam išao je na nastavu za 4 ispita, jer je poslovno pravo položio na faxu, večernji su termini i vikendom, poprilično intenzivni tako da se to brzo odsluša. U toku nastave dobiješ literaturu i mislim da je ta nastava koštala oko 1750 KM, nakon toga sljedi polaganje ispita, ne moraš prijaviti sve odjednom, prijava ispita košta 200 KM, mislim da je on položio iz dva dijela 2+2 ili čak iz tri puta, nije bio mačiji kašalj, učio je, vježbao zadatke, kompletna ta frka oko ispita je trajala nekih pola godine, jer su rokovi rijetki a radio je puno radno vrijeme, znači učio naveče, vikendom i kad mu ja dozvolim user posted image . Prolaznost je mala, lupam oko 30 %...

Nastava nije obavezna ako se možeš snaći za literaturu, nego samo ovih 200 KM po ispitu za svako polaganje.

Ovdje imaš neke podatke KLIK




_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
4.3.2011 11:51:14   
edijevamama
pa nebih iskreno isla na predavanja, puno mi je to para...a to upravo pokusavam sa se snadjem za literaturu, valjda se neko nadje sa se javi ko ce ici n a predavanja ili je bio na proslim...

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
4.3.2011 16:06:24   
myb@by
Ni ja necu ici na predavanja jer sam ovo sve vec odslusala i polozila. Znam sigurno da ponovo moram polagati finansijski menadžment i finansijsko izvjestavanje, za ove ostale predmete ne znam. Nadam se da poslovno pravo ne moram ponovo polagati, jer me kostalo dvije godine i sad bi user posted image user posted image user posted image user posted image kad se sjetim.

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
5.3.2011 23:39:17   
š t a
ej kolege pa kako ide?
ja sam menadžer za finansije i računovodstvo, imam zavrčenu višu, i po sadašnjem zakonu trebam imati 4 godine radnog staža na sličnim poslovima da bi uopšte izašla na te ispite za certifikat. Čula sam da je ajako teško to položiti. Moj je problem što to neznam ni raditi, nemam prakse, a i u školi se bezveze uči preoširno pa ništa nisam zapamtila.Sad idem na tečaj u neku školu ali opet nisam zadovolja nekako mi je sve to školski ja bi prakse malo...........


_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
23.3.2011 16:18:29   
aicha
ja sam polozila pola ispita nedavno

nije bilo tesko, kao jedan prosjecan ispit, cak nisam ni slusala predavanja vec iskopirala literaturu i izasla na ispite koji btw jedan kosta 200KM bez predavanja

treba iskustvo 2 god


sad u maju ako Bog da zelim poloziti i ostalo a vec vodim pokoju firmicu a i radim u racunovodstvu

a ono vezano za smjer nije tacno,ja sam zavrsila smjer ali ipak sam morala polagati za certifikat, jedino ima u ZOR da sa masterom RiR i 5 godina iskustva moze se postati ovlasteni revizor, ali vjerujte bez dobre prakse to vam nista ne znaci;)

_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu š t a)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
23.3.2011 16:19:46   
aicha

IZVORNA PORUKA: myb@by

Ni ja necu ici na predavanja jer sam ovo sve vec odslusala i polozila. Znam sigurno da ponovo moram polagati finansijski menadžment i finansijsko izvjestavanje, za ove ostale predmete ne znam. Nadam se da poslovno pravo ne moram ponovo polagati, jer me kostalo dvije godine i sad bi user posted image user posted image user posted image user posted image kad se sjetim.


ma nije ni blizu tezina ispita

treba ti efektivnih 15-20 dana za ispit,ali ono bas da zasjednes,uopce nije tesko


_____________________________

Musliman je brat muslimanu, ne vara ga, ne laže ga, niti ga ostavlja na cjedilu. Svakom muslimanu zabranjeni su čast, imetak i krv drugog muslimana. Bogobojaznost je ovdje (pa je pokazao na svoja prsa), a dosta je čovjeku zla da prezire brata muslimana.

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
23.3.2011 16:32:08   
Šanti
http://www.efsa.unsa.ba/pa/

evo izasao je oglas. Organizuje ekonomski fakultet i revicon. akobogda planiram ici, samo cekam da mi odgovore na mail o svim detaljima

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
13.9.2012 23:19:39   
edijevamama
Ja sam odlucila da izadjem u novembru na ispite.e sad imam nesto literature ali mi dosta nedostaje. Jeli ima neko mozda ko je polagao i ko ima literaturu mozda da je proda?Na klix.ba i na piku nude tu literaturu ali neznam uopste dali je to ok literutura, strah me da nebih nesto kupila i ucila a ustvari to uopste nije ta literatura koja je potrebna....

_____________________________

10.01.2008 stigao najljepsi poklon mami i babi-EDIB

28.12.2009 drugi poklon mami i babi KErim

(odgovor članu Šanti)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
14.9.2012 0:10:02   
Mia
Ja sam to polozila prije 4 godine i tada je bilo dosta lakse nego sada user posted image Posto sam zavrsila cetverogodisnji studij na ekonomiji (2003. diplomirala), nisam morala polagati poslovno pravo, sto mi je bas bilo drago user posted image E sad ... meni je firma uplatila tu edukaciju pa sam i isla na nju ... neke posebne koristi od predavanja iz revizije, finans.menadzmenta i fin.racunov. i nisam bas imala, ali su mi bas bila dobra predavanja iz upravljackog racun.jer ja na faxu nisam imala taj predmet.
Finans.menadz. je zaista bilo dosta lagan jer sam ja taj predmet i imala na 4-toj god.faxa. Literatura koju sam ja koristila za taj predmet je bila knjiga Van Horna (mislim da se zvala Finasijski menadzment, ali dooljno je da trazite knjigu ovog autora i svi ce znati o kojoj se tacno radi), a zadaci su uglavnom bili oni sa predavanja.

Upravljacko racunovodstvo Za ovaj predmet su mi najvise korsitila predavanja i vjezbe jer je na njima uradjeno dosta zadataka. Koliko se sjecam nije trebala neka posebna knjiga nego su na predavanjima davali kao neke skripte ... ali ovo uzmite sa rezervom jer se stvarno ne sjecam.

Revizija Ovaj sam predmet polozila uceci iz one crveno-bijele knjige grupe zagrebackih autora ... zaboravila sam naslov, ali nesto kao "Revizija u praksi" ili nesto slicno.

Finans.racunovodstvo E ovaj predmet je najgori!!!! Za njega vam ne treba nista osim knjige standarda koja ima ja mislim cca 700 str. user posted image Dakle, "samo" uciti standarde i to je to.

Uglavnom meni su dosta pomogli prethodni testovi tj. testovi koji su bili na prethpodnim rokovima i njih imate na stranici saveza racunovodaj, revizora i finansijskih radnika.

Sto se tice certifikata za ovlastenog revizora, ja nisam sigurna je Zakon o rac. i reviziji predvidio mogucnost da se isti dobije nakon mastera RiR i 5 god. iskustva user posted image Jedino da nije bila neka izmjena ZAkona koja mi je promakla ... znam da su studenti postdiplomskog studija to inicirali i pokusali da dobiju, ali, mislim da od toga, nazalost jos uvijek nema nista, jer zapamtite dobro, svi ovi certifikati su stvar komercijale i okretanja para! Zasto bi se Savez racunovodja odricao ogromnih sredstava dajuci certifikate tj. bez polaganja odnosno uplate ispita.

Uglavnom sretno vam svima bilo koji zelite da polozite za certific.racunovodju user posted image

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
15.9.2012 0:21:56   
edijevamama
Hvala ti mia puno na odgovoru a i nalijepim zeljama da uspijemo svi mi koji to zelimo...

koliko si dugo ti ucila , dali si padala i jeli tada isto bilo pod SRR
?

_____________________________

10.01.2008 stigao najljepsi poklon mami i babi-EDIB

28.12.2009 drugi poklon mami i babi KErim

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
15.9.2012 20:35:26   
Mia
edijevamama nema na cemu ... tu smo da se savjetujemo i informisemo user posted image

Ja sam pred ispit uzela 7 dana slobodno i bas sam intenzivno ucila ...prvo sam ucila i polagala upravljacko.rac. i finans.menadz. (i to sam polozila u novembarskom roku 2008. godine), a onda sam u maju 2009. godine izasla na reviziju i fin.izvjest. Finansijko izvjestavanje sam cijelo vrijeme citala tj. navecer pred spavanje uzmem onu knjizurinu Standarda i citam dok me ne baci u duboki san user posted image Uglavnom, standarde moras stalno iscitavati user posted image pogotovo one koji se bas ne koriste svakodnevno ... a za reviziju mi je trebalo manje vremena ... i za ove ispite u maju sam uzela 7 dana slobodno i bas sam intenzivno ucila... e sad doduse onima koji su u fazonu ucenja (koji su tek diplomirali) vjerovatno treba manje vremena, ali posto sam ja odavno zahrdjala user posted image mozda mi je trebalo vise vremena. A da... ja sam sve ispite iz prve polozila user posted image i tada je sve bilo pod SRR-om

< Poruku je uredio Mia -- 15.9.2012 20:37:40 >

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
31.7.2014 18:22:55   
Latinka
Je li ko skoro polagao? Vidim da ima nekih izmjena, a mislila sam krenuti sa učenjem sad za novembarski rok. Htjela sam sad uzeti teži ispit, jer u februaru se trebam vratiti na posao pa bih imala još i manje vremena za učiti nego sad. AKO položim, naravno user posted image

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
1.8.2014 9:53:34   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: Latinka

Je li ko skoro polagao? Vidim da ima nekih izmjena, a mislila sam krenuti sa učenjem sad za novembarski rok. Htjela sam sad uzeti teži ispit, jer u februaru se trebam vratiti na posao pa bih imala još i manje vremena za učiti nego sad. AKO položim, naravno user posted image

Polagali smo mm i ja. On je bas s ovim rokom polozio posljednji ispit, a meni je ostao jos jedan. U principu ne znam na koje tacno izmjene mislis (jer on polaze od novembra 2010. i sve je isto bilo na svakom roku). Bujrum pitaj sta te zanima, tu sam. :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
1.8.2014 10:04:04   
mamina princeza
Latinka polagala sam ja u maju polozila 2 imam jos 2 . ja sam uzela po meni 2 laksa jer dugo nisam ucila pa da uhvatim fazon. znaci polagala sam finansijsko racunovodstvo i upravljacko racunovodstvo. nekoliko mjeseci (2-3 ) sam ucila pomalo i onda 7-10 dana pred ispit intenzivno. rok je bio lagan i polozila sam bas bez problmea. sad imam jos dva finansijsko izvjetsavanje i reviziju i uopste ne znam da li cuupsijeti nauciti oba. pocecu s finansijskim izv, ono mi izgleda najteze. ako sta interesuje pitaj ...

Pikapolonica koji je tebi jos ostao ... mozda se vidimo u novmbru :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
1.8.2014 10:24:17   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

Pikapolonica koji je tebi jos ostao ... mozda se vidimo u novmbru :)

Finansijsko izvjestavanje :)
Izlazila sam sad u maju i stvarno je bio lagan rok, ali eto nije se dalo. Bit ce aBd u novembru. Sto se mene tice, vidimo se! :)

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
1.8.2014 14:19:22   
mamina princeza
i ja cu to abd na slijedecm roku bar imam u planu :)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
1.8.2014 14:52:28   
Pikapolonica
Sretno sa spremanjem! :)
Da, ako Bog da, obje polozimo! user posted image

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
1.8.2014 22:42:58   
Latinka
Pikapolonica i mamina princeza, hvala vam.
Mislila sam na izmjene sto se tice samog polaganja.Vidim da se sad moze polagati samo jedan predmet, sto je skroz OK. Prije nego sam zatrudnila, prikupila sam bila literaturj i predala sve da polazem u maju prosle godine, ali sam morala na bolovanje tako da je sve ostalo do daljnjeg na "hladjenju".
Nasla sam i da na FB ima neka grupa gdje se mogu skiniti sve skripte i sl.da bi se olaksalo onima koji uce pa moram virnuti i tu sta ima. Ovo literature sto ja imam je bas previse.
I meni fin.izvjestavanje izgleda najteze pa cu vjerovatno krenuti prvo s tim

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
2.8.2014 12:07:51   
Pikapolonica

IZVORNA PORUKA: Latinka

Pikapolonica i mamina princeza, hvala vam.
Mislila sam na izmjene sto se tice samog polaganja.Vidim da se sad moze polagati samo jedan predmet, sto je skroz OK. Prije nego sam zatrudnila, prikupila sam bila literaturj i predala sve da polazem u maju prosle godine, ali sam morala na bolovanje tako da je sve ostalo do daljnjeg na "hladjenju".
Nasla sam i da na FB ima neka grupa gdje se mogu skiniti sve skripte i sl.da bi se olaksalo onima koji uce pa moram virnuti i tu sta ima. Ovo literature sto ja imam je bas previse.
I meni fin.izvjestavanje izgleda najteze pa cu vjerovatno krenuti prvo s tim

U pravu si, bila je ta izmjena sto se tice polaganja. Cini mi se sad od ovog proslog roka. Oni koji su zavrsili cetverogodisnji studij mogu sada polagati pojedinacne ispite (sto je, po mom misljenju, lakse). Ta grupa na FB je super, sve ima. Ja imam svu literaturu, ukljucujuci knjige, jer je mm bio na edukaciji. Ali ih uopste ne koristim. Spremanje ispita mi se svodi na prelazenje prethodnih rokova.

_____________________________

The world is mine!
A. 21.08.2011.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ispit certificiranog racunovodje.
2.8.2014 13:09:19   
Latinka
Ja sam za taj majski nesudjeni rok bila spremila reviziju i to samo po prethodnim rokovima. Malo je to ucenje sbrdasdola, ali je lakse. Knjigu bih uzela na kraju i procitala samo da mi "sjedne" sve kako treba

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Pikapolonica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *