|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 12:44:20   
suna
drage forumasice od vas uvijek mogu dobiti savjet i prihvatiti sto mi odgovara pa vas molim da mi sad napisete svoje misljenje...eh ovako
zivim pristojan porodican zivot gdje radimo mm i ja...imamo svoj stan i nemamo kredit,ne luxuziramo se svakodnevno ali ni ne patimo se ni u bilo kakvom pogledu,ovo sam vam navela samo iz razloga da mi sto bolje mozete dati savjet..ali imamo mogucnost da odemo zivjeti u svedsku gdje mm ide poslovno redovno i gdje mu se naj svida od svih posjecenih zemalja,ustvari kaze da su ljudi postovani i velika prednost za djecu...ja nisam tamo isla i ne znam...otisli bi da djeci nesto vise ostvarimo u zivotu a sebi samim bi tako pomogli..meni se  nikako ne ide...ovdje  moji i njegovi roditelji,prijatelji ma svi..kako bih ja tamo,sta bi??Mama mi predlaze da odemo nas dvoje sami da radimo i vratimo se nakon par god...svi nas nagovaraju da je tamo bolje i njegovi poslovni partneri koji su iz bosne a tamo zive kazu da je tamo punooo bolje,a boze kad pojedini dodu samo kukaju..kome vjerovati??Ja ovdje radim jako puno vremenski i odgovoran posao a nisam adekvatno placena,i onda svi navaljuju da tako radim ali tamo bilo bi....izvinite na dugom postu nadam se da ste me shvatile


_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 13:19:41   
lilith
znam da je jako tesko ostaviti porodicu,prijatelje,sve poznato i drago i zaputiti se u nepoznato...no,moje misljenje je da se isplati probati...uvijek se imas gdje vratiti...a postoji li mogucnost da odes malo,cisto da vidis kako je gore?

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 13:28:38   
magnolija*
teska pitanja na koje je jos teze dati odgovor.

sto se tice rada, posla i placenosti za posao koji radite, sigurno je lako dati odgovor na tvoje pitanje - pa naravno da je gore bolje. Placen si onoliko koliko i kako radis. Za razliku od naseg "robovlasnickog" vremena i zemlje u kojoj zivimo.

malo ko  ce ovde uspjeti ostvariti kvalitetan zivot koliko god radio (ako radis posteno ,naravno ),
rijetki su ljudi koji sebi mogu priustiti
- da rijese stambeno pitanje, znaci, od svojih primanja da kupe stan, sto radi plata, sto radi kamata, ziranata i ostalih stvari
- da zarade penziju, od koje ce sutra moci prezivjeti
- da sebi priuste ljetovanje, bilo kakvo
- da mogu sebi i svojoj djeci kupiti ono sto im je neophodno
- da mogu sebi priustiti nekad nekakav izlazak, veceru u restoranu itd itd

dakle ovo su neke osnovne  stvari koje covjek u normalnoj zemlji  sa svojom platom sebi moze priustiti ( mislim na stvari bez ikakvog pretjerivanja, penthousa, 5* hotela, jastoga za vecere, pradinih cipela bla bla bla)


Svi oni koji zive vani (pogotovo u skandinavskim zemljama svedska- norveska), a kukaju su nezahvalni do besvjesti! to odgovorno tvdrim jer imam ih i u famliliji i u raji, vecinom svi kukaju, a niko se ne vraca. rijetki su slucajevi koji ce reci da gore zive fino, dobro zaradjuju i ne pada im na pamet da se vrate u ovaj nas nered.


draga moja ti i tm morate dobro razmisliti i na papir staviti pluseve i minuse, izvagati sve za taj potez.

morate dobro razmisliti sta cete svojoj djeci za svog zivota omoguciti. 

zelim vam da sto laganije donesete odluku koja ce vama i vasoj djeci biti najbolja !








_____________________________

E. vole te mama i tata !!!

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 13:40:40   
fatimica09
Ja bih se tesko odlucila, jer se bojim velikih promjena...a opet i iskusenje je veliko! Normalno razmisljas i o djeci, radi se i o njihovoj buducnosti! Pokusaj otici na par mjeseci, ako je izvodljivo....da okusis kako je, daleko, novi ljudi, novi mentalitet, daleko roditelji....pa ako mislis da mozes...zasto da ne!?
Sretnouser posted image ...odlucices sigurno ono sto je najbolje...

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 13:56:25   
Anoniman
Nedavno sam bila u slicnoj dilemi i zaista ne znam sta da ti kazem. Pokusaj praviti listu prioriteta pa izvagaj sta ti je bolje. Zelim ti da doneses pravu odlukui da budes sretna i zadovoljna s onim sto odlucis

(odgovor članu fatimica09)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 14:01:14   
suna
magnolija, fatimica hvala vam mnogo

_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 14:03:50   
suna
IZVORNA PORUKA: Maida RR

Nedavno sam bila u slicnoj dilemi i zaista ne znam sta da ti kazem. Pokusaj praviti listu prioriteta pa izvagaj sta ti je bolje. Zelim ti da doneses pravu odlukui da budes sretna i zadovoljna s onim sto odlucis

uhhh,vagam ali uvijek prevagne razlicito,nekad gore,nekad ovdje..kako za sto nadem argumente,ali vjeruj da sam se raspametila vise,hvala ti


_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 14:05:36   
suna
IZVORNA PORUKA: suna

IZVORNA PORUKA: Maida RR

Nedavno sam bila u slicnoj dilemi i zaista ne znam sta da ti kazem. Pokusaj praviti listu prioriteta pa izvagaj sta ti je bolje. Zelim ti da doneses pravu odlukui da budes sretna i zadovoljna s onim sto odlucis

uhhh,vagam ali uvijek prevagne razlicito,nekad gore,nekad ovdje..kako za sto nadem argumente,ali vjeruj da sam se raspametila vise,hvala ti



uhhh,svaki put razlicito prevagne,kako za sto nadem odgovarajuce argumente,ode mi pamet od ovoga vise djaba ti sveuser posted image ..hvala


_____________________________

"Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku."

više volim što nemam sve a imam VAS,nego da imam sve a nemam VAS

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 14:06:46   
snijeg
Imam prijateljicu koja živi vani, često razgovaramo o prednostima i nedostacima, meni se jako dopala jedna njena rečenica "Sve što imam tamo, ovdje nikad neću imati, a sve što imam ovdje strašno mi nedostaje tamo". Eh draga moja, ona tamo ima super posao, stan, zdravstveno osiguranje, penziono osiguranje, socijalu u slučaju gubitka posla...... itd. Uglavnom radi, ali zna zašta radi. Ovdje joj je porodica i prijatelji. Ona je odabrala lagodniji život s osjećajem nostalgije, a tebi želim svu sreću pri donošenju odluke, najbolje bi bilo da to možeš provjeriti na par mjeseci kao što je neko rekao. U svakom slučaju držim fige za odabir uspješnog puta!!

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 15:41:52   
hanabanana
Ja bih samo rekla ovo: ako idete - idite svi. Nipošto ne ostavljaj djecu.
Ako ostajete - ostajete svi.



(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 15:45:58   
Nedi
Ma ja bih pokušala...kažem JA, ali nikad nigdje nebi ostavila svog sina, nigdje ga ne ostavim ni da prenoći a kamoli otići tako. Majčina ljubav je nezamjenjiva.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 16:04:49   
Hocu bebu
Da i ja iznesem moje skromno misljenje...
Napisi sve prednosti i mane odlaska na papir. I one koje prevagnu, na temelju njih odluci...
Ako ti se u zivotu pruza sansa iskoristi je...ako se ikada mislis vracati, jos bolje...
samo budi svjesna da ce ti u pocetku biti tesko, ali svaki je pocetak u zivotu tezak
Jos jedan dobronamjerni savjet: ne ostavljaj svoju djecu...
znam za takve slucajeve...djeca su ostavljena nanama, dedama...kao vratice se oni...zivot je proalzio oni se nikad nisu vratili...
traume koje su ostale na toj djeci neizbrisive su,,,
i nikad se ti dani djetinjstva nece vratiti...nikakve pare ni skupi pokloni,,,
ako se odlucite da idete , idite svi skupa...
u svakom slucaju zelim ti puno srece user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 17:30:37   
tweety
Evo ti moje mišljenje o ovome jer sam i sama živjela u Norveškoj 11 godina.U tim zemljama imaš mogućnosti za sve.Kao što je već neko rekao "radi ali zna zašta radi" a ne kao ovdje ne znaš kad će plata itd.To je samo jedna prednost.Ja sam se odlučila vratiti jer sam se udala a mm ne želi ići nigdje odavde.Na kraju krajeva meni je sasvim svejedno gdje ću živjeti dok god smo zajedno nas dvoje a sada i naše dvoje djece.Naravno da bih nam bilo puno bolje gore ali bih trebalo vremena da mm primjer nađe posao,da se navikne na taj način života itd.Teško jeste u početku jer se mora učiti njihov jezik da bih postigao nešto.Ali svremenom postaje bolje i bolje.Moji roditelji i sestra su još uvijek gore i to je jedino što mi nedostaje.Odem jednom godišnje na 2 sedmice u posjetu,i dobro mi dođe malo promjene.




_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 19:45:55   
Nadja08
iskreno, ja bih pokušala, jer ni ovo ovdje nije najbolja solucija ni za koga od nas. tako se bar meni čini.
posebno kad čovjek ima dijete shvati kako živimo u nesređenom društvu i nesigurnom okruženju. zašto ne otići negdje gdje je barem sve to uređeno drugačije i gdje je država okrenuta svom građaninu, a ne protiv njega kao kod nas.... niko ne kaže da to mora biti konačna odluka. uvijek ostaje ovo ovdje i sigurno će i za 100 godina biti isto. samo, nikad ne bih ostavlja djecu. za djecu je da budu uz roditelje, a ne nane i bake i deke. oni ih nikad ne mogu odgojiti kao roditelji i to može ostaviti strašne posljedice na svakoga od vas. porodica je jedna ćelija i jako je osjetljiva i treba je uvijek njegovati. inače, to ne bi bio život vani, nego pravo gastarbajterstvo, a kome to treba...
eto, rekoh i ja svoje mišljenje, pa vi vidite kako ćete. samo znam da vani ima puno stvari koje čovjeku olakšavaju ovaj život, a ovdje ima jako mnogo toga što nam život svakodnevno otežava. valjda svako za sebe treba da ocijeni čega ima više i gdje. sretno!

(odgovor članu suna)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 20:00:14   
leli§
draga: sta god mi ovdje rekle konacnu odluku morate donijeti ti i tvoj suprug...ipak su to vasi zivoti.

ja licno, da znam da mi je negdje bolje bih isla ne vezano za prijatelje ili roditelje (napomena: nikada ne bih ostavila stare i bolesne roditelje, ali ako su zdravi...)tek kad odes pa se vratis ces shvatiti ko su ti pravi prijatelji, a ako su pravi ostace prijatelji zauvijek. ne moras se svaki dan s njima vidjati na kahvi ali hvala Bogu tehnologija je tu da mozete normalno komunicirati. roditelji, i roditeljima je leske kada znaju da je njihovoj djeci dobro.

drugo: vezano za posao, niposto ne idite na slijepo. iako svi misle da svi oni koji su vani rade i dobro zaradjuju nigdje vani zivot nije kao u Bosni. nigdje nema onih kahva na koje su svi navikli i vani se radi...od 8 sati na poslu se 8 radi. ne kazem da nije tako u Bosni ali ipak je malo drugacije. poslije ekonomskog kolapsa su mnogi ostali bez posla i vani. mislim da je jedna od forumasica jedna od onih koja je to iskusila na sopstvenoj kozi. znaci nigdje ne idite dok bar suprug ne potpise ugovor. pogotovo ne u ovoj sadasnjoj ekonomskoj situaciji.

kao sto rekoh na pocetku: sta god mi napisale to je ipak vasa odluka, ali odvagajte gdje ce vam biti bolje. postavite prioritete u vasem zivotu: jesu li to prijatelji i roditelji ili vasa porodica...

ovo je moj stav kao nekoga ko je otisao u bijeli svijet sa samo 17 godina. samo moja mama zna koliko je noci provela budna razmisljajuci gdje sam ja i kako mi je i samo ja znam koliko sam noci proplakala zato sto mi je nesto dodijalo...ali kada se smirtim i odvagam---sve je to za moje dobro...i hvala Bogu dobro mi je. zahvalna sam na prilici koja mi se pruzila. zahvalna sam na podrsci najmilijih a najvise sam zahvalna roditeljima koji su prezvakali odluku da dijete od 17 godina nije vise pod njihovim krovom i da je ne mogu vidjeti vise od dva puta godisnje. uz sve zahvalna sam svom suprugu koji mi je bio velika podrska od pocetka (jos tad kao momak) a onda se odlucio meni pridruziti da stvaramo nas zajednicki zivot tu negdje daleko.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 20:02:30   
leli§
i da : djecu niposto ne ostavljati... mozda da suprug ode prvi a vi da mu se pridruzite u kratkom vremenskom periodu a vas dvoje na jednoj strani a djeca na drugoj...ni slucajno.. prvo sto ce i oni znati vise cijeniti a i razumijeti ce bolje zasto su tu gdje jesu. a drugo: sto cete vi biti mirnije duse... ja bih djecu ostavila iza sebe samo da mi je ne dao Bog nevolja...a vidim da vama hvala Bogu nije.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 20:08:51   
Anoniman
Draga Suna, vjerujem da ti se tesko odluciti, jer nije muka, ni hica ako kontas sta zelim da kazem(npr kao sto sam ja iz rata otisla, na lijecenje, i na kraju ostala)
Ovdje tj Svedskoj ces sigurno materijalno vise ostvariti, mada se i ovdje moraju zasukati rukavi ali kad radis znas za sta radis, sve je na vrijeme, plata, osiguranje, zdravstveno penziono, sve je cakum pakum....Sega je slusati te koji kukaju jer ne znaju sta imaju, nazalost,a jos smijesnije je to sto se niko od njih ne vraca kuci...
Ako se odlucis na Svedsku, nece ti iti lako, uciti novi jezik , mentalitet je sasvim drukciji od naseg, sto se svedjana tice, a i ovi nasi koji su tu, nisu ono sto su bili....Zivim U Dk vec 15 godina i vrijeme ucini svoje, ja se ne zalim, meni je super, ne vuce me nostalgija, tj vuce ali ono sto sam u Yugi imala u Bosni vise ne postoji...

Tesko je ostaviti familiju i uputiti se u novi svijet, ali ako ti se vec sansa pruza probaj, uvijek se imas gdje vratiti, barem ces znati da si probala....
U svakom slucaju zelim ti srecu

(odgovor članu Nadja08)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 22:49:35   
ledy blue
Mislim da se ne trebate bojati promijena..u kranjem slucaju ako i ne bude kako ste ocekivali imate se gdje vratiti..u zivotu treba nekada malo i rizikovati..

A sto se tice djece niukom slucaju ih ne ostavljajte ...mozda onij mjesec dva dok se ne snadjete..al poslije obavezno svi zajedno...
Sjeti se samo kada si bila dijete sta te cinilo sretnom...to su oni lijepi zajednicki trenuci...a sreca je sve sto je djetetu potrebno..ne materijalne stvari..Nemoj da u zelji da njima pruzis bolju buducnost ostanes bez njih...i da propustas sve one lijepe trenutke...
Ja nemeam djecu..al vjeruj da mi nedostaju..radost prvog koraka...prvih zubica...prvi dan u vrtcu ili skoli....nemoj mila da zbog zelje za boljim zivotom propustis sve to ..kad ti je vec bog podario tu radost..
Ako odlucite ici..idite zajedno..vjeruj djeci sve sto treba to su otac i majka..a ostalo ce doci....


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
18.12.2009 23:41:11   
tweety
I ja sam zaboravila napisati da djecu nipošto ne bih ostavila.Ako ništa vrijedi pokušati,uvijek se možete vratiti.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
19.12.2009 1:51:04   
dana3
suna-ja zivim u Svedskoj i jako brzo sam savladala jezik zahvaljujuci engleskom!Ne znam koju skolu imate ti i muz da ti kazem kako bi prosla ovde sa tom skolom ali eto moja uciteljska diploma je priznata kao i zvanje koje sma stekla u Bosni!
Da biste zivjeli bolje nego u Bosni,znaci za luksuz MORATE raditi oboje jer jedna plata ne donosi dobro,ali opet zavisi od posla koji ce se raditi ovde!
Doci ovamo a dole ostavljati djecu je nesto o cemu opste ne treba da razmisljas-tvoja djeca sa tobom!
Isto zavisi u kojem si mjestu ovde.U malom mjestu nema tako dobrih bolnica, niti velikih mogucnosti kao u vecim gradovima!
to se tice zdravstvenog osiguranja i zivtoa za djecu-ovo je raj na zemlji!
Samo zelim da ti kazem da vas 4 treba da idete zajedno jer prevelika je daljina da bi se vidjeli i posjecivali i Bog zna sta nosi dan a sta noc.
I ja  i MM nemamo nista iz naseg djetinjstva i mladosti-sv eje u bosni kao i roditelji ali nama niko ne moze pruziti ovo sto imamo ovde.Ja sam 25 godina dijabeticar i skoro sma rodila zdravog ddjecaka a u Bosni sma bila otpisana .ovo ti navodim samo malu prednost i zapamti-TI I PORODDICA se uvijek mozete vratiti nazad ako ovde ne bude valjalo.




_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
19.12.2009 11:27:27   
Mirkica
djecu niposto ne ostavljati.
IZVORNA PORUKA: leli§

i da : djecu niposto ne ostavljati... mozda da suprug ode prvi a vi da mu se pridruzite u kratkom vremenskom periodu a vas dvoje na jednoj strani a djeca na drugoj...ni slucajno.. prvo sto ce i oni znati vise cijeniti a i razumijeti ce bolje zasto su tu gdje jesu. a drugo: sto cete vi biti mirnije duse... ja bih djecu ostavila iza sebe samo da mi je ne dao Bog nevolja...a vidim da vama hvala Bogu nije.



otidzi isprobaj imas se gdje vratiti ali DIjecu en ostavljaj ni za zivu glavu uredu dva tri mejseca dok ne nadzete stan ali o nekim godinama nema tih paraaaa koja ce ti kasniej moci to vrijeme nadoknaditi


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
19.12.2009 15:30:26   
milomoje
Draga moja, prije svega tesko je dati bilo kakav savjet koji bi koristio tebi,a ne samo globalno reci kako je i sta je... a da bih ti savjetovala morala bih znati vise detalja vezano za vasu mogucnost... Rekla si da ti muz ide cesto na poslovni put u Svedsku,imao je priliku vidjeti neke stvari ali ne i svakodnevnicu na duze, stoga zavisi i vasa odluka.. ako on ima mogucnost da dobije posao odmah, koji bi mu obezbjedio stan i boravak/dolazak porodice (pretpostavljam da bi firma stajala iza toga) onda je to ok, tako isto nisi navela da li ti pretpostavljas da ces raditi,odnosno imas mogucnost da radis? Na koji nacin? Ali da ne duljim... Ako bi ti mogla dobiti odmah ili uopste posao u njegovoj firmi, to je super, a da se oslanjas na svoju diplomu i mislis da ces dobiti odmah posao....to ne ide tako, mozda u zemljama engleskog govornog podrucja, ali ovdje u Skandinaviji, nema sanse... takodje poslova na crno skoro pa i nema, nije takva zemlja jednostavno i sto ima to rade iranci,poljaci itd...Hocu reci ako bi se ti nadala poslu isto, morala bi biti spremna na mnoga odricanja, pogotovo na pocetku, od ponovo skolovanja do osjecaja nepripadnosti od strane Svedjana, a o nostalgiji da ne govoirm.. ne bih da te bacam u bed ali jednostavno morala bih znati vise detalja o tvom planiranju,da bih ti bolje odgovorila...
Sto se tice djece naravno da idu s tobom...ili jednostavno da ode sam muz na par mjeseci pa onda ti u posjetu, pa tek onda da se svi preselite tamo...ali nisi ni napisala na koje vrijeme bi tvoj boravak bio, par godina, sto znaci to?... Tako sam i ja mislila. dosla udala se ovdje i kontala eh nekih 5-10 i eto mene nazad dole...i ja imam gdje da se vratim kupili smo stan dole, ali cekamo bebu i onda kao i mnogi zelis svojoj djeci najbolje i mogucnost izbora, a za to treba vremena, tako da to par godina je varljivo, eh jedino od projekata i ugovora tvog muza i poslova vasih...ali kada covjek da puno od sebe, i to duplo vise nego dole onda je tesko baciti to iza sebe tek tako i vratiti se...
Javi mi se sa pp ako imas nekih konkretnih pitanja..
Sretno..

_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
20.12.2009 22:36:18   
Tidzi
Samo da ti kazem da oni sto kukaju, mnogo lazu! Ako im je tako lose negdje u inostranstvu, zasto se onda ne vrate svojoj kuci odakle su i dosli? Meni da je ovdje lose i da se patim, ja bi lijepo fino otisla u svoju zemlju i patila se dole, bar bi tu bila pored roditelja, familije i prijatelja. A svugdje se mora raditi, to se zna, ako hoces da imas nesto. Nepada nista sa neba samo od sebe.
Da sam na tvom mjestu, ja tu ponudu ne bih odbila. Prihvatila bih je bez previse razmisljanja! Al, ipak ti sama znas sta je najbolje za vas! Sretno!
I da, dijecu ni u kom slucaju ne odvajaj od sebe. To ne bih nikada uradila. Oni su tvoji i ma gdje god ti bila, najbolje ce im biti sa tobom. A sem toga, i ako odes u inostranstvo, imaces vecu prednost sa dijecom, nego bez njih.


< Poruku je uredio Tidzi -- 20.12.2009 22:38:49 >


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
21.12.2009 9:15:48   
breskvicaa
Svako ima svoje misljenje ali da se meni i mm pruzi sansa da odemo odavde otisli bi bez ikakvog razmisljanja znam daje ispocetka tesko to je normalno ali kad obezbijedis normalan zivot sebi i svojoj porodici nista nije tesko ti opet nabolje znas i odlucices kako je najbolje za tebe i tvoju porodicu user posted image i da slazem se sa curama dijecu niposto ne odvajaj od sebe najbolje im je uz mamu user posted image
Sretno u svakom slucaju user posted image

< Poruku je uredio maida_sa -- 21.12.2009 9:18:09 >


_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako da odlucim gdje da zivim
21.12.2009 9:21:42   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: maida_sa

Svako ima svoje misljenje ali da se meni i mm pruzi sansa da odemo odavde otisli bi bez ikakvog razmisljanja znam daje ispocetka tesko to je normalno ali kad obezbijedis normalan zivot sebi i svojoj porodici nista nije tesko ti opet nabolje znas i odlucices kako je najbolje za tebe i tvoju porodicu user posted image i da slazem se sa curama dijecu niposto ne odvajaj od sebe najbolje im je uz mamu user posted image
Sretno u svakom slucaju user posted image


Isto ovako, ja bih iz ovih stopa.
Sretno vam bilo!

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *