|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 10:47:41   
R&T@

IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Nisu sve porodice jednonacionalne...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 601
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 10:48:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Nisu sve porodice jednonacionalne...

a mozda se nekom jednostavno zgadila ova podjela na nacije koja nas je i dovela do rata, pa nece da pripada u nametnute torove

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 602
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 10:57:41   
Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Sad ga pretjera user posted image Kao da cu negdje pripadati ili ne zbog imena user posted image





_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 603
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 11:29:45   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR



IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Sad ga pretjera user posted image Kao da cu negdje pripadati ili ne zbog imena user posted image






pa evo ovako otprilike Djordje zna se ko ce dat ime ili Ana ili Muhamed ili iliii , samim tim imenima odredjujemo se gdje pripadamo, je l s jednom malom razlikom da jos nikad nisam cula da jedan katolik bilo gdje na svjetu da djetetu ime Muhamed ili Ajsa a sto ne bas lijepa imena . Mislim o toj ti razlici govorim , svak ima svoje , ali meni ej smjesno i neobicno da neko ko nosi i ko je dao djeci tipicna imena svoga tora dodje i kaze kako treba da daje imena neutralna onom drugom toru da bi bio IN ili sta. Ne zelim raspravu pitala si me odgovorila sam ti .
I da Tiki u gradicu gdje zivim ima vise razlicitih crkvi ono sve je crkva al malo razlicito vjerovanje ili sta vec , grad je mali iimamo dvije crkve te razlicite i sve i jedano obdaniste ili pripada jednoj crkvi ili drugoj TO JE TAKO , i kad meni dodje i neko kaze da je ne trebam ovako , ja mislim zeza me . Svak zna za svoje znam i ja ako me razumijes , ne bih na temu dalje djaba cu pricat i sto treba i ne treba hahahhaha . Sve u svemu svugdje u svjetu , svako tezi onom cemu pripada od rodjenjda mali je broj njih gdje nije tako .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 604
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 11:34:27   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: R&T@


IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Nisu sve porodice jednonacionalne...

ovo postujem i ovo je ok u ovim slucajevima , i tu bas ne treba forsirat niti jednu stranu bas treba biti neutralan ako nisi na to spreman ne ulazi u taj brak .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 605
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 11:57:14   
vjestica
a meni nije jasno čemu čuđenje, pa nijesvima bitna nacionalna pripadnost pri izboru imena, niti žele svi da ih po defaultu imenom trpaju u određeni tor
i btw itekako ćeš čuti da je hrišćanin ili jevjer u arapskim zemljama dao ime djetetu koje ovdje svrstavaju u muslimansko ime, kao što ćeš čuti iste da za Boga kažu Alah (jer na arapskom Alah znači Bog, kao što Sabahudin znači Zoran i sl)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 606
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:03:55   
Mya_81 RR
Ja da sam rodila djecaka zvao bi se Aleksandar, a veze nemamo s nacionalnom pripadonoscu. Mene takva vrsta pripadnosti ne zanima. Ima puno, po meni, vaznijih pripadnosti u zivotu od nacionalnosti user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 607
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:10:16   
canim
Moze li mi neko definisati tor user posted image I sta to pripada "toru" a sta ne user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 608
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:11:09   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR



IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Sad ga pretjera user posted image Kao da cu negdje pripadati ili ne zbog imena user posted image






e meni nije jasna zelja da se odmah gledamo jel neko negdje pripada i da nas i nasu djecu odmah neko kroz to gleda. Svi smo mi prvenstveno ljudi i dijelimo se na dobre i lose i to je li neko nekome pripada ne znaci ama bas nista a zelja je da se odmah deklarisemo

ova prica moze ici u nedogled i uvijek dovede do svadje na forumu pa nije lose da se klonimo takvih komentara i zadrzimo ih za sebe

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 609
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:16:02   
vjestica

IZVORNA PORUKA: canim

Moze li mi neko definisati tor user posted image I sta to pripada "toru" a sta ne user posted image

mislila sam na nacionalni tor ili nacionalnu pripadnost, jer sam se nadovezala na mirkicin post gdje se ona čudi kako neko izabere neutralno ime

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 610
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:23:28   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: canim

Moze li mi neko definisati tor user posted image I sta to pripada "toru" a sta ne user posted image

mislila sam na nacionalni tor ili nacionalnu pripadnost, jer sam se nadovezala na mirkicin post gdje se ona čudi kako neko izabere neutralno ime


Tacno znam na sto je vjestica mislila.
Prije par godina moju H. su tete u vrticu poslale na vjeronauk da me nisu pitale.
Prvo sam ih pitala: odakle im pravo i kako one mogu znati koju vjeronauku H. treba slusati?!
Mozda smo mi ateisti?
Bas su se bila unezgodile jer su po imenu odlucile da bi mogla ici.
Mada ime H. samo u BiH nuzno daju pripadnici jedne religijske skupine.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 611
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:29:10   
canim

IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: canim

Moze li mi neko definisati tor user posted image I sta to pripada "toru" a sta ne user posted image

mislila sam na nacionalni tor ili nacionalnu pripadnost, jer sam se nadovezala na mirkicin post gdje se ona čudi kako neko izabere neutralno ime

Pa dobro onda po ovoj definiciji skupina koja ne pripada nacionalnom toru pripada tom nekom neutralnom toru user posted image sve neki torovi, kao da o ovcama pricamo.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 612
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:31:35   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: canim

Moze li mi neko definisati tor user posted image I sta to pripada "toru" a sta ne user posted image

mislila sam na nacionalni tor ili nacionalnu pripadnost, jer sam se nadovezala na mirkicin post gdje se ona čudi kako neko izabere neutralno ime

Pa dobro onda po ovoj definiciji skupina koja ne pripada nacionalnom toru pripada tom nekom neutralnom toru user posted image sve neki torovi, kao da o ovcama pricamo.



Boze canim pa da li ima neko ko zivi u BIH a da se zadnjih 20 godina ne osjeca kao ovca?!
Svi nas trpaju u odredjene skupine, bez da nas se pita za to?

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 613
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 12:38:26   
vjestica

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: vjestica


IZVORNA PORUKA: canim

Moze li mi neko definisati tor user posted image I sta to pripada "toru" a sta ne user posted image

mislila sam na nacionalni tor ili nacionalnu pripadnost, jer sam se nadovezala na mirkicin post gdje se ona čudi kako neko izabere neutralno ime

Pa dobro onda po ovoj definiciji skupina koja ne pripada nacionalnom toru pripada tom nekom neutralnom toru user posted image sve neki torovi, kao da o ovcama pricamo.

ti ne živiš u BiH?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 614
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 13:02:54   
MicoTico
Neka imena možeš odmah svrastati " u tor", neka svi svojataju.
Evo, npr. Sara, Nađa i Lana. Kod nas, u BL ne znam nijednu Muslimanku sa tim imenom, Ili su Hrvatice ili Srpkinje. I ne mislim na male djevojčice, nego i na žene, čak i bake (pogotvo puno baka ima sa imenima Sara i Nađa). I baš su lijepa imena i ja bih svom djetetu dala takvo ime npr. i ne mislim da bi zbog takvog imena izgubilo svoj "nacionalni identitet".


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 615
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 13:05:22   
salmy

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR



IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Sad ga pretjera user posted image Kao da cu negdje pripadati ili ne zbog imena user posted image






pa evo ovako otprilike Djordje zna se ko ce dat ime ili Ana ili Muhamed ili iliii , samim tim imenima odredjujemo se gdje pripadamo, je l s jednom malom razlikom da jos nikad nisam cula da jedan katolik bilo gdje na svjetu da djetetu ime Muhamed ili Ajsa a sto ne bas lijepa imena . Mislim o toj ti razlici govorim , svak ima svoje , ali meni ej smjesno i neobicno da neko ko nosi i ko je dao djeci tipicna imena svoga tora dodje i kaze kako treba da daje imena neutralna onom drugom toru da bi bio IN ili sta.

user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 616
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 13:12:00   
canim
Zivim u Bih Ali meni je "tor" tako pogrdan naziv za bilo koju skupinu i definitivno nebih koristila tu rijec da definisem imena djece koje nase forumasice daju.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 617
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 14:13:10   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR



IZVORNA PORUKA: Mirkica

I da nije mi janso ta zelja da nigdje ne pripadamo da smo neutralni.


Sad ga pretjera user posted image Kao da cu negdje pripadati ili ne zbog imena user posted image






pa evo ovako otprilike Djordje zna se ko ce dat ime ili Ana ili Muhamed ili iliii , samim tim imenima odredjujemo se gdje pripadamo, je l s jednom malom razlikom da jos nikad nisam cula da jedan katolik bilo gdje na svjetu da djetetu ime Muhamed ili Ajsa a sto ne bas lijepa imena . Mislim o toj ti razlici govorim , svak ima svoje , ali meni ej smjesno i neobicno da neko ko nosi i ko je dao djeci tipicna imena svoga tora dodje i kaze kako treba da daje imena neutralna onom drugom toru da bi bio IN ili sta. Ne zelim raspravu pitala si me odgovorila sam ti .
I da Tiki u gradicu gdje zivim ima vise razlicitih crkvi ono sve je crkva al malo razlicito vjerovanje ili sta vec , grad je mali iimamo dvije crkve te razlicite i sve i jedano obdaniste ili pripada jednoj crkvi ili drugoj TO JE TAKO , i kad meni dodje i neko kaze da je ne trebam ovako , ja mislim zeza me . Svak zna za svoje znam i ja ako me razumijes , ne bih na temu dalje djaba cu pricat i sto treba i ne treba hahahhaha . Sve u svemu svugdje u svjetu , svako tezi onom cemu pripada od rodjenjda mali je broj njih gdje nije tako .


A posto si ti Bosanka ti si naravno dala svojoj djeci tipicno Bosanska imena?


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 618
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 14:44:48   
nuki
ja mislim da nema tipicno bosanskih imena, ili bar nema ih mnogo, stefan katarina iz srednjeg vijeka su grcka imena, elizabeta, benjamin, muhamed, lejla su semitska imena, bilo hebrejska bilo arapska.
mislim da ne postoje ni neutralna imena, vec neka imena koristi vise nacija, jer ima znacenje u vise jezika, npr. lana, dunja.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 619
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 15:26:16   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ja da sam rodila djecaka zvao bi se Aleksandar, a veze nemamo s nacionalnom pripadonoscu. Mene takva vrsta pripadnosti ne zanima. Ima puno, po meni, vaznijih pripadnosti u zivotu od nacionalnosti user posted image

bas tako

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 620
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 16:02:41   
veeseelaa
svak za se zna
meni je bitno da mi djeca imaju imena muslimanska, odnosno imena koja većinom daju muslimani

ja nikad nisam u životu bila neutralna user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 621
   RE: Nacionalno neutralna imena
26.1.2014 16:14:20   
vjestica

IZVORNA PORUKA: canim

Zivim u Bih Ali meni je "tor" tako pogrdan naziv za bilo koju skupinu i definitivno nebih koristila tu rijec da definisem imena djece koje nase forumasice daju.

user posted image user posted image
ili ti ne čitaš dovoljno pažljivo ili mi nismo bile dovoljno jasne

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 622
   RE: Nacionalno neutralna imena
31.1.2014 12:24:48   
nuki
Vesela, zar nije Tajra ptica na arapskom, ili mozda Ajra?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 623
   RE: Nacionalno neutralna imena
4.2.2014 11:33:07   
adissa_

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Neka imena možeš odmah svrastati " u tor", neka svi svojataju.
Evo, npr. Sara, Nađa i Lana. Kod nas, u BL ne znam nijednu Muslimanku sa tim imenom, Ili su Hrvatice ili Srpkinje. I ne mislim na male djevojčice, nego i na žene, čak i bake (pogotvo puno baka ima sa imenima Sara i Nađa). I baš su lijepa imena i ja bih svom djetetu dala takvo ime npr. i ne mislim da bi zbog takvog imena izgubilo svoj "nacionalni identitet".



Sara je muslimansko ime koje ces naci cak i u Kuranu,to je zena Ibrahima a.s .A Nadza je nasa verzija arapskog imena Nadja
Lana ne znam znacenje,ali znam jednu arapkinju Lanu

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 624
   RE: Nacionalno neutralna imena
4.2.2014 11:43:57   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: adissa_


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Neka imena možeš odmah svrastati " u tor", neka svi svojataju.
Evo, npr. Sara, Nađa i Lana. Kod nas, u BL ne znam nijednu Muslimanku sa tim imenom, Ili su Hrvatice ili Srpkinje. I ne mislim na male djevojčice, nego i na žene, čak i bake (pogotvo puno baka ima sa imenima Sara i Nađa). I baš su lijepa imena i ja bih svom djetetu dala takvo ime npr. i ne mislim da bi zbog takvog imena izgubilo svoj "nacionalni identitet".



Sara je muslimansko ime koje ces naci cak i u Kuranu,to je zena Ibrahima a.s .A Nadza je nasa verzija arapskog imena Nadja
Lana ne znam znacenje,ali znam jednu arapkinju Lanu

da.ali i u Bibliji u starom zavjetu,znači da je neutralno

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *