|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:17:04   
Dida79

IZVORNA PORUKA: zaha

moja Dido,moja cura je starija godinu od tvog sina i mi imamo slicnih problema,mada ja mislim da je sa djevojcicama lakse izaci na kraj...i ova moja je poprilicno drska,dusa joj odgovarati,neckati se,ali opet u granicama,da li sto sam ja bas stroga ili sto je djevojcica,u skoli je odlikas, super je,samo malo vise mlati jezikom,ne da na sebe nikako,pa sa pojediim nastavnicima ima i problema a izlasci jos ne dolaze u obzir,ponekad preko dana moze na pizzu ili kolac sa nekom prijateljicom ali u noc jos ni slucajno,jedino dok je bio luna park mogla je....e sad ovaj moj momak polako dolazi u te lude god.i on je poceo po malo otimati se,eh za njeg ja imam vise brige jer sam cula da su muski dosta zafrkaniji u pubertetuuser posted image


Ko zna mozda i jeste,vec sam gore pisala o djevojcici od moje najbolje prijateljice..one su nekako blaze i lakse je sa njima razgovarati dok sa muskim to teze ide.MM dosta radi i najmanje je kod kuce tako da je sve na meni sami Bog zna sta sam puta pomislila sto mi nije zensko sve mi se cini da bi mi lakse bilo.Da bi mozda vise vremena provodili zajdno,tipa soping setnje frizure odabir garderobe i tako te stvari a ovako sa njim nemam bas dodirnih tacaka.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:23:09   
dinaa
user posted image user posted image evo i mene...
Ja mislila to se samo meni desava i vec sam se ozbiljno zapitala i zamislila gdje sam pogrijesila u odgoju a onda me uciteljica zbuni recenicom(nicim izazvana)kako se ona meni divi kako imam jedno divno odgojeno dijete.
Sad sam njegovo ponasanje povezala sa tim ulaskom u pubertet mada iskreno ja sve mislim nije to-to,rano je jos,ma izgleda vraga je rano,i on je postao drzak,svadjao bi se redovno sa mnom,odgovara mi sve cesceuser posted image i naravno on sad SVE zna!U skoli je odlican,sto se tice ucenja lijen je skroz ali taj prati na casu i kuci samo ponoviuser posted image i stvarno zna,disciplina u skoli je tako-tako,nemiran jeste prica ali srecom ne svadja se s uciteljicom jer neka djeca to vec rade.
Na njegovo -necu-ja se osipam i kosa mi se dize na glavi,to je skontao pa umjesto -necu-koristi Nemoguuser posted image .
Jos nije poceo izlaziti i nadam se nece jos u skorije vrijeme a nema ni vremena,druga je smjena i kasno dodje iz skole.
I on bi svo svoje slobodno vrijeme provodio ispred komp.ili tv-a,sestra mu sve cesce grozno ide na zivce.i da ovo moram spomenuti promjene raspolozenja,sad bi se svadjao,sad plakao a onda bi se smijao.
Ja stvarno ne znam kako se iznijeti s ovim i svim onim sto tek dolazi.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:26:21   
Honey3
e pa da znas da je sad faza kad ona nije bas sretna da ide samnom u setnju,nisam ja njoj sad neko drago drustvouser posted image ali me smara trbusnjacima svaku noc,stalno mi napominje da se sminkam,kakvu bi frizuru mogla napraviti,kako da se obucem,da kupim kremu protiv bora,da se sredim na informacije...user posted image ali sam cula da to negdje oko drugog-treceg razreda srednje prolaziuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:31:33   
Honey3
dinaa i ovaj moj je postao dosta razdrazljiv,za malo sta placeuser posted image a sa sestrom to je rat u kuci svaki dan,od svega to mi je najgore, bas me  izbaci iz cipela,e tu metode nemamuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:33:39   
Dida79
Evo nam i Dine ja nemam vise cigara imal ko za posuditi vracam kad istom zagustiuser posted image
Dino mila zar je i tebe stiglo ja sam mislila da je on mladji?

Eto vidis Zaho da nisam u pravu..a za oblacenje ludilo je i kod nas samo u drugom smislu ja sve za njim idem i drobim promjeni farmerke,skini majicu i stavi sve to u korpu za prljavi ves jer znam bez te recenice sve ce zavrsiti na podu u nekom cosku e jedino sto sam primjetila da bas ali bas voli kad mu je obuca cista tene nerocite one moraju biti bez ijedne mrljeuser posted image ...Ovo za kremu protiv bora me je bas nasmijalo hahaha cuj kupi joj kremu protiv bora

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:36:12   
Honey3
ma meni bona Dido, nije njojuser posted image sad bi ona pored sebe da ima bas tip-top mamicuuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:37:31   
Dida79

IZVORNA PORUKA: zaha

ma meni bona Dido, nije njojuser posted image sad bi ona pored sebe da ima bas tip-top mamicuuser posted image


user posted image user posted image Nisam skontala hahaha ovo je za blamauser posted image user posted image

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:38:04   
dinaa
Znam,znam ni ja neznam sta da radim u tim momentima,da im budem sudijauser posted image bojim se krivo cu presuditi.
Tacno u tim momentima ne znam sta da radim.
Asto se tice kazne ja ne kaznjavam tako sto nesto zabranim 7 dana jer znam da necu ostati dosljedna,ja kaznim nema dva dana komp.ili nema na trening(to mu je bolna tacka)ali bez obzira on je toliko uporan haos zivi,on ce mene opet pitati mogu li ja to sto sam zabranilauser posted image e tad poludim.
A o pricanju da ne govorim jezik svoj otupi ali on gleda u mene a kroz mene ja to vidim i sta bi mu onda,ja tad dreknem kaze on pa cujem te sto galamis...ostavi me cesto bez teksta.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:40:34   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Dida79

Evo nam i Dine ja nemam vise cigara imal ko za posuditi vracam kad istom zagustiuser posted image
Dino mila zar je i tebe stiglo ja sam mislila da je on mladji?

Ma jest mladji je 10 mu je godina ali valjda to tako pocinje ili je on bezobrazan,ali do skoro nije bio user posted image
A ima cigara hajde bujrum ne moras vracatiuser posted image user posted image


< Poruku je uredio dinaa -- 24.10.2011 0:41:08 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:44:22   
Dida79
Probam i ja od sad tako sjednem dobro se smirim i onda odredim kaznu.Do sada sam uvijek nekako rjesavala bez da se nasikiram toliko da mi zeludac igra.Ali ovo veceras je bas bila kap koja je prelila casu,sutra je prva smjena kao da gledam on ce pravo bez pozdrava poslije skole produziti u sobu i na to cu poluditi ma znam sve unaprijed vise ali necu se dati omesti ovaj put ostat cu pri kazni kojaj mu je odredjena a to je nema tv i kompa do petka pa makar mi srce puklo

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:47:07   
Dida79

IZVORNA PORUKA: dinaa

IZVORNA PORUKA: Dida79

Evo nam i Dine ja nemam vise cigara imal ko za posuditi vracam kad istom zagustiuser posted image
Dino mila zar je i tebe stiglo ja sam mislila da je on mladji?

Ma jest mladji je 10 mu je godina ali valjda to tako pocinje ili je on bezobrazan,ali do skoro nije bio user posted image
A ima cigara hajde bujrum ne moras vracatiuser posted image user posted image



E hvala snasla sam se sreca pa mi zene imamo torbica i cesto po nesto zaboravimo u njima u ovom slucaju sad su bile cigareuser posted image Dosle su ko kec na desetku..mada mislim da mi vise nece ni trebati idem u krevet bas sam iscrpljena..Sutra ocekujem posta nase koke i po i ona je tu sve mi se cini kao i mi sa istim ili slicnim problemima

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:48:41   
dinaa
Hajde draga odmori se,odoh i ja sutra ne zaboravi da se javis kad se sve malo slegne.user posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 0:50:46   
Honey3
i kod mene je glavna kazna nema kompj.samo ne stavim dugo zabranu da ja ne bi popustila,ma zavisi sve sta je predhodilo zabrani...a mali nije ovisnik o kompj.a i ne pravi vece prekrsaje pa tako jos nemamo nekih kazni,jos uvijek se usmeno dogovaramouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 6:39:06   
koka i po
jutro.
dido duso moja...ja kroz ovo sve prolazim vec dvije godine.tesko je.evo sinoc se ekces ponovio a ja vise ni sama neznam sta da radim.dobro mi je poznat pogled pun prezira i ja se cesto pitam gdje sam pogrijesila i gdje je moje dobro dijete.nekad mi doje da od svega dignem ruke al nemogu....ja sam njegova majka i volim ga vise od zivota.
rano je ...nastavicu pisati u toku dana.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 9:38:40   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

jutro.
dido duso moja...ja kroz ovo sve prolazim vec dvije godine.tesko je.evo sinoc se ekces ponovio a ja vise ni sama neznam sta da radim.dobro mi je poznat pogled pun prezira i ja se cesto pitam gdje sam pogrijesila i gdje je moje dobro dijete.nekad mi doje da od svega dignem ruke al nemogu....ja sam njegova majka i volim ga vise od zivota.
rano je ...nastavicu pisati u toku dana.


Joj, žene moje, kako ja ovo dobro razumijem!user posted image Vratiće se, i prije nego što misliš, samo je važno da ne odustaješ i da smo tu za njih, i da mislimo za njih kad njihove misli malo popuste. Pa, evo samo ovaj primjer: mi samo A još prošle školske godine izvlačili iz kreveta svako jutro, da je MM nije vozio redovno bi kasnila, oduzimali smo računar u 9 uveče, da ne bi visila na netu... Sad ništa od toga mi ne radimo. Ona sama ide na spavanje rano, ne visi na kompu, ima i dana kad ga ne uključi, a ujutro ustane prva, tušira se, i čak MM napravi kafu. Kad je to prvi put uradila, on me nazvao kasnije s posla da mi priča, vjeruj da mu je glas drhtao. Od one divljakušice s kojom smo se stalno borili,  ponovo je draga i mila osoba koja ima svoje bube, ali se ne mogu ni porediti s tim hororom od 13. do 16.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 9:43:30   
koka i po
bebbe imas pp

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 10:56:27   
Dida79
Jutro svima komsijin pijetao je poceo kukurikati a ja jos zaspala nisam,svu noc sam se prevrtala i razmisljala kako izaci na kraj sa ovakvim ponasanjem.
Ono sinoc nije bilo moje djete ne nije definitivno,stisnute zube i pogled upucen prema meni sake je toliko stisnuo da su mu pobijelile..od kud takva ljutnja odakle toliko prezira pa sta je uslo u njega..
Koko mila prepostavila sam da se i ti boris ko lavica kod mene je tek pocelo i trenutno nemam nacina kako da mu pridjem kako da ga makar malo omeksam...Hebem ti pubertet pa i mi smo to sve prosli bas jutros sa mamom pricam i pitam je kako je ona izasla na kraj sa nas troje.
Njezine rijeci su bile vi ste se svi bojali babe niste od njega nista smjele a vi danas vasoj djeci pustate mnogo toga sto mi nismo ni slucajno i tacno je tako.Moj otac kad ulazi u kucu nikada me nije nasao da lezim ,nikada mi nije palo na pamet u tim godinama da se raspravljam sa njim vec je to uvijek bilo sa dozom straha i postivanjem njegova je uvijek bila zadnja.Dok kod nas nije takav slucaj pustili smo ih da rade sta hoce jos kad ima navale hormoni nasa djeca potpuno polude.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 11:01:22   
koka i po
ja bih mogla do sutra pisati na ovu temu ali necu.dacu par savjeta koje sam nazalost spoznala iz vlastitog iskustva.
-uvjek budite prvo roditelj pa onda prijatelj....jer se spustajuci na nivo djeteta i stalna komunikacija na istom gubi relacija majka-dijete,a dominira relacija "ravnopravnog" sugovornika.u prevodu....gubi se postovanje od strane djeteta prema majci jer je majka ustvari samo prijatelj a ne osoba koja mora imati posebno mjesto u zivotu.
-budite dosljedni u kaznama koje dajete djetetu...ako niste okacite ih macku o rep...niste nista uradili.
-uzmite u obzir "sindrom jedinca" koji je dugo godina bio u centru paznje a sad se paznja"dijeli".
-pedagoska literarura u odgoju tinejdjera je samo teorija...praksa je nesto drugo.nijedno dijete nije isto.
-kad vas dijete povrijedi ne skrivajte da ste povrjedjeni .
-onaj roditelj s kojim je dijete najvise bilo vezano prije puberteta cesto,gotovo uvjek,u pubertetu postaje "drzavni neprijatelj no1"(ovo je naucno dokazano).cast izuzecima.

i na kraju...mnoge sam noci besane provela.ali on je ipak moje dijete i da dignem ruke od njega onda nebi nosila naziv-majka.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 11:04:55   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Dida79

Jutro svima komsijin pijetao je poceo kukurikati a ja jos zaspala nisam,svu noc sam se prevrtala i razmisljala kako izaci na kraj sa ovakvim ponasanjem.
Ono sinoc nije bilo moje djete ne nije definitivno,stisnute zube i pogled upucen prema meni sake je toliko stisnuo da su mu pobijelile..od kud takva ljutnja odakle toliko prezira pa sta je uslo u njega..
Koko mila prepostavila sam da se i ti boris ko lavica kod mene je tek pocelo i trenutno nemam nacina kako da mu pridjem kako da ga makar malo omeksam...Hebem ti pubertet pa i mi smo to sve prosli bas jutros sa mamom pricam i pitam je kako je ona izasla na kraj sa nas troje.
Njezine rijeci su bile vi ste se svi bojali babe niste od njega nista smjele a vi danas vasoj djeci pustate mnogo toga sto mi nismo ni slucajno i tacno je tako.Moj otac kad ulazi u kucu nikada me nije nasao da lezim potpuno polude.
,nikada mi nije palo na pamet u tim godinama da se raspravljam sa njim vec je to uvijek bilo sa dozom straha i postivanjem njegova je uvijek bila zadnja.Dok kod nas nije takav slucaj pustili smo ih da rade sta hoce jos kad ima navale hormoni nasa djeca




ja ti didili odgovor dadoh.nekada je odgoj bio drugaciji nego sad.i mi smo radili kojekakve pubertetske gluposti ali su roditelji uvjek bili postovani i njihova je bila zadnja.
e moja didili....da sam znala da sinoc ne spavas mogle smo kafu piti

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mame tinejdžera!
24.10.2011 11:07:58   
Dida79

IZVORNA PORUKA: koka i po

ja bih mogla do sutra pisati na ovu temu ali necu.dacu par savjeta koje sam nazalost spoznala iz vlastitog iskustva.
-uvjek budite prvo roditelj pa onda prijatelj....jer se spustajuci na nivo djeteta i stalna komunikacija na istom gubi relacija majka-dijete,a dominira relacija "ravnopravnog" sugovornika.u prevodu....gubi se postovanje od strane djeteta prema majci jer je majka ustvari samo prijatelj a ne osoba koja mora imati posebno mjesto u zivotu.
-budite dosljedni u kaznama koje dajete djetetu...ako niste okacite ih macku o rep...niste nista uradili.
-uzmite u obzir "sindrom jedinca" koji je dugo godina bio u centru paznje a sad se paznja"dijeli".
-pedagoska literarura u odgoju tinejdjera je samo teorija...praksa je nesto drugo.nijedno dijete nije isto.
-kad vas dijete povrijedi ne skrivajte da ste povrjedjeni .
-onaj roditelj s kojim je dijete najvise bilo vezano prije puberteta cesto,gotovo uvjek,u pubertetu postaje "drzavni neprijatelj no1"(ovo je naucno dokazano).cast izuzecima.

i na kraju...mnoge sam noci besane provela.ali on je ipak moje dijete i da dignem ruke od njega onda nebi nosila naziv-majka.


Ovo sto si napisala cu svaki dan procitati jer se sa ovim slazem 100%.

E da sam i ja znala nego sam noc provela u dnevnoj sobi da svojom uznemirenoscu ne bi probudila mladjeg sina i muza

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mame tinejdžera!
25.10.2011 14:18:31   
koka i po
Dido....jeli sve pod kontrolomuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mame tinejdžera!
25.10.2011 14:22:24   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: koka i po

-uvijek budite prvo roditelj pa onda prijatelj....jer se spustajuci na nivo djeteta i stalna komunikacija na istom gubi relacija majka-dijete,a dominira relacija "ravnopravnog" sugovornika.u prevodu....gubi se postovanje od strane djeteta prema majci jer je majka ustvari samo prijatelj a ne osoba koja mora imati posebno mjesto u zivotu.
-budite dosljedni u kaznama koje dajete djetetu...ako niste okacite ih macku o rep...niste nista uradili.
-uzmite u obzir "sindrom jedinca" koji je dugo godina bio u centru paznje a sad se paznja"dijeli".
-pedagoska literarura u odgoju tinejdjera je samo teorija...praksa je nesto drugo.nijedno dijete nije isto.
-kad vas dijete povrijedi ne skrivajte da ste povrjedjeni .
-onaj roditelj s kojim je dijete najvise bilo vezano prije puberteta cesto,gotovo uvjek,u pubertetu postaje "drzavni neprijatelj no1"(ovo je naucno dokazano).cast izuzecima.

i na kraju...mnoge sam noci besane provela.ali on je ipak moje dijete i da dignem ruke od njega onda nebi nosila naziv-majka.



Potpis na sve, posebno na boldirano.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mame tinejdžera!
25.10.2011 17:29:49   
Dida79

IZVORNA PORUKA: koka i po

Dido....jeli sve pod kontrolomuser posted image


Situacija je pod kontrolom koliko moze biti sa njegovim podivljalim hormonima.Tati se izvinuo za necu ali je odmah nakon toga rekao a hocel se meni iko izvinuti sto sam dobio samaruser posted image
Od oca je dobio odgovor da ce mu od sad uvijek tako biti ako ponovi takvo ponasanje
Ma uglavnom sad je sve ok mada imamo vanrednu situaciju od njegove skolske drugarice je umro otac a nas prvi komsija sve nas je to potreslo pa cak i njega user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mame tinejdžera!
25.10.2011 17:49:32   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: koka i po

Dido....jeli sve pod kontrolomuser posted image


Situacija je pod kontrolom koliko moze biti sa njegovim podivljalim hormonima.Tati se izvinuo za necu ali je odmah nakon toga rekao a hocel se meni iko izvinuti sto sam dobio samaruser posted image
Od oca je dobio odgovor da ce mu od sad uvijek tako biti ako ponovi takvo ponasanje
Ma uglavnom sad je sve ok mada imamo vanrednu situaciju od njegove skolske drugarice je umro otac a nas prvi komsija sve nas je to potreslo pa cak i njega user posted image


dosljednost je najvaznija.ako sad popustis kasnije ce biti samo gore.
sretno didili ...i meni istouser posted image


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mame tinejdžera!
2.1.2013 20:56:47   
Visnja RR
http://onolon.com/?p=828

Majka jednog 13-godišnjeg dječaka poklonila mu je iPhone, međutim ne bezuslovno. Dječak je morao potpisati ugovor od 18 tačaka, u kojima su do krajnjih detalja razjašnjeni uslovi korištenja novog pametnog telefona, piše cultofmac.com. Pismo donosimo u cjelosti.

‘Dragi Gregory,

Sretan Božić! Sad si ponosni vlasnik iPhonea. Dobar si i odgovoran 13-godišnjak i zaslužuješ ovaj poklon. Ali s njime dolaze i određena pravila i odredbe. Molim te, pročitaj ovaj ugovor. Nadam se da shvaćaš da je moja uloga odgojiti te u cjelovita i zdravog mladog čovjeka, koji može funkcionisati u svijetu i koegzistirati s tehnologijom, a ne da ti tehnologija upravlja životom. Ukoliko prekršiš neku stavku ugovora, moraš vratiti iPhone.

Jako te volim i veselim se milionima poruka koje ćemo razmijeniti u narednim danima.

1. To je moj telefon. Ja sam ga kupila. Ja sam ga platila. Tebi ga posuđujem. Zar nisam najbolja?

2. Uvijek ću znati lozinku.

3. Ako zvoni, javi se. To je telefon. Kaži halo, budi pristojan. Nikad ne ignoriši poziv ako na ekranu piše mama ili tata. Nikad.

4. Svakoga radnog dana u 19.30 telefon predaj jednome od svojih roditelja, a vikendom to čini u 21 sat. Navečer će biti ugašen, a ponovo upaljen u 7.30. Ako ne bi zvao nečiju liniju, pri čemu bi se javili njihovi roditelji, nemoj zvati i ne šalji poruke. Vodi se instinktima i poštuj druge porodice onako kako bismo mi željeli da nas poštuju.

5. Telefon ne ide s tobom u školu. Uživo razgovaraj s ljudima s kojima se dopisuješ. To je životna vještina. Izleti, dani kad je skraćena nastava i vanškolske aktivnosti će zahtijevati posebne dogovore.

6. Ukoliko padne u WC školjku, razbije se o pod ili jednostavno iščezne, ti si odgovoran za troškove popravka. Pokosi travu u dvorištu, babysittaj i štedi novac koji si dobio za rođendan. Dogodit će se, moraš biti pripremljen.

7. Ne koristi tehnologiju da bi lagao, varao ili pravio budalu od druge osobe. Ne upuštaj se u razgovore koji mogu vrijeđati druge. Prvo budi dobar prijatelj i izbjegavaj sukobe.

8. Ne govori u poruci, e-mailu ili u razgovoru ništa što ne bi rekao i uživo.

9. Ne piši u poruci, e-mailu ili govori nekome nešto što im ne bi rekao da se u istoj prostoriji nalaze i njihovi roditelji. Nauči se autocenzuri.

10. Bez pornografije. Po internetu traži informacije koje bi mogao otvoreno dijeliti sa mnom. Ukoliko te bilo šta zanima, pitaj nekoga, ponajbolje mene ili svoga oca.

11. Ugasi ga, stišaj ili uopće ne koristi u javnosti. Pogotovo u restoranima, kinu ili tokom razgovora s nekim. Nisi nepristojna osoba, ne dozvoli iPhoneu da to promijeni.

12. Ne šalji ili primaj fotografije svojih ili tuđih intimnih dijelova tijela. Nemoj se smijati. Nekad ćeš biti u iskušenju to učiniti, bez obzira na svoj visoki stepen inteligencije. Riskantno je i moglo bi uništiti tvoj tinejdžerski/studentski/odrasli život. To je uvijek loša ideja. Cyber prostor ogroman je i moćniji od tebe. I teško je obrisati nešto takvo, kao što je teško popraviti lošu reputaciju.

13. Ne snimaj bezbroj fotografija ili videa. Ne moraš baš sve dokumentirati. Živi svoje doživljaje. Oni će uvijek imati svoje mjesto u tvom sjećanju.

14. Ponekad telefon ostavi kod kuće i dobro se osjećaj zbog te odluke. On nije živ i nije tvoj produžetak. Nauči živjeti bez njega. Budi jači od osjećaja da nešto propuštaš.

15. Skidaj novu ili klasičnu muziku, koja je različita od onoga što milioni drugih slušaju. Tvoja generacija ima pristup ogromnoj količini muzike, kao nikad u povijesti. Iskoristi taj dar. Proširi svoje horizonte.

16. Svako toliko igraj igru riječi, slagalice ili mozgalice.

17. Otvori oči. Pogledaj šta se događa u svijetu oko tebe. Gledaj kroz prozor. Slušaj ptice. Prošetaj. Razgovaraj sa strancem. Raspituj se bez guglanja.

18. Zabrljat ćeš i uzet ću ti telefon. Sjest ćemo i razgovarati o tome. Krenut ćemo ispočetka. Ti i ja uvijek učimo. Ja sam na tvojoj strani. U ovome smo zajedno.

Nadam se da se slažeš s ovim uslovima. Većina lekcija ne tiče se samo iPhonea, već i života. Odrastaš u brzom svijetu koji se stalno mijenja. Uzbudljiv je i zavodljiv. Budi jednostavan što više možeš. Vjeruj svom umu i srcu prije bilo koje mašine. Volim te. Nadam se da ćeš uživati u svom genijalnom novom iPhoneu. Sretan Božić!

xoxoxo

Mama’


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *