|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 14:14:31   
Anoniman
bas mi je zao user posted image user posted image user posted image hanady Allah dz.s da je na pomoc njegova sila najveca

budi jaka user posted image user posted image user posted image user posted image mame su zato zar ne da glume i kad nisu user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 14:15:42   
taurus
nisi mi rekla kakva joj je sedimentacija i leukociti
jesu li povečaniuser posted image


može se desiti da je ešerihija u pitanju, jer i ona pripada ovoj porodici bakterija
predpostavljam da je rađen samo obični laboratorijski nalaz urina gdje se pod mikroskopom vidi samo koja je skupina bakterija (ove se lako prepoznaju jer su u obliku štapića) i obično napišu mnoštvo bakterija bez tipizacije, a ovdje su vidjeli po obliku koje su pa su napisali enterobacter sp.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 14:16:42   
reallove
Hanady,mila,bas mi je zao..nemoj ti previse da guglas,samo ces se vise nervirati,znam po sebi,nadjem nekakvih gluposti pa se isprepadam,bit ce malena dobro abd...ljubim vas

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 14:24:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: taurus

nisi mi rekla kakva joj je sedimentacija i leukociti
jesu li povečaniuser posted image


može se desiti da je ešerihija u pitanju, jer i ona pripada ovoj porodici bakterija
predpostavljam da je rađen samo obični laboratorijski nalaz urina gdje se pod mikroskopom vidi samo koja je skupina bakterija (ove se lako prepoznaju jer su u obliku štapića) i obično napišu mnoštvo bakterija bez tipizacije, a ovdje su vidjeli po obliku koje su pa su napisali enterobacter sp.





da potpisem taurus i da kazem Hanady da se ne sekira sve ce biti u reduuser posted image
nazalost ove urinarne infekcije prate me od malena..da je lijepo nije al brate otkud ovih ''crnih postova'' meni za 30 godina niko nikad nije spomenuo sepsuuser posted image
vala na ovoj RR kazes da te glava boli odmah ti otkriju tumor na mozgu..gluho bilouser posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 14:29:25   
baby2
Moram se javiti!!!A inace vas samo citamuser posted image .

Ama Hanady draga ne mogu vjerovati da si se ti oko ove bakterije tolko nasikirala.

Ova bakterija je vrlo cesta u djece a i odraslih zbog blizine anusa,i uglavnom do urinarnog trakta je prenesemo kad poslje velike nuzde "peremo od anusa prema vagini".Znaci uvijek i mi a i djecu prati obratno od vagine ka anusu.

Ja vjecito sa bakterijama deveram u urinu raznim,a sa ovim sam stalno deverala dok mi jednom dr ovo nije preporucila.

NEMOJ SE SIKIRATI!!!!

Moja mala trenutno,a i prvi put ima masu bakterija u urinu,ne znam koje jer uk ce raditi tek u ponedeljak ,jer u nasem gradu to rade pon,uto i srijeda,a do tad pije esbesul(iako nisam zadovoljna sto odma nismo u prilici uraditi uk pa da pije antibiotik na koji su  senzitivne bakterije koje ima.

U zelji da te "razteretim",jer si ti to meni urdila milion puta a da nisi ni znala,oprostite mi na duljini i zbrkanosti posta.

Samo polako,u suradnji sa lijecnikom to ce se ubrzo rijesiti:

I da sto vise tecnosti,caj brusnica i persun-ima dosta vitamina c i zakiseljava urin te sprecava lijepljenje bakterija za zidove besike.Pa ako hoce piti ovaj caj jos bolje ne zasladjen.Ja svojoj dajem po malo jer nema jos pune dvije godine ona to onako meljavo pije.

lijep pozdrav,inace ste moja svakodnevinica.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 14:35:02   
Nedi
Hanady user posted image user posted image user posted image user posted image

O bakteriji ne znam nista jer mi deveramo sa drugim bajamauser posted image ljuibmo te i želimo da se sto prije rijesite odvratne bakterije

(odgovor članu baby2)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 15:03:47   
Hanady RR
hvala drage mojeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 21:31:03   
veeseelaa
imal šta novo??? 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 21:43:57   
Hanady RR
a ništa moja vesela...
večeras smo razgovarali sa jednom porfesoricom putem telefona i ona nam je rekla da sutra nakon krvnih nalaza koji su gotovi u dnevset_ abd dođemo i kod nje...
ona večeras imala turu od 6 do 8.30 39.4o spala na 37.9 i sada spava i ona ne raste trenutno...nadam s ei neće...ispati jeuser posted image

Prije sutra ništa znati neću...


< Poruku je uredio Hanady RR -- 1.9.2011 21:47:33 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 21:47:09   
veeseelaa
ajde javi ako bude šta novo, na hatru si mi cijelo veče al ne bi pri kompu da vidim šta se dešava
Sabura draga i pojedi nešto, garant nisi ništa jela


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 21:49:35   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ajde javi ako bude šta novo, na hatru si mi cijelo veče al ne bi pri kompu da vidim šta se dešava
Sabura draga i pojedi nešto, garant nisi ništa jela



hvala draga...
javim naravno...
user posted image

nisma vala ni jela ni spavala evo od petla ono baš nikako...sad jedna sad druga...sad nalazi sad temperture...

sa sekom malo na Fb ''ćulutam'' pa pdph polako pod tuš i da porbam odspavati make će dežurati noćas

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 21:54:35   
reallove
joj Hanady mila,nedaj se,da sve bude ok aBduser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 22:09:46   
iv@ncica
hanady..sta   da  ti kazem..vec  da  se  patim  s tim od  malena..imam  urođenu  anomaliju  lijevog  bubrega  jos...s  tim  stalne  infekcije....evo  sad  isto radim   uk  i  sve  ostale   nalaze...nema  koju  bakrteriju nisam  lijecila....uglavnom  evo  me  brate   narasla  i rodila  i sve..-a  reklli  mi  da  ni  to  necu..prema  tome..nemoj  se  sekirati  naci  ce  se  i  pravi  antibiotik  i  sve  ce  proci..neboj  se  sepse  i  osrtalog  i  ne  citaj  previse....vec  ses  polako  sve  saznati  uskoro ;)))  user posted image user posted image user posted image   grlimo  vassss

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 22:25:02   
Anoniman
hanady i ja mislim na vas . Od srca zelim da se tura ne vraca malo se odmori sutra je novi dan nova nafaka bit ce ona dobro abd . ne sekiraj se mama ......
pusa curama lijepimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 22:26:05   
Hanady RR
user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 22:30:15   
Romali
Hanady, šaljem ti  user posted image podrške.
Pokušaj se malo odmoriti, sutra ćeš već puno više znati.
Puse tvojim curama.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 22:42:12   
N_N
Draga Hanady baš mi je žao user posted image user posted image  Znam koja je to sekiracija, briga, borba...... ne dajte se user posted image  Iskreno se nadam da će djevojčica uskoro ozdraviti.
E miša mu user posted image




IZVORNA PORUKA: taurus

sam naziv enterobacteriae označava skupinu bakterija koje žive u crijevima, a ovo species označava da je u pitanju cijela jedna porodica bakterija u koju spadaju i salmonele, ešerihije, šigele protee itd.




Ako spada u navedenu skupinu, koliko je pozitivno da uopšte pije sirup?? Naša kćerka je imala salmonelu i sjećam se da je fula bila što je u početku pila sirup jer on pomaže da se bakterija i dalje lijepi za crijeva a cilj je da napusti crijeva. Također je bila 7 mj. (sve dok je bakterija bila prisutna) na strogoj dijeti user posted image  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 23:00:31   
dinaa
Hanady user posted image user posted image user posted image user posted image i pusa curicama dragim!!!

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 23:12:10   
taurus
IZVORNA PORUKA: N_N

Draga Hanady baš mi je žao user posted image user posted image  Znam koja je to sekiracija, briga, borba...... ne dajte se user posted image  Iskreno se nadam da će djevojčica uskoro ozdraviti.
E miša mu user posted image




IZVORNA PORUKA: taurus

sam naziv enterobacteriae označava skupinu bakterija koje žive u crijevima, a ovo species označava da je u pitanju cijela jedna porodica bakterija u koju spadaju i salmonele, ešerihije, šigele protee itd.




Ako spada u navedenu skupinu, koliko je pozitivno da uopšte pije sirup?? Naša kćerka je imala salmonelu i sjećam se da je fula bila što je u početku pila sirup jer on pomaže da se bakterija i dalje lijepi za crijeva a cilj je da napusti crijeva. Također je bila 7 mj. (sve dok je bakterija bila prisutna) na strogoj dijeti user posted image  


u ovom slučaju bakterija je u urinarnom traktu i ne znam na koji drugi način bi se mogla izbaciti
sigurno nije riječ o salmoneli, a ja sam je ovdje navela  samo zato što pripada toj porodici bakterija

sve je ovo nagađanje dok se ne vide nalazi krvi, urino kultura, tačna tipizacija bakterije, njen broj i osjetljivost na antibiotike

hanady javi se sutra čim nešto saznaš
user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 23:14:22   
N_N
IZVORNA PORUKA: taurus

u ovom slučaju bakterija je u urinarnom traktu i ne znam na koji drugi način bi se mogla izbaciti



Aha, tu je razlika. Ok, hvala na odgovoru.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 23:16:20   
Hanady RR
taurus sedimnetacija je bila uvećana al ne znam koliko nlaz u kartonu sutra vidim ove nove ap sve sebi prkeopiram d aimama i za ovaj privatni razgovor...

a urino kltura ovako joj piše

U urinokulturi izolirano ''''10E7'''' u 1ml urina
naziv bakterije : enterobakter species

antibiogram
ampilicilin R
cefalaxin R
garamcicin S
ciproflxacin S
nalidniska kiselina S
nitrofurantion S
baktrim S
pancef R
cefuroxime R




< Poruku je uredio Hanady RR -- 1.9.2011 23:20:38 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 23:23:44   
Honey3
IZVORNA PORUKA: baby2

Moram se javiti!!!A inace vas samo citamuser posted image .

Ama Hanady draga ne mogu vjerovati da si se ti oko ove bakterije tolko nasikirala.

Ova bakterija je vrlo cesta u djece a i odraslih zbog blizine anusa,i uglavnom do urinarnog trakta je prenesemo kad poslje velike nuzde "peremo od anusa prema vagini".Znaci uvijek i mi a i djecu prati obratno od vagine ka anusu.

Ja vjecito sa bakterijama deveram u urinu raznim,a sa ovim sam stalno deverala dok mi jednom dr ovo nije preporucila.

NEMOJ SE SIKIRATI!!!!

Hanady nemoj se molim te toliko sikirati i bojati,evo zenica ti je fino reklauser posted image bit ce to ako Bog da sve dobrouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio zaha -- 1.9.2011 23:24:31 >


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu baby2)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 23:44:37   
taurus
a nisam znala da ti već imaš urađen antibiogram
vidiš nisu tipizirali bakteriju, a razlog može biti da je više različitih bakterija iz te porodice prisutno ili da nije neka tipična, a garant su tu došle iz crijeva
ma tebi više i nije bitno koja je koliko je bitno kako je se riješiti

za očekivati je povećanu sedimentaciju jer je "10 na 7" velika količina bakterija
terapija će biti sa nekim od  antibiotika pored kojih stoji "S", a često se ide sa dva razčičita antibiotika i nastavlja se sa uroantiseptikom (u tvom slučaju je to nitrofurantoin)
biće to sve ok, ako Bog da, nađen je uzročnik upale i zna se koji antibiotik ga "ubija"

znaš da mora piti puuunoooo tečnosti, da se brusnica ne miješa sa ostalim čajevima
i važno je da je nakon pranja uvijek brišeš od naprijed prema nazad

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
1.9.2011 23:50:27   
Hanady RR
pijemo brusnicu...čaj od trave puvce i preslicu po savjetu doktorice...

eh sad...

ovo brisanje...
ona to tako pomno radi na pravilan način već odavno ali uvijek je neko kraj nje...
možda, možda je i sama uradila a da nan ili suprug nisu pripazili kako s eoprala i obukla...
la opet znam je kakav je nebi ta sebi dozvolila grešku u tom segmentu...

hvala taurus...user posted image
ma sutra je dan koji ćema nam dati odgovore na mnoga pitanja...

neka znam šta je...to me bar spašava ''obećane'' bolnice ako do petak ne ''uhavtimo'' baketriju nalazima....

hajde dobro će to biti...

baby2
user posted image user posted image baš si me raznježila svojim postom...hvala tiuser posted image

zahouser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: bakterija ENTEROBACTER SPECIES kod djece
2.9.2011 8:38:22   
new mama
Hanady draga,bas mi je zao maleneuser posted image ,ali bice aBd dobro,nemoj se sikirati,cim dobije adekvatnu terapiju bice to ok,ljubimo vas i javi sta je bilo kod dr.user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *