|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:20:37   
veeseelaa
brzo se to provali user posted image npr ne slavi vjerske blagdane, ne sredi se za iste i sl
e djeca su pametnice


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:20:38   
Hanady RR

Do sada je bila vjeronauka u školama i fakultativan predmet...izbor dlai je želiš ili ne...
jako je enugodno bilo d adjeca koja nisu sialmske vjeosipovjesti vrijeme provode u zbornicama čime su uveliko dikriminarni ...a dobar io djece islamske vjere nije pohađao predmet jer su se roditelji tako izjansili...gledali su TV 45 minuta u školi....zaista divnop od škola koje su kupiel televizije.

sada je uveden predmet koji će omogućiti svakom djetetu da ima čas, da nauči korisno i pametno o svim vjerama o poštovanju jedni durgih što našem društvu uveliko nedostaje...

ja sma protivna vjeronauci u školi...ja znam dgje se nju treba učiti...
nisma je imala ni ja a naučial sams ev tamo gdje je mjesto za vjeronauku...

No novi predmet otvara vidike svakome djetetu pa da čak i ono dijete čiji roditelji nisu bili spremni učiti ga vjeri zna kako je to ''poslagano'' i da je vjera dobra strana čovjeka...

Svaka vjera a ne samo jedna ....

ja u ovome predmetu ne nalzaim dikriminaciju nikoga, to je jedna etički predmet, koji može smao naučiti našu djecu da onaj dječak koji je sjedio u zbornici za vrijeme vjeronauke prošle godine vrijedi kao i on i d asu isti i isto vrijedni...

kako će oragnizarti rad porfesora još ne znam...smao s enadam da ovo nije solomansko rješenje...sve je moguće nakon ''frke'' koju su porizveli ni zbog čega...
Svaka džamija mjetef ima i svake nedelje imamo gdje djecu poslati....
nadam s eda ovaj novi predmet neće pomješati sa vjeronaukom i da ga neće predavati svako...

Možda će godine koje su pred nama pokazati da je ovo najbolji izbor...da je obavezan predmet i da nam ne treba vjeronauka u školama....
a možda ćemo s evratiti smao vjeronauci jer smo uskogrudni po ovome pitanju već godinama...
plitko smod rušvo postali i koliko god s ekrili iza plašata da želimo dobro svojoj djeci zan se da u slučaju ukidanja predmeta vjeronauke dobar dio dosadašnjih predavača u školama ostaje bez posla...to je loše...al nije rješenje preko dječlijih leđa u obrazivnom sistemu.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:22:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ja stvarno nisam u toku, da li je ovdje vjeronauka obavezan predmet, da li se nekome silom namece da uci o vejri

Mislim da je sve na dobrovoljnoj bazi, ako Da, onda cemu toliko polemisanje, ja ne vidim problem u svemu tome user posted image  Zašto djeci i roditeljima  ( KOJI ZELE) uskraćivati  pravo da i u skoli nauce nesto o tome? Ko ne zeli i ne mora.

Da, postoje i mektebi i dzamije. Postoje i u drugim zemljama i dzamije, mektebi i crkve ali i vjeronauka kao obavezan ili izborni predmet.

Sve dok su djeca i roditelji zainteresovani za postojanje iste izborne nastave zasto je ukidati ( ukidanjem iste takodjer pravimo diskriminaciju)

Ovo kazem za sve religije, ne samo za islamsku.  


Ja u ovoj drzavi nisam imala vjeronauku, moj sin hoce ali predmet religija jer je upisan u privatnu i uci ce o svim religijama povrsno tek toliko da zna da ima i drukcijih ljudi i vjerovanja na ovom svijetu

< Poruku je uredio MarinaDK -- 2.9.2011 23:25:45 >

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:24:58   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e jadno je to kad se na vjeronauku ide samo zbog prosjeka

e vjeruj mi da ih je jako puno koji su isli radi toga, kao sto recimo u 3.razredu izaberu smijer koji ih uopce na zanima jer su culi da je najlaksi ili jer im sva raja idu tamo a ne razmisljaju da li ce imati na tom smijeru predmete relevantne za fakultet kasnije

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:27:54   
Medić*
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ja stvarno nisam u toku, da li je ovdje vjeronauka obavezan predmet, da li se nekome silom namece da uci o vejri

Mislim da je sve na dobrovoljnoj bazi, ako Da, onda cemu toliko polemisanje, ja ne vidim problem u svemu tome user posted image  Zašto djeci i roditeljima  ( KOJI ZELE) uskraćivati  pravo da i u skoli nauce nesto o tome? Ko ne zeli i ne mora.

Da, postoje i mektebi i dzamije. Postoje i u drugim zemljama i dzamije, mektebi i crkve ali i vjeronauka kao obavezan ili izborni predmet.

Sve dok su djeca i roditelji zainteresovani za postojanje iste izborne nastave zasto je ukidati ( ukidanjem iste takodjer pravimo diskriminaciju)

Ovo kazem za sve religije, ne samo za islamsku.  


Ja u ovoj drzavi nisam imala vjeronauku, moj sin hoce ali predmet religija jer je upisan u predskolsko i uci ce o svim religijama povrsno tek toliko da zna da ima i drukcijih ljudi i vjerovanja na ovom svijetu


Opcenito gledajuci i na nasim prostorima je upravo zbog podijeljenog misljenja o vjeronauci bolje imati Kulturu religije, gdje ce uciti o svim religijama. Valjda ce narod sada biti zadovoljniji. Meni licno ne smeta ni jedan predmet. Neka bude ono sto je za djecu najbolje.  

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:29:15   
teacher75
i ja sam za kulturu religije ali ne od 1.razreda osnovne skole vec puno kasnije

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:29:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Ja stvarno nisam u toku, da li je ovdje vjeronauka obavezan predmet, da li se nekome silom namece da uci o vejri

Mislim da je sve na dobrovoljnoj bazi, ako Da, onda cemu toliko polemisanje, ja ne vidim problem u svemu tome user posted image  Zašto djeci i roditeljima  ( KOJI ZELE) uskraćivati  pravo da i u skoli nauce nesto o tome? Ko ne zeli i ne mora.

Da, postoje i mektebi i dzamije. Postoje i u drugim zemljama i dzamije, mektebi i crkve ali i vjeronauka kao obavezan ili izborni predmet.

Sve dok su djeca i roditelji zainteresovani za postojanje iste izborne nastave zasto je ukidati ( ukidanjem iste takodjer pravimo diskriminaciju)

Ovo kazem za sve religije, ne samo za islamsku.  


Ja u ovoj drzavi nisam imala vjeronauku, moj sin hoce ali predmet religija jer je upisan u predskolsko i uci ce o svim religijama povrsno tek toliko da zna da ima i drukcijih ljudi i vjerovanja na ovom svijetu


Opcenito gledajuci i na nasim prostorima je upravo zbog podijeljenog misljenja o vjeronauci bolje imati Kulturu religije, gdje ce uciti o svim religijama. Valjda ce narod sada biti zadovoljniji. Meni licno ne smeta ni jedan predmet. Neka bude ono sto je za djecu najbolje.  


pa da mislim da bi to najbolje i bilo da djeca malo progledaju

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
2.9.2011 23:29:34   
Anoniman
Ne bi li Bog dao da i moje kolege maknu sa BIROa za zaposljavanje...user posted image

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 0:34:22   
Galicia
Bolje da su uveli strane jezike umjesto vjeronauke i kulture/etike. Od stranih jezika mozes profitirati kasnije u zivotu a od supljaka, slabo.
Prioriteti u skolstvu nikako nisu postaljeni na pravo mjesto. Sta koga briga, dal se neko dijete dusevno ispunjava? Zar to na kraju krajeva nije posao roditelja a ne drzave?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 2:36:26   
Banana
zaboravljate da je nastava odgojno-obrazovni proces, a ne postoji nijedan drugi predmet koji posvećuje više pažnje odgoju nego što to vjeronauka radi.

nisam se ni ja slagala sa darvinovom teorijom, ni sa hitlerovim uvjerenjima, krstašima, kao i mnogim drugim stvarima, ali sam ih učila jer su to sve općenito bitne stvari o čovječanstvu.

neke od nas su klali samo zato što smo bili muslimani, iako mnogi nisu ni znali šta to znači. djeca treba da nauče šta je to zapravo islam, katoličanstvo i pravoslavlje u školama jer ako to ne bude institucionalizovano, pojaviće se raznorazne skupine sa nekim novim, da ne kažem iskrivljenim, tumačenjima i što je najgore, neće se moći kontrolisati. sve vi znate pisati i računati, pa opet djecu šaljete u školu učiteljici user posted image


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 2:45:09   
Galicia
IZVORNA PORUKA: Banana

zaboravljate da je nastava odgojno-obrazovni proces, a ne postoji nijedan drugi predmet koji posvećuje više pažnje odgoju nego što to vjeronauka radi.

nisam se ni ja slagala sa darvinovom teorijom, ni sa hitlerovim uvjerenjima, krstašima, kao i mnogim drugim stvarima, ali sam ih učila jer su to sve općenito bitne stvari o čovječanstvu.

neke od nas su klali samo zato što smo bili muslimani, iako mnogi nisu ni znali šta to znači. djeca treba da nauče šta je to zapravo islam, katoličanstvo i pravoslavlje u školama jer ako to ne bude institucionalizovano, pojaviće se raznorazne skupine sa nekim novim, da ne kažem iskrivljenim, tumačenjima i što je najgore, neće se moći kontrolisati. sve vi znate pisati i računati, pa opet djecu šaljete u školu učiteljici user posted image



Evo ja nisam ucila ni o Islamu ni o bilo kojoj drugoj religiji u osnovnoj skoli i postadoh ateista sa  iskrivljenim tumacenjem. A izgleda se ne mogu kontrolisati, pa ubijam sve redom i udaram i mrzim. user posted image  
Nigdje veze.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 7:14:28   
ananas_ze
Drage moje ne moze se ovdje biti pametan, mislim da je predmet kultura/etika ili kako se vec zove potreban u skolama, jer sam ja tek na fakultetu detaljnije ucila o krscanstvu i judaizmu, a moj fakultet je jedan od rijetkih koji uopce imaju takav predmet. I nije svima mekteb preko pute kuce, moj je meni biio udaljen 3km i zato sam u skoli isla na sekciju vjeronauke, da nisam ne bi bila ovo sto jesam.

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:06:40   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Galicia

Bolje da su uveli strane jezike umjesto vjeronauke i kulture/etike. Od stranih jezika mozes profitirati kasnije u zivotu a od supljaka, slabo.
Prioriteti u skolstvu nikako nisu postaljeni na pravo mjesto. Sta koga briga, dal se neko dijete dusevno ispunjava? Zar to na kraju krajeva nije posao roditelja a ne drzave?

Ne znam otkuda nekome pravo da vjeru naziva supljakom???Dusevno ispunjenje je bitno isto koliko hrana,pice i odijevanje.
Ja sam za vjeronauku i naravno da ju predaju strucne osobe,da se o vjeri govori shodno djetetovom shvatanju i uzrastu,a ne da se npr.sedmogodisnjak plasi stanjima smrti koje ne moze pojmiti i razumjeti.Ukoliko se bude forsiralo moralno ponasanje,i bude usadjivano na pravilan nacin,veoma je za ocekivati da ce se smanjiti negativnosti u drustvu.Upravo smo preplavljeni drogama,alkoholom,agresivnoscu i td jer je vjera postala nebitna u nasim drustvima.Uostalom,jedan je to cas u sedmici,nista opterecavajuce,a dovoljno da dijete poznaje osnovne stvari.I isto tako,ako je roditelj protiv,nek` mu se da pravo izbora.U vjeru svakako nema prisile :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:17:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia

Bolje da su uveli strane jezike umjesto vjeronauke i kulture/etike. Od stranih jezika mozes profitirati kasnije u zivotu a od supljaka, slabo.
Prioriteti u skolstvu nikako nisu postaljeni na pravo mjesto. Sta koga briga, dal se neko dijete dusevno ispunjava? Zar to na kraju krajeva nije posao roditelja a ne drzave?

Ne znam otkuda nekome pravo da vjeru naziva supljakom???Dusevno ispunjenje je bitno isto koliko hrana,pice i odijevanje.
Ja sam za vjeronauku i naravno da ju predaju strucne osobe,da se o vjeri govori shodno djetetovom shvatanju i uzrastu,a ne da se npr.sedmogodisnjak plasi stanjima smrti koje ne moze pojmiti i razumjeti.moralno poUkoliko se bude forsiralo nasanje,i bude usadjivano na pravilan nacin,veoma je za ocekivati da ce se smanjiti negativnosti u drustvu.Upravo smo preplavljeni drogama,alkoholom,agresivnoscu i td jer je vjera postala nebitna u nasim drustvima.Uostalom,jedan je to cas u sedmici,nista opterecavajuce,a dovoljno da dijete poznaje osnovne stvari.I isto tako,ako je roditelj protiv,nek` mu se da pravo izbora.U vjeru svakako nema prisile :).


Nikad se vjera kod nas nije vise forsirala nego ovih zadnjih godina  i gledaj na sta smo dosli ...

Ananas  3 km za volju nije velik put ....


(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:31:43   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia

Bolje da su uveli strane jezike umjesto vjeronauke i kulture/etike. Od stranih jezika mozes profitirati kasnije u zivotu a od supljaka, slabo.
Prioriteti u skolstvu nikako nisu postaljeni na pravo mjesto. Sta koga briga, dal se neko dijete dusevno ispunjava? Zar to na kraju krajeva nije posao roditelja a ne drzave?

Ne znam otkuda nekome pravo da vjeru naziva supljakom???Dusevno ispunjenje je bitno isto koliko hrana,pice i odijevanje.
Ja sam za vjeronauku i naravno da ju predaju strucne osobe,da se o vjeri govori shodno djetetovom shvatanju i uzrastu,a ne da se npr.sedmogodisnjak plasi stanjima smrti koje ne moze pojmiti i razumjeti.moralno poUkoliko se bude forsiralo nasanje,i bude usadjivano na pravilan nacin,veoma je za ocekivati da ce se smanjiti negativnosti u drustvu.Upravo smo preplavljeni drogama,alkoholom,agresivnoscu i td jer je vjera postala nebitna u nasim drustvima.Uostalom,jedan je to cas u sedmici,nista opterecavajuce,a dovoljno da dijete poznaje osnovne stvari.I isto tako,ako je roditelj protiv,nek` mu se da pravo izbora.U vjeru svakako nema prisile :).


Nikad se vjera kod nas nije vise forsirala nego ovih zadnjih godina  i gledaj na sta smo dosli ...

Ananas  3 km za volju nije velik put ....



Evo ja to prvi put cujem/citam.Koliko su samo roditelji morali da se zalazu da brat dobije dozvolu za dzumu...jedan u nizu primjera.I ne znam nijednog poboznog covjeka da pije,da se drogira i sl.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:33:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: Banana

zaboravljate da je nastava odgojno-obrazovni proces, a ne postoji nijedan drugi predmet koji posvećuje više pažnje odgoju nego što to vjeronauka radi.

nisam se ni ja slagala sa darvinovom teorijom, ni sa hitlerovim uvjerenjima, krstašima, kao i mnogim drugim stvarima, ali sam ih učila jer su to sve općenito bitne stvari o čovječanstvu.

neke od nas su klali samo zato što smo bili muslimani, iako mnogi nisu ni znali šta to znači. djeca treba da nauče šta je to zapravo islam, katoličanstvo i pravoslavlje u školama jer ako to ne bude institucionalizovano, pojaviće se raznorazne skupine sa nekim novim, da ne kažem iskrivljenim, tumačenjima i što je najgore, neće se moći kontrolisati. sve vi znate pisati i računati, pa opet djecu šaljete u školu učiteljici user posted image



Evo ja nisam ucila ni o Islamu ni o bilo kojoj drugoj religiji u osnovnoj skoli i postadoh ateista sa  iskrivljenim tumacenjem. A izgleda se ne mogu kontrolisati, pa ubijam sve redom i udaram i mrzim. user posted image  
Nigdje veze.


Jes vala mnogi ratovi su radi vjere potaknuti . a sve su krivi ateisti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:34:47   
sheri
ja se nadam da ce se stanje do polaska moje curice u skolu promijeniti. a ako ne, ucit ce o religijama i kulturama svim. isto tako se nadam da ce ici u mekteb.
a pogotovo se nadam da ce ljudi za svojih lijepih zivota skontati razliku izmedju vjere(pa u bilo sta) i nacionalizma. ovo drugo je zlo, a ne prvouser posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:38:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia

Bolje da su uveli strane jezike umjesto vjeronauke i kulture/etike. Od stranih jezika mozes profitirati kasnije u zivotu a od supljaka, slabo.
Prioriteti u skolstvu nikako nisu postaljeni na pravo mjesto. Sta koga briga, dal se neko dijete dusevno ispunjava? Zar to na kraju krajeva nije posao roditelja a ne drzave?

Ne znam otkuda nekome pravo da vjeru naziva supljakom???Dusevno ispunjenje je bitno isto koliko hrana,pice i odijevanje.
Ja sam za vjeronauku i naravno da ju predaju strucne osobe,da se o vjeri govori shodno djetetovom shvatanju i uzrastu,a ne da se npr.sedmogodisnjak plasi stanjima smrti koje ne moze pojmiti i razumjeti.moralno poUkoliko se bude forsiralo nasanje,i bude usadjivano na pravilan nacin,veoma je za ocekivati da ce se smanjiti negativnosti u drustvu.Upravo smo preplavljeni drogama,alkoholom,agresivnoscu i td jer je vjera postala nebitna u nasim drustvima.Uostalom,jedan je to cas u sedmici,nista opterecavajuce,a dovoljno da dijete poznaje osnovne stvari.I isto tako,ako je roditelj protiv,nek` mu se da pravo izbora.U vjeru svakako nema prisile :).


Nikad se vjera kod nas nije vise forsirala nego ovih zadnjih godina  i gledaj na sta smo dosli ...

Ananas  3 km za volju nije velik put ....



Evo ja to prvi put cujem/citam.Koliko su samo roditelji morali da se zalazu da brat dobije dozvolu za dzumu...jedan u nizu primjera.I ne znam nijednog poboznog covjeka da pije,da se drogira i sl.


Daj Jasmin molim te , sta ba prvi put citas i cujes  , ne pricaj bezveze kome se grade dzamije i crkve i kakva silna forsiranja se desavaju kod nas , prica je mnogo drukcija moja drugarica zivi od toga u Sarajevu  a koliko ih takvih ima ....
Puni kafici za bajram i bozic ....Treba oci drzati otvorene cijelo vrijeme a ne zmiriti

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:39:31   
jasmin

IZVORNA PORUKA: sheri

ja se nadam da ce se stanje do polaska moje curice u skolu promijeniti. a ako ne, ucit ce o religijama i kulturama svim. isto tako se nadam da ce ici u mekteb.
a pogotovo se nadam da ce ljudi za svojih lijepih zivota skontati razliku izmedju vjere(pa u bilo sta) i nacionalizma. ovo drugo je zlo, a ne prvouser posted image


Bravo curo! Takodjer,bitno je naglasiti da se vjera ne prati po ono sto rade oni koji zele napraviti nered na zemlji krijuci se pod plastom vjere.Ako se pogleda izvor,naci cemo da su takve stvari strogo zabranjene,i oni koji rade zabranjene stvari su licemjeri koji izgledom oponasaju vjernike,a srca potpuno negiraju i bice kaznjeni gore nego ljudi koji uopce ne vjeruju.I to je zlo i da mu se moze dati teze ime dala bih mu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:40:10   
Anoniman
Poslat cu ti svoj rodni list pa vidi koje sranje pise u njemu , forsiraju vjeru i na njemu

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:45:29   
jasmin

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Galicia

Bolje da su uveli strane jezike umjesto vjeronauke i kulture/etike. Od stranih jezika mozes profitirati kasnije u zivotu a od supljaka, slabo.
Prioriteti u skolstvu nikako nisu postaljeni na pravo mjesto. Sta koga briga, dal se neko dijete dusevno ispunjava? Zar to na kraju krajeva nije posao roditelja a ne drzave?

Ne znam otkuda nekome pravo da vjeru naziva supljakom???Dusevno ispunjenje je bitno isto koliko hrana,pice i odijevanje.
Ja sam za vjeronauku i naravno da ju predaju strucne osobe,da se o vjeri govori shodno djetetovom shvatanju i uzrastu,a ne da se npr.sedmogodisnjak plasi stanjima smrti koje ne moze pojmiti i razumjeti.moralno poUkoliko se bude forsiralo nasanje,i bude usadjivano na pravilan nacin,veoma je za ocekivati da ce se smanjiti negativnosti u drustvu.Upravo smo preplavljeni drogama,alkoholom,agresivnoscu i td jer je vjera postala nebitna u nasim drustvima.Uostalom,jedan je to cas u sedmici,nista opterecavajuce,a dovoljno da dijete poznaje osnovne stvari.I isto tako,ako je roditelj protiv,nek` mu se da pravo izbora.U vjeru svakako nema prisile :).


Nikad se vjera kod nas nije vise forsirala nego ovih zadnjih godina  i gledaj na sta smo dosli ...

Ananas  3 km za volju nije velik put ....



Evo ja to prvi put cujem/citam.Koliko su samo roditelji morali da se zalazu da brat dobije dozvolu za dzumu...jedan u nizu primjera.I ne znam nijednog poboznog covjeka da pije,da se drogira i sl.


Daj Jasmin molim te , sta ba prvi put citas i cujes  , ne pricaj bezveze kome se grade dzamije i crkve i kakva silna forsiranja se desavaju kod nas , prica je mnogo drukcija moja drugarica zivi od toga u Sarajevu  a koliko ih takvih ima ....
Puni kafici za bajram i bozic ....Treba oci drzati otvorene cijelo vrijeme a ne zmiriti


Curo draga,najprije da ti bude jasno da ne pricam bezveze vec s ubjedjenjem u ono o cemu pisem.Je li za tebe forsisanje vjere znaci gradnja dzamije i istovremena zabrana da obavis molitvu???Marina duso,trebas znati da se od vjere ne zivi,sve da mi rodjena majka tako tvrdi.I to sto su kafici puni za bajram isto je znak da se vjera ne forsira,vec se forsira ono sto joj kontrira,tu se samo doda koja vjerska rijec,u ovom slucaju bajram.Musliman koji slijedi naredbe Stvoritelja ne moze puniti kafice i opijati se za bajram,a da istovremeno veze nema sta znaci bajram(skoro smo imali priliku vidjeti slucaj djevojke).


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 8:59:51   
Anoniman
Ja znam da ti mene pokusavas ubijediti al ne ide ja nisam slijepa , bolje bi bilo da su gradjeni poslovni prostori , fabrike da ljudi imaju gdje hljeba  zaraditi, vec ovako landaraju okolo hrane se po kontejnerima i narodnim kuhinjama tu ce valjda i penzije zaraditi, ne znam da je iko i u jednoj bogomolji nahranio djecu....Stvar odgoja kako moralnog tako dusevnog je posao roditelja....Postoje vjerski objekti za produhovljenje , skola treba da bude neutralna ipak smo mi multietnicka drzava umjestodaradimona ujedinjenju mi se odvajamo vise i vise i uporno tupimo o razlikama

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 9:09:54   
jasmin
Ne pokusavam nikog ubijediti ni u sto,samo jasno dajem do znanja da ne pricam u prazno,da imam svoje poglede i stavove kao svi mi ovdje.Potpuno se slazem s tobom,u nasu drzavu treba ulagati,neophodno je imati kvalitetno osposobljene bolnice,da ne bismo svako malo morali ici vani na lijecenje,fabrike kako bismo omogucili posao nezaposlenima i tako sprijecili da idu van zemlje,i razne institucije...No i pored toga ne treba zanemariti vjeru,jer barem nasa vjera naredjuje rad,rad i rad,a kako rad tako i red.Vjeronauka ne treba imati za cilj uciti o razlicitosti,vec da se javi svijest o Bogu,da se shvati da ce sve sto covjek radi biti zapisano i da ce se za to odgovarati,pa kad covjek zna tako nesto,nece se usuditi ciniti nered na zemlji i postace korisna licnost u svom drustvu.
A sto se tice bogomolje i hranjenja djece,u dzamijama se jako cesto organizuju tzv,sergije-prikupljanje novca za pomoc potrebnima.Vjerujem da ovakve pojave i kod vas nisu strane.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 9:20:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jasmin

Ne pokusavam nikog ubijediti ni u sto,samo jasno dajem do znanja da ne pricam u prazno,da imam svoje poglede i stavove kao svi mi ovdje.Potpuno se slazem s tobom,u nasu drzavu treba ulagati,neophodno je imati kvalitetno osposobljene bolnice,da ne bismo svako malo morali ici vani na lijecenje,fabrike kako bismo omogucili posao nezaposlenima i tako sprijecili da idu van zemlje,i razne institucije...No i pored toga ne treba zanemariti vjeru,jer barem nasa vjera naredjuje rad,rad i rad,a kako rad tako i red.Vjeronauka ne treba imati za cilj uciti o razlicitosti,vec da se javi svijest o Bogu,da se shvati da ce sve sto covjek radi biti zapisano i da ce se za to odgovarati,pa kad covjek zna tako nesto,nece se usuditi ciniti nered na zemlji i postace korisna licnost u svom drustvu.
A sto se tice bogomolje i hranjenja djece,u dzamijama se jako cesto organizuju tzv,sergije-prikupljanje novca za pomoc potrebnima.Vjerujem da ovakve pojave i kod vas nisu strane.


Ja nisam rekla da je treba zanemariti, ali opet ponavljam o moralu se uci kod kuce , to je posao roditelja, produhovljavanje duha u bogomoljama , skolski program treba da nalaze druge prioritete....Ja ipak kazem i znam da gladan stomak drukcije razmislja ....Okreni se malo prema svijetu i svim tim siromasnim krajevima u njima j e najvise kriminala ,bez  razlike koja je vjera i tuzno je da je neko spao na to da nema gdje da taj hljeb zaradi vec ga hrane bogomolje...

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 9:25:31   
teacher75


Ja nisam rekla da je treba zanemariti, ali opet ponavljam o moralu se uci kod kuce , to je posao roditelja, produhovljavanje duha u bogomoljama , skolski program treba da nalaze druge prioritete....Ja ipak kazem i znam da gladan stomak drukcije razmislja ....Okreni se malo prema svijetu i svim tim siromasnim krajevima u njima j e najvise kriminala ,bez  razlike koja je vjera i tuzno je da je neko spao na to da nema gdje da taj hljeb zaradi vec ga hrane bogomolje...
[/quote]



potpisujem Marinu, zalosno je sto se u ime vjere kroz historiju cine jako lose stvari i vjera postaje sve osim onog sto treba da bude. svaki cas_t pravim vjernicima koji vjeru nose u sebi i praktikuju je po svim propisima bez isticanja i odvajanja. nazalost, vjerski poglavari kroz historiju skrnave ono sto treba da predstavljaju vodjeni nicim osim licnog interesa

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *