|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 21:34:38   
dinaa
Ooo da,da i te kako djecica sjede u zbornici i gledaju crtani ili pisu zadacu ili nesto crtaju dok traje cas vjeronauke.Pa moje dijete ima dva puta sedmicno vjeronauku i to jednom drugi a jednom treci cas.Ih da hoce kod nas uvesti taj predmet kultura religija ili kako se vec zove pa da svi iz razreda idu na isti i da se svi ocjenjuju a ne ovi iz vjeronauke imaju ocjenu dok druga djeca ne ma joj...

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 21:39:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Banana

hanady, jel se ja to sad trebam izvinjavat ako su ta djeca roditelja ateista i ostalih zaista dolazila jer im je bilo zanimljivo? njima su ti časovi bili ok, da im je zasmetalo nešto, ne bi ponovo dolazili.

pogrešno si me shvatila, ja sam za sve vjeronauke + kultura religija, to sjedenje po zbornicama mi nije poznato, logičnije je da se od direktora škole traži promjena rasporeda pa da vjeronauka bude zadnji čas.

institucionalizovano, naravno. evo ti finog teksta iz knjige povratak. napisao je dr. halit ertugrul, pedagog i pisac iz Turske, inace prosvjetni radnik, a u jednom periodu je obavljao funkciju savjetnika u Ministarstvu za prosvjetu i obrazovanje Turske:

U jednoj drzavi u kojoj zivi priblizno 100% muslimana, drzava mora na jedan uredjen I sistematican nacin gradjanima ponuditi vjersko obrazovanje. Ukoliko to ne ucini ili ukoliko to previdi,pojavice se nekompetentni ljudi koji ce tu prazninu popuniti. Osoba ili pak grupe,koje na ovaj ili onaj nacin zele drzavi nanijeti zlo,pokusat ce da iskoriste nezainteresovanost I udaljenost drzave od vjere. Jedna drzava ovo ni u kom slucaju ne bi smjela dozvoliti !

Zamislite da se u ovoj drzavi zatvore medicinski fakulteti, pa kad se doktori ne bi skolovali od strane drzave , pojavili bi se mnogi nestrucni ljudi koji bi zloupotrijebili imetak I zivote ljudi. Nacin zaustavljanja zlonamjernih ljudi otvaranje medicinskih fakulteta I skolovanje doktora na jedan naucan nacin. Pitanje vjere je poput ovoga. Covjek zeli da nauci nesto o vjeri I da mu dijete nauci. Ukoliko se ovoj zelji, putem skole na jedan uredjen I trajan nacin ne udovolji,ukoliko ovo ne urade strucni ljudi,javit ce se ljudi sa losim namjerama,koji ce htjeti popuniti ovu prazninu. Posao oko vjere drzava ne smije prepustiti nekome drugom,vec to mora sama uraditi. Tada ce se u velikoj mjeri stati na put ovakvim zloupotrebama.”

o tom učenju po kućama imamo dovoljno primjera ovdje na forumu kako se šta nauči, recimo, za plaćanje vitri za nerođenu bebu. raspon ti je od onog da je nečiji dedo bio hadžija i da on zato zna do onog da to neko radi otkako zna za sebe, pa ti biraj :) zar nije stvari najbolje prepustiti stručnim osobama?

i nije ko biva, već je to ministar zaista uradio.





evidiš ovo što je napisao ovaj učenjak baš je lijepo napisao...
samo kakve veze to ima s anašom temljom...

ili je možda smao federacija naša zemlja...ili nam je vsaki kanton zasebna dražavauser posted image

ja izgleda nažalost živim u bosni i hrecegovini pa me mišljenja učenjaka iz turske o približno 100% življu muslimana ne dotiču...jer se to na moju zemlju ne odnosi...jer posljeni popis urađen u ovoj zemlji ima stavrno drugačije podatke...a i kad urade novi a uradiće kad-tad približno 100% mulsimana neće biti u BiH, možda u nekom kantonu al u našoj zemlji ne sigurno.

a po kućama bilo je figuraivno....
valjda draga moja svaki roditelj zna gdje je džamja i crkva i da djete tamo na vjeronauk spremi ako to želi...

kada dijete u okviru predmeta zajedničkoga prisutsvovanja času shavti što želi, a alko će mu se kazti...roditelj je dužan da ga uputi u mjesto gdje o svojoj vjeri naučiti će dobro...

u krajnjoj liniji neki do naših stručnjaka nemaju pojma o nekim stavrima...tipa nedavnog Bugarijvog istupa na TV hayat po pitanju plaćanja vitri za nerođeno dijete...a i on od strane ijaseta ima pravo voditi vratnički džemat...a isto bi pravo stekao i d apredaj u školi...

Mislim da to nije orpavdanje da bolje će naučiti...jer nisu svi koji predju očito ni sami dobro nučeni nekim stavrima...

Ostali jesu...al ljepše čas dražti u školi i d amisnistarsvo platu daje nego biti u džamiji 1 sedmično...i držati čas za djecu džematlija toga odručja

ja to razumijem, egzistencija je to...i ni ja ne bih sad mlade majke ostavila bez redovnih primanja...al platu ne daje rijaset nego ja iz svoga poreza. i dam platu, i onda još izabiram bil dijete u ljevu il u desnu učionicu poslala...a šta ako joj najbolja druagrica bude htjela da budu zajedno pa ja moradnem popiustiti i na vjeronauk je poslati. O tome kako će se rodittelji s atim izborom boristi niko nije misilo...nema veze...ja sma spremna na sve..

ali nemojmo se onda kriti iza ''prave starvi''...

neka ide sada kako ide...
dobili smo izbor...
dao ga miisitar isti onaj što ga linčovaše prije nekoliko mjeseci...eto sad on valja...bez obzira što od pristiskom uradi što uradi...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 21:46:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Banana

nepovezana si, sad o jednom pa skočiš na drugo. ispade da je vjera kriva što nam se dogodila agresija. tačno je da je sve bilo zato što smo muslimani ali ja nikada nisam krivila ni katoličanstvo ni pravoslavlje za to, već ideologiju. i baš zato djeca treba da nauče o svom identitetu (a kroz islamsku vjeronauku uče i o drugima jer muslimani su dužni poštovati narode knjige) i da ih sutra neki bolesnog uma ne povedu na pokolj drugog naroda.

pa šta ti, hanady, očekuješ od iz da uradi? da možda analizira i stanje kod katolika i pravoslavaca?
zar je iz zadužena za zbrinjavanje socijalnih slučajeva u ovoj državi? kucate na pogrešna vrata, država bi se trebala brinuti o tome a ne iz. u tuzlanskim školama popovi dolaze, pa makar i zbog jednog djeteta.




Iz bi se trebala pozbaviti socijlnim slučajevima...
dužnost je to svakog muslimana...i mene i tebe i komletnog rijaseta.
A sad smo svjedoci rijasta kada ima interese na državu može utjecati ako ne u promejni onda u korekciji stavova...ima toga još gdje bi dobrom bošnjaninu IZ mogla pomoću na sastancima sa ministrima...

a ne ne očekujem ja da IZ uradi analizu sa katolike i pravoslavce u Bih al očekujem od nas da kad u ovoj priči zajedničke nam zemlje koristimo statističke podatke ne koristimo smao jedna izvor...jer vidiš možda se ovom temom zanima i neka majka katoličkog djeteta u Tuzli.







_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 21:47:27   
Banana
ima li iko da tebi valja user posted image
da ne bude da kvarim zabavu, malo lijepog za kraj

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat kô što ovo grije -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...



_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 21:58:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Banana

ima li iko da tebi valja user posted image
da ne bude da kvarim zabavu, malo lijepog za kraj

Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat kô što ovo grije -
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije...




ima...ima da valja....

samo ti ne mogu na red doći...pa makar i akademici bili...
a nemamo mi mnogo kademika...al nema se kad da ih se pitauser posted image

A ja ovdje bila i ostala ...
imala priliku da budme u stranim zemljama...svaki put se lijepo zahvalila i na stlnom poslu i na času vjeronauke

i sve da bude naopkako opet kao što je bilo ja nikuda ne idem....
jer ja svoju zemlju, al komlet od mog do tvog kantona pa i preko republike srpske volim bolan ko očinji vid....

i meni se više neda u ovim godinama da mi neko maglu prodaje...
meni su je evo 20 godina dimili pred očima...

e mom djetetu ja ću da biram....

ja ću da je među džematlije u džamiju sedreniku pošaljem...a u školi ima da mi nauči da Petra i Marko su njeni drugari vrijedni ko i ona.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 22:08:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Banana

nepovezana si, sad o jednom pa skočiš na drugo. ispade da je vjera kriva što nam se dogodila agresija. tačno je da je sve bilo zato što smo muslimani .



Ko je ovdje nepovezan ???

(odgovor članu Banana)
  Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 22:08:54   
teacher75
hanady, pametno zboris, svaka ti je na mjestuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
3.9.2011 22:11:37   
Banana
marina draga, ponovo griješiš, i nemoj mi rečenicu prekidat u pola pa stavljat tačku iza nje.

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 5:28:28   
jasmin
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: teacher75



Ja nisam rekla da je treba zanemariti, ali opet ponavljam o moralu se uci kod kuce , to je posao roditelja, produhovljavanje duha u bogomoljama , skolski program treba da nalaze druge prioritete....Ja ipak kazem i znam da gladan stomak drukcije razmislja ....Okreni se malo prema svijetu i svim tim siromasnim krajevima u njima j e najvise kriminala ,bez  razlike koja je vjera i tuzno je da je neko spao na to da nema gdje da taj hljeb zaradi vec ga hrane bogomolje...




potpisujem Marinu, zalosno je sto se u ime vjere kroz historiju cine jako lose stvari i vjera postaje sve osim onog sto treba da bude. svaki cas_t pravim vjernicima koji vjeru nose u sebi i praktikuju je po svim propisima bez isticanja i odvajanja. nazalost, vjerski poglavari kroz historiju skrnave ono sto treba da predstavljaju vodjeni nicim osim licnog interesa


Upravo to se i kod nas radi , svak na svoju stranu vuce i dok vuku glavni dio zivota propada ...Licno kad sam ganjala sebi licnu , rodni i te sve papire dole na rodnom su mi napisali hrvatica, ja nemam nista protiv njih ali u geografiji sam naucila da Sarajevo nije glavni grad Hrvatske , nakon mnogo price sa gospojom na salt_eru koja je i nepismena shvatila sam da postoje 3 grupe, i djele se na religije sto po meni toliko glupo.znaci jedan hrvat iz Hrvatske muslimanske v-ispovijesti bi trebao da se izjasni hrvatski bosnjak. zalosno je sto nas i poslije svega sto se desilo guraju torove...Kad sam zatrazila da se izjasnim kao Bosanka(sta koga briga u koju bogomolju placem svoje grijehe) gospoja je a navela da ne postoji taj izbor ,postoje ta tri glavna i ostali i jos mi navela hrpu  nekih paragrafa iz ustava tog i tog te i te godine ....Smucilo mi se .....Ja u svoje skolsko vrijeme nisam znala sta je ko niti su me to moji roditelji ucili , a danas djecu cim izlete iz one stvarke uce o podjeli ....Mozda u nekoj drugoj svjetskoj drzavi bi to i moglo proci ali kod nas ne , ipak ruzan dio povijesti kasa za nama ...
I da sta ako neko uopste ne zeli da njegova djeca pohadjaju takve  casove iz bilo kojeg razloga ....


Bosnjak,Hrvat i Srbin bi valjda trebala biti nacionalna podjela.I to je potpuno normalan podatak u nekom listu,kao sto je normalan podatak kojeg si spola,jesi li udata,adresa i sl.I ne vidim zasto bi se trebao ijedan Hrvat koji zivi u Hrvatskoj buniti sto mu pise da je Hrvat iako je religiozan musliman.Rodjen si u Hrvatskoj,zivis u njoj i ti bi da budes Bosnjak.Nigdje veze!!!I zasto su problem razlicitosti?Svijet je pun razlicitosti od boje koze,jezika,vjere pa eto i do spolne orijentacije.To je normalno stanje u drustvu i sve treba poznavati,izucavati.

Elma,razumijem i stanje roditelja koji ne zele da djeca pohadjaju casove o vjeri,vec sam u svom prvom postu rekla da im se treba dati pravo izbora.Niko ne smije biti prisiljen na bilo sto.



< Poruku je uredio jasmin -- 4.9.2011 5:29:04 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 9:56:43   
teacher75
jasmin, a zasto se ne postoji mogucnost da se hrvat, bosnjak ili srbin iz bosne izjasne da su bosanci (o tome je pisala marina) vec ih prisiljavaju da se izjasne kao hrvati, srbi ili bosnjaci? sta fali bosancima?

< Poruku je uredio teacher75 -- 4.9.2011 9:57:01 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 9:58:37   
teacher75
.Rodjen si u Hrvatskoj,zivis u njoj i ti bi da budes Bosnjak.Nigdje veze!!!

a ova tvoja recenica navodi na to da je onda nidje veze i da se hrvat ili srbin rodjeni u bosni izjasnjavaju kao hrvati ili srbi (pa nisu rodjeni u hrvatskoj ili srbiji vec u bosni)


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 10:03:30   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75

.Rodjen si u Hrvatskoj,zivis u njoj i ti bi da budes Bosnjak.Nigdje veze!!!

a ova tvoja recenica navodi na to da je onda nidje veze i da se hrvat ili srbin rodjeni u bosni izjasnjavaju kao hrvati ili srbi (pa nisu rodjeni u hrvatskoj ili srbiji vec u bosni)


Po meni i jeste nigdje veze! Jer,ne moze neko biti Srbin ako je rodjen u BiH,pravoslavac da,ali Srbin ne,ili Hrvat.Po meni...
A druga je stvar sto su se pobrkali pojmovi nacionalnost i vjera.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 11:58:10   
Hanady RR
eh sad jasmin...
mislim dejton jeste bio nužno zlo...al je smirio rat...
ustav je takav kakav je...
a mi nemamo gdje naučiti kako da se ''''pišemo''''

ja lično sma po nacionalnosti Bosankohercegovka a vjeoispovjet pičem islam...

eh sad draga moja...ja ti nisma kontitutivan narod u ređenoj zemlji...
al briga me ja se ispravno pišem...dok ne pormjene dejton i ne rpiznaju nas brate pod ''''narod''''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 14:24:35   
Banana
termin bošnjaci je bio prisutan još u doba osmanlija i austogarske ( http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=27848 )

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 15:10:20   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

eh sad jasmin...
mislim dejton jeste bio nužno zlo...al je smirio rat...
ustav je takav kakav je...
a mi nemamo gdje naučiti kako da se ''''pišemo''''

ja lično sma po nacionalnosti Bosankohercegovka a vjeoispovjet pičem islam...

eh sad draga moja...ja ti nisma kontitutivan narod u ređenoj zemlji...
al briga me ja se ispravno pišem...dok ne pormjene dejton i ne rpiznaju nas brate pod ''''narod''''user posted image

i ja se licno tako osjecam al djaba mi kad se zakonski i po ustavu to ne "pika" i ne postoji

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 17:10:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

eh sad jasmin...
mislim dejton jeste bio nužno zlo...al je smirio rat...
ustav je takav kakav je...
a mi nemamo gdje naučiti kako da se ''''pišemo''''

ja lično sma po nacionalnosti Bosankohercegovka a vjeoispovjet pičem islam...

eh sad draga moja...ja ti nisma kontitutivan narod u ređenoj zemlji...
al briga me ja se ispravno pišem...dok ne pormjene dejton i ne rpiznaju nas brate pod ''''narod''''user posted image

i ja se licno tako osjecam al djaba mi kad se zakonski i po ustavu to ne "pika" i ne postoji


ma ja se tako i pišemuser posted image

zato sma vazda u grupaciji Ostaliuser posted image

a mama mi je još gora ona se cijelis voj život piše Muslimanka...e i ona spada u ostaleuser posted image user posted image user posted image

Bošnjaci znam i porijeklo i ko su i šta su i svaka čast...
l džaba moja nacija je bosanskohercegovačkauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 19:34:53   
Galicia
Idemo OT, ali znali neko tacan podatak Jevreja u Sarajevu koliko je ostalo i kako se oni izjasnjavaju?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 19:53:11   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Idemo OT, ali znali neko tacan podatak Jevreja u Sarajevu koliko je ostalo i kako se oni izjasnjavaju?


jedini nacin da se izjasne su ostali

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 20:28:34   
sheri
IZVORNA PORUKA: Banana

termin bošnjaci je bio prisutan još u doba osmanlija i austogarske ( http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=27848 )

ali Bosna, zemlja prkosna, je postojala i prije osmanlija i austrougarske. user posted image



_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
4.9.2011 21:14:04   
Banana
ooooo da, naravno da je postojala, ali su tada postojali i bošnjani user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
5.9.2011 9:09:36   
Anoniman
Prvo je nastao čovjek pa vjera pa tek onda nacionalizam koji je uništio sve ono lijepo što nastade prije njega...
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Banana)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
5.9.2011 14:07:44   
Banana
u svakoj vjeri ćeš pronaći da je čovjek stvoren kako bi služio bogu pa je lako zaključit da je vjera postojala i prije čovjeka. nacionalizam je prije svega kada ti voliš svoju državu kao nijednu drugu, kada ti je ona najljepša i kada ti je njen narod najdraži. nacionalizam ne znači da ti odmah mrziš druge, pogledaj kako se talijani ili francuzi diče svojom zemljom. nacionalizam treba razlikovati od nacizma, ali ja sad već skrećem s teme pa ne bih dalje user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
5.9.2011 14:34:39   
Anoniman
Ko je vjerovao u Boga prije nego je nastao čovjek?
Hvala na poduci iz terminologije, ali poenta je da pod isprikom "ljubavi prema domovini" ljudi rade grozne stvari. Ja volim ovu BiH i najradije bih grumen ove zemlje nosila u džepu kud god da krenem van nje ali nikada iz te ljubavi ili zbog želje da dokažem neki svoj stav ne bih naudila nečijem djetetu, majci, bratu, ocu... Zar vjera ne uči da niko nije toliko velik da napravi život,a pogotovo ne da ga prekine, jer Bog sve stvara!
Ova priča je OT ali daje nekavu tačku na I ovoj temi...bolje je da mi sami svojoj djeci objasnimo šta je vjera i kako se vjeruje, onako kako su nas učile naše majke, očevi, djedovi...a ne neko tomo ko ima potpuno drugačije poglede kako na vjeru tako i na život... banalan primjer : ako sam ja naučila da za Bajram ustajem prva, pripremam doručak i pratim oca i brata na namaz ima da i moje dijete to radi, pa kako god to neko shvatao!

(odgovor članu Banana)
  Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
5.9.2011 16:33:36   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Fortuna

Ko je vjerovao u Boga prije nego je nastao �ovjek?
Hvala na poduci iz terminologije, ali poenta je da pod isprikom "ljubavi prema domovini" ljudi rade grozne stvari. Ja volim ovu BiH i najradije bih grumen ove zemlje nosila u džepu kud god da krenem van nje ali nikada iz te ljubavi ili zbog želje da dokažem neki svoj stav ne bih naudila ne�ijem djetetu, majci, bratu, ocu... Zar vjera ne u�i da niko nije toliko velik da napravi život,a pogotovo ne da ga prekine, jer Bog sve stvara!
Ova pri�a je OT ali daje nekavu ta�ku na I ovoj temi...bolje je da mi sami svojoj djeci objasnimo šta je vjera i kako se vjeruje, onako kako su nas u�ile naše majke, o�evi, djedovi...a ne neko tomo ko ima potpuno druga�ije poglede kako na vjeru tako i na život... banalan primjer : ako sam ja nau�ila da za Bajram ustajem prva, pripremam doru�ak i pratim oca i brata na namaz ima da i moje dijete to radi, pa kako god to neko shvatao!


Draga Fortuna,kako potjeces iz religiozne porodice,onda otvori 172 ajet sure Al-A`raf i uvjeri se da je covjek posvjedocio Boga prije nego je stvoren,a stvoreni smo samo zato da bismo Ga obozavali.I ja cu dijete poduciti vjeri u kuci,ali je bolje da se i strucno time pozabavi odgojno -obrazovna ustanova.Pa recimo za bajram nece biti nuzno da moja kci prati oca i brata na bajram,vec ce nauciti da je Allahov Poslanik alejhi ssalatu we sselam naredio zenama iz njegovog vremena da izadju na bajram namaz i prisustvuju hutbi,kao i veselju muslimana.
Oprostite,OT je,ali moram se osvrnuti na tvrdnje da je najprije nastao covjek,pa onda vjera u Boga.Doduse...ovo je po Kur`anskom dokazu islama.


< Poruku je uredio jasmin -- 5.9.2011 16:35:11 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Sloboda izbora - odgojno/obrazovne ustanove
5.9.2011 18:46:00   
Anoniman
Rekoh iz religiozne, nismo hafizi!
A ja uvijek imam slobodu da prihvaćam i shvaćam vjeru onako kako je meni logično zato mi Bog dade moć razmišljanja i prosuđivanja...
Pa što nema žena na hudbi, ozbiljno pitam, kad već trebaju biti?

Zamislite da ja predajem vjeronauk pa sve bih djecu pogrešno naučila...

Hvala na tumačenju...

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *