|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolne menstruacije
29.10.2009 11:37:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Prije trudnoce sam imala jako bolne menstruacije, ponekad prvi dan nisam mogla da ustanem, samo sam lezala i jaukala. Ponekad me prvi dan i nije toliko bolilo vec tek 2 ili 3 dan, ali ja sam uvijek pila samo paracetamol i on mi je jako dobro pomagao, od njega menstruacija krene i nema vise bolova.

Ali poslije trudnoce menstruacije mi nisu tako bolne, kad odem u vece samo vidim da mi je prokapalo i to je to.

potpisujem i ja sam imala bolove da nisam mogla na noge stat pila analgin,kad sam rodila punoo je bolje boli al ni pola kako je bilo user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.4.2010 10:13:31 >

(odgovor članu dzeni_nl)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Bolne menstruacije...
29.10.2009 11:49:44   
Srculence
IZVORNA PORUKA: Ela78

Ja se ¸¸kunem¸¸ u ketonal!user posted image
Uvijek sam imala bolne menstruacije i probala sve i svašta dok nisam saznala za ketonal........njega kad popijem bol prolazi u roku od 15-tak minuta. Prije sam morala popiti bar 2-3 tablete u toku dana bol malo popusti pa se vrati, pa opet....
Ketonal mi je obavezan u torbi uvijek ga imam kod sebe. Ja sam pitala svoju Dr o štetnosti jer sam i sama trudilica ona kaže da ne može štetiti kad popijem 1 mjesečno on i jeste za menstrualne bolove između ostalog...



Potpisujem

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Bolne menstruacije...
29.10.2009 11:51:07   
Misica84
Ja sam prije imla nenormalne bolove, suze same isle, od prvi put kako sam dobil. Znala sam po 5 paracetamola na dan piti, nista. Onda sam presla na jace, Ibuprofen. On je djelovao, ali opet sam i tu pila po 3 na dan. I nisam to mogla vise izdrzati, zeludac me boli od tableta. Propisala mi gin anti baby pilule radi toga. I od tada nema vise bolova. Ok nije ni to rjesenje, od njih sam se 10kg udebljala, sto mi nije drago, ali ipak radje nego takvi bolovi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Bolne menstruacije...
29.10.2009 20:32:47   
elkina_mala
cure isla sam u apoteku i nemau Ketonal,gospodza mi cak rece da nikad nije cula da ima ketonal u francuskoj...:(user posted image  kupila sam SPASFON vaginalete,jel zna netko sta o njima???pise da su za stomacne tegobe,i otisla sam u drugu apoteku da pitam za njih,jer sam mislila mozda su opasne,jer nepise da se konzumiraju tijekom menge...u drugoj ap. su mi rekli da je spasfon odlican...mene ipak strah vaginalete...ako itko zna sta o spasfonu javite plzzz

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Bolne menstruacije...
29.10.2009 20:42:45   
gvendolina
Ja ranije nisam imal tako bolne menstruacije,medjutim zadnji put me jako bolilo jedva sam funkcionisalauser posted image
Moja prijateljica ima jake bolove kad dobije,ne moze ustati iz kreveta.Pila je razne tablete protiv bolova od kojih ju je poceo zeludac boliti.Stoga joj je dr savjetovao da koristi voltaren cepice,jer oni ne skode.


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Bolne menstruacije...
29.10.2009 20:58:50   
suncan_dan
voltaren????? user posted image user posted image user posted image a jeli probala sa ibuprofen???????

elkina_mala koliko ja znam da su te dobre kod pms


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Bolne menstruacije...
29.10.2009 21:04:43   
Rina26
Uzmite ketonal tablete ja to koristim kada imam bolne menistruacije.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Bolne menstruacije...
19.1.2010 13:03:02   
bbina
DOLORMIN tablete su super ja ih koristim ali ih nabavljam iz njemacke

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Bolne menstruacije
22.1.2010 22:23:33   
bubaze
ja imam neopisivo bolne menstruacije, ledja, noge, mucnine, ne mogu ustati iz kreveta, uzas..zbog toga sam i pocela piti anti-bebi pilule i sve je bilo odlicno..medjutim sad pokusavamo imati bebu, pa ih ne pijem vise..pila sam ketonal, koji je odlican, ali sam citala da on nije dobar za one koje pokusavaju ostati trudne, pa sam presla na NALGASIN - nije toliko stetan ni za zeludac, o odlican je protiv bolova.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.4.2010 10:13:17 >

(odgovor članu bbina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Bolne menstruacije
5.11.2010 14:55:36   
tinchita
Drage moje,

prije poroda ja sam imala užasno bolne menstruacije, ništa mi nije pomagalo!Ni ketonal, voltaren ma baš ništa osim trka u hitnu i injekcije!
Poslije poroda - fantastično, samo bih malo osjetila bol pred m. i to je bilo to!
No, jutros sam dobila (vodili Vanju na vakcinu i od nervoze dobila - luda mama) i evo opet umirem od bolova...Pošto on doji ne bih pila nikakve tablete, a valja mi dežurati cijeli dan i noć zbog već pomenute vakcine! Imate li kakv savjet? Joj, fakat boli!!!


_____________________________

V 31.12.2009.
A 19.9.2013.

(odgovor članu bubaze)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Bolne menstruacije...
5.11.2010 21:01:19   
Cherry
uh, sto me tema pogodi... nema sta nisam probala... imuna vise postala na lijekove... ketonal sam pila prije 2-3 godine, a onda mi je doktor bukvalno zabranio da ga koristim ukoliko zelim da imam normalnu starost, jer opasno OSTECUJE KOSTI... probala sam i ovaj caffetin menstrual - nista. vratila sam se na neofen i ibuprofen (i to onaj najjaci)... nadam se da ce bolovi prestati kad se porodim (tako bar kazu user posted image )

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Bolne menstruacije
5.11.2010 21:05:05   
Cherry
probaj piti caj od bozijeg drvceta (tako se bar u narodu zove) i grijati stomak nekim vunenim predmetom... vrijedi pokusati...user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 6.11.2010 7:54:10 >

(odgovor članu tinchita)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Bolne menstruacije
5.11.2010 23:04:52   
graškograd
meni uvijek pomognu voltaren čepići a imam baš jakeeeee bolove,čak i poslije poroda :(((

(odgovor članu Cherry)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Bolne menstruacije
7.11.2010 0:54:35   
aidicaa
Lejla i mene tema pogodi bas user posted image .
Ja takodje imam uzasne bolove prva dva dana ciklusa, sve me zivo boli od stomaka pa nanize user posted image .
Protiv bolova koristim Ipren ili Alvedon, a takodje i caj od Kantariona. Odlican je za stomak.
Sad za sad mi je to u pomoci.

_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu graškograd)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Bolne menstruacije...
7.11.2010 1:08:38   
Hanady RR
ja sam imal nesnošljive bolove...
toliko jake da sam osjala kući sa mamo a ne idem u školu, razrednica mi je top dozvolila jer sam udarala glavom u zid da me boli glva a prestane stomakuser posted image
nakon prvog poroda, boloci su bili manji u odnosu na prije poroda ali bilo ih ibubrufen sam pila...
nakon drugog poroda nemam bolova...ali zato ima jaču i veću nadutostuser posted image i opet ponekda znam popiti tabletuuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.11.2010 9:51:07 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Cherry)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Bolne menstruacije...
7.11.2010 1:10:18   
klemzi
Uh, nisam znala ovo za ketonal, ja ga pijem godinamauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 9.11.2010 9:51:20 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Cherry)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Bolne menstruacije...
15.11.2010 18:42:38   
draga dusa
ja hvala Bogu nikad nisam imala bolove pri menstruaciji osim 2 puta u zivotu,i jako su neprijatni osjecaje,ali znam da postoji zenski kompleks koji se pije i nakon nekoliko mjeseci se sve normalizuje i problem nestaje-koga interesuje pisite u privat

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 13:44:03   
malena27 RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

juče sam gledala neku emisiji na tv-u u kojoj je govorio godinjak, kao uzroke neplodnosti izmedju ostalog naveo je česte upale genitalija i bolne menstruacije
Ja sam imala prebolne menstruacije, povraćala sam i znala mi se desna noga ukočiti i trniti, ne kontam ja ovo njegovo izlaganje
Do duše nisam nikad u to vrijeme išla kod dr da vidim šta mi je, smatrala sam da ima žena koje imaju i koje nemaju bolne menstruacije....



IZVORNA PORUKA: vjestica

ne znam šta ne kontaš vesela?
pa nekome PCOS uzrokuje neplodnost, a neko sa PCOS rodi djecu bez problema (moja kolegica dvoje rodila, prije nego što sma ja zatrudnila uopšte)
a ja sa super nalazima i mm i mojim zatrudnila tek inseminacijom



IZVORNA PORUKA: babygirl

i meni su to govorili. ispostavilo se da je netacno i da je uzrok mojih bovlova i neplodnosti upravo ovo gore receno, stalne upale i endometrioza uzrokovale hidrosalpinks  i bolne menstruacije . mada, bolne menstruacije mogu biti i iz drugih razloga naravno, kod mene su bile od togA



IZVORNA PORUKA: Banana

i moje menstruacije su uglavnom bolne, još ako sam prije toga bila fizički aktivnija... povraćam i jedino voltaren pomaže. bol u nozi/nogama je za vrijeme ovulacije, a zna i da glava zaboli. nisam čak imala ni česte upale, možda dvije tri. međutim, uz uvijek pokaže da je sve ok. dok sam bila djevojka nisam ni osjetila a u isto vrijeme moja najbolja prijateljica ne bi ustajala iz kreveta dok ne popije pola table voltarena. trebam li reći da je zatrudnila iz prve

zaključak se sam nameće.




IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam laik za ove stvari, nisam imala pojma da bolne mjesečnice mogu kasnije biti problem ili znak da žene ima problema sa začećem




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu draga dusa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:27:51   
veeseelaa
možel mi neko objasniti zašto pojedine žene imaju bolne user posted image ?
i zašto poslije poroda user posted image  više nisu bolne???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:29:24   
malena27 RR
u vecini slucajeva, zato sto misici materice nisu vise toliko zategnuti, jer se trudnocom materica prosiri... user posted image


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:30:01   
veeseelaa
e onda se kod mene baš proširila, ništa ne osjećam user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:32:44   
Hanady RR
ja nakon poroda nemama boloveuser posted image
prije poroda imala sma užasne...znala sam izbivati sa nastave uz opravdanje ovoga bola...
sjećam se da sam jednom tolike bolove imala da sam udaral u bunilu bola glavom od zid da me boli glava a ne stomakuser posted image
mama je baš kuburila sa mnom....

obično sam dobila koktel, voltaren + apaurin da se mišići opuste da me prestaneuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 7.1.2011 15:33:48 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:33:18   
Anoniman
meni su rekli da je razlog "zavaljena materica" je li to to? posto su meni stvarno bolovi nestali nakon poroda...a prije sam znala povracati od bolova...nisam se mogla iz kreveta ustati...redovno bih izostajala jedan dan iz skole

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.1.2011 15:39:43 >

(odgovor članu malena27 RR)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:35:45   
Hanady RR
i meni je rečeno da imama zavaljenu matericu kada sam prvi put ostala trudna...beš pred ovu operaciju opet me doktor pita jeli vam rečeno da imate zavaljenu matericu...
znači još uvijek je ''''zavaljena'''' ali ja sada bolove onoga tipa nemam...tačnije nemama nikakve....uopšte ne osjetim da dođeuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.1.2011 15:39:10 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Bolne menstruacije...
7.1.2011 15:37:41   
Anoniman
pa zato i meni stoji upitnik iznad glave...ne kontam kako se moze materica "odvaliti"...mislim, ako ti je anatomija takva...a ni ja vise ne osjecam nista...divota...prava

< Poruku je uredio malena27 RR -- 7.1.2011 15:39:20 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *