|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:25:50   
veeseelaa
mene moja kći ne ometa kad pričam na tel a kada neko spava govori ššššš i tiho priča user posted image
najgora je kad je s mojom mamom, tu haos nastane, ne znam ko je gori moja mama il onauser posted image user posted image




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:30:40   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i moja piški sama, ja sam i mislila na dijete starije od 2,5 godine, koje već zna obaviti neke stvari samo
Inače ne kažem da ću uspjeti naučiti je da ne upada u riječ al ću nastojati
Ne mogu se načuditi kad dijete, osobito malo starije, kad negdje odem ne da progovoriti ni roditeljima ni gostima, samo se krivi i govori mammaaaaa, vidi meeeeeee, daj miiiiii, čuješ liiiii, ćutiiiiiii mamaaaa itd
Meni je to user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image moram ja na slijedecu kafu povesti moju, da vidis ti nju, posebna situacija jeste kad je okruzena nepoznatim ljudima pa pronalazi nacin da im se priblizi, a fol je stiduser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:31:18   
Anoniman
ne spada li ovo u onu temu decji bonton 

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:32:37   
bananica
IZVORNA PORUKA: triputmama

ne spada li ovo u onu temu decji bonton 


ma isto ti je to, bitno je da se normalno komunicirauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:32:54   
veeseelaa
joj ne znam, s jedne strane znam biti tako popustljiva a s jedne tako okrutna u nastojanjima da zna za red user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:36:18   
Bambi09
eeeee... vama su djecica jos relativno mala... a ja taj problem imam sa svojom S vec godinama... i nema nacina na koji joj nisam pokusavala skrenuti paznju da to ne valja, da ne smije prekidati druge, da se ne ubacuje, da ne trazi telefon dok ja ne zavrsim s pricom... ma sve sve sve... ali nista... bojala sam se kad krene u skolu kako ce reagovati na casu, ali gle cuda... kaze uciteljica da je po tom pitanju vrlo disciplinovana i da lijepo digne ruku i ceka na svoj red i da joj uciteljica kaze "izvoli, Sabina, sta zelis reci?"...
ja sam izgleda lagano pocela popustati i gubiti strpljenje po ovom pitanju, sad je pustim da ona kaze svoje pa mi nastavimo tamo gdje smo stali... jer ne znam vise sta da radim i na koji nacin da joj dokazem da to NE VALJA!!! user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:37:00   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

joj ne znam, s jedne strane znam biti tako popustljiva a s jedne tako okrutna u nastojanjima da zna za red user posted image



ja isto tako, vecinom popustam, al se onda pitam kako ce nauciti sta treba,a sta ne ako joj dva puta popustim, a treci put je "kaznim"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:37:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

ne spada li ovo u onu temu decji bonton 


ma isto ti je to, bitno je da se normalno komunicirauser posted image



kako god da deca komuniciraju ali da delimo na  normalno i nenormalno user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 29.9.2011 15:39:01 >

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:38:45   
bananica
IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

ne spada li ovo u onu temu decji bonton 


ma isto ti je to, bitno je da se normalno komunicirauser posted image



kako god da deca komuniciraju ali normalno i nenormalno user posted image




user posted image user posted image nisam mislila na djecu vec na clanice foruma,tj na mame, jer se u zadnje vrijeme samo tersa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:39:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

ne spada li ovo u onu temu decji bonton 


ma isto ti je to, bitno je da se normalno komunicirauser posted image



kako god da deca komuniciraju ali normalno i nenormalno user posted image




user posted image user posted image nisam mislila na djecu vec na clanice foruma,tj na mame, jer se u zadnje vrijeme samo tersa



user posted image aha , ja ovakva user posted image user posted image

a tema je slina da li obracate paznju na decciji bonton , znam da smo nedavno o ovme pisale


< Poruku je uredio triputmama -- 29.9.2011 15:41:20 >

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:42:44   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

eeeee... vama su djecica jos relativno mala... a ja taj problem imam sa svojom S vec godinama... i nema nacina na koji joj nisam pokusavala skrenuti paznju da to ne valja, da ne smije prekidati druge, da se ne ubacuje, da ne trazi telefon dok ja ne zavrsim s pricom... ma sve sve sve... ali nista... bojala sam se kad krene u skolu kako ce reagovati na casu, ali gle cuda... kaze uciteljica da je po tom pitanju vrlo disciplinovana i da lijepo digne ruku i ceka na svoj red i da joj uciteljica kaze "izvoli, Sabina, sta zelis reci?"...
ja sam izgleda lagano pocela popustati i gubiti strpljenje po ovom pitanju, sad je pustim da ona kaze svoje pa mi nastavimo tamo gdje smo stali... jer ne znam vise sta da radim i na koji nacin da joj dokazem da to NE VALJA!!! user posted image


Bambi nemoj ti ništa da brineš, od takve majke dijete može samo izrasti u divnu, pametnu i kulturnu osobu
Od srca to mislim


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:46:22   
Blue rose RR
Dijete se ne uči sa 5-6 godina šta je lijepo, a šta ne. Ali isto tako ne možemo djetetu od godinu i pol, skretati pažnju na ovaj vid komunikacije.

Mislim da je važna dosljednost roditelja u datom trenutku, i mi smo jedno vrijeme samo skretali pažnju na upadanje u riječ.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:46:50   
snijeg
Ma nekad razmišljam da li pretjerujemo, mislim da i dijete, kao i mi prepoznaje mogućnosti i okruženje, da se prilagođava. Moje dijete nije isto kad smo same, kad je moja mama tu ili kad dođu gosti.
Vjerujem da se neće isto ponašati u kući, džamiji, restoranu (da ne kažem kafaniuser posted image ) i u školi jer sad već vidim te njene promjene u ponašanju u zavisnosti gdje se nalazimo. Uostalom, to će naučiti od nas, kao i sve drugo, a mm i ja smo (još uvijek) parlamentarni u razgovorima user posted image user posted image user posted image
I da baš je lijepa ova razmjena mišljenja bez ubjeđivanja i frke...baš smo normalne i ne upadamo u riječ user posted image user posted image user posted image
Vesela pazi kakav ćeš post napisati user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:48:27   
snijeg
IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

ne spada li ovo u onu temu decji bonton 


ma isto ti je to, bitno je da se normalno komunicirauser posted image



kako god da deca komuniciraju ali normalno i nenormalno user posted image




user posted image user posted image nisam mislila na djecu vec na clanice foruma,tj na mame, jer se u zadnje vrijeme samo tersa



user posted image aha , ja ovakva user posted image user posted image

a tema je slina da li obracate paznju na decciji bonton , znam da smo nedavno o ovme pisale



Ovo je OT, ali ja crkoh od smijeha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Koliko znači u našem jeziku jedno slovo - uh što se ismijah....

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:54:53   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: snijeg

Ma nekad razmišljam da li pretjerujemo, mislim da i dijete, kao i mi prepoznaje mogućnosti i okruženje, da se prilagođava. Moje dijete nije isto kad smo same, kad je moja mama tu ili kad dođu gosti.
Vjerujem da se neće isto ponašati u kući, džamiji, restoranu (da ne kažem kafaniuser posted image ) i u školi jer sad već vidim te njene promjene u ponašanju u zavisnosti gdje se nalazimo. Uostalom, to će naučiti od nas, kao i sve drugo, a mm i ja smo (još uvijek) parlamentarni u razgovorima user posted image user posted image user posted image


Slažem se, da djeca shodno okruženju formiraju svoje ponašanje, svoje ideje i način govora. Moja kći npr. ima super odnos u komunikaciji kad je sa majkom, dok sa dedom ima "odstupanja" :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:56:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snijeg

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: triputmama

ne spada li ovo u onu temu decji bonton 


ma isto ti je to, bitno je da se normalno komunicirauser posted image



kako god da deca komuniciraju ali normalno i nenormalno user posted image




user posted image user posted image nisam mislila na djecu vec na clanice foruma,tj na mame, jer se u zadnje vrijeme samo tersa



user posted image aha , ja ovakva user posted image user posted image

a tema je slina da li obracate paznju na decciji bonton , znam da smo nedavno o ovme pisale



Ovo je OT, ali ja crkoh od smijeha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Koliko znači u našem jeziku jedno slovo - uh što se ismijah....



ali u skladu sa temom sta kada dijete upada u rijec - ponekad nista ,saslusam njega prvo  , ponekad mu kazem da treba da ceka na red uglavnom mi to uopste nije bitno niti me zanima sta okolina oko mene misli o tome a bogami neki se mrste , okrecu ocima ali shajzegal moja su deca 1 god , 3 god i 5 god tako da imaju vrmena da se uce , a doduse i ja ne cekam da neko zavrsi misao pa da dobijem red  da pricam  ali da sve ovo zasluzuje posebnu temu user posted image u nekim slucajevima bi bili postovi prebaceni

< Poruku je uredio triputmama -- 29.9.2011 16:01:31 >

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 15:59:22   
snijeg
Tema je slična, ti napisala tema je slina - nedostaje "č" i totalno promjeni značenje, sorry ako se nismo razumjele - eto tu se ismijahuser posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 16:00:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snijeg

Tema je slična, ti napisala tema je slina - nedostaje "č" i totalno promjeni značenje, sorry ako se nismo razumjele - eto tu se ismijahuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ma nece mi "c" i "enter"  deca rashebala user posted image

(odgovor članu snijeg)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 16:08:28   
Amrino
Joooj nemojte me...Skvo draga tacno znam o cemu pricas...i mi smo u toj fazi jaaaako dugo....Smajlikojisecupazakosu

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 16:12:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i moja piški sama, ja sam i mislila na dijete starije od 2,5 godine, koje već zna obaviti neke stvari samo
Inače ne kažem da ću uspjeti naučiti je da ne upada u riječ al ću nastojati
Ne mogu se načuditi kad dijete, osobito malo starije, kad negdje odem ne da progovoriti ni roditeljima ni gostima, samo se krivi i govori mammaaaaa, vidi meeeeeee, daj miiiiii, čuješ liiiii, ćutiiiiiii mamaaaa itd
Meni je to user posted image



Ja sam cuvala malenu i njenu 6 god stariju seku, djeca za svaku pohvalu , ali kad dodjem kad im je stara tu sasvim druga djeca...Pogotova ta mladja...Izadjemo u bastu i normalno vodimo zenske razgovore a mala mamaaaaaaaaaa, daaajjjjjjjjjj miiii, vidi ovoooo, onooo sto je najgore stara joj na svaku molim sine sta si htjela reci, neda majak moje pametnice ....i tako za dva sata nas dvije ne progovorimo ni dvije rijeci...Taman ja otvorim usta da nesta kazem ona upadne u rijec , dok zavrsi ja i zaboravila sta sam htjela reci...e onda popije svo mlijeko za kafu, uzme bez pitanja natakne na nos onaj ibricic i onda vrati nama da se posluzimo, pojede kocku, kolace ili ckoladu ...Maloj je bilo 3-4 godine i onda se ja sjetim kako je to moja mama radila....Kad sjede gosti ja i seka se u sobi igramo , samo u slucaju gladi ili opasnosti po zivot smo mogle upasti u rijec...Inace je bilo tako znao se red ....Ako je familija u gostima gdje su familijarni ruckovi, vecere ili slavlja mi djeca smo imali poseban sto za kojim smo jeli ....

< Poruku je uredio MarinaDK -- 29.9.2011 16:17:26 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 16:43:36   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ali 3 godine su jaranice tri i tu nema priče


ima i ova mjesta
al zašto onda govore da se dijete uči do treće godine ponašanju? user posted image
heh možemo se mi tješiti, moja nema još 3 godine al sve oni kuže i tamo gdje će im proći tu i "udaraju"






Ja ovo potpisujem, i ja sam misljenja da se "osnovnim" principima ponasanja uci do 3 godine.

Ne znaci da poslje toga prestajes raditi na tome, ali vrijednosti koje dijete preuzme do tada ostaju kao temelj za sve drugo poslje u zivotu..

Mi ovaj problem imamo jako dugo, i jos uvijek radimo na njemu, u vecini vremena je to OK, rijesimo jednostavno cekanjem na red, a ponekad moramo ici na razgovor u sobu, pa ako bas vidim da joj je stalo da mi isprica nesto sjednem sa njom na samo pustim je da isprica, onda se dogovorim da sada idem npr. "nazad gostima" ili pricati na tel. i sl. i onda vise ne bude "problema".

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 18:11:33   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Bambi nemoj ti ništa da brineš, od takve majke dijete može samo izrasti u divnu, pametnu i kulturnu osobu
Od srca to mislim



user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dijete se ne uči sa 5-6 godina šta je lijepo, a šta ne. Ali isto tako ne možemo djetetu od godinu i pol, skretati pažnju na ovaj vid komunikacije.

Mislim da je važna dosljednost roditelja u datom trenutku, i mi smo jedno vrijeme samo skretali pažnju na upadanje u riječ.




Mila naravno da je nisam pocela uciti tome sa 5-6 godina, nego od onoga momenta kada je pocela to da radi, a to je bilo negdje oko 4-te godine... Moj problem je taj sto ni dan danas (nakon 5 godina) nisam uspjela da je naucim tome... I sto je nagore u svemu, izgleda da ona to radi samo kad sam ja prisutna, kao da se meni inati ili kao da meni to namjerno radi da bi ona bila u centru paznje... Kao da zeli moju posvecenost samo za sebe... Ljubomora ili sta li vec?! To je moj problem... Jer kao sto navedoh, ona to ne radi u skoli, ne radi kod mojih roditelja kad je ostavimo samu, ne radi nigdje drugo i nikom drugom do meni... user posted image

IZVORNA PORUKA: snijeg

Ma nekad razmišljam da li pretjerujemo, mislim da i dijete, kao i mi prepoznaje mogućnosti i okruženje, da se prilagođava. Moje dijete nije isto kad smo same, kad je moja mama tu ili kad dođu gosti.



Upravo ovo, moja S je skroz drugacija kad je sama samnom, kad je neko treci prisutan ili kad smo u nekom drugom okruzenju... Evo, frisak primjer, danas kad je dosla iz skole samo sam jednom rekla da uradi zadacu... Ona je sjela kraj mene i lagano radila da bih je mogla pratiti... Samo jednom je upitala da joj objasnim kako da uradi jedan zadatak i zadaca je bila zavrsena za pola sata... Ali... Sta je poenta, nismo same, svekrva je tu i sve posmatra!!! Naravno da je pozitivno iznenadjena jer kako i sama kaze "to nije Sabina koju ja znam, to je jedna predivna i pametna djevojcica koja predivno slusa" user posted image A da smo same bile, to bi bilo naglabanje "neces vani dok ne zavrsis zadacu" "ali maaaaaamaaaaaaa ima je puuuuunoooooooo, necu zavrisiti do mraka" "neeee mozeeee!!!!"... itd... itd...

p.s. i ja sam poprilicno bila user posted image pokusavajuci shvatiti kontekst recenice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 18:24:24   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Bambi nemoj ti ništa da brineš, od takve majke dijete može samo izrasti u divnu, pametnu i kulturnu osobu
Od srca to mislim



user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Dijete se ne uči sa 5-6 godina šta je lijepo, a šta ne. Ali isto tako ne možemo djetetu od godinu i pol, skretati pažnju na ovaj vid komunikacije.

Mislim da je važna dosljednost roditelja u datom trenutku, i mi smo jedno vrijeme samo skretali pažnju na upadanje u riječ.




Mila naravno da je nisam pocela uciti tome sa 5-6 godina, nego od onoga momenta kada je pocela to da radi, a to je bilo negdje oko 4-te godine... Moj problem je taj sto ni dan danas (nakon 5 godina) nisam uspjela da je naucim tome... I sto je nagore u svemu, izgleda da ona to radi samo kad sam ja prisutna, kao da se meni inati ili kao da meni to namjerno radi da bi ona bila u centru paznje... Kao da zeli moju posvecenost samo za sebe... Ljubomora ili sta li vec?! To je moj problem... Jer kao sto navedoh, ona to ne radi u skoli, ne radi kod mojih roditelja kad je ostavimo samu, ne radi nigdje drugo i nikom drugom do meni... user posted image

IZVORNA PORUKA: snijeg

Ma nekad razmišljam da li pretjerujemo, mislim da i dijete, kao i mi prepoznaje mogućnosti i okruženje, da se prilagođava. Moje dijete nije isto kad smo same, kad je moja mama tu ili kad dođu gosti.



Upravo ovo, moja S je skroz drugacija kad je sama samnom, kad je neko treci prisutan ili kad smo u nekom drugom okruzenju... Evo, frisak primjer, danas kad je dosla iz skole samo sam jednom rekla da uradi zadacu... Ona je sjela kraj mene i lagano radila da bih je mogla pratiti... Samo jednom je upitala da joj objasnim kako da uradi jedan zadatak i zadaca je bila zavrsena za pola sata... Ali... Sta je poenta, nismo same, svekrva je tu i sve posmatra!!! Naravno da je pozitivno iznenadjena jer kako i sama kaze "to nije Sabina koju ja znam, to je jedna predivna i pametna djevojcica koja predivno slusa" user posted image A da smo same bile, to bi bilo naglabanje "neces vani dok ne zavrsis zadacu" "ali maaaaaamaaaaaaa ima je puuuuunoooooooo, necu zavrisiti do mraka" "neeee mozeeee!!!!"... itd... itd...

p.s. i ja sam poprilicno bila user posted image pokusavajuci shvatiti kontekst recenice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Bambi prodje to s vremenom.Djeca kako rastu bolje uce stvari tj.dosta stvari.Rezonuju sta je ispravo a sta ne.Kazem iz licnog iskustva,i moji dok su bili manji upadali su mi u rijec,nisu obracali paznju dali su tu gosti ili ne.A sada Bgm.ako trebaju nesto a ja pricam sa gostima oni fino sacekaju da ja zavrsim,pa me pitaju to sto im treba i na kraju se izvinu sto ometaju.To je kada su gosti,a kada smo mi sami isto sacekaju samo sto se ne izvinjavaju.Nema dobne grnice do kada ili od kada se djeca uce,jednostavno ucimo ih uvjek.user posted image

P.S I trebala bi ti svekrva cesce dolazitiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 18:35:22   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

....Kad sjede gosti ja i seka se u sobi igramo , samo u slucaju gladi ili opasnosti po zivot smo mogle upasti u rijec...Inace je bilo tako znao se red ....Ako je familija u gostima gdje su familijarni ruckovi, vecere ili slavlja mi djeca smo imali poseban sto za kojim smo jeli ....


E baš ovako su i moji roditelji radili kad smo sestra i ja bile male. Cak smo morale ako je prošlo 21 sat, a gosti još nisu otišli, da obučemo svoje pidžame, uhvatimo se za ruke,pozdravimo goste sa "laku noć" i odemo spavati. Ne dao nam Bog da upadamo u riječ roditeljima,ni kad pričaju međusobno, a pogotovo sa nekim sa strane ( a još sam ja prava brbljivica uvijek bila, to mi je uvijek najteže padalo).
Trudim se da tako odgojim i svoju djecu, mada je to nekad baš, baš teško , pogotovo kad naslijede brbljivost i nestrpljivost od mameuser posted image



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Šta kada dijete upada u riječ/razgovor ?
29.9.2011 21:37:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Amrino

Joooj nemojte me...Skvo draga tacno znam o cemu pricas...i mi smo u toj fazi jaaaako dugo....Smajlikojisecupazakosu


user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *