|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 12:39:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR
Ja sam ja. I savršeno dobro znam da sma za ovo što sada imam krv ispišala.

Svojoj djeci ću utuviti u glavu da su same na svijetu kao što sma i ja bila. da ima da se trude koliko se potrude toliko će i imati. Od njih očekujem dilomu sa fakulteta ako ih iste upišu a učit ću ih da ih trebaju upisati. Ali neće ga završavati po kafama u gradu, voljela bih d azavrše usmjeneu srednju školu i da rade, da vide kako pored njih porlaze fakultetelije sa manje znanja od njih sa srednjom školom pa da shavet da je diploma fakultetska potreban.

A zanat ako odluče, neću ih zaustavljati ali ću im reći iskreno šta od života da očekuju.


Potpis.... o ovome ti i ja pričam

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.10.2011 12:46:15 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 12:46:23   
snijeg
POSLOVI BUDUĆNOSTI

Matematičari -Priroda, ekonomija, tehnologija, pa čak i ljudsko društvo, ne mogu funkcionisati bez matematičkih zakona.
Frizeri - Kreativnost i vještinu kakvu imaju frizeri mašine nikada neće imati.
Sveštenici - Otkad postoji, čovjek treba duhovni savjet ili razgovor koje mašina ne može niti će ikada moći pružiti.
Medicinske sestre - Neposredni kontakt, neophodan za oporavak, medicinske sestre čini nezamjenjivim.
Onkolozi - Onkolozi se već sada u Americi specijalizuju za liječenje naprednim aparatima za zračenje, što govori da će posla biti i kasnije.
Analitičari gena - Poput današnjeg testa na droge, ispitivanje gena biće sastavni dio svakog intervjua za posao.
Svemirski turistički vodiči - S obzirom na to da će uskoro svi moći putovati u svemir, posao svemirskog turističkog vodiča sigurno će biti na cijeni.
Programeri robota - Oni koji se bave ovim poslom uglavnom rade na projektovanju i programiranju industrijskih robota kojih će biti sve više.
Advokat u "Second Lifeu" - "Second Life" je virtuelna zajednica koja simulira stvarni život. Analitičari procjenjuju da je ovo dobar izbor karijere za budućnost.
Informacijski inženjer - Osoba koja organizuje baze podataka i upravlja njima biće potrebna gotovo svim kompanijama u budućnosti.

(Nezavisne)

Mali doprinos temi user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.10.2011 12:48:03 >


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 13:18:34   
nutellica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da je neke uposlenike pregazilo vrijeme jeste al nikada ne treba zanemariti činjenicu da je taj neko tu proveo radni vijek......
naravno da ima boljih i gorih uvijek al  ako ti dobro obavljaš svoj posao i ako si inovativna prepoznaće to već neko



Sve nas ce jednog dana pregaziti vrijeme, i vremenu i inovacijama je suludo prkositi!

Hvala Bogu, zapazena sam i to na drugoj godini studija kada sam sa tatom vikendima odlazila na gradiliste i upijala mnoge stvari i tako uz ljude tog zanata stekla mnogo prakse..i vec godinu i pol u radnom odnosu u svojoj struci, i ako sam relativno mlada!




_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 13:26:09   
M kao Mama
Drage žene, mislim da smo sve otišle malo predaleko da li će nam djeca ići na visoke škole ili ne, daj prvo da izguramo sa ovim vrtićima i devetogodišnjom, pa onda ko živ ko mrtav.

(odgovor članu nutellica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 13:31:48   
muaaa

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Drage žene, mislim da smo sve otišle malo predaleko da li će nam djeca ići na visoke škole ili ne, daj prvo da izguramo sa ovim vrtićima i devetogodišnjom, pa onda ko živ ko mrtav.


Bas tako,a ja sam u aktivnom razmisljanju sta ce upisati moja A do juna ce to brzo prociuser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 13:43:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Drage žene, mislim da smo sve otišle malo predaleko da li će nam djeca ići na visoke škole ili ne, daj prvo da izguramo sa ovim vrtićima i devetogodišnjom, pa onda ko živ ko mrtav.


Ja uopšte ne smatram da je prerano razmišljati o budućnosti svoga djeteta. mislim da u vrlo ranim godinama mi kao roditelji dužni smo ih odgajati na način da pravično izaberu za sebe.

Mislim da dijete koje što prije stekne radne navike, nauči cjeniti zarađeni novac svojih roditelja, zna se kotrolirati u željama šta da se kupi je dijete koje će u starijem dobu vrlo lako shavtiti da se za sve mora potruditi.

Nije sada pitanje dal će moja H upisati medicinu ili pravo...pitanje je dali sma ja roditelj za primjer koji će joj pokazati da sma ja učinila grešku izborom gimnazije pa sma radila kao konobarica i uzimala jednom zanatskom djetetu hljeb iz ruku jer on se za to školovao a ja bez zvanja istoga radila njegov posao i studirala.

druge su peripretije i pitanja kako će se dijete odnositi prema tome i na kojin način će odlučiti o tome...ali svakako odgoj djeteta i mi kao primjer sigurno ćemo im pomoći u tome. tako da nije rano naučiti dijete da onaj čiko ide na građevinu ujutro u 5 sati i radi dok ima sunca...dok njena mama za iste novce ( čak i veće) ode sređena u 7 a dolazi u 16,15 po nju. A bitnost postojanja i jednog i drugog posla je neophodna...kao što je neophodno da nam pekar vruć hljeb dostavi na stol u 7 ujutro al ona je zanatlija posla svoga i svaka mu čast...treba to poštovati, i to se dijete vrlo rano treba naučiti.

Ja neću da zaluđujem svoje dijete pričom ti ćeš biti najbolja, ti ćeš imati najbolje, tebe će mama u privatnu školu na privatni fakultet. Neću ako bude htjela neka sebi sama zaradi pa tamo ide, neke stavri ih trebamo naučiti ali o svemu u ime njih ne možemo odlučiti.






_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 13:44:24   
koka i po
malo ste ot ali hajde nema veze.
ja sam upisala fakultet protiv svoje volje...zasto... ne pitajte.
zavrsila ga hajmo reci u roku jer sam imala bebu kraj sebe.bila jedan od najboljih studenata i sad pusem prasinu sa svoje diplome.
ono sto mi je bio zivotni san nisam ostvarila ,sto zbog raznih obaveza sto zbog financijske situacije.ne vidim se u svom pozivu jer osjecam da nekim drugim pozivom mogu vise doprinjeti...ne materijalno nego zadovoljiti svoju dusu.
moj bivse radne kolegice imaju manju placu od cistacice u srednjoj skoli sa svojom diplomom.
juce mi je dolazio majstor za grijanje.zavrnuo ventil iza pola sata zaradio 20 km...
zanat ili fakultet ...pitanje je sad.
dok je svijeta i vijeka kose ce uvjek rasti,auta ce se uvjek krvariti,pipe ce uvjek curiti i sl.
ja svoj glas dajem za zanat ne zato sto sam trenutno nezaposlena i nezadovoljna svojim statusom nego iz situacija koje gledam iz dana u dan.
jedno je trenirati mozak nizasta a drugo trenirati misice ,dobro zaraditi i biti psihicki rasterecen.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 13:54:31   
Rabi
Joj moja Hanady, kako cu ja svom djetetu pokazati da treba da zavrsi fakultet, ako ga je mm zavrsio prije 2,5 godine , a radi na gradjevini! Ja sam na pola faksa stala i neda mi se dalje bas iz ovog razloga...zavrsis i sta onda, radis u trgovini ili na gradjevini.....Zalosno je meni ovo sve, sve....Zao mi je sto se danas ne cijeni znanje vec pare i vezeuser posted image voljela bih da moja djeca idu pravim putem, da izrastu u dobre i postene insane!
Na njima ce biti da odluce sta ce upisati i hoce li upisati fak. nemam namjeru djecu ni na sta siliti, i insistirati da nesto upisu ili ne upisu! Nastojacu, da ih na svaki moguci nacin usmjerim i pokazem, ali vakat je tezak user posted image
ja sam radila od svoje 15 godine, i tek kad sam pocela zaradjivati i raditi pocela sam  cijeniti u pravom smislu te rijeci!
I naravno trudicu se u zivotu da im obezbjedim sve sto je potrebno za normalan zivot i naravno da im ispunim zelje koje sam u mogucnosti!
I jos....Nadam se da ce se ovo stanje barem malo promijeniti na bolje, da ce se poceti vrednovati svi oni principi i norme koje se sad ne postuju....samo za dobrobit nase djece!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 14:04:50   
zeze
Ne treba ni jedno ako se dobro udas user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 14:28:13   
Nedi
IZVORNA PORUKA: zeze

Ne treba ni jedno ako se dobro udas user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: dobar zanat ili fakultet
5.10.2011 14:57:12   
anidla
IZVORNA PORUKA: zeze

Ne treba ni jedno ako se dobro udas user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image






_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: dobar zanat ili fakultet
6.10.2011 9:31:16   
hanabanana
Ja uopšte nisam kreativna, i imam dvije lijeve ruke.
Ni djeci ne znam šiške potkratiti.

Imam fax, ali ako će mene moje cure poslušati:
- jedan će biti frizerka
- druga kozmtičarka.

Nek završe one i fax, da rašire vidike, ali najbolje je " sam svoj gazda ".
Dobar zanat to omogučava.

Ja čisto sumnjam da će me moje cure poslušati, pokušat ću pratiti njihove afinitete pa ih usmjeriti na ( kako ih ja zovem ) poluzanat zanimanja:
- farmaceut
- zubar.
Ne treba puno da se radnja otvori....a opet si sam svoj gazda.

Mada.....neću imati nikakva problem ako odluče za nešto deseto....starija bi mogla završiti u umjetnosti, i čitav život od mene žicati lovu. user posted image

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: dobar zanat ili fakultet
6.10.2011 12:28:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

starija bi mogla završiti u umjetnosti, i čitav život od mene žicati lovu. user posted image
hanabanana...ja se iskreno nadam da nisi toliko "luda" da joj  to dopustis?!user posted image user posted image
ne...fakat...ne igraj se...barem ne ovdje kod nas...ako voli da crta usmjeri je ka arhitekturi...ako voli da "vaja" usmjerije je na protetikuuser posted image .

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: dobar zanat ili fakultet
6.10.2011 12:44:08   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: zeze

Ne treba ni jedno ako se dobro udas user posted image user posted image user posted image


user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: dobar zanat ili fakultet
6.10.2011 22:28:04   
ananas_ze
Joj moja Hanady, kako cu ja svom djetetu pokazati da treba da zavrsi fakultet, ako ga je mm zavrsio prije 2,5 godine , a radi na gradjevini! Ja sam na pola faksa stala i neda mi se dalje bas iz ovog razloga...zavrsis i sta onda, radis u trgovini ili na gradjevini.....Zalosno je meni ovo sve, sve....

ja ne odustajem od svog fakulteta jer kad imadnem diplomu znat cu da sam uradila sve sto je bilo u mojoj moci, znat cu da sam ucila i da sam se trudila, a to se kad tad isplati na ovaj ili onaj nacin...
i nemam uopce predstavu da cu iz studetske klupe sjesti u fotelju, ne moze preko nociuser posted image


_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: dobar zanat ili fakultet
7.10.2011 7:44:47   
myb@by
Ja svoj glas dajem za fakultet zanatske prirode. Završila sam faks i imam super posao, ali čim steknem uslove upisaću još nešto kako bi sutra mogla biti sama svoj gazda. Nek se nađe, od viška glava ne boli. user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: dobar zanat ili fakultet
7.10.2011 10:46:26   
HanaBana
Imam zanat i fakultet. Radim nesto trece.
Uvjek sam prije za zanat u smislu sam svoj majstor i tako sam i zavrsavala skolu.
Zavrsila sam zubotehnicku skolu da imam zanat u rukama i da uvjek svojim rukama mogu zaradtiti a fax psihologije sam zavrsila za svoju dusu pa makar nikad u tom poslu ne radila, i jos na to opet za dusevni smiraj zavrsila 70% magistarskog za edukacijske znanosti ali mrsko mi rad pisati jer nije mi do diplome nego dusevnog usavrsavanja, a sa ovih 70% taman mi. Dok radim i primama trenutno platu super je. Ako zagusti zanat ce me spasiti sigurno a psihologija mi moze samo psihicki pomoci a tesko para u kucu donijeti.
Tako zanatuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: dobar zanat ili fakultet
7.10.2011 11:36:52   
chuci
joj pitanja

zavisi koji zanat i koji fakultet.

ja gledajući moju struku zaradim sa fakultetom više para nego nadprosječan majstor električar, odnosno zanatlija moje struke.
a ja sjedim, malo se šetkam i pričam studentima, radim zadatke na tabli, pripremim vježbe na računaru ili u laboratoriji.
majstor štema zid (većinom držeći ruke iznad glave) ručno ili mašinom, postavlja kablove u rupe koje je ištemao, sastavlja žice, ožičava razvodnu kutiju (držeći ruke iznad glave), ili pak majstor električar terenac ide po terenu većinu dana sedmično, popravlja po svakom vremenu kvarove na licu mjesta, nosa tešku opremu i instalira je u stanice po brdima i slično.
može i majstor zaraditi kao i ja, neki čak i više (iako teško) ali se naradi puno više teškog fizičkog posla. 
dajđa mog muža je majstor električar. radi u firmi u kojoj mu je redovna plata hB, i plus vikendom privatno radi. i opet mjesečno ne zaradi koliko ja ili mm kao inžinjeri.

opet kažem ima sigurno zanata koji su isplativiji nego neki fakulteti. ali mislim da je jedino logično porediti zanate i odgovarajuće fakultete. tipa jel bolje biti zubarski tehničar ili zubar.
ja naginjem tome da je bolje biti zubar (pod ovim mislim na osobu koja je diplomirala taj fakultet, oprostite ako je zvanje drugačije).


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: dobar zanat ili fakultet
7.10.2011 15:36:20   
HanaBana
Ma sve je to od posla do posla.
Meni jeste radno vrijeme od 8 do 4 a ja ostajem i do 7-8. I jos kad dodjem kuci prebirem dokle je sta i uvjek nesto dumam, kaze mi muz i da sanjam. Imama super platu i kancelarijski posao, tako da nema fizickog napora ali psihickog da ne pricam. MM svojim zanatom s vremena na vrijeme za 5 dana zaradi moju duplu platu. Radi citav dan i to samo 5 dana, ali spava ko beba ne brine se ko ja.
Nekako je sve to diskutabilno.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: dobar zanat ili fakultet
18.10.2011 9:05:30   
Anoniman
Da sam slusala svoje roditelje bila bi neki klinac u med struci kao i mnogi iz moje familije ili bi bila neka skockana teta,mene to nikad nije privlacilo...Znam bezbroj fakultetlija i zive ko crkveni misevi i u Bosni a i u Danskoj....Ja sam po zanimanju trgovac,konobar,mesar,snajderica, itd...Promijenila sam poslova bezbroj iu svakom sam bila uspjesna. Znam promijeniti ulje,filter,nasuti benzin,promijeniti gumu,znam majstorisati po kuci od do,jedino se ne bakcem oko struje,osim ako treba sijalicu zavrnuti,znam sklopiti svaki komad namjestaja,sasiti sebi zavjese po svojoj zelji a i po zadnjoj modi,kosim,kopam,sadim...Kazem hb pa cega se god  latim uradim posao,koristim maksimalno i mozak i ruke...Nikad nisam bila gladna i tako cu cvoje dijete nauciti da zna sam sebi da ne ceka mjstora ,a ako budezelio biti arhitekta,doktor ili pekar izvoli sine zadovolji dio svoje dusei ja sam tu uradila...

Da neko ne pomisli da podcjenjujem fakutetlije,nikad svaka cast kad su mogli sjediti tolike godine,ja nisam ta...Ja sam zatrazila merit,sto bi znacilo da izadjem samo na ispite i polozim ,nadam se da ce odobriti jer nije mi prvi put,opetbi da promijenim zanimanje user posted image

(odgovor članu HanaBana)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: dobar zanat ili fakultet
18.10.2011 9:27:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ne ulazeci u definiciju boldirane rijeci


pa šta je onda podebljavašuser posted image user posted image
u Sa se tako kaže za lenjivce koji bi olako do novca da dodjuuser posted image

možda zanat nekima donosi razne bolesti al i od sjedenja, iščitavanja i sl takodje se može dobiti svašta nešto od spondiloze, diskushernije do raznih komplikacija s očima a posao može biti jako stresan a znamo šta stres donosi
tako da to mi i nije neko mjerilo za donosit sud



Potpis svaki posao bio fizicki ili psihickofizicki user posted image user posted image  tare tijelo i glavu,

Uzmem primjer sebe i drugarice ima 2 fakulteta i sve zaradjene  pare dade zanatlijama jer ne zna eksera zakucati,ja se namlatila para sijuci zavjese i jastuciceu paru a njoj sene zna ni kadradi ni kad neradi....

Ipak smatram daje  najvaznije zadovoljiti svoju zelju i raditi posao koji covjeka duhovno ispunjava...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: dobar zanat ili fakultet
18.10.2011 9:35:58   
Hanady RR
Nema posla koji je lagan.

Bio on fizički ili psihički lagan nije nikome.

Samo je pitanje čovjeka koliko želi sebi dozvoliti da zna i umije.
Ja imam fakulteteal vrlo uspješno obavljam masu fizičkih poslova od mjenjanja sjelice do zakucavanja ekserauser posted image , kopanja bašte, itd...

Moj suprug je fakultetski obrazovan al nikada nam niko sem njega ne kreči kuću, majstora za toplotnu izolaciju sa stiropolom smo pozvali jednom i nikada više muž mu ''kupio'' zanat, promjena lustera, plafonjera kao i masu drugih stavri nama majstor ne treba imamo jedno drugo...

Mislim da neke stvari i ako nismo zavšili ''zanat'' možemo uraditi samo ako smo dovoljno ''živi'' da kao ljudi shvatimo da niti jedna posao nije sraman i da niti jedan nije lagan i d anovac koji zaradiš ne treba olako trošiti jer možeš biti i nešto drugo u kući sem fakultetskog tipa.user posted image

S tim naravno da sa ovim skromniim zanatskim radovim nismo u mogućnosti zaraditi u tuđim domovima. Ali smo u mogućnosti uštedjeti svoju zaradu...pa i to je dobro.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: dobar zanat ili fakultet
18.10.2011 10:19:25   
hanabanana
Nemojte me kamenovati, ali ja ne želim svojoj djeci kratiti šiške iz dva razloga:
- jedna je što ja zaista to ne znam ( probala milion puta na sebi, jednom u osnovnoj ošišala jaranicu nakon čega je dva mjeseca nosiča kačket, a ja je ubjeđivala da je to ustvari prava furka )
- a druga što smatram da i frizerke trebaju zaraditi....

Isto tako smatram da i električar treba zamijeniti, iz istog razloga ne krecimo ni vlastiti prostor.

Nemojte me shvatiti pogrešno, ja vjerujem da bih bila kadra prekrečiti stan, nekada smo to i radili, ali kad smo došli do svog kruha odlučili smo da pustimo i druge da rade ono za šta su " školovani ".

ps kamenujte me, ali ja i hlace nosim šnajderu da mi ih potkrati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: dobar zanat ili fakultet
18.10.2011 11:10:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Nemojte me kamenovati, ali ja ne želim svojoj djeci kratiti šiške iz dva razloga:
- jedna je što ja zaista to ne znam ( probala milion puta na sebi, jednom u osnovnoj ošišala jaranicu nakon čega je dva mjeseca nosiča kačket, a ja je ubjeđivala da je to ustvari prava furka )
- a druga što smatram da i frizerke trebaju zaraditi....

Isto tako smatram da i električar treba zamijeniti, iz istog razloga ne krecimo ni vlastiti prostor.

Nemojte me shvatiti pogrešno, ja vjerujem da bih bila kadra prekrečiti stan, nekada smo to i radili, ali kad smo došli do svog kruha odlučili smo da pustimo i druge da rade ono za šta su " školovani ".

ps kamenujte me, ali ja i hlace nosim šnajderu da mi ih potkrati.

Slazem se sa tobom
meni nije vazno samo da je bijelo
sta hocu reci...evo primjera...mm je ljetos, dok smo mi bili na moru, zaposlio svog bivseg kolegu da kreci stan...kao oni ce skupa...ovaj ce uzeti "samo" dnevnice...inace je lik "krecio" po ameriKi...valjda se tako snalazi za zivot...a drugi ga iz firme nahvalise...da skratim pricu...nakon njihovog "krecenja" morali smo uzeti profesionalce pa smo tako platili duplo...a da ne spominjem da nas je "samo dnevnica" kostala "samo" 40 km vise nego sto su uzeli skolovani moleri

Ne kazem ja da nema hobi majstora koji su toliko precizni...puni strpljenja...pa stvarno urade sve kako treba...kao  i najbolji zanatlija
moj otac je recimo, prije rata, sastavio golfa...bukvalno kupio skoljku golfa i svaki dio sam uradio (inace je ing.masinstva)..i to izvrsno odradio...al je to tarjalo mjesecima (jedan od razloga zasto su mi se roditelji razveliuser posted image )...al vecina nas sfuseri...i zato...zivjele zanatlije...mada i njjih ima svakakvih...tesko je danas naci dobrog zanatliju

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: dobar zanat ili fakultet
18.10.2011 12:03:11   
balasgirl
Ja sam za oboje, ko šta voli i preferira to nek i radi, još ako mu dobro ide, ihhh eto love. Ja imam završen jedan fakultet, drugi evo privodim kraju aBd, da je neka velika lova i nije, može se lijepo živjeti ako uskladim potrebe sa prihodima. Mimo struke radim sve i svašta. MM također ima fakultet, dobar posao u struci, mimo posla i privatluk, hB. Nas dvoje što se tiče kuće radimo sve sami. Uložili veeeliku sumu, renovirali kuću i okućnicu iz temelja, skoro sve sami, majstore smo zvali samo gdje je bilo neophodno i gdje smo mislili da možemo nešto uprskati (električari, vodoinstalateri i sl).Moj hobi je tuning, tu ljubav mi je prenio mm. Od toga ne zaradim ništa user posted image . Naša država je ionako u velikoj banani tako da možda i nije bitna škola koliko snalažljivost. Ne kažem, neka fakulteta, osjećam se mnogo sigurnije, ako ništa studirajući čovjek stiče određene navike, nadgrađuje sebe i svoje znanje, jača karakter, razvija samopouzdanje, upornost itd. Mada, znam i primjera gdje je od svega toga slaba vajda ( moja rodica magistar sjedi kući, muž joj ima frizersku iako nikad nije ošišao ni lutku, a ne insana, al zato on radi na građevini negdje vani, extra zarađuje). Što znači, bitno je htjeti.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *