|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Svadja
9.10.2011 17:35:02   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Fortuna

osveta je jelo koje se jede hladno!
Možda ovo i nije za primjer, mnogi su mišljenja da je veliki onaj koji oprašta ali eto ko im je kriv što me diraju? Ja gledam svoja posla, nit koga vrijeđam nit koga zadirkujem, a oni se sjate na mene ko blesavi!
Eto jednu sam uvredu, poniženje (kako god) pamtila skoro 7 godina. Nakon 7 dugih godina vratila sam teti Mudrici da se samo oko svoje osi okretala,a nije znala šta je snađe.



E ovo sam zaboravila napisati. Tačno, osveta se služi hladna, a i ove će moje zaboljeti do srži!!!! Što me brate dirate?!?user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Svadja
9.10.2011 17:50:15   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: Fortuna

osveta je jelo koje se jede hladno!
Možda ovo i nije za primjer, mnogi su mišljenja da je veliki onaj koji oprašta ali eto ko im je kriv što me diraju? Ja gledam svoja posla, nit koga vrijeđam nit koga zadirkujem, a oni se sjate na mene ko blesavi!
Eto jednu sam uvredu, poniženje (kako god) pamtila skoro 7 godina. Nakon 7 dugih godina vratila sam teti Mudrici da se samo oko svoje osi okretala,a nije znala šta je snađe.



E ovo sam zaboravila napisati. Tačno, osveta se služi hladna, a i ove će moje zaboljeti do srži!!!! Što me brate dirate?!?user posted image


tako je


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Svadja
9.10.2011 19:22:30   
Malenaoduvijek
mozes mi skakati po glavi duuuugo ali kada je dosta, dosta je...veliko sam zlopamtilo, rijetko cu napraviti prvi korak ka pomirenju, mogu sutiti godinama.....ako znam da sam u pravu...

ako imam inspiraciju za raspravu neces dobro proci jer sam na jeziku prilicno ubjedljiva...muza slomi s tim....sutim,sutim ali kad krenem nema mi kraja sa argumentima...

zato bolje ne diraj me i bice dobro...


< Poruku je uredio MALA1994 -- 9.10.2011 19:24:58 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Svadja
9.10.2011 21:30:08   
milenium
user posted image ja ne kontam ovu temu.kako mislite svađa?zar se netko danas svađa(mislim s nekim osim tko ti nije muž)?ja ne pamtim da sam ikad u životu vidjela dvije osobe ,ono sad da sjede ili stoje,nebitno,i da se svađaju i jedna drugoj svašta govore.niti vidjela nit čula.svađa ej...to mi je dno dna.

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Svadja
9.10.2011 21:43:05   
Anoniman
pa ne svadjam se ni ja da urlam iz sveg glasa i da psujem ali ono samo hladno sikter dovoljno za prvi put, mislim ako je neka rasprava uvijek imam argumenata ubijem protivnika u pojam, kad nisam u pravu priznam, ali ko me napadne , mene , moju familiju, ne biram sredstva ni oruzje....Al to bas mora da bude napad ...Neki dan sam trazila od murije da objasne jednoj da me zaobidje ali sam zapamtila sta je uradila i cekam , nece znati sta je snaslo....

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Svadja
9.10.2011 21:46:41   
milenium

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

.Neki dan sam trazila od murije da objasne jednoj da me zaobidje ali sam zapamtila sta je uradila i cekam , nece znati sta je snaslo....


user posted image user posted image znam ,čitala sam na temi,svašta i tebe snađeuser posted image

a to te hladnokrvne,ono ispod mukla i to... ma meni se to neda ,nema šanse,ja zaobilazim u širokom luku,ne trebam ništa govoriti moje lice im kaže sve.samo odšetamuser posted image pa nek se misleuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Svadja
9.10.2011 22:07:43   
Medić*
Umijem da se svadjam, ali cisto izbjegavam user posted image

Najcesce me hvataju neke faze PMS-a. Tada postajem jako razdrazljiva i svasta mi ponesto smeta. Medjutim muz nije svadjalica, pa obicno ja sama sa sobom nesto pricam i raspravljam  user posted image

Ne pamtim kada sam se sa nekim posvadjala ( cini mi se u studentskim danima )Kao sto vec rekoh, izbjegavam takve situacije. Imam jako visok prag tolerancije.

Nesporazuma bude sigurno, ali svadja ne. Ako me neko bas ujede za srce ili uvrijedi odmah kazem sve u lice.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Svadja
9.10.2011 22:45:39   
veeseelaa
nikada se ne svadjam sa nekim jer mi je neko rekao da me negdje olajavao, u biti ne ljutim se zbog tračanja, to mi je sve bezveze... jadno i smiješno
kad me neko direktno napadne ne da se svadjam, nego poludim, čak se više i ne sećam raspleta.... imam prgavu narav.... ne bojim se istine, direktna sam i uopće me ne zanima reakcija ljudi.... jako sam ratoborna i borac za svoje, tudje pri tom ne diram i ne zanima me.... al kad me neko barne (mada je to zaista rijetko) ne libim se objasniti ljudima neke stvari, zašto šutjeti ne kontam?
naravno najbolje je da sve prodje bez velike galame jer to je baš papanski al ako je neko drzak  bezobrazan nije mi problem održati mu lekciju....
istovremeno se ne miješam u tudje živote, ne zapitkujem, ne zanima me zaista.... tako da se ne sjećam da sam ikada prva prouzrokovala bilo kakvu svadju...

i da kad se s nekim posvadjam uglavnom se ne mirim.... nikad mi nije problem završiti s ljudima za sva vremena... a stalno gledam kako ljudi jedni drugima svašta kažu u svadji pa onda opet piju kafu, jad i bijeda, od takvh karaktera mi se gadi
Ne kužim ljude koje ništa uvrijediti ne može user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Svadja
9.10.2011 22:57:26   
Medić*
 nikada se ne svadjam sa nekim jer mi je neko rekao da me negdje olajavao, u biti ne ljutim se zbog tračanja, to mi je sve bezveze... jadno i smiješno [/quote]
 
To me najmanje zanima, ne volim tracarenje kao i osobe sklone takvim stvarima, cim cujem da me olajava odmah ja to prekidam.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Svadja
9.10.2011 23:08:54   
Anoniman
ne znam
ja na sve zivo reagujem  ili ti pustim glas...mozda bi neko rekao da se svadjam...al glavu ne okrecem
reagovacu ako neko preskoci red na salteru...u trgovini etc. pa makar imao i 107 god.
reagujem ako vidim drota da naprcen stoji za autom a 100m od njega balavci na djecijem igralistu puse gudru
reagujem na te iste balavce
reagujem ako vidim da neko mrska,  cuska, gadja ...bilo koju zivotinju
reagujem ako vidim da neko baci smece a kanta mu pred nosom
reagujem kad neko parkira tako da pjesak ne moze proci (naravno ako naidjem dok je vozac tu)
reagujem kad vidim da neko pisa usred bijela dana, haman na sred ulice
reagujem ako vidim klince da maltretiraju drugog klinca (ako procijenim da nema veze s "igrom")

ma reagujem na sve zivo
takva mi je i mater...genetski je to...majkemiuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Svadja
9.10.2011 23:19:20   
klemzi
Ti si društveno odgovorna user posted image user posted image user posted image Ja nemam snage ni energije za sve ovo, a sve primijetim, samo nekad jednostavno okrenem glavu i ne reagujem, poslije mi bude krivo...malo je ljudi koji ovako rade kao ti Dadada. Ja sam jednom načelnika općine upozorila da je bacio smeće gdje ne treba, to mi je najdraža"reakcija" do sad user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Svadja
9.10.2011 23:21:26   
Anoniman
cir bi dobila inace da ne reagujemuser posted image

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Svadja
9.10.2011 23:23:52   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: dadada

ne znam
ja na sve zivo reagujem  ili ti pustim glas...mozda bi neko rekao da se svadjam...al glavu ne okrecem
reagovacu ako neko preskoci red na salteru...u trgovini etc. pa makar imao i 107 god.
reagujem ako vidim drota da naprcen stoji za autom a 100m od njega balavci na djecijem igralistu puse gudru
reagujem na te iste balavce
reagujem ako vidim da neko mrska,  cuska, gadja ...bilo koju zivotinju
reagujem ako vidim da neko baci smece a kanta mu pred nosom
reagujem kad neko parkira tako da pjesak ne moze proci (naravno ako naidjem dok je vozac tu)
reagujem kad vidim da neko pisa usred bijela dana, haman na sred ulice
reagujem ako vidim klince da maltretiraju drugog klinca (ako procijenim da nema veze s "igrom")

ma reagujem na sve zivo
takva mi je i mater...genetski je to...majkemiuser posted image



I ja reagujem u takvim i sličnim situacijama. Ali, to, obično, nije svađauser posted image .


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Svadja
9.10.2011 23:31:29   
Anoniman
pa za druge stvari ne reagujemuser posted image ...mislim tipa rekla-kazala...i tako touser posted image ...niti imam oko sebe ljude koji prenose te vrste informacijauser posted image ...jedino sto rece pahulja...sta me zaboli a to je kad dodje do prepirke s mojim najblizim...ljudi koji me iz bilo kojeg razloga povrjede to odmah rascistim...a akko se greska ponavlja ja ih iz mog zivota izbacim...polako...jednostavno, toliko zahladim odnos da skontaju samiuser posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Svadja
9.10.2011 23:45:30   
Amam
U sustini se ne svadjam,za mene je svadja kad s nekim prekines kontakt na duzi ili kraci period,ja se raspravljam user posted image .Reagujem samo kad sam upravu,nisam tip koji  ce istupati bez obzira na cinjenice.
A mogu dugo da trpim i da se smjeskam (saburli insan user posted image ) i onda mi kap prelije,znam puknuti radi sitnice ali zapravo se nakupilo prije nje.zlopamtilo
Nikad ljude ne vrijedjam.Ja iznesem svoje misljenje i opet smo ok.
Previse sam realna,ako sam upravu nije mi problem ukazati na pogresku ni mojoj mami,ona zna cesto reci,"ti neznas cutati,ali uvijek kazes onako kako jeste".
Ne da mi se ubjedjivati s ljudima,ja cu jednom reci i to je to,ne zelim gubiti zivce na neciju tvrdoglavost.
Ogovaranje me ne uznemirava,nikad se necu radi toga raspravljat,takve ljude izbjegavam.



_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Svadja
10.10.2011 0:07:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

ne znam
ja na sve zivo reagujem  ili ti pustim glas...mozda bi neko rekao da se svadjam...al glavu ne okrecem
reagovacu ako neko preskoci red na salteru...u trgovini etc. pa makar imao i 107 god.
reagujem ako vidim drota da naprcen stoji za autom a 100m od njega balavci na djecijem igralistu puse gudru
reagujem na te iste balavce
reagujem ako vidim da neko mrska,  cuska, gadja ...bilo koju zivotinju
reagujem ako vidim da neko baci smece a kanta mu pred nosom
reagujem kad neko parkira tako da pjesak ne moze proci (naravno ako naidjem dok je vozac tu)
reagujem kad vidim da neko pisa usred bijela dana, haman na sred ulice
reagujem ako vidim klince da maltretiraju drugog klinca (ako procijenim da nema veze s "igrom")

ma reagujem na sve zivo
takva mi je i mater...genetski je to...majkemiuser posted image



Ista sam ti, stari mi uvijek govori tebi ce neko glavu s ramena skinutiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Svadja
10.10.2011 0:11:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

.Neki dan sam trazila od murije da objasne jednoj da me zaobidje ali sam zapamtila sta je uradila i cekam , nece znati sta je snaslo....


user posted image user posted image znam ,čitala sam na temi,svašta i tebe snađeuser posted image

a to te hladnokrvne,ono ispod mukla i to... ma meni se to neda ,nema šanse,ja zaobilazim u širokom luku,ne trebam ništa govoriti moje lice im kaže sve.samo odšetamuser posted image pa nek se misleuser posted image


Mislit ce ona dugo dugo na mene ,

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Svadja
10.10.2011 10:01:21   
snijeg
Možda čudno, ali znam se posvađati samo sa ljudima do kojih mi je stalo, za ostale nemam energije niti volje da izdvojim 5 minuta. Što se tiče ovih dragi, njih jako dugo upozoravam na greške ili radnje koje mi smetaju,pa trpim i trpim, pa pokušam opet na lijep način ukazati na sve što mi smeta....e onda mi pukne film, pa sjednem, pripremim se (ali doslovno), izvučem iz naftalina "sitnice" pa opletem smireno i argumentovano u cilju zadovoljenja pravde za moj pojam, a osvetnički, grubo i nesmotreno za suprotnu stranu user posted image  Još kad suprotna strana počne plakati, a meni na pamet padnu sve one gluposti i moja energija dok sam upozoravala i trpila, eh tad budem nemilosrdna...nije lijepo, ali mi dosadašnje iskustvo govori da ponekad ljude moraš postaviti na mjesto, ako hoćeš da imaš normalne i funkcionalne odnose.
P.S. Podcrtavam da u svađama ne psujem i ne vrijeđam, ali imam tu neku dozu "otrova", psihološki dotučem i sebe i druge. Helem, ne volim svadje, ali kad se mora nije teško user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Svadja
10.10.2011 10:05:15   
sarisari
 izbjegavam da se svadjam uglavnom diskutujem i nemam problem da kazem ono sto mi smeta i sto mislim na jedan fin i kulturan nacin

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Svadja
10.10.2011 11:29:00   
chuci
ja sam baš nekonfliktna osoba. nikad se ne svađam. nekad advokatišem za druge (za brata ili sestru kod mame kad ih nešto ruži, čak i kad smo mali bili, ako mislim da mama nije u pravu), ako sada bilo ko čini nepravdu na mm, ili nekog od mojih isto reagujem, ali argumentovano, a argumenti su mi uvijek prejaki i logični tako da ljudi menaju šanse u raspravi.
u principu ne volim ljude koji su skoloni raspravljanju i svađanju za svaku sitnicu. uvijek gledam da opravdam na neki način ponašanje ljudi, ako je prema meni ružno.
Jedino baš ne volim kada neko bez razloga iskazuje svoje mišljenje oko nečega što ga se ne tiče, jer eto on mora istinu da kaže i ne može šutiti, a ko je ostalima kriv ako ne mogu podnijeti istinu. imam takvog jednog kolegu i baš me nervira kad dođe neka takva situacija.

u principu mene niko ni ne dira, ili ne pamtim kad je neko pokušao. valjda ostavljam takav hladan dojam, iako sam jako osjetljiva inače. to najbolje mm zna.
isto me povrijedi kad neko moje dobre namjere iskazane na možda pogrešan način protumači kao loše namjere, ali šta se može.
ma ja volim ljude pa ih zato uvijek opravdavam.
valjda sam zato preživjela zajednicu zdrava


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Svadja
10.10.2011 17:54:07   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hannica

Ne voli se svadjati,i ne znam se svadjati......Uglavnom se rasplacem u trenutcima kad se treba svadjati,a poslije mi na um padne sta sam trebala reci.user posted image Na svu srecu nije me lako naljutiti,neka prica ko sta hoce,ja sam mrtva-hladna.user posted image

i ja isto ovakouser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Svadja
13.10.2011 9:23:52   
damma
Nisam se nikad ni s kim posvađala (osim s mm ), jer me drugi ne interesuju. Inače mrzim svađe.
Ko mi nešto kaže ili učini ili kaže što mi nije po volji, jednostavno ga distanciram. Više me ne interesuje, samo ono neophodno, zavisi u kakvom sam odnosu s tom osobom. A ako primijetim da mi neko nešto slaže, više mu ništa ne vjerujem. Znam da mi je to mana al džaba je, takva sam. Jednostavno mrzim laž.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Svadja
13.10.2011 12:47:22   
hampsi
Uh, valjda sam na pravoj temi  user posted image Nisam svadjalica ali ne sutim na neke stvari. Ja kazem sta mislim pa kud puklo da puklo! To me je kostalo i posla ali ... Takva sam, dzaba. Sad se pokusavam kontrolisati, pa kao presutim "nesto", ucim se hahah, ali tesko mi ide. Kasnije sebi govorim da sam trebala odreagovati a ne da dumam danima.
Ja sam nekad, nekad imala raspravu sa svekrvom i od tada sva rodbina mm zna za to, jer me doticne olajavaju, i svi nas onako zaobilaze u sirokom krugu. Nije mi jednostavno, stvarno. Koliko arogantno izgledam na prvu, u stvari sam jedna jako osjetljiva osoba i sve me to pogadja. Muz je drigaciji, kaze sta me briga i sl ali mene pojede. Nisam losa, pristupacna jako, sve cu pomoci sto treba, ... samo mana sto ne mogu sutiti user posted image


_____________________________

Takva sam kakva sam

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Svadja
13.10.2011 13:39:17   
veeseelaa
Nisam svadjalica ali ne sutim na neke stvari. Ja kazem sta mislim pa kud puklo da puklo! To me je kostalo i posla ali ... Takva sam, dzaba.


heheh mislim je da nije smiješno al ja te razumijem



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Svadja
13.10.2011 15:04:18   
d.dita
Nisam se nikada svađala, ni kao dijete a ni poslije. Ali sam veoma iskrena osoba i ne libim se nikada reći ono što mislim bez obzira na situaciju. Takvu su me svi prihvatili i valjda iz tog razloga niko se samnom ne kači. Što rekla dadada reagujem na sve i svašta, da ne odreagujem posle bi me nešto ugušilo! Samo bih voljela da se mogu rasplakati kada se prepirem sa mužom ali šta ću kada nisam taj tip! Kada se nešto tiče moga sina, npr. situacije sa raznim dr. i sestrama onda sam prava lavica, kažem mužu pazi me da mi ne popuste kočnice!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *