|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Friške vijesti !
14.12.2011 20:20:01   
Svjetlo
Drage mame,

drago mi je da sam naisla na vase komentare na tekst "Ishrana u vrticima u BiH", te ovom prilikom dajem odgovore na pitanja i dileme u vezi svrhe i vjerodostojnosti istrazivanja:
-istrazivanje sam provela 2011. godine u vrticima u BiH u okviru svoje magistarske disertacije iz nutricionizma, u okviru studija u Londonu - to je bio uvjet za magistrirati, te se ne smatram niti novopecenim niti samoprozvanim istrazivacem, to je dio studija.
-istia, tema koju sam izabrala s namjerom bila je 'real world problem' te je cilj projekta bio da se razviju smjernice za vrtice u BiH kako bi im pomogle da djeci ponude bolju hranu i da poboljsaju prakse koje se ticu hrane i ishrane (ne da ih se kritikuje. snimanje postojece situacije bio je preduvjet za dalji rad na projektu, ali ne i glavni cilj)
-s obzirom da se javna politika i smjernice uvijek trebaju donijeti na osnovu cinjenica/dokaza (tzv evidence-based policy making), ovo istrazivanje je imalo za svrhu da nadleznim institucijama da uvid u postojecu situaciju i time dokaze postojanje potrebe za ulaganje u ishranu nasih mladih i nasih starih.
-ja sam se orijentirala samo na vrtice, jer sam bila prinudjena fokusirati rad (koji je imao samo 10,000 rijeci i trajao samo 4 mjeseca) da sam mogla uradila bih vise. nadam se da hocu, u buducnosti.
-smjernice ce naravno, i to sam naglasila u istrazivanju, biti na raspolaganju i tetama cuvalicama i mamama koje ne rade. no, jedino se kroz institucije mogu donijeti obvezujuci standardi, to ne mozete u privatnoj sferi.
-nadam se da ce poboljsanje uvjeta u vrticima dovsti i do upisa veceg broja djece u vrtice, jer oni imaju niz prednosti u odrastanju djeteta.
-podaci o gojaznosti (drugi smo po broju overweight i obese za djecu 0-5 i odrasle 25-65 god) su zvanicni podaci WHO Regional office for Europe i nazalost, tacni su http://www.euro.who.int/__data/assets/pdf_file/0010/74746/E90711.pdf 
-niste jedini koji negirate da su nam odrasli gojazni, pogledajte stomacnu debljinu vecine ljudi oko vas, ili jednostavno, izracunajte BMI (m/kg2) za sebe i clanove obitelji, ako je broj veci od 25, imate visak kilograma, ako je 30 ili vise, gojazni/pretili ste. Moji mama i suprug su negirali... oboje imaju visak kilograma a za bh. pojmove izgledaju 'sasvim ok'. upravo je ta debljina ona 'opasna' za srce, mozak i krvne zile.
- prema podacima entitetskih zavoda za javno zdravstvo, prvi uzrok smrti su kardiovaskularna oboljenja, koja se vezu, osim uz pusenje i nekretanje, uz ishranu
-smjernice su nacinjene i sad se trudim da ih u vidu edukacije i izrade prirucnika zaista i stavim na uslugu vrticima.
-svi vrtici su rekli isto - treba im podrska ove vrste i zele promjene, pogotovo u oblasti zdravije ishrane u okviru datih budzeta.
-verzija istrazivanja za medije (siru javnost) je s razlogom pojednostavljena, a mediji naravno stavljaju akcenat na njima zanimljive dijelove, to je njihova uredjivacka politika i njihovo pravo. ja sam im zahvalna za bilo koji vid osvjestavanja javnosti o ovoj temi, jer tako mozemo pokrenuti i izmjene u praksi.
- detalji o uzorku su namjerno neobjavljeni, jer je istrazivac potpisao garanciju zastite tih podataka o ucesnicima projekta (pojedinim vrticima) upravo zato da im ne bi remetio reputaciju. Vrtici imaju dobru volju i spremnost, ali traze podrsku u smislu nutricionisticke obuke i zvanicnih normativa ishrane.
-pitanje gojaznosti i pitanje neuhranjenosti i mikronutrijentnih deficijencija kod djece i odrasle populacije su dva jednako vazna problema s kojima se suocava nase drustvo, i oba su podjednako karakteristicna za zemlje u razvoju (tzv double burden of disease). cesto je gojaznost upravo jedan od pokazatelja siromastva.

Izvinjavam se na dugom postu s puno informacija, ali cini mi se da su one nedostajale u tekstovima koje ste citale.

S puno lijepih zelja za vase zdravlje i zdravlje sve nase djece,

Selma Gicevic


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Friške vijesti !
15.12.2011 11:50:54   
bananica
http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-hronika/70562-je-li-mlada-sarajka-zrtva-ljekarskog-nemara-smrt-ne-ceka-ponedjeljak.html


user posted image strasno, pa gdje mi ovo zivimouser posted image tesko nama sa nasim zdravstvomuser posted image user posted image

(odgovor članu Svjetlo)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Friške vijesti !
15.12.2011 12:05:02   
veeseelaa
cesto je gojaznost upravo jedan od pokazatelja siromastva.


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 128
   [Obrisana poruka]
15.12.2011 15:54:51   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Friške vijesti !
15.12.2011 16:00:14   
klemzi

IZVORNA PORUKA: bananica

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-hronika/70562-je-li-mlada-sarajka-zrtva-ljekarskog-nemara-smrt-ne-ceka-ponedjeljak.html


user posted image strasno, pa gdje mi ovo zivimouser posted image tesko nama sa nasim zdravstvomuser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Friške vijesti !
23.12.2011 11:49:05   
D_K
http://www.depo.ba/hronika/pucnjava-u-mercatoru-na-socijalnom




_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Friške vijesti !
23.12.2011 15:58:14   
jasmin

IZVORNA PORUKA: D_K

http://www.depo.ba/hronika/pucnjava-u-mercatoru-na-socijalnom





I ovako svako malo :(:(:(...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Friške vijesti !
29.12.2011 7:54:24   
Mirkica
ovo nije friska vijest ovo se vec odavno zna ali nadjoh jutoru u Dnevnom Avazu pa da podjelim sa vama  i dokle ce NEKO u  drzavi puniti dzepove dok neko mora ovo udisati i trovati i sebe i djecu tuga i jaduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/72888-zenicanima-zbog-velikog-zagadjenja-zraka-receno-da-ne-izlaze-na-otvoreno.html


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Friške vijesti !
29.12.2011 13:30:04   
anidla
IZVORNA PORUKA: Mirkica

ovo nije friska vijest ovo se vec odavno zna ali nadjoh jutoru u Dnevnom Avazu pa da podjelim sa vama  i dokle ce NEKO u  drzavi puniti dzepove dok neko mora ovo udisati i trovati i sebe i djecu tuga i jaduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/72888-zenicanima-zbog-velikog-zagadjenja-zraka-receno-da-ne-izlaze-na-otvoreno.html




strasno da strasnije ne moze biti.....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Friške vijesti !
29.12.2011 13:34:23   
henna ze
sinoć sam dijete od stana do auta vodila sa maramicom preko usta i nosa..a ja sam se toliko zakašljala kad sam udahnula zrak da sam sve živo ispovraćala pored auta..još me pluća bole...
danas vodim dijete dr..kao da gledam red na inhalacijama..strašno..
jutros mi dolazi momak sa instituta i govori sreo sam čiku što mjeri zagadjenost..kaže..ovo je užas..nikad ovoliko nije izmjereno....
pomrijećemo svi od leukemije i rakova....

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Friške vijesti !
30.12.2011 1:51:37   
Visnja RR
http://ekskluziva.ba/vijest-2112

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Friške vijesti !
30.12.2011 7:36:29   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: henna ze

sinoć sam dijete od stana do auta vodila sa maramicom preko usta i nosa..a ja sam se toliko zakašljala kad sam udahnula zrak da sam sve živo ispovraćala pored auta..još me pluća bole...
danas vodim dijete dr..kao da gledam red na inhalacijama..strašno..
jutros mi dolazi momak sa instituta i govori sreo sam čiku što mjeri zagadjenost..kaže..ovo je užas..nikad ovoliko nije izmjereno....
pomrijećemo svi od leukemije i rakova....

da li se moze ista protiv ovog uraditi ???? stvarno je grehota sta rade ovo je za osudu


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Friške vijesti !
30.12.2011 7:38:16   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

http://ekskluziva.ba/vijest-2112


i Bog uvjek na najbolje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nek mu je BOg na pomoci da ozdravi  user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Friške vijesti !
30.12.2011 8:36:05   
niki83
IZVORNA PORUKA: henna ze

sinoć sam dijete od stana do auta vodila sa maramicom preko usta i nosa..a ja sam se toliko zakašljala kad sam udahnula zrak da sam sve živo ispovraćala pored auta..još me pluća bole...
danas vodim dijete dr..kao da gledam red na inhalacijama..strašno..
jutros mi dolazi momak sa instituta i govori sreo sam čiku što mjeri zagadjenost..kaže..ovo je užas..nikad ovoliko nije izmjereno....
pomrijećemo svi od leukemije i rakova....


E moja Henna, ja od preksinoc o ovome govorim..navecer nekad oko 23h procitam vijest na stranici dnevnog avaza, pa nevjerovatno je, covjece otrovani smouser posted image pa djeca nam bolesna, pa ovo, pa ono, pa kako nece bitiuser posted image Rodica malom djecaku radila nalaze, rekla joj dr. nije mi jasno kako vam dijete uopce hoda, tako mu je krv losa, mogao bi na transfuziju odmahuser posted image user posted image strasno...pola od ovoga je njihova krivica, sram ih bilo, ovo je ubijanje naroda, samo malo na drugaciji nacinuser posted image


_____________________________

N&N

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Friške vijesti !
4.1.2012 20:17:56   
teacher75
http://www.sarajevo-x.com/svijet/njemica-rodila-blizanke-jedna-bijela-druga-crna/120104097

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Friške vijesti !
5.1.2012 0:42:25   
Medić*
IZVORNA PORUKA: teacher75

http://www.sarajevo-x.com/svijet/njemica-rodila-blizanke-jedna-bijela-druga-crna/120104097



Bas slatko :)



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Friške vijesti !
5.1.2012 10:08:18   
ElmaB
http://www.sarajevo-x.com/showtime/muzika/kemal-monteno-zavrsio-u-bolnici/120104158

A sada slušama na radiju, da je pravo loše. Nakon infarkta, otkazali mu i bubrezi.user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Friške vijesti !
5.1.2012 10:55:10   
ElmaB
http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti/tuna-prodata-za-rekordnih-565-000-eura/120105024

Joj skupe ribe!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Friške vijesti !
7.1.2012 9:49:08   
teacher75
fuj-odvratno i bolesno:
http://www.sarajevo-x.com/svijet/evropa/jedanaestogodisnja-turkinja-u-osmom-mjesecu-trudnoce/120107003
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Friške vijesti !
8.1.2012 19:31:16   
Visnja RR
zar vise nije krajnje vrijeme da se napravi azil za pse... zar treba da se desi neka nesreca???

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/psi-napali-prolaznicu-u-sarajevskom-naselju-hrasno/120108034

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Friške vijesti !
8.1.2012 19:42:38   
ElmaB
Strašno, ja baš tuda idem na posao ujutro, gdje su danas ženu napali. Sva sam istraumirana.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Friške vijesti !
8.1.2012 19:46:31   
Visnja RR
Ma i moj djever tu bio sa R. i vidio to...kaze to je cetvrti slucaj od jutros ...jedna cura cak pala a oni po njoj...ma srce bi mi stalo zauvjek ...
ja ih bas volim ali me je i strah kad znam da su u coporu i vjerovatno gladni... treba nesto uraditi da ne lutaju ...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Friške vijesti !
8.1.2012 19:52:49   
teacher75
od drugarice malog (prvi osnovne) je nekidan napao jedan na grbavici dok se sankao sa djecom (kod tranzita), srecom imao skijasko odijelo i debele carape pa mi je samo velika modrica ostala, nije ga ugrizao- djecak se i prije bojao pasa (valjda je osjetio njegov strah) a sad je istraumatiziran i ne smije vise uopce sam izaci iz kuceuser posted image sto je najgore, taj pas ima cip i neka ga komsinica jos stiti, tako da ne znam hoce li ga uspjeti ukloniti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Friške vijesti !
11.1.2012 22:18:54   
chantal
http://www.dnevniavaz.ba/showbiz/svijet-zanimljivosti/74806-saudijac-ne-zeli-biti-siromasan-prodaje-sina-za-20-miliona-dolara.html

Za nepovjerovati!!!  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Friške vijesti !
12.1.2012 0:49:45   
anidla
IZVORNA PORUKA: chantal

http://www.dnevniavaz.ba/showbiz/svijet-zanimljivosti/74806-saudijac-ne-zeli-biti-siromasan-prodaje-sina-za-20-miliona-dolara.html

Za nepovjerovati!!!  user posted image user posted image user posted image



fuj!


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *