|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 10:35:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

izgleda da ja ne gledam stvari kao vi, ne znam šta je tu dobro? djeca stalno jedu i jedu, i traže i traže... mislim ne kontam... ženi treba rješenje, to je njoj problem a i meni bi bio
nećemo sad ići u krajnosti u krajnost u smislu da ne jedu nikako pa šta bi onda...
ni jedno ni drugo nije ok
Al sad zamišljam moju Ajšu da stalno jede i jede i tako u vrtiću izdvojena od sve djece , stalno traži i svi je ismijavaju, osobito ako djeca tako nastave i kad krenu u školu user posted image

Mislim da tu treba odrediti kad se i koliko jede i vozdra, nema dodavanja izmedju, vrlo brzo će se naviknuti

Inače se uvijek ibretim kad neko stalno jede il priča o hrani user posted image



Djecak moje kolegice s kojom se druzim svakodnevno 2 mj mladji od Adija isto jede nenormalno ,nekad mi dodje da se krstim ...Uvijek je gladam a noge su mu ko moje ruke  debljine...Cesto jedemo zajedno,on fata iz nasih tanjira,mnogo puta se desilo da pojede prvo iz Adijevog   tanjira pa onda  svoje..I  ako kojim slucajem  sklonimo havarija nastaje...Trpa kasikom koja je u desnoj i lijevom rukom istovremeno....Malenje rastom a debeo jedva mu moze naci  odjecu da kupi...Mene bi bilo strah da Adi pojede  koliko i ja za jedan obrok...Jadnicak ne moze sastavi noge,a ako malo potrci sav se zadise user posted image user posted image Ona ne misli da  mali ima problem,ne znam mozda grijesim  rekla sam jednom i ne bih vise ....Cak su joj i tete cuvalice skrenule  paznju na to

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 10:43:32   
veeseelaa
Mene bi bilo strah da Adi pojede koliko i ja za jedan obrok...


isto, prepala bi se.....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 12:28:53   
Esmica
Tete u vrticu se redovno smiju,i kazu mi,nemoj im sendvice zaboravit,ovo dvoje starijih se stide,nece nista reci,a najmanju boli briga,ona ide od djeteta do djeteta,uzme il grisini,sta joj pod ruku dodje.Nisu mi nista posebno rekli,jer ni ja njima nisam rekla da su oni upravo doruckovali,mozda misle da im je to prvi obrok.
Ma ne dajem ja njima kad god zatraze,mi smo uveli tri obroka,izmedju voce,al problem je sto oni traze,i traze.A mi ludimo.
Sve nam se svelo na zavaravanje do iduceg obroka,i zabavljanje.A od najmanje jedva pripremim rucak kolko je dosadna.
Primjetila sam kod sveki kad smo bili,narezala im je salame,i jeli su,i bili su duze siti,salama ih bas zasitila.Kod nas je na meniju povrce mnogo puta,i to cesce bez mesa,pa mozda i zato brzo ogladne,a skacu ne moram vam ni reci koliko.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 12:31:42   
Esmica
Oni su inace razdragana ekipa,i drago mi je sto ih je troje,jos kad se bez svadje fino zaigraju,ma srce mi ko kuca veliko.
Jutros ja duze odspavala,i cujem muza ruzi,galami,valjda ova mala posjecivala kuhinju,on vise poludio user posted image ,rovi po kuhinji sta stigne da jede.
To je bilo prije 8 sati.Probudi se i samo trazi li trazi.Ovi stariji opet kad im kazemo sacekaj dorucak,sacekaju,a maloj nista ne mozes dokazati.I kofol se naljuti,ode u cosak,kaze necu sad nita jeti.I opet eto je da jede. user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 12:47:44   
henna ze
odoh ja sad na temu zavidim..
tebi na ovom prelijepom božijem daru...uživam čitajući ove tvoje postove...samo da znaš...
kud će ženi veća sreća....

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 12:50:48   
SailorMoon
Esmice koliko godina ti djeca imaju.

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 12:51:38   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Esmica

Oni su inace razdragana ekipa,i drago mi je sto ih je troje,jos kad se bez svadje fino zaigraju,ma srce mi ko kuca veliko.
Jutros ja duze odspavala,i cujem muza ruzi,galami,valjda ova mala posjecivala kuhinju,on vise poludio user posted image ,rovi po kuhinji sta stigne da jede.
To je bilo prije 8 sati.Probudi se i samo trazi li trazi.Ovi stariji opet kad im kazemo sacekaj dorucak,sacekaju,a maloj nista ne mozes dokazati.I kofol se naljuti,ode u cosak,kaze necu sad nita jeti.I opet eto je da jede. user posted image



Meni je ovo tako slatko user posted image
Koju muku sam ja sa svojim imala, do nedavno, sad bih plakala kad se sjetim. Kad bi on potražio šta da jede, bio je praznik u kući user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 13:09:12   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Esmica

Ma ne dajem ja njima kad god zatraze,mi smo uveli tri obroka,izmedju voce,al problem je sto oni traze,i traze.A mi ludimo.


Pored toga da djeca moraju imati tri obroka, plus užine, vrlo je bitno i šta im se nudi.

Možda da kažeš jelovnik jednog dana.....

I svakako, kontrola stolice.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 13:34:37   
Anoniman
u komsiluku  ima dve devojcice koje su po mome ogromne za svoju uzrast , imaju 10 god a nose "L" user posted image takve su od svoje 5te godine krupnije od vrsnjaka bile .Kad odem kod njih one ne prestaju da jedu , znaci slatko slano ne gledaju samo jedu bez predtanka i ne biraju hranu
doktor predlahgo dijetu , neko vreme radili ali oni placcu kad su gladne kad im se neda da jedu ono sta one hoce i koliko hoce pa su batalili dijetu i dalje jedu

sta znam opet kazem samo nek su zdravo , da nemaju nekih poteskoca pa nek jedu user posted image i esmica nisi ti kriva user posted image




< Poruku je uredio triputmama -- 22.11.2011 13:36:32 >

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 13:58:43   
Esmica
Imaju najstariji 5,5 godina,curica srednja 4,5 godina,i najmanja 2 godine i 2 mjeseca.
Ova najmanja mi je kriza skroz,njoj nista ne mozes ni objasniti,ne stidi se nikoga...Sjecam se jednom smo setali gore na Bentbasi,i sjedi na klupi zena starija sa dedom,vadi nesta iz tasne,ona joj prilazi,kaze sta to jedes?I pruzila ruku.Hej sramote,zemljo otvori se user posted image .


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 14:12:06   
Esmica
Nisu debeli kazem,najstariji je mrso pravi,visok,a izduzio se,kad ga vidim,ibretim se masaAllah kolki mi je sin.Curica srednja isto,mrsavica.
Jedino je ova najmanja bucka,al ona najvise i jede,i jos je bebasta,ima one noge buckaste,i pivski stomak sto bi rekli.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 14:19:22   
Esmica
Oni se mislim ne mogu udebljati,prvo jer ni ja ni muz nismo debeli,drugo,ne jedu hranu sto deblja.Ne jedu mi slatkise (rijetko im damo,i to samo cokoladu,ja pravim kolace,to jedu,i energetske zdrave plocice s coolinarike,super za djecu),i ne jedu virsle,salame,i nezdravu hranu uopste.Izmedju obroka ne jedu slatkise,jer to remeti ishranu.
S druge strane ja bih mozda tako rijesila problem,ne bi trazili cesto da jedu,al bi onda jeli svakakvu hranu,a to bi mi bilo gore nego ovo.
Ja vazda kazem svima moja djeca nisu kontenjer,pa da u njih bacate svakakvo smece.Ako hoces da im nesto das,ne daj im bobe,daj im bananu.
I najvise volim kad me neko od prolaznika pita kad ih vidi,jao sto su slatki,jel im mogu ovo dati.I ja onda kazem moze li ili ne.A najvise mrzim kad im neko dadne neko smece,i ja onda muku mucim,pogotovo kad ne dadne svima,vec recimo samo jednom..

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 14:27:08   
bambi7
ne vidim u cemu je ovdje problem, oni to sto pojedu ocigledno i potrose u igri, skakanju itd. Problem bi bio da samo sjede i jedu! A mala se se izduziti, no sikiriki.
Vidjela bi ti muke kad dijeca nece da jedu, uh!
Tvoi imau brzi metabolizam i to je sve...Dok oni ne kvasaju, imaju zdrave obroke bez grickalica i cipseva, nema mjesta panici.
Zdrav insan vazda moze jesti!


_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 14:59:25   
hanabanana
A šta konkretno jedu:
- doručak
- ručak
- večera

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 15:21:42   
Alma_27
Esmice, dobra je stvar sto ima ne dajete gluposti da jedu. negdje sam procitala da djeca trebaju da imaju raznovrsnu prehranu a sama sebi odradjuju apetit. mozda je kod vas problem sto jednu puno manjih obroka pa se cini da jedu kolicinski mnogo a mozda i ne jedu nesto sto zasiti. povrce je zdravo ali od mesa i jaja, na primjer, ce biti duze siti. a poznato je i da djeca bolje jedu kad su u drustvu a njih je troje... svakako treba iskorjeniti tu nezdravu naviku precesih obroka. da im kazete da ce jesti samo kad i vi i samo za stolom? ispocetka ce biti tesko ali pregrit cete. nema uzimanja hrane usput iz frizidera ni copkanja sredine hljeba i tacka. ovim starijima ces lako objasniti a mala ce valjda vidjeti iz njihovog primjera. ja samo dajem ideju jer nemam nekog iskustva da ti dfajem savjet koji je provjeren.

i ako su ovo dvoje starijih vitki i zdravi, ne znaci da ce i mala biti takva. vodi racuna da se ne navikne na taj rezim prehrane jer ako kod nje to rezultira debljinom, tesko ce je se rijesiti. mnogo ljudi se tesko rjesava tih navika iz djetinjstva.

sta kaze doktor? sta kazu nalazi?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 15:32:44   
veeseelaa
hej ljudi moja valja nakuhati za troje djece + 2 odraslihuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
22.11.2011 19:13:34   
MicoTico
Joj Esmice gdje me nađe!
Ovaj moj malenac isto tako kao tvoja djeca. Curica jede normalno i prije nije birala, ali sad kako je starija (sad će joj 6) počela kao birati ( rekla joj drugarica Ana iz vrtića da je grah fuj, pa je sad i njoj fuj), ali zato mali, ne možeš ga nahraniti.
Stvarno pazim šta dajem djeci, ne dajem im gazirane sokove, grickalice, slatkiše jako slabo. jedu uvijek kuhano , supice, čorbice mesne i povrtne.
Moj sin (1.5 godina) ne bira: i grah i kupus, grašak , mahune, svo povrće i meso, bilo pečeno ili kuhano, ma čudo živo. I upošte nije debeo. Prije mjesec dana smo mu radili bris (bio bolestan) i usput kontrolisali stolicu (sv OK). Ali zato , što kažu, ne možeš ga uhvatiti ni za glavu i ni za rep. Kao navijen cijeli dan.
Evo npr. jednog njegovog dnevnog jelovnika :
- prije vrtića puter kifla + šolja mlijeka
- u vrtiću : doručak+ručak+užina (tete kažu da jede blje od djece iz starije grupe)
- kad dođe iz vrtića , naš porodični ručak npr. zdjelica teleće supice sa knedlama, šnicla, jedan kuhani, krompir + malo svježe salate
- užina : cijela banana ili jabuka ili mandarina
- večera : palenta sa jogurtom ili pavlakom ili keks sa mlijekom i slično
a on ima 1.5 godinu, pa vidite. Još sam ga do prije mjesec i po dojila, pa kad pojede kompletan obrok, još meni u krilo da zasladiuser posted image Deset obroka dnevno!!!
Mm i ja se  zezamo da će nas do bankrota dovesti njegova ishrana.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
23.11.2011 13:23:40   
*Boo*
Draga Esmice, ja isto mislim da nema razloga za brigu. Ako djeca nisu debela i imaju kvalitetnu ishranu, jos su uz to i veoma aktivna, onda je sve to u redu. Oni se povode jedno za drugim. Mislim da treba raditi najprije na starijem, ukoliko zelis neke promjene. Opet, mozda je to samo neka njihova faza koja ce proci.user posted image

_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
23.11.2011 17:12:07   
Dida79
Esmice ja bi te zamolila nesto ako ikako mozes da ovog mog primis par dana da se druzi,jede i spava sa tvojom djecom mozda bi uz njih poceo i on bolje jestiuser posted image user posted image jer ovako sojedih kad je vrijeme obrokauser posted image
Nemoj ih molim te dirati djeca su ti zdrava,aktivna i vole pojesti.Vazno je da nisu predebeli sve dok je tako to je meni ok.
Srce slatko vec zamisljam malenu kako sjedi na podu u kuhinji i copka hljeb user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Moja djeca stalno traze da jedu
4.12.2011 21:43:20   
umahmed
ooo ovo je sada muka kada jedu muka kada neuser posted image ja imam problem da nece da jedu a isto ih imam troje,ma uzas sve vide od ove najstarije koja imam apetiti za ubiti zivce,molm ju da jede i tako od kako znam za sebe,ma i cokoladu ipak bar kockica za skolsku djecu dobra je za mozak.

Za Esmicu savjet da im uvede jedan veliki mesni rucak,mislim da je to jedino rijesenje da ih drzi do vecere ili bar da im ublazi taj nagon stalne gladi. Povrce je super,svi ga preporucuju i vole,ali zavisi i koje. Ako je to leca,krompir,kukurz,grah ok ali zelenis ok ali samo kao priloguser posted image sorry ali meni se tako cini. uvedi punomasne sireve,jaja ,maslanice za dorucak,nutela isto zdrava a drzi sitost. Mislim sada su ok ali oni rastu i razvijaju se samo da se ne desi bum i naglo buknu.

Posteno si me nasmijala dok sam citala,mogu zamisliti malu lutkicu kako ona slako jede,dusa ali paza da poslije ne bude frkeuser posted image uz tebe smo

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 45
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *