|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 0:04:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja bih nešto da kažem u vezi sa temom, ako nisam OTuser posted image
sada si ot ako nisi otuser posted image


ne zbunjuj me pahuljice...
sad ne znam jesam li ili nisamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 0:04:50   
InLove
Ii nastade propuhuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 15:46:03   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Meni je vazno kad odem kod nekoga da sam opustena, da nemam onaj osjecaj filtriranja tema, recenica, pokreta.
Nebitno mi je da li je neko iznio kafu, sok i keks ili pak tuto kompleto servirao stol. Cak sta vise, malo mi je neugodno kad se bas neko oko mene zahmeti, zao mi...
Volim onaj osjecaj kad odem od nekog da mi je dusa puna lijepih osjecanja,a  ne kad analiziram sta je domacin htio da kaze, jesam li nesto preletila i sl.


da se ne ponavljam djelim misljenje s tobom od -do.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 17:29:11   
veeseelaa
a to gostoprimstvo ne mora samo ovisiti od domaćina, neki gosti su sami od sebe teški pa im nikad ugoditi... Pahuljice ti napisa da je ok kad u gostima nisi ukočen, filtriran i sl al to ne mora biti do domaćina.... imaš brate teških gostiju, polomiše se da ostave utisak user posted image najbezvezniji su mi oni koji odbijaju nešto pojesti il popiti da eto ne ispadne da su zbog toga tu user posted image i onako ukočeno sjede na trosjedu, ti se možeš potruditi koliko želiš al džaba oni jednostavno nisu opušteni ljudi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 17:51:08   
Anoniman
Vesela, tema je gostoprimstvo i sta mi pod tim smatramo akd odemo kod nekoga. Nismo pitane o gostima.
Naravno da ima svakakvih insana, ali ja se zaista trudim da one teske, negativne, namrgodjene, kukavne sto vise distanciram od sebe, pa tako i od mog doma.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 17:53:00   
Anoniman
A imas i ono da neko nekome jednostavno ne lezi...U tom slucaju najbolje je to prihvatiti i zivjeti s tim, a ne nesto na slinu raditi...za rad neceg.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 18:14:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Vesela, tema je gostoprimstvo i sta mi pod tim smatramo akd odemo kod nekoga. Nismo pitane o gostima.
Naravno da ima svakakvih insana, ali ja se zaista trudim da one teske, negativne, namrgodjene, kukavne sto vise distanciram od sebe, pa tako i od mog doma.



ma naravno, u suštini imam krug ljudi s kojima se družim koje volim i koji me vole, odjednom odluče prati kosu kod mene il ja kod njih i sluser posted image
ja ne kontam što bi neko išao nekom il zvao ga ako nisu dobri, u čemu je fazon?

ja uvijek naletim na gosptoprimstvo jer sam sa tim ljudima dugogodišnja drugarica... s nekima (mislim dugogodišnja) i ne al nas povezuju stavovi, osjećaji i sl tako da uživam

pored lijepe priče nije na odmet i da se nešto pojede i popije user posted image ako sam gost mogu i da sama donesem nešto za pojest i popiti, neki cd za poslušati, mogu sama da budem ta koja će drugima uljepšati veče, ne mora da domaćin glumi klovna, to bi me pomalo i nerviralo, da skakuće oko mene i oko mog djeteta i sl user posted image idem kod prijatelja gdje slobodno radim sve što mi se radi.....

Meni nekad drugarice kad hoće doći ja im naručim šta da nam kupe hihihi vino, pice i sl
nekad napravim, nekad sjedimo s pićem i mezicom a na večeru negdje izletimo

Ma treba biti ono što jesi, ja sam vesela, nasmijana, luckasta i ljudi s kojima se družim baš vole biti samnom u društvu, tako kažu user posted image valjda ne lažu user posted image i veče nam prodje kao dlan o dlan... ja sjedili kod mene jal kod mojih prijatelja, ne bitno


U suštini s dosadnim ljudima je dosadno, ne volim tetasta, uštogljena društva za takva sam ja prebučna i prevesela a oni za mene... već rekoh.... meni samnom nikad nije dosadnouser posted image , bitno je sa sobom nositi svoj duhuser posted image





_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 19:00:48   
Galicia
Ja volim da udovoljim dragim ljudima u svom zivotu koji mi dolaze u kucu. Istina nema ih puno, ali volim svakom od njih da stavim do znanja da su mi dobro dosli. U svakom momentu u svojoj kuci imam nesto za njih, sto ce im staviti do znanja da mi nesto znace. Uvijek cu se potruditi da kad mi dolaze da imam njihovo pice, njihovu mezu. Ja npr ne pijem vino, ali uvijek imam i crno i bijelo vino za moje drugarice koje to piju. Imam druga koji samo kikiriki tamani, i zbog njega uvijek moram imati taj kikiriki. Ustvari nije moranje, nego ja to volim da je tako. Kad znam da ce mi moji roditelji doci, ja se potrudim, da im napravim samo njihovu kafu, mada ja tu kafu ne pijem, ali zbog da bi njih udomacila sto najbolje, ja cu se potruditi da je imam.
To su stvarno sitnice, ali znace puno. U mojoj kuhinji ce te naci milion kafa, milion pica, cajeva za svakog ponesto. Moj dragi je zaduzen za ostra pica i pive, i zna tacno ko sta pije i on se pobrine da svako ima "svoje" pice.

Ja kad sjedim sa svojim drustvom, volim i da se popije i pojede. Ne mora to biti 100 kila ovog onog, ali da se calabrcne nesto, mora biti.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 19:42:50   
veeseelaa
vijek cu se potruditi da kad mi dolaze da imam njihovo pice, njihovu mezu


upravo tako, ja maštam o nekom podrumu pića hehehe



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 19:54:36   
raja_ringe
Ja bi imala jedno pitanje, nadam se da nije OT. Sta se ocekuje od domacina kada se dodje na babine? Rucak? Hladna plata? ili su dovoljni kafa, sok i kolaci? 

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 19:58:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Ja bi imala jedno pitanje, nadam se da nije OT. Sta se ocekuje od domacina kada se dodje na babine? Rucak? Hladna plata? ili su dovoljni kafa, sok i kolaci? 


ja sam praktikovala u zavisnosti kada dolaze daih tako i služim...
ako su to sati nakon posla u popodnevnim do 17-18 sati ručak sma postavljala komletan, kolač i piće i kafa naravno.

a ako dolaze u večernjim satima oko od 19 sati meza, hladne plate venetualno nešto što bi moglo biti i meza i večera ujedno...i ostalo piće, kada i kolač.

Sve pod uvijetom da su najavljeniuser posted image

A bilo ih je nenajavljneih u četeresnici kao sigurno si tu sa bebom...tada sma praktikovala hladne plate vodeći računa d auvijek za njih fine imama u frižideru...
kolač sma imala stalno
piće i kafa

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:04:03   
vjestica
kafa, sok i eventualno kolač
nije mi padalo na pamet kuhati ručkove tek porođena



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:04:10   
Anoniman
ja sam svoje bliznje moju set_ru , brata i njegovu bracu zvala na babine  i imali  pecenje , rostilj , pite i ostale , torte posebno porucivala

za one malo daljne goste koji bi  dolazili posle pola godine  kuhala kompire sa sirom user posted image i neko meze


< Poruku je uredio triputmama -- 10.12.2011 20:05:20 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:06:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Ja bi imala jedno pitanje, nadam se da nije OT. Sta se ocekuje od domacina kada se dodje na babine? Rucak? Hladna plata? ili su dovoljni kafa, sok i kolaci? 


ne znam šta ko očekuje al znam kako sam ja to radila, ko je god dolazio na babine ovako je bilo

čorba (teleća il begova il neka bistra)
par vrsta jela (punjene paprike, pite, meso, krompir, riža, musaka i bla bla)
peciva razna
salate razne (šopska, kupus, miješana, kisele salate,
kolač a nekada sam i cijele torte kupovala

razno piće
meza (par ovala)
uštipci il neka pogača


svi gosti koji kod mene dolaze moraju biti najavljeni


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:07:02   
bananica
kao kod hanadyuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:07:50   
bananica
svi gosti koji kod mene dolaze moraju biti najavljeni



dolazimo u nedjelju na babineuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:08:17   
veeseelaa
za one malo daljne goste koji bi dolazili posle pola godine kuhala kompire sa sirom user posted image i neko meze


a kako to? mi smo iz istog kraja, kod nas uvijek mora biti svegauser posted image
ja nikad nikog nisam dočekala sa kafom, sokom, kolačem i mezom, uvijek je bila večera il ručak ovisno od doba dana


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:10:22   
veeseelaa
ja sam jednom išla na babine na kojem se nije poslužila večera i ja se ibretila user posted image user posted image user posted image mislim onako mi bilo čudno pravo user posted image user posted image user posted image ja još i nisam večerala rekoh tamo ću, kontam biće večera pa da ne budem neučtiva i da mogu nešto i pojesti hahahah




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:13:12   
Honey3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam jednom išla na babine na kojem se nije poslužila večera i ja se ibretila user posted image user posted image user posted image mislim onako mi bilo čudno pravo user posted image user posted image user posted image ja još i nisam večerala rekoh tamo ću, kontam biće večera pa da ne budem neučtiva i da mogu nešto i pojesti hahahah



pa poznavajuci tebe,mislim da se nisi trebala gladna vratitiuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:18:40   
vjestica
zar ste vi fakat kuhale tolika jela i kolače za babine?
ili vam je neko pomagao
ja prva 3 mjeseca nisam moogla sjest kako treba
ali većinom su mi gosti bili obzirni, nisu se zadržavali duže od sat vremena i većinom su donosili torte
ako dođu naveče kad mi je mm  tu, onda bude meza ili grickalice, ali ako po danu, kad sam samam sa bebom, kafa i sok i ako ima kolač


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:20:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

za one malo daljne goste koji bi dolazili posle pola godine kuhala kompire sa sirom user posted image i neko meze


a kako to? mi smo iz istog kraja, kod nas uvijek mora biti svegauser posted image
ja nikad nikog nisam dočekala sa kafom, sokom, kolačem i mezom, uvijek je bila večera il ručak ovisno od doba dana



ima i onih koji nece da se najave demek nece da se sprema nista za njih jer normalno nisu zeljni nicega user posted image dosli su dijete da vide user posted image
ranije bi unapred u zamrzivac stavljala  nek se nadje a sda imam vaznijeg posla ako hoces najavise ko insan ako neces ne moras a li ne stresiram se vise user posted image


(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:22:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam jednom išla na babine na kojem se nije poslužila večera i ja se ibretila user posted image user posted image user posted image mislim onako mi bilo čudno pravo user posted image user posted image user posted image ja još i nisam večerala rekoh tamo ću, kontam biće večera pa da ne budem neučtiva i da mogu nešto i pojesti hahahah





isto user posted image dobili kafu i sok i hajde Alahimanet  meni bilo cudno ma ni kolac ni nista eh doduse 10 kila jabuka i sljiva user posted image user posted image na sto

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:23:40   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

zar ste vi fakat kuhale tolika jela i kolače za babine?
ili vam je neko pomagao
ja prva 3 mjeseca nisam moogla sjest kako treba
ali većinom su mi gosti bili obzirni, nisu se zadržavali duže od sat vremena i većinom su donosili torte
ako dođu naveče kad mi je mm  tu, onda bude meza ili grickalice, ali ako po danu, kad sam samam sa bebom, kafa i sok i ako ima kolač




ma naravno da se ne mora... user posted image
postoji muz i kucna dostava iz restorana i sl....user posted image
ja bih se naljutila na moje prijatelhice koje su se porodile i koje bi na babinama toliko spremale... nisam dosla da jedem nego da vidim bebicu i cestitam roditeljima... puni stolovi hrane i hrane ...meni muka od toga user posted image nikako se ne bih osjecala li8jepo

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:29:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

zar ste vi fakat kuhale tolika jela i kolače za babine?
ili vam je neko pomagao
ja prva 3 mjeseca nisam moogla sjest kako treba
ali većinom su mi gosti bili obzirni, nisu se zadržavali duže od sat vremena i većinom su donosili torte
ako dođu naveče kad mi je mm  tu, onda bude meza ili grickalice, ali ako po danu, kad sam samam sa bebom, kafa i sok i ako ima kolač


ja jesam...
no ja sam sa oba poroda imala mamu tu koja je bila 40 dana...
moja mama u mojoj kuhinji nikada ništa skuhala nije...ali jeste značla čuvati djecu...
Inače volim kuhati i to mi je hobi...i bila porođena ili ne ljudi du na mene navikli takvu...
To s elako može reći da sama sma kriva ''navikla sma ih'' ali ja to radim zaista s auživanjem i mimo babina...
za babine posebno jer jako me veselilo to da su oni došli vidjeti moju bebu, poštovala sma vrijeme koje su izdvojili za nas a i nikada niko nije došao na babine prazne ruke uvijek se ljudi istroše...poštujući to uzvraćala sam gsotoprimstvom na sebi svojestven način...
ja svakako ne kažem da svako talo treba ili mora...ali to je ''moj način''

ja sma bivala na babinama gdje mi je iznesen kikirki kao meza pa sma morala radi svoga mlog djeteta zamoliti i to da sklone sa stola...ali nije mi bilo neugodno niti sma s eloše provela...tim ljudima opet ću rado otići i na babine i u goste mimo babinauser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Sta je po vama gostomprimstvo
10.12.2011 20:29:17   
Galicia
Skoro sam bila na babinama i bilo je svega osim tradiconalne vecere. Znaci pun sto nekih predjela, od slanih pogacica, meze, plata sa povrcem, plata sa vocem, raznjici itd. Meni se to pravo svidjelo. Nije se mama puno umorila a ipak je docekala goste nekako uljudno. Naravno bila je i torta.

A isto tako sam bila kod rodjaka na babinama, samo smo kafu dobili. Ni sok, ni kolac, ama bas nista.

Kad smo kod beba i babina. Uskoro mi dolazi ta mlada mama sa bebicom po prvi put u kucu. Ja znam da postoje neki obicaji kad beba dolazi prvi put u kucu. Sjecam se da je moja mama uvijek imala spremno nesto za bebu. Mislim da je bila neka zdjelica, sa secerom, jajima i brasnom. Nisam sigurna, ali tako nekako. Znatel' vi nesto u vezi ovoga?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *