|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 13:54:09   
veeseelaa
Mi, htjeli to priznati ili ne, smo jako mala sredina...u mnogo cemu jos uvijek "zatucana"...gdje muskarci bolje prolaze


ja vjeruj mi nisam ni znala koliko je raja u BiH zatucana dok nisam postala član ovog foruma, bez ljutnje naravno
Nisam imala priliku da svakodnevno slušam neke nebuloze pa sam i kad ih rijetko čujem mislila da je ta zatucanost u manjem postotku, medjutim jest šipak
user posted image ovo je strašno......


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 13:57:10   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Mi, htjeli to priznati ili ne, smo jako mala sredina...u mnogo cemu jos uvijek "zatucana"...gdje muskarci bolje prolaze


ja vjeruj mi nisam ni znala koliko je raja u BiH zatucana dok nisam postala član ovog foruma, bez ljutnje naravno
Nisam imala priliku da svakodnevno slušam neke nebuloze pa sam i kad ih rijetko čujem mislila da je ta zatucanost u manjem postotku, medjutim jest šipak
user posted image ovo je strašno......



Bona veeseelaa,uvijek vesela bila,sta rece ovo?!
P.S:Objasni mi na pp sta si htjela poruciti na temi `porucite nekome nesto` o incestu...ja nisam razumjela.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:04:26   
veeseelaa
Bona veeseelaa,uvijek vesela bila,sta rece ovo?!


rekoh ono što mislim, svidjelo se nekom ili ne.... na ovom forumu je toliko tema bilo gdje sam dala pročitati takve nebulozne postove od običaja (vezanih za mladu, za majku, za strinu), od izlazaka, druženja, hodanja, spavanja i bla bla gdje sam ostala pafff jer nisam mogla da vjerujem da u tolikom postotku su žene ubjedjene da kao žene nešto moraju/trebaju itd

a što se tiče incesta, ti si napisala nešto 'vako "neko se čudi (jer hoda gologuz po kući) što poslije dolazi do incesta"???????
ja sam konstatovala da su npr popovi i hodže konzervativni al redovno pedofili
smatram da prevelika "zatvorenost" dovodi do extremnih situacija kao što su pedofilija i incest ... a ne obrnuto


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:09:28   
Anoniman
prije ćeš čuti ženu da kritikuje drugu ženu nego što će to učiniti muškarac
Uvijek bilo i bice, nazalost. Sto je to tako, djavo ce ga znatiuser posted image Mozda ljubomora, nesigurnost, strah od drugacijeg i nepoznatog...

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 11.12.2011 14:20:17 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:25:26   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75

pritisne krevet- valjda izvrne se na krevet kad dodje umoran s posla a kucni poslovi ostaju na zeni. slazem se- u 90% slucajeva je tako ovdje


Meni su za ovo krive zene.Majka je ta koja najvise utjece na odgoj djeteta.Ako odgaja sina da lezi i odmara,a kci da joj pomaze,onda ce u buducnosti dobiti ovakvu osobu i nema tu ispravke.A ako podjednako ukljuci i musko i zensko dijete u obaveze,onda ce i taj sin da se nauci dijeliti obaveze sa svojom suprugom.Ako nema rucka,kupice,ako ja perem sudje,sta mu fali da usisa,prostre ves,okupa svoje dijete i td.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:29:25   
teacher75
jasmin, u pravu si, al uglavnom majke tako i odgajaju sinove na ovom podrucju, rijetko koja je "emancipovana", nadam se da mi necemo biti takveuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:33:13   
jasmin
IZVORNA PORUKA: teacher75

jasmin, u pravu si, al uglavnom majke tako i odgajaju sinove na ovom podrucju, rijetko koja je "emancipovana", nadam se da mi necemo biti takveuser posted image


Cim je poceo hodati,slala sam ga do kante za smece.Ja ga dovodila da baci,dok nije naucio.Sad vec redovno kupi igracke sam,baca smece,pomaze postavit sto za jelo i raskloniti ga.Idealno pospremi sobu,s tim da sve sto nadje u sobi zavrsi na hodniku hahahah.Ali polakho,trogodisnjak je,kako raste naucice da ne ide sve na hodnik,vec na svoje mjesto.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:35:55   
teacher75
mislim da u porodicama gdje roditelji imaju i musko i zensko dijete, pogotovo jos ako je zensko starije ili ako nije velika razlika, nekako zensko pomaze u kucnim poslovima a musko se redovno razmazi, cast izuzecima. moracu i ja ovog svog sriktati da mi pomaze i on i kcerka jednakouser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:39:15   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75

mislim da u porodicama gdje roditelji imaju i musko i zensko dijete, pogotovo jos ako je zensko starije ili ako nije velika razlika, nekako zensko pomaze u kucnim poslovima a musko se redovno razmazi, cast izuzecima. moracu i ja ovog svog sriktati da mi pomaze i on i kcerka jednakouser posted image



Ovo je neophodno i potpuno zdrav odgoj.Sutra ce ti snajka biti zahvalna,a i svi ljudi kojima sinak bude na usluzi.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:46:29   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

prije ćeš čuti ženu da kritikuje drugu ženu nego što će to učiniti muškarac
Uvijek bilo i bice, nazalost. Sto je to tako, djavo ce ga znatiuser posted image Mozda ljubomora, nesigurnost, strah od drugacijeg i nepoznatog...


ma da



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:47:38   
veeseelaa
Meni su za ovo krive zene.Majka je ta koja najvise utjece na odgoj djeteta.Ako odgaja sina da lezi i odmara,a kci da joj pomaze,onda ce u buducnosti dobiti ovakvu osobu i nema tu ispravke


slažem se
al ima slučajeva gdje majka ima samo sinove i ničim ih naučila nije, ma ni ona sama pojma nema, s kafice na kafu a u kući haos i ne srklete se zbog togauser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:48:43   
veeseelaa
moracu i ja ovog svog sriktati da mi pomaze i on i kcerka jednakouser posted image


to će biti dobro za njega, mrzim neuredne muškarce
napirlitaju se a stvari pobacaju na sve strane a nisu u stanju izvaditi sok iz frizdera dok im žena ne doda


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 14:49:30   
Visnja RR
prije par minuta nadjoh grupu :))
http://www.facebook.com/Ringeraja.ba#!/photo.php?fbid=104909662950025&set=a.104909656283359.7832.104905686283756&type=3&theater

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:13:09   
vjestica
sestra i ja smo dosta starije od brata, ali smo sve troje jednako odgojeni, i što se tiče rada u kući, i izlazaka i ostalog
nikad ni po čemu nisam osjetila razliku u odgoju, ophođenju prema nama i ostalom što se tiče spola
i nisu samo majke odgovorne za odgoj djeteta, nego i očevi
i to je diskriminacija kad govorite da je to do majke i njenog odgoja i razlikovanja djece po spolu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:15:05   
veeseelaa
user posted image
mislim da je rekla da majka najviše utiče na odgoj djeteta, slažem se s tim kao i da nije jedina koja vaspitava dijete....
osim toga dijete može biti i bliže s ocem i postati debil ko otac a majka savršena, pa ja



< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.12.2011 15:17:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:20:15   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Sve što je do sada navedeno kao prednost biti muškarac meni nikada nije bio problem...

E pa sad ...ja sam vala bezbroj puta pozelila da odem sama u bircuser posted image ...da sjednem za sank...a da me pritom niko ne pegla...niti cudno gleda...a znam da ne bi dobro proslouser posted image
nasa sredina je dosta konzervativna...pa tako i zene koje ne zele vezu...ali imaju normalno potrebe...ne prolaze kod nas bas najbolje...i nio me nece uvjeriti u suprotno

Mi, htjeli to priznati ili ne, smo jako mala sredina...u mnogo cemu jos uvijek "zatucana"...gdje muskarci bolje prolaze
Sarajevo nije jedini grad...racunajte i sa ostatkom BiH...kako zene tamo prolaze i kako se na njih gleda...tj. kako ih se dozivljava

Daleko smo mi od "frispirita"user posted image



Dadada ja nikada u svome životu nisma poželjela otići u ''birc'' za šank sama, meni je i muškarac u tom okruženju ''čudan'' koji će vraga sam...
No sa društvom bilo muškim ili ženskim znala sam piće za šankom popiti...

A sma piti piće ili jutranju kafu uz dnevne novine znam redovno ...i nikada nisma naišla na osudu.

ja sam svjesna toga sa sarajevo nije jedini grad ali sma isti svjesna i činjenice da smo u nekom folu emancipacije pretjerali sa eto ti ga svojim željama

No to da ''mahala'' priča...priča a li i o muškarcime...eto jučer sam imala priliku reći kolegici na telefon ko nam s eudjae sva sretan i ko je ženi sva srtena...a ona meni na sve to kaže ''pa omn je ženjen''user posted image user posted image reko iiiiiiiiiiiiiiiii...kaže ona ''sreća nema djece''user posted image pa reko možda je za njega srećauser posted image a oan odgovara '''aaaaa jok bona za nju sreća čuj da se uda za ženjenog koji ima djecu''user posted image user posted image

tako da ja dobra dio svega toga odmjerim sa svojim potrebama i znanjem i shvatanjem i savršen mi je jasno da ni muškarcima ni ženama nije lako u smislu ''mahale'' sredina u kojima živimo.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:20:35   
vjestica
e baš će savršena majka izabrati muža debila user posted image
zato moje dijete ima savršenu mamu i savršenog tatu, pa na koga god se baci dobro je user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:23:04   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

sestra i ja smo dosta starije od brata, ali smo sve troje jednako odgojeni, i što se tiče rada u kući, i izlazaka i ostalog
nikad ni po čemu nisam osjetila razliku u odgoju, ophođenju prema nama i ostalom što se tiče spola
i nisu samo majke odgovorne za odgoj djeteta, nego i očevi
i to je diskriminacija kad govorite da je to do majke i njenog odgoja i razlikovanja djece po spolu



Ma kakva crna diskriminacija,moj djed je haman pa cijelo ocevo odrastanje proveo radeci u Njemackoj.Nana je sama odgajala djecu,naravno,onako kako je naucila da se musko `treba`odgajati.Ja ovdje govorim o generacijama koje su dobi nasih roditelja,pa i muzeva,moj ce sada napuniti 33 g.Doduse,moj muzek je preodgojen vjerom,zato sam kod udaje i trazila prakticara vjere i hvala Bogu dobila ono sto sam trazila,pa zna da treba i usisati i skloniti,pomoci oko djece i sve ostalo.Ono o cemu sam ja govorila jeste,nazalost,tradicija odgoja djece na nasim prostorima.Odgoj treba biti podjednaka odgovornost oba roditelja,no do skora je to vecinom bilo na majci.Eh,na nama je da to mijenjamo i da odgajamo djecu podjednako,kao i da djeca podjednako primaju obaveze u drustvu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:23:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: vjestica

e baš će savršena majka izabrati muža debila user posted image
zato moje dijete ima savršenu mamu i savršenog tatu, pa na koga god se baci dobro je user posted image


user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:25:18   
vjestica
jasmin pa i ja sam u to doba odgajana, imam 35 g i ja govorim o tom odgoju
hanady živa bila koriguj greške, opet ti nisam razumjela post user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:27:29   
Hanady RR
jasmin u situacijama kada je otac ili majka zaposlenik van mjesta življenja djeteta situacija je drugačija...naravno d ajedno više ''potegne'' ono koje je tu...
ala govoriti da smao majka dogaja a ne otac u sitiaciji kada su oboje u istom stanu stalno i redovno...jeste diskriminacija...
koliko ja radim s asvojim kećrkama toliko i moj suprug...

nema se tu šta ''posebno sjesti'' i učiti ih...našim primjerima mi to pokazujemo...
tako da i sina imamo isto bi bilo...
svak ima svoj dio obaveza a ne libimo se raditi ni oveze onoga drugoga...moj suprug će skuhati ručak...a ja ću vrlo radi prekopati baštu...
isto tako jutarnje ustajanje za sve nas je isto...svako svoj krevte zateže...kako ja tako i suprug a onda i one svoje...

ovo je jedna plastičan i banalna primjer istuacije ali je tako...u odgoju isto moraju učestvovati i majka i otac

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:27:35   
jasmin

IZVORNA PORUKA: vjestica

jasmin pa i ja sam u to doba odgajana, imam 35 g i ja govorim o tom odgoju
hanady živa bila koriguj greške, opet ti nisam razumjela post user posted image



vjestice,to su zlatni izuzeci,ja sam 10 godina mladja,pa je brat bio postedjivan onog cega ja nisam...sve zbog nepravednih temelja koji su usadjeni u nase roditelje.No,sad ja i muz radimo da nasoj djeci pruzimo pravilan odgoj po pitanju obaveza.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:29:15   
jasmin
Hanady,ocito me nisi razumjela.Govorila sam o tradiciji koja je na nasim prostorima bila rasprostranjena,a to je `sve je na zeni`.Ja zivim potpuno suprotno i kod nas je odgovornost na oboma.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:34:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jasmin

Hanady,ocito me nisi razumjela.Govorila sam o tradiciji koja je na nasim prostorima bila rasprostranjena,a to je `sve je na zeni`.Ja zivim potpuno suprotno i kod nas je odgovornost na oboma.

user posted image

a tradicija u tom ssmilu uveliko je i izmjenjena jer majke su bile te koje nisu išle na posao i kao domaćice kod kuće naravno da su najviše vremena provodile sa svojom djecom...te je na ''majci i bio teret''

I savršeno mi je jasno da ako ne radi majka ili otac jedno od njih duže je sa djetetom i neke su odgovorinosti smještene u ''džep'' ovome drugom...

međutim sve se to pormjenilo...i na nama je da promjenimo sve to možemo..
kao žena sretna sam gdje sam...i niti jednijm dijelom svoga bića ne žalim što imama žensku djecu jer sma svjesna da imama kraj sebe partnera koji cijeni iste vrijednoti kao i ja sama i naše će cure dobiti odgoj u kome nema ni trunke diskriminacije ni u čemu

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Da li danas bolje biti musko ili zensko?
11.12.2011 15:43:46   
dada83
Ne znam da li je danas bolje biti musko ili zensko. Svaki spol ima svoje prednosti i mane, a ja se kao zena odlicno osjecam u svojoj kozi , tako da ne bi mijenjala svoj spol ni na jedan dan.
Ne bih dala osjecaj majcinsta ni za sta na svijetu, niti onaj momenat kada rodis svoje blago i po prvi put ga drzis u rukama..
Ali bi volila da su pojedini muskarci zene , samo u onim momentima , kada zena radja. Fakat sam se naslusala od svakakvih budala , koji porod porede sa svim i svacim...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *