|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:37:28   
bananica
IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nažalost igrati ga ne znam


ja znam hahahha al fakat



Znam i ja ali na svojoj nisam igrala a na drugim jesam.Tek kasnije sam naucila user posted image


znam i jauser posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:37:43   
*pcelica*
Ja nisam okretala dijete. Mali imao pet godina kila skoro ko ja . Samo sam ga stavila u krilo malo posjedio dala mu poklon i kovertu i to je to. Kod mm rodjaka moja Ajla je sjedila mladoj u krilu Oni nisu htijeli nikog drugog samo nju, i ta j rodjak dobio sina tako da ona teza musko dijete za musku djecu pada u vodu

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:39:23   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Ja nisam okretala dijete. Mali imao pet godina kila skoro ko ja . Samo sam ga stavila u krilo malo posjedio dala mu poklon i kovertu i to je to. Kod mm rodjaka moja Ajla je sjedila mladoj u krilu Oni nisu htijeli nikog drugog samo nju, i ta j rodjak dobio sina tako da ona teza musko dijete za musku djecu pada u vodu


ja na ovo ne bi pristala kad se udala ne bi, tako diskriminatorski


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:44:29   
veeseelaa
džaba...mi se jsemo voljeli kao i sada...i jesmo željeli biti zajedno...al ja sma svoju ''milicu'' ostavila ...džabauser posted image


razumijem te u potpunosti
ja svadbu ne bi ni mogla izdržati, ja ko da sam otišla na kafu negdje, nije bilo svadbe, čak sam srela neke komšije ispred ulaza upitali se nako ko da se ne udajem, vidimo se i bla bla bla
inače ja ne volim svadbe nikako, nikakva veselja, jednostavno me rastuže



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:44:37   
*pcelica*
Ma znas kako glupih objasnjenaja ima za neki obicaj. Ja kad sam se udavala nismo imali malog djeteta. Sve bili veliki vec pri kraju osnovne skole jedino od zaove mali . Meni su uvijek govorili da se stavlja musko dijete da bi mlada prvo rodila musko, sto je meni diskriminatorki i seljacki. Imat ces ono sto ti da Bog. Da sam imala zensko dijete ja bih to izabrala kao sto je rodjak od mm izabrao moju Ajlu Oni su imali beba i svi se nudili cak ih i kritikovali gdje ce zensko u krilo mislim nigdje veze

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:46:19   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

džaba...mi se jsemo voljeli kao i sada...i jesmo željeli biti zajedno...al ja sma svoju ''milicu'' ostavila ...džabauser posted image


razumijem te u potpunosti
ja svadbu ne bi ni mogla izdržati, ja ko da sam otišla na kafu negdje, nije bilo svadbe, čak sam srela neke komšije ispred ulaza upitali se nako ko da se ne udajem, vidimo se i bla bla bla
inače ja ne volim svadbe nikako, nikakva veselja, jednostavno me rastuže




Ja kad sam vidjela svog oca kako place htjela se vratiti ali me rodjak bukvalno snio niz stepenice Cijelo vrijeme mi samo babo bio pred ocima user posted image


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:48:17   
veeseelaa
cak ih i kritikovali gdje ce zensko u krilo mislim nigdje veze


Bože sačuvaj, vjerujem da je većina tih običaja  nariktana za muškarce, ljubljenje njegovog praga (kakba banalnost) i ljubljenje ruke njegove majke, gdje je tu naša majka???? , dijete muško u krilo, i ostalo sve je vezano za kuću gdje dolazite, mušku djecu itd
sve bi ja to iš iš od sebe




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:49:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *pcelica*


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

džaba...mi se jsemo voljeli kao i sada...i jesmo željeli biti zajedno...al ja sma svoju ''milicu'' ostavila ...džabauser posted image


razumijem te u potpunosti
ja svadbu ne bi ni mogla izdržati, ja ko da sam otišla na kafu negdje, nije bilo svadbe, čak sam srela neke komšije ispred ulaza upitali se nako ko da se ne udajem, vidimo se i bla bla bla
inače ja ne volim svadbe nikako, nikakva veselja, jednostavno me rastuže




Ja kad sam vidjela svog oca kako place htjela se vratiti ali me rodjak bukvalno snio niz stepenice Cijelo vrijeme mi samo babo bio pred ocima user posted image

isto vakouser posted image jest mi bilo tesko kad se sjetim.
Ja se udala odma drugi dan naz na tel placem mami ja nemogu bez tate ja navikla sa tatom meni se ne svidja od mm otac user posted image user posted image user posted image nije ko moj tata


(odgovor članu *pcelica*)
  Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:50:20   
hatepsut
Ja se slomila pisajuci i izda me net user posted image Sad ne znam ponovit user posted image

Uglavnom,kod nas je s svatvima dosao harmonikas,igralo se sto na haustoru,sto ispred zgrade! Jos zene ispred zgrade placale da nastavi da svira user posted image

Moja mama zamolila da ne bude bajraka,kad su svatovi krenuli samo poceli "izlaziti" bajraci iz auta user posted image user posted image
Bilo je i "privala" ali ne mozes nekom reci ti nisi pozvan i ne ides,bilo je mjesta opet za sve!Pjevalo se sve,pa veselje je!
Meni bilo ruzno u vjencanici igrat,a kad sam se presvukla i mlada je "treskala" umjereno naravno user posted image   meni je vala dusa poigrat,da se nisam naucila nesto bi mi bilo !

I da ja se nase svadbe sjecam do ponoci,nakon ponoci se ne sjecam jer je kod nas obicaj da se ide na bracno putovanje pa sam morala i to da ispostujem ! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:50:26   
veeseelaa
i kad ste prvi put otišli nakon vjenčanja kod svojih? vjerujem odmahil i tu ima neki običaj
Ja sam se u nedjelju udala a u utorak bila kod mame jer su ovi indijanci u ponedljeka išli na mir user posted image tako da sam jedan dan preskočila
nije bračnog putovanja bilo


< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.12.2011 13:52:01 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:51:34   
*pcelica*
Al meni je najjaca scena bila kad je dosao neki dajdza od mm i pita on mene
- Mlada kako se ti prezivas
Ja ko iz topa-A..
Kaze on meni kako A sad si I user posted image
Jamu fino kazem
- Ja cu uvijek biti A to mi je u krvi a I sam privremeno user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:52:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i kad ste prvi put otišli nakon vjenčanja kod svojih? vjerujem odmah
aha bar ja user posted image user posted image user posted image nisam ja mogla cekat ono sto se zove "mjer" kao da idu najprije njegovi roditelji kod mojih da se pomireuser posted image user posted image
Il ima obicaja da sutra dan ti donese neko od tvojih odjecu ti nista ne nosis , ja nisam to praktikovala ja sam pre na dan osla kod mm odnijela svoju odjecu sama user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:53:07   
veeseelaa
Ja cu uvijek biti A to mi je u krvi a I sam privremeno user posted image


hhahahah ja kad počnu s tim upadicama al mm ih je valjda sve upozorio da sam luckasta pa me niko i nije peglao kako se sjećam, do duše bilo je 20-30 ljudi samo na večeri


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:54:09   
veeseelaa
l ima obicaja da sutra dan ti donese neko od tvojih odjecu ti nista ne nosis , ja nisam to praktikovala ja sam pre na dan osla kod mm odnijela svoju odjecu sama user posted image user posted image



mene su dva kamiona 5-6 dana ranije  dovukla stvari user posted image ja sa mm uredila dom, veče prje bila tu do 22 sata spremala namirnice koje je mm donio

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:55:38   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i kad ste prvi put otišli nakon vjenčanja kod svojih? vjerujem odmahil i tu ima neki običaj
Ja sam se u nedjelju udala a u utorak bila kod mame jer su ovi indijanci u ponedljeka išli na mir user posted image tako da sam jedan dan preskočila
nije bračnog putovanja bilo



Ja odmah sutradan. Na svadbi cijelo vrijeme zvala da vidim kakomi je babo jer mu je bilo pozlilo od uzbudjenja i nikome nisam vjerovala da je dobro dok nisam otisla i svojim ocima se uvjerila.
A najsmjesnije je bilo kad sam nakon nekih mozda mjesec dana isla da vadim nova dokumenta i ja ti lijepo kad sam sve zavrsila pravo na Dobrinju. Svi mi se obradovali Aj dosla E pa odkud ja nisam rekla da cu doci. Kad ja tek tad skontam da ja vise ne zivim tu i da sam trebala svojoj kuci Ja fulila. Koliko smo se tad ismijali


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:57:39   
veeseelaa
lijepo
ja mami svaki dan idem, od momenta udaje do sad, rijetko kad preskočim i to mi dodje onda u 2 ujutro da odem da je ljubnem samo.... hB pa imam majku, ona mi je najveće bogatsvo a muževa i svekrva će biti user posted image
to je moj običaj, potreba i želja  user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.12.2011 13:59:16 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:58:43   
Anoniman
Kod crnogoraca je obicaj, meni opet smjesan iskreno. Kad mlada izlazi iz svoje kuce, kad je izvode kao ako se okrene za sobom djeca ce liciti na njene, posto kod njih nema djever i jenđa vec dva djevera oni je bukvalno za glavu drze, za vrat da se ne bi okrenulauser posted image , a isto tako im je obicaj da ako mladi dok je u vjencanici ukrades nesto njeno, da li escajg, cipelu, torbicu, ma bilo sta djeverovi moraju to da kupe od tebe ma koliko ti para trazio.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:58:48   
Hanady RR
ja sam majčici pravo sa bračnog otišla...
mm joj poklon kupio i otišli kod nje...ona na sa ručkom čekala...
kako mi je bilo teško da odem onda ...još mi seka kaže nemojt i ništa ja ću vam kafu i sve vi ste gosti...aj kad je prebila nismauser posted image
već sutra i prkeosutra bilo je lakašeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Obicaji
21.12.2011 13:59:23   
bananica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

lijepo
ja mami svaki dan idem, od momenta udaje do sad, rijetko kad preskočim i to mi dodje onda u 2 ujutro da odem da je ljubnem samo.... hB pa imam majku, ona mi je najveće bogatsvo a muževa i svekrva će biti user posted image
to je moj običaj user posted image



ja istouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:00:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

lijepo
ja mami svaki dan idem, od momenta udaje do sad, rijetko kad preskočim i to mi dodje onda u 2 ujutro da odem da je ljubnem samo.... hB pa imam majku, ona mi je najveće bogatsvo a muževa i svekrva će biti user posted image
to je moj običaj user posted image



ja istouser posted image


ja sam sebi fino namjestila...djecu mi čuva...tako da mi je mama stalno na očimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:00:56   
*pcelica*
Ja sam svojima prije isla skoro svaki dan pogotovu kad mi je babo imao mozdani tad sam visila kod njih. Sad zbog Ajle i obaveze prema skoi idem svakog vikenda Odem u subotu a vratim se u nedjelju To je postalo nepisano pravilo. Jedni su roditelji i njih niko nemoze zamijeniti i hocu da sto vise vremena provedem s njima da mi kasnije nebi bilo zao sto nisam isla. Tako da sam ja redovna U komsiluku su nas prozvali vikendasi user posted image user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:04:36   
salmy
Ja nemam pojma odakle nam obicaji zastava? to je meni toliko ruzno i seljacki da nemogu shvatiti omladinu sto pristaje na te gluposti.Fol je sto ih vise,to boljeuser posted image user posted image user posted image  crna zelena,crvena....ma fuj

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:06:35   
bananica
IZVORNA PORUKA: salmy

Ja nemam pojma odakle nam obicaji zastava? to je meni toliko ruzno i seljacki da nemogu shvatiti omladinu sto pristaje na te gluposti.Fol je sto ih vise,to boljeuser posted image user posted image user posted image  crna zelena,crvena....ma fuj




za zastave se slazem , i meni je to skroz bespotrebno i totalno bezveze, hajd eto jedna, zastava BiH i nista vise

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:09:44   
Rabi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i kad ste prvi put otišli nakon vjenčanja kod svojih? vjerujem odmahil i tu ima neki običaj



Ja sam svojoj mami otisla odmah sutradanuser posted image K''o da nisam bila mjesec...u svaki sam cosak zavirilauser posted image

A vidjamo se non stop, jer zivimo u istoj kuci, samo mi u prizemlju..
Hvala dragom Bogu dragom i nek mi bude ziva i zdrava sto godinauser posted image



< Poruku je uredio Rabi -- 21.12.2011 14:11:24 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Obicaji
21.12.2011 14:12:10   
salmy
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: salmy

Ja nemam pojma odakle nam obicaji zastava? to je meni toliko ruzno i seljacki da nemogu shvatiti omladinu sto pristaje na te gluposti.Fol je sto ih vise,to boljeuser posted image user posted image user posted image  crna zelena,crvena....ma fuj




za zastave se slazem , i meni je to skroz bespotrebno i totalno bezveze, hajd eto jedna, zastava BiH i nista vise

A sto ce i BIH?pa ne igra reprezentacijauser posted image  

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

rođendan
taurus

da li na proslavu dječijih rođendana pozivate i starije, mislim na članove familije, koji nemaju malu djecu

da (89%)

ne (11%)


Broj svih glasova: 180

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *