|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaslice
11.6.2010 17:55:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: miracle

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Mi ćemo u jaslice vrtića Nur. Tamo je 10 beba sa 2 tete.....


Ja danas zvala,kažu  oko 20 u grupi,teta 2+1 pomoćnik(šta god to značilo).



Ma nema šanse! Jesi li sigurna da je Nur??
Pa ko bi plaćao 270 KM i rezervisao 4 mj. prije a da se dijete "gura" sa 20-ero djece??? Ni u ludilo! Ja do sada bila 3x i uvijek bilo 10 djece i baš zbog toga se mora jako rano izvršiti rezervacija. Baš ću ih u ponedjeljak zvati.

(odgovor članu miracle)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Jaslice
11.6.2010 17:57:53   
acudesa
ja znam nekoliko djece koja su išla u nur, većina ih je zadovoljna...normalno da ima i onih koji nisu

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Jaslice
11.6.2010 19:05:36   
acudesa
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

ja znam nekoliko djece koja su išla u nur, većina ih je zadovoljna...normalno da ima i onih koji nisu

na ovo ću dodati, da i ja želim svog malca upisati kod njih, a razlozi su:
-privatni je i to meni puno znači: tj. da nema zezanja sa poslom
-znam iskustva majki koje su tamo vodile djecu i prezadovoljne su (uglavnom)
-znam da je jedna vaspitačica, nakon što se grubo obratila djetetu-dobila otkaz zbog toga
-uredni su
-imaju svakodnevnbe posjete senitarne inspekcija koja im uzima uzorke hrane iz kuhinje (ovo je ovako bilo, nadam se da se nije izmijenilo, nije baš friška informacija)
-mana..poskupi su, za mene bar...
E, šta i mene zanima-broj djece na jednu tetu...ako je u grupi 20 djece i 2 tete (to je po 10 djece i to je taman) i plus asistent, to je odlično...
ako je više, nije dobro...
A, asistent je osoba koja ne mora nužno biti stručna kao vaspitačica sa dovoljnim nivoom obrazovanja (VSS), a koja obavlja marginalne poslove oko djece, ne one bitne... ili eventualno: osoba koja volontira, a ima potrebno školovanje...ili osoba koja je stručna ali popunjava to mjesto koje je manje važno od same tete vaspitačice(ja mislim, a možda i griješim, neka nam napiše neko ko zna)

< Poruku je uredio acudesa RR -- 11.6.2010 19:08:03 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Jaslice
12.6.2010 9:08:25   
miracle
Ja sam do sada čula sve same pohvale za njih i zato sam i zvala.
enisa_sara(ti si vidjela 10,a jesi li pitala jel to uvijek tako ili?):Lično sam zvala(Amel i Nur),tako mi je rečeno,dakle što mi je rečeno-to napisala.
Pitala i dobila dogovor:
-koliko ih je u grupi:oko 20
-koliko teta/vaspitačica:2+1 pomoćnik



Cijena 270KM s tim da se ne mora ništa nositi(pelene,kreme,hrana itd).





Još jednom napominjem i ja sam do sada čula sve same pohvale.

Nisam imala namjeru da unosim bilo kakav nemir ili bilo šta negativno  na ovoj temi,jer i ja sam majka koja ima namjeru dijete da upiše u te jaslice (nažalost muž još uvijek nije za user posted image ).

pozdrav

< Poruku je uredio miracle -- 12.6.2010 9:19:36 >

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Jaslice
12.6.2010 12:01:23   
škorpija
meni nije jasno kako to funkcioniše sa njihovim pelenema i kremom, šta ako mom djetetu odgovara samo jedna vrsta pelena i krema koju koristi od rođenjauser posted image , jel ja mogu odnijeti svoje ili mora biti njihovo, i koje oni pelene koriste zna li neko

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Jaslice
12.6.2010 12:06:28   
merjem
moja djevojcica je krenula u te jaslice sa 11.mj i mi smo bili prezaodovoljni.sto se tice pelena nekada je bio pampers a nekada violeta.za kremu ne znam koju koriste ali u svakom slucaju ako beba koristi nesto specificno sto mu odgovara mozete odnijeti tetama i one ce to koristiti.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Jaslice
12.6.2010 15:07:00   
Anoniman
acudesa, naša kćerka je išla do polaska u školu i mi smo bili prezadovoljni zato i želim da B ide u taj vrtić user posted image

miracle, nisam tvoj post shvatila nikako drugačije osim kao informaciju. Rekla sam već da sigurno ne bih tako rano rezervisala i toliko plaćala (već sam dio rezervacije uplatila) da sama nisam vidjela koliko ima djece. I da, pitala sam je li taj broj uvijek toliki i dobila odgovor da ih maximalno bude 12 zato me je baš, baš zbunila ova tvoja informacija.
Ja zaista ne znam kako je u Amel-u (na Ilidži) ali eto, kako već napisah info koji imam o Nuru sam podijelila sa vama. Ako se sada, kroz nekoliko dana, tako sve promjenilo, zaista ne znam šta ću user posted image  i baš ne mogu da vjerujem.... zato ću ih i zvati u ponedjeljak pa javim ovdje šta sam saznala.

škorpija, ja sam sve pregledala, između ostalog i pelene. Pampers su u pitanju. A vjerujem da se sa njima može dogovoriti da user posted image  nosi svoje pelene sa sobom.

 
merjem
, kažeš da je tvoja user posted image  u ovim jaslicama. Pa onda ti iz prve ruke znaš koliko ih je user posted image  Je li stvarno ima 20 beba?????

< Poruku je uredio enisa_sara -- 12.6.2010 15:08:25 >

(odgovor članu merjem)
  Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Jaslice
14.6.2010 9:07:39   
Anoniman
Evo jutros sam zvala vrtić.
U jasličku grupu primaju 20 djece ali ih sad za sad nema toliko i kako reće pedagog "nikada ne bude toliko beba". E baš me ovo iznenadilo! user posted image  E da, kaže da su tri tete.... Ja sam skroz druge informacije dobila (da ih je 10-12 i da su 2 tete).
Sad mi ništa nije jasno! Niti znam šta ni kako.... user posted image  user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Jaslice
14.6.2010 9:11:50   
Pretty mamma
Samo da javim da sam ispisala Lauru iz jaslica. Bila je cca 15 dana i konstantno bolesna, tako da ju ne mogu takvu gledati! Jedva diše, slabije spava jer joj je nos jako začepljan, imala je i temperaturu i povraćala je i to sve radi jaslica! E pa neće više!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Jaslice
14.6.2010 9:29:36   
Anoniman
A joj p. mama user posted image user posted image  Duša mila. U koje jaslice je išla ako nije tajna? I sad si našla tetu?
Ne dajte se user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 21.10.2010 2:44:36 >

(odgovor članu Pretty mamma)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Jaslice
14.6.2010 10:02:02   
shpagica
IZVORNA PORUKA: škorpija

meni nije jasno kako to funkcioniše sa njihovim pelenema i kremom, šta ako mom djetetu odgovara samo jedna vrsta pelena i krema koju koristi od rođenjauser posted image , jel ja mogu odnijeti svoje ili mora biti njihovo, i koje oni pelene koriste zna li neko


U jaslicama u vrticu "Palcic" nosis svoje pelene i kremu i maramice a cijena je 210KM. I takodje je privatni vrtic, vlasnik je jako rigorozan po pitanju zaposlenih odgajateljica i podlijezu svim mogucim inspekcijama jer nisu "divlji" ilegalni vrtic negdje u stanu kakvih je najvise.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Jaslice
16.6.2010 9:34:33   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Evo jutros sam zvala vrtić.
U jasličku grupu primaju 20 djece ali ih sad za sad nema toliko i kako reće pedagog "nikada ne bude toliko beba". E baš me ovo iznenadilo! user posted image  E da, kaže da su tri tete.... Ja sam skroz druge informacije dobila (da ih je 10-12 i da su 2 tete).
Sad mi ništa nije jasno! Niti znam šta ni kako.... user posted image  user posted image user posted image


Enisa, tako je uvijek bilo. To je stanje na terenu, to sam ti i ja rekla. 
Menagment s druge strane ne želi to reći naglas, ali nekada se javi na telefon osoba koja kaže stvarno stanje. Češće to nije slučaj.  
Dakle, neko kaže istinu, neko upakuje stvari u ružičasti papir.
U grupi je uvijek bilo oko 20-tero djece. Ali oni zaista paze na djecu i djeca nisu prepuštena sama sebi. Nahranjena su, čista, imaju dosta aktivnosti.
S te strane nemaš brige.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Jaslice
16.6.2010 10:16:51   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: škorpija

meni nije jasno kako to funkcioniše sa njihovim pelenema i kremom, šta ako mom djetetu odgovara samo jedna vrsta pelena i krema koju koristi od rođenjauser posted image , jel ja mogu odnijeti svoje ili mora biti njihovo, i koje oni pelene koriste zna li neko


U jaslicama u vrticu "Palcic" nosis svoje pelene i kremu i maramice a cijena je 210KM. I takodje je privatni vrtic, vlasnik je jako rigorozan po pitanju zaposlenih odgajateljica i podlijezu svim mogucim inspekcijama jer nisu "divlji" ilegalni vrtic negdje u stanu kakvih je najvise.


Jel to Palčić u Jukičevoj??

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Jaslice
16.6.2010 11:20:14   
veeseelaa
ja sam juče bila u obdaništu Denis na Ilidži, i zaista mi se dopala! jedna teta čuva 5-6 djece do 2 godine
Toplo svima preporučujem da idu pogledati
Javim utiske i kad malena krene

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Jaslice
30.6.2010 11:31:47   
nejra2007
I moja ce djevojčica u septembru u jaslice, abd sa 18 mjeseci, ali ja sam se odlučila za privatne i to igraona AJNA, jer imam najbolje iskustvo sa njima...Malo djece, tri tete rade,domaća hrana i savrsena cistoca...
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Mi ćemo u jaslice u septembru kad user posted image  bude imao 15 mj.
Molim vaša iskustva ako ste ovako rano upisali bebe, kako su prihvatili?


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Jaslice
21.10.2010 2:43:23   
Shejna
Dobra noć,
par dana tražim informacije o jaslicama u Sarajevu.
Zanimaju me privatne jaslice, da li ih ima i gdje? Da li primaju djecu na na primjer 5 sati dnevno. Vaše impresije! Savjet!
Svaka informacija mi znači mnogo. HVALA!

Nova sam ovdje ali kako sam dugo živjela van BiH osjećam se i u rođenom gradu kao "nova" :)
Mnogo toga ne znam kako funkcioniše ovdje pa ću vam biti dosadna :)
Laku noć!

(odgovor članu nejra2007)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Jaslice
23.10.2010 22:35:42   
shejla
da li biste mi mozda znali odgovoriti na par pitanja user posted image
- da li su upisi u jaslice SAMO u junu i septembru ili se moze i u nekom drugom periodu)?
- ima li svaki vrtic jaslice (mene konkretno zanimaju vrtici "Biseri" ili "Skenderija")?
- da li se dijete mora dovoditi u tacno odredjeno vrijeme i dolaziti po njega ili moze jedan dan biti od npr. 8-17, drugi dan od 12 - 15 sati, a nekada uopce ne doci?
- kako djeca spavaju u jaslicama? To me najvise brine, Lamija zaspi dojeci, ponekad i sa tatom ili majkom uspije zaspati, ali najcesce ni ne spava dok ja ne dodjem. Sta se desava ako dijete nece zaspati u jaslicama?

Lamiji je 19 mjeseci, pa smo kontali nekad iza Nove godine da je upisemo - ako je uopce moguce tada user posted image user posted image user posted image , znaci bice joj 21 mjesec

user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Shejna)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Jaslice
23.10.2010 22:44:16   
new mama
IZVORNA PORUKA: shejla

da li biste mi mozda znali odgovoriti na par pitanja user posted image
- da li su upisi u jaslice SAMO u junu i septembru ili se moze i u nekom drugom periodu)?
- ima li svaki vrtic jaslice (mene konkretno zanimaju vrtici "Biseri" ili "Skenderija")?
- da li se dijete mora dovoditi u tacno odredjeno vrijeme i dolaziti po njega ili moze jedan dan biti od npr. 8-17, drugi dan od 12 - 15 sati, a nekada uopce ne doci?
- kako djeca spavaju u jaslicama? To me najvise brine, Lamija zaspi dojeci, ponekad i sa tatom ili majkom uspije zaspati, ali najcesce ni ne spava dok ja ne dodjem. Sta se desava ako dijete nece zaspati u jaslicama?

Lamiji je 19 mjeseci, pa smo kontali nekad iza Nove godine da je upisemo - ako je uopce moguce tada user posted image user posted image user posted image , znaci bice joj 21 mjesec

user posted image

Ja ti mogu odgovoriti sto se tice jaslica Djeciji grad (Mojmilo)user posted image
Mislim da se dijete moze upisati i pored roka,ako ima dovoljno mjesta,makar su ovdje u vrticu djeca naknadno dolazila...
e sto se tice dolaska,ja sam dogovorila da ne ide uvijek u isto vrijeme i izasli su mi u susret,jer radim u smjenama,samo se ujutro treba dovesti do 9 h,a popodne je mogu odvesti oko 13h jer prije toga spavaju pa da se ne remete djeca,eh sad neznam kakav je u drugim vrticima redosljed spavanja,ali mislim da bi ti izasli u susret da je dovodis tako,samo se dogovorisuser posted image
Sto se tice spavanja,moja Ajna veoma rijetko spava u vrticu i kad druga djeca spavaju ,ona lezi,ili se igra,pa nije pod obavezno da mora zaspati,ona jako tesko zaspi,a mozda bi ti se i navikla uz drugu djecu,samo mislim da bi joj trebala uspostaviti spavanje kao u vrticu da se lakse navikneuser posted image
eto mislim da sam ti bar malo pomoglauser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Jaslice
23.10.2010 22:48:33   
R&T@
IZVORNA PORUKA: shejla

da li biste mi mozda znali odgovoriti na par pitanja user posted image
evo odgovorauser posted image
- da li su upisi u jaslice SAMO u junu i septembru ili se moze i u nekom drugom periodu)?
moze, mi smo tajru upisali u maju, ali vrtic nije obavezan da je primi ako je popunjen... mi smo tada malo kukali, malo molili, ali nije nam trebala stela
- ima li svaki vrtic jaslice (mene konkretno zanimaju vrtici "Biseri" ili "Skenderija")?
u Skenderiji ima jaslicka grupa, moja ide tamo 
- da li se dijete mora dovoditi u tacno odredjeno vrijeme i dolaziti po njega ili moze jedan dan biti od npr. 8-17, drugi dan od 12 - 15 sati, a nekada uopce ne doci?
pravilo je da se dovodi proje dorucka, a da se ne dolazi po dijete u vrijeme spavanje... moje cesto ne idu i nije problem... samo je problem sutradan kad one ne zele ici...
- kako djeca spavaju u jaslicama? To me najvise brine, Lamija zaspi dojeci, ponekad i sa tatom ili majkom uspije zaspati, ali najcesce ni ne spava dok ja ne dodjem. Sta se desava ako dijete nece zaspati u jaslicama?
dijete bude u kreveticu i smeta ostaloj djeci svojom vriskom ili igrom...
ili ako je "dosadno" kao moja igra se sa tetom u tom periodu, samo da ne budi ostaleuser posted image
Lamiji je 19 mjeseci, pa smo kontali nekad iza Nove godine da je upisemo - ako je uopce moguce tada user posted image user posted image user posted image , znaci bice joj 21 mjesec

moja tajra je krenula sa 22 mjeseca i to je idealno...


user posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Jaslice
23.10.2010 22:54:32   
shejla
hvala drage moje user posted image

Sve se, znaci moze dogovoriti user posted image  Kod mene je posao isto u smjenama, ali smjene saznam tek poslijepodne za sutra user posted image user posted image user posted image   i nekad ostanem 2-3 sata, a nekad 10 sati user posted image

Samo mi jos nije jasno ovo vrijeme spavanja - kako galame i skacu u kreveticu, zar nece ispasti iz njega....kakvi su kreveti???

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Jaslice
23.10.2010 23:11:57   
R&T@
razniuser posted image user posted image user posted image
(ovo kao kolaci)

Mislim da u Skenderiji nemaju dva jednaka...
uglavnom oni standardni drveni, na najnizem nivou, i putni, platneni...

Ja sam navikavala svoju da spava priblizno oko 12...
i kuci zaspi uz flasicu...

U vrticu nista od toga... stave oni nju u krevetic i daju joj punu flasicu.Ona popije, zazmiri 10 minuta, skupi snagu user posted image  i onda doziva i place, budi ostalu djecu...
Teta pokusavala sve da ponovo zaspi... sad zna da nista od toga pa je zabavlja igrackama da barem ostale ne budi  user posted image

Samo jedan dan je spavala sat vremena...
mislim da je teta "procvjetala" taj dan user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Jaslice
23.10.2010 23:15:02   
new mama
Sto se tice krevetica,ovdje su svi drveni,a Tajra moja curica i tvoja pod rukuuser posted image ,ja kad god dodjem u vrtic je li spavala ili nije ili malo,samo sreca sto je ona mirna,makar tako kazu ili se igra ili lezi u kreveticu,pa ne budi drugu djecuuser posted image sto prosto ne mogu da vjerujemuser posted image ,ali eto tete je hvaleuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Jaslice
23.10.2010 23:26:22   
R&T@
Pisala sam ja na temi Polazak u vrtic nase zgode i nezgode...

Teta kaze da je moja ters... i stvarno jeste... uvijek dijete ljuto zbog neceg i mora, mora biti po njenom... inace je opasna po okolinu
user posted image user posted image user posted image

Ali svasta je naucila u ova dva mjeseca...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Jaslice
23.10.2010 23:27:30   
shejla
Lamija je isto mirna, zna se sama zabaviti, tako da, ako je ostave sa igrackama, nece se dernjati. Jedino ako je stave u krevet, ona odmah leti naglavacke user posted image  Nema sanse da ona lezi budna... Ujutro kad se probudi, prvo ustane pa otvori oci user posted image  I odmah nogom preko ograde da iskoci iz kreveta user posted image
Uglavnom, hvala na odgovorima... Moramo jos smao skontati gdje cemo... Biseri su nam blizu kuce, a Skenderija je blizu mojih roditelja, a i maminog posla...tako da bi mozda tu bilo bolje...
Moram otici svakako do vrtica, pa da jos ispitam i izvidim.... Javim se jos na ovu temu (ovo mi je sad glavna preokupacija user posted image )

user posted image


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Jaslice
23.10.2010 23:35:19   
R&T@
Pitaj ,draga, sta god zelis...

I sretno...
iako ja znam da toj tvojoj pametnici ce biti superuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *