|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaslice
12.11.2010 9:48:03   
scarlett
Ma radi draga, ali nema mjesta, taj bi nam najbolje i odgovarao, jer smo mi na Dobrinji, ali su nas već slali u Dunje i neki na Aneksu, pa nam ni tamo ne odgovara radno vrijeme.user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Jaslice
12.11.2010 10:08:01   
mamana
Ponovo odi do njih i reci da ti je prava frka i zamoli ih da ti nađu mjesto. Tamo svaki dan neko ispiše djete.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Jaslice
13.11.2010 0:26:45   
scarlett
Ma ne znam više nisam pametna, malo kontam da je boilje teta kod kuće pa će imati sav ugođaj, pa onda vidim šta bi kod mame 2009user posted image , nemam više riječi, kontam obdanište, al onda eto nema mjesta ili mi ne odgovara higijena ili šta već, pravo sam umorna od kontanja višeuser posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Jaslice
18.1.2011 21:02:36   
leona81
evo i mene na ovoj temi, nasa curica ima 14 mj i uskoro cu morati da je dam u jaslice...zivimo u centru pa ako neko zna dobre vrtice moze li mi neki preporuciti?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Jaslice
3.2.2011 14:08:56   
Anoniman
Mene isto zanimaju jaslice, zbog rizicne trudnoce moracu je teska srca izgleda dati, pa me zanima mozete li mi neke preporuciti. Mi smo na Pofalićima pa neke u blizini i iskustva sa jaslicama i malom djecom od godinu dana bi dobro dosla.

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Jaslice
3.2.2011 14:17:08   
MicoTico
Ima li ko iskustva sa jaslicama u Banja Luci (cijena, hrana, tete, ...)? Svaka bi mi info puno znacila!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Jaslice
25.2.2011 22:41:40   
Hanady RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: sladjanica

Drage moje,

s obzirom da sam mlada mama..te da nemam iskustva sa jaslicama, a morat cu bebu od 6 ili 7 mjeseci u jaslice...molim da mi neko sa iskustvom pomogne.
Koje su jaslice najbolje po vasem misljenju?


IZVORNA PORUKA: tajra

Dobrodosla mila...

Ja mislim da u Sarajevu ne postoje jaslice za djecicu mladju od godinu danauser posted image



IZVORNA PORUKA: rose

mislim da ima...skoro je neko postavljao link ali ga skinuse jer reklame te vrste koje se ne placaju nisu dozvoljene...mislim da primaju bebe od 6 mjeseci




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Jaslice
25.2.2011 23:28:57   
ladyblue RR
čula sam da u ove "državne" jaslice primaju bebe od 7 mejseci

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Jaslice
27.2.2011 8:38:12   
sladjanica
Joj,nesto ne bih u drzavne...mala beba,pa me strah.

_____________________________

Danis 12.12.2010.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Jaslice
27.2.2011 9:49:54   
N_N
A da li si razmišljala o teti čuvalici makar do bebinog 1. rođendana?

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu sladjanica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Jaslice
3.3.2011 10:27:44   
Mala Selma
Drage mame,
bila bih vam zahvalna ako mi neko moze pomoci tj.dati informacije!!
Naime moj A. koji ima 22 mjeseca, igrom sudbine neće više cuvati teta , jer ona mora hitno na operaciju kicme (krajem ovog mjeseca) user posted image user posted image user posted image user posted image .Jako sam tuzna zbog toga, jer niko ga nece paziti, maziti i posvetiti paznje kao ona, ali takav je zivot. Zbog toga, moramo ga upisati u vrtic u jaslicku grupu (necu da trazim novu tetu, jer ce mi oduzeti dosta vremena, a svakako smo planirali da ga damo od septe. u vrtić). Jutros sam bila u Djecijem gradu-Mojmilo i predala papire, moram jos izvaditi ljekarsko i potpisati ugovor. Planirali smo da ga upisemo u vrtić Labudovi u ulici Prvomajska (Švrakino selo), iako mi zivimo na Dobrinji i blize nam je Mojmilo, ali je tamo basbas puno djece.Bila sam jutros i u vrticu labud, upoznala tetu Muneveru (cini-mi se da se tako zove) bas je ljubazna i fina, ima desetak pilica i ne cini se lose.Da li neko ima iskustva sa ovim vrticem .Svaka informacija bi mi dobro doslauser posted image
Hvala

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Jaslice
3.3.2011 10:47:36   
M kao Mama
mama selma, ta mojmilo si u pravu, tamo je haos, opšti krkljanac ja sam svoju l ispisala jer ih je u jednom momentu bilo 33 upisano u grupi, ona je starija grupa, ali svjedeno, ima i vrtić na dobrinji,da li oni imaju jaslice , gledaj gdje ih ima manje u grupi, to ti je najbitnije. Sretno.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:00:39   
lost
Drage mame, treba mi nekoliko savjeta u vezi s jaslicama.
Naime, vraćam se na posao 10. maja i tada će moja M imati imati 11 mjeseci... Odlučila sam je dati u jaslice jer nemam nikoga da je čuva... Već sam bila u jednom vrtiću ovde u Tuzli, javna je ustanova vrtić Kolibri... Tamo ima jaslička grupa od godinu dana ali su mi rekli da će primiti i nas...20 djece u grupi i jedna teta, pomaže joj i teta iz druge grupe ako ima vremena... Meni je to malo previše djece na jednu tetu kontam kako će ona njih sve gledat a kamo li pazituser posted image
Zanimaju me vaša iskustva ukoliko ih imate, znači sve me interesuje od stvari koje nosite sa djetetom, adaptacije, ishrane i svega ostalog... Moja M još doji pa nam je to dodatna poteškoćauser posted image
Brinem se i ne znam kako ćemo to sve prebroditiuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:06:20   
new mama
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

mama selma, ta mojmilo si u pravu, tamo je haos, opšti krkljanac ja sam svoju l ispisala jer ih je u jednom momentu bilo 33 upisano u grupi, ona je starija grupa, ali svjedeno, ima i vrtić na dobrinji,da li oni imaju jaslice , gledaj gdje ih ima manje u grupi, to ti je najbitnije. Sretno.

Alma jeste puno djece upisano slazem se,ali nikad ne bude toliko djece,ja dok sam vodila Ajnu nije nikad bilo vise od 15 djece,ma najvise do 20,a mala Selma to je grupa u koju je moja Ajna isla,ali ja sam je ispisala iz vrtica iz zdravsvenih razloga,ali sam mislila opet u maju da je upisem,a u toj grupi su uvijek bile tri tete,makar do unazad cetiri mjeseca,ako se sad nije sta promijenilo.Ja cu svakako ovih dana opet do vrtica radi Ajninog upisa pa cu vidjeti kakvo je sad stanjeuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:14:22   
Mala Selma
hvala vam na brzini user posted image
new mama mislis za vrtic Labudovi ili Mojmilo? Ja sam jutros bila u labudovima, znaci bila je jedna teta i mozda 10 do 12 pilica. Ovo je grupa od 1 do 3 godine i to mi malo bezveze, jer starijoj djecici je dosadno sa ovim malenim. Ona kaze da je juce u razgovoru sa direktoricom trazila ispomoc, jer nemoze sve da stigne, jer ja kad sam bila, bila je djevojcica u njenom krilu koja place, jer joj je drugi dan, a ostali se sami igrajuuser posted image
Bas me je potresla ta djevojcicauser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:16:43   
new mama
Mislim na Mojmilouser posted image ,znaci jedna teta dodje ujutro od 7,a druga dolazi oko 9-10,a treca dolazi u drugu smjenu ,s tim da ova iz prve ide kuci,ali u nekom periodu kad je najvise djece budu dvije tete,s tim da je ova jedna teta otisla na porodiljsko,pa sad ne znam da li dobili nekog u zamjenuuser posted image
Ajna kad je krenula u jaslice bila je u najmanjoj grupi ,tu su bila djeca od 6 mjeseci do 18,a u septembru je presla u drugu grupu i tu su djeca uglavnom od 18 mjeseci pa do  3 godine,mada koliko sam ja upratila svi su negdje od dvije do dvije i po godineuser posted image


< Poruku je uredio new mama -- 3.3.2011 11:21:32 >


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:20:18   
M kao Mama
I da znaš new mama teta sa porodiljskog je rodila malog bracu, user posted image , a ja sam napomeula da sam pisala o L grupi, jednom ih je bilo 32, a nikada ispod 28,

< Poruku je uredio mama alma RR -- 3.3.2011 11:21:17 >

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:24:14   
new mama
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

I da znaš new mama teta sa porodiljskog je rodila malog bracu, user posted image , a ja sam napomeula da sam pisala o L grupi, jednom ih je bilo 32, a nikada ispod 28,

Bas mi je drago,to je Ajnina najdraza teta bilauser posted image user posted image user posted image ,a i u A grupi ih je upisano oko 25-30 ali nikad nisu svi dolazili,valjda mladji pa cesce bolesni,pa sam okad uzmem moja A je vise bila kuci nego u vrticu.user posted image Samo ja nikad vise ne bi dala malo dijete u jaslice,makar dok ne napuni dvije godine,ali takve okolnosti bile pa sam morala,valjda vise nikad necu moratiuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:42:17   
lost
IZVORNA PORUKA: lost

Drage mame, treba mi nekoliko savjeta u vezi s jaslicama.
Naime, vraćam se na posao 10. maja i tada će moja M imati imati 11 mjeseci... Odlučila sam je dati u jaslice jer nemam nikoga da je čuva... Već sam bila u jednom vrtiću ovde u Tuzli, javna je ustanova vrtić Kolibri... Tamo ima jaslička grupa od godinu dana ali su mi rekli da će primiti i nas...20 djece u grupi i jedna teta, pomaže joj i teta iz druge grupe ako ima vremena... Meni je to malo previše djece na jednu tetu kontam kako će ona njih sve gledat a kamo li pazituser posted image
Zanimaju me vaša iskustva ukoliko ih imate, znači sve me interesuje od stvari koje nosite sa djetetom, adaptacije, ishrane i svega ostalog... Moja M još doji pa nam je to dodatna poteškoćauser posted image
Brinem se i ne znam kako ćemo to sve prebroditiuser posted image




_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Jaslice
3.3.2011 11:44:27   
M kao Mama
Lost, vrlo rado bih ti dala neki savjet, ali moja L nije išla u jaslice, a i Vi ste iz Tuzle. Nadam se da će se javitineka mama iz Tuzle.

Sretno.

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Jaslice
3.3.2011 14:12:29   
bebac2
IZVORNA PORUKA: Mala Selma

hvala vam na brzini user posted image
new mama mislis za vrtic Labudovi ili Mojmilo? Ja sam jutros bila u labudovima, znaci bila je jedna teta i mozda 10 do 12 pilica. Ovo je grupa od 1 do 3 godine i to mi malo bezveze, jer starijoj djecici je dosadno sa ovim malenim. Ona kaze da je juce u razgovoru sa direktoricom trazila ispomoc, jer nemoze sve da stigne, jer ja kad sam bila, bila je djevojcica u njenom krilu koja place, jer joj je drugi dan, a ostali se sami igrajuuser posted image
Bas me je potresla ta djevojcicauser posted image



ta djevojcica sto place je kcerka od moje prijateljice (nadam se da ona ovo nece procitati), a jedan od tih tamo sto se igra je moj sin user posted image user posted image . ova curica je jucer krenula i normalno je da place neko vrijeme, i moj malac je plakao 20-ak dana a i sada ponekad zaplace kad ga ostavim. uciteljica se zove Mevlida, a ima i teta Mubera koja tamo radi pa ne znam koju si upoznala, ali ja nemam zamjerki. ima dosta djece, ali nikad nisu svi tu. jedna teta dolazi ujutru u 6.30 valjda, a druga oko 10 ili 11 i budu zajedno neko vrijeme. i ja zivim na Dobrinji, ali sam iz istih razloga djecu upisala u Labudove. SRETNO


_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Jaslice
9.3.2011 22:58:31   
Mala Selma
bebac2 poslala sam ti pp, pa kad mognes odgovori miuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Jaslice
9.3.2011 23:04:01   
Hanady RR
Pošto moje cure nisu išle u jaslice a moja zova planira bebu dati u jaslice imamo neke nedoumice...pa ako može samo d ami kažete...
na koji način se bebe hrane u ajslicama...
jeli mama nosi mlijeko ili šta već beba jede ( ne doji je) i dali mama nosi kašice...
i dali mama može skuhati obroke za bebu kako tor adi sada kući pa ponijeti tetiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Jaslice
9.3.2011 23:10:25   
mama75
U JU Djeca Sarajeva bebe u jaslicama imaju posebne obroke, ne jedu isto kao veliki. Vecinom je to nesto kasasto, olupasirano i sl. Bude onaj jelovnik pa se sve moze procitati. A sto se flasice tice to roditelji donesu vec pripremljeno, mislim da oni nece pristati da spremaju svjeze.
U privatnim vrticima gdje je manje djece moze sve kako god se dogovoris user posted image Kod moje kcerke teta pravi palacinke za uzinu, "zeljanik" za rucak i sl pa ne vidim razlog zasto ne bi i tu hapicu napravili, ako se dogovori lijepo s njima.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Jaslice
9.3.2011 23:11:50   
mama75
I moze cak i to da donese gotov rucak. U Djeci sarajeva. Moja kcerka je isla u JU i nije htjela da jede pa su mi predlozili da joj ja donosim rucak od kuce. Ja naravno odbila, nek se navikne na tu hranu. Ali to je druga tema user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *