|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaslice
8.4.2011 18:09:21   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Ja sam planirala Anu u NUR dati, ali posto je teta bila toliko neljubazna i kad sam ja pitala moze li moje dijete da ne prisustvuje vjeronauci ona mi je rekla, pa mala je ona sta ona zna sta se prica na casu vjeronauke. Mala ili ne mala ne volim takav pristup za 270km koje bi placala. Tako da ne znam ni jedno vise obdaniste privatno ovdje u blizini nas mama75, da je privatno. To na Ilidži mi daleko kao sto vec navedoh zbog odlaska po nju kad je mm na putu i dok bude na 4 sata.


zar nema ni jedan vrtic u novom sarajevu za anusku.neko mi je nedavno govoio za jedan kad se sjetim pisem ti, a ni ja svoju djecu ne bih dalau vrtic gdje ima vjeronauka.za mene je van pameti da djeci u vrtickoj dobi namecu nesto sto jos ne razumiju.van pameti.



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Jaslice
8.4.2011 18:13:54   
chuci
zar nije vjeronauka u vrtiću kao i ples dodatna aktivnost koja se posebno plaća. tako ja skontak kolegicu jednu kojoj mali ide u taj vrtić. lupila sam ples, čini mi se ima kao i engleski.
ne znam za koji je ovo uzrast. njemu je 2 godine

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Jaslice
8.4.2011 23:01:40   
malena131

IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Draga imaš i u Kekecu, ali pošto vidim da tvoji dječaci imaju većgodinu dana onda mogu i u Mašnicu. Moji svi idu u Mašnicu i Tea je krenula jako mala, sa nepunom godinom i pol. Hrane ih tete, a ako su ti još na adaptiranom mlijeku onda ti odneseš svoje i naravno daš im upute šta tvoja djeca ne jedu i to im se ne daje. Ja sam Teu odmah dala na puno vrijeme, a blizanci su u početku išli po 4 sata i nakon sedam dana krenuli po 8. Zadovoljna sam, a kada mi nešto zasmeta to im i kažem, uglavnom imam dobru komunikaciju sa njima. U toj maloj jasličkoj grupi su profesionalne, dugogodišnje vaspitačice i one su extra. Moja Tea je kod njih bila dvije godine.Otprilike je oko 22 djece u toj jasličkoj grupi.



Hvala ti puno Elma na odgovoru. Nekako mi je puno lakse kad znam da su necijs djea tako mala isla i jako zadovoljna a jos blizanci. Pokusacu odma u ponedjeljak otici do Masnice da vidim sta mi treba za vrtic i imaju li mjesta u toj jaslickoj grupi.
Moj jedan djecak se jos uvijek uspavljuje ljuljajuci, kako ce u vrticu spavati Bog zna, a drugom je jelo prava procerura pa sam zbog toga dodatno zabrinuta. Al svi mi kazu da uz djecu jako brzo nauce da sami spavaju i da puno bolje jedu uz djecu, pa vidjecu.


_____________________________

Nasi djecaci, najvece ljubavi na svijetu stigle su 12.01.2010.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:06:13   
ElmaB
Možeš upisati kada hoćeš. Treba ti ljekarsko i bris nosa i grla, lk i cips roditelja i rodni list za dijete ne straiji od 6 mjeseci. Brzo oni svoje navike, tipa ljuljanje, zaborave i prilagode se drugima. Bude plača, ali prođe. Sretno!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu malena131)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:07:56   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: chuci

zar nije vjeronauka u vrtiću kao i ples dodatna aktivnost koja se posebno plaća. tako ja skontak kolegicu jednu kojoj mali ide u taj vrtić. lupila sam ples, čini mi se ima kao i engleski.
ne znam za koji je ovo uzrast. njemu je 2 godine



U državnim vrtićima jeste i plaća se 10 KM mjesečno. Moja najstarija ide na ples i engleski, a ove godine će i ovo dvoje ako Bog da. Nur je privatno, a ujedno i vjersko obdaniše. Ima i drugih nacija u vrtiću, međutim vjera im se prožima kroz sve aktivnosti u vrtiću.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:09:56   
Hanady RR
A gdje su jaslice kekec...
i dlai u mašnicu može beba od godinu tačno....

i dali neko zna jeli ima igdje mjesta u tim jaslicama...nama teta u vrtiću rekla kao nema do semptembra nigdje mjesta u jaslicama...pa mi zaova u dumanuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:15:36   
Anoniman
Ja sam samo rekla sta je meni teta koja mi se javila na tel rekla kad sam pitala...nisam se dalje raspitivala... A nazalost N_N i ja sam cula da se dosta o vjeri uci, jer od moje prijateljice sin ide i kad se obuva nesta uci ili vec kako se kaze nemojte me pogresno shvatiti ne razumijem se, i kad hoce da jede i kad hoce da spava itd... sve naucio u NUR-u.
Sto se tice Kekeca ja poznajem licno tetu koja dole radi u starijoj grupi i ona mi je rekla da tete koje vode jaslicku grupu su super, da su pravo profesionalne i iskusne, jer sam ja kontala ako ne nadjem neko drugo koje radi duze dati u Kekec i ako se organizujem oko toga ko bi mogao po nju ici.

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:18:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Ja sam samo rekla sta je meni teta koja mi se javila na tel rekla kad sam pitala...nisam se dalje raspitivala... A nazalost N_N i ja sam cula da se dosta o vjeri uci, jer od moje prijateljice sin ide i kad se obuva nesta uci ili vec kako se kaze nemojte me pogresno shvatiti ne razumijem se, i kad hoce da jede i kad hoce da spava itd... sve naucio u NUR-u.
Sto se tice Kekeca ja poznajem licno tetu koja dole radi u starijoj grupi i ona mi je rekla da tete koje vode jaslicku grupu su super, da su pravo profesionalne i iskusne, jer sam ja kontala ako ne nadjem neko drugo koje radi duze dati u Kekec i ako se organizujem oko toga ko bi mogao po nju ici.


a gdje se nalazi kekec molim te kaži...
i molim te jel bi bio problem da mi tu tetu pitaš jeli ima mjesta od maja za bebu od godinu dana...
samo imali li mjesta...jer kao ima imama ja način d aje ubacimo.
zaovi mi ne daju godišnjiuser posted image nakon porodiljskog i mora na posao...a bebi 30 aprila godinauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:19:49   
N_N
Moja kćerka je išla u Nur 3,5 god. user posted image  i tvrdim da to nije tako. Makar nije tako bilo osim ako nisu šta promijenili mada ima ovdje jedna (a možda i više) forumašica čije dijete ide u navedeni vrtić pa bi bilo lijepo čuti info iz prve ruke a ne da se nagađa bezveze. Znam da se provlačila i priča da je to vehabijski vrtić user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:21:40   
N_N
Jelena, odgovara li ti Skenderija? Tamo imaš privatni vrtić Pipi duga čarapa i mislim da ide (ili je išlo) dijete od forumašice mama75.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:25:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: N_N

Jelena, odgovara li ti Skenderija? Tamo imaš privatni vrtić Pipi duga čarapa i mislim da ide (ili je išlo) dijete od forumašice mama75.

a koliko su jaslice po privatnim vrtićimauser posted image

mislim eto u ovoj pipi dugoj jel znaš...
a za nur...ja stavrno imama djecu kolegice koja dole idu i iz mješanog su braka...oni nisu vjerski opterećeni ni sekunde...

i zaista ima vjeronauk ali nije obvezan...ima igraonica njena djeca budu tamo kada je ta aktivnost...
meni nisu obvezivali vjeronauk jer nisma htjela forsirati, moje dijete će sa školom u mekteb aBd nema potrebe da je vrtić i škola na to ''prisiljavaju''...
ja sma razgovarala s agazdom prije farahinog rođendana u njihovoj igraonici i nisam ničim stekla dojam da je sve na bazi vjere preforsiarnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:27:18   
Anoniman
Hanady Kekec ti je u Ferde Hauptmana, ja nisam nikad bila kod njih, ali su mi rekli da je lijepo opremljeno i komforno. Mogu pitati, ali u narednih par dana, mada mislim da moze jer je meni rekla da kad se odlucim samo je dovedem, sad je li to sto nas poznaje li nije ne znam. Savjetovala mi je samo ili sad da je upisem ili na jesen, kao niposto u junu, njen savjet, jer tad pocinju godisnji pa se i grupe spajaju i tete po odmorima pa zbog adaptacije djeteta.
Da i moze se svaki dan otici kod nji cisto da vidis da li je to to sto ti zelis za svoje dijete.

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:30:01   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Hanady Kekec ti je u Ferde Hauptmana, ja nisam nikad bila kod njih, ali su mi rekli da je lijepo opremljeno i komforno. Mogu pitati, ali u narednih par dana, mada mislim da moze jer je meni rekla da kad se odlucim samo je dovedem, sad je li to sto nas poznaje li nije ne znam. Savjetovala mi je samo ili sad da je upisem ili na jesen, kao niposto u junu, njen savjet, jer tad pocinju godisnji pa se i grupe spajaju i tete po odmorima pa zbog adaptacije djeteta.
Da i moze se svaki dan otici kod nji cisto da vidis da li je to to sto ti zelis za svoje dijete.


meni mozak stoji gdje je ova adresauser posted image
u kom djelu grada...oprosti ja sam tegobna..al sad sam se zainteresovala a biće gemišt me usporio totalnouser posted image

ma nazvat ćemo u ponedlejka sve po na osob...moramo i privatne mada njima cijena igra ulogu nažalostuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:31:39   
N_N
Hanady, ne mogu se sjetiti za ovaj vrtić.... mislim da je oko 260 KM ali nisam 100% sigurna.... Ma to ti je od prilike ta cijena od 260-300 KM. U Nuru je 270 KM ali su i pelene njihove, u Čaroliji je 280 KM bez pelena.
Da, slažem se s tobom za Nur, upravo je tako kako si napisala. Zato mi i zasmeta kad neko daje informacije koje nisu tačne. Na mojoj skali pedagoških ustanova Nur zauzima visoko mjesto, zaista! A nisam ekstremista, niti vjerski nastrojena, niti odgajam djecu u tom smijeru. Sve j u okvirima normalnog - u pravom smislu te riječi.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:31:45   
Anoniman
Ja sam nazvala njih i fino rekla da bih htjela dijete da upisem u njihov vrtic i trazila nekoga kompetentnog s kim mogu o tome razgovarati i oni su mi dali neku tetu. Ona je rekla i kako se zove ali sma ja zaboravila i tako mi je rekla... sad da li je tacno ili nije ne znam niti tvrdim, samo prenosim sta mi je receno. Posle te recenice i da ukinu vjeronauku nedam dijete tamo...jednostavno neki princip na osnovu prvog dojma koji je ta uposlenica ostavila.
N_N meni bi odgovaralo nesto od Holiday IN-a pa do C Vile, ta relacija, jer smo na Pofalicima, a mm radi na Stupu, pa zbog odvozenja, a i zbog toga sto je cesto po putu pa da je meni blizu da odem po nju kad on nije tu, jer ce mi biti tesko sa bebom ici sa njom daleko.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:39:51   
N_N
Jelena ma razumijem te u potpunosti, jasno mi je šta si pisala moji komentari nisu bili upućeni tebi nego ElmiB user posted image  
Da nema vjeronauke - ima je, ali u granicama normale (cca 30 min. dnevno) a sad da je vjeronauka uključena u sve aktivnosti..... user posted image user posted image user posted image user posted image  Neću dalje user posted image .
Hm.... sad sve razmišljam gdje sam bila kad smo B htjeli upisati u vrtić.... Ima i privatni Sunce (na Grbavici) ali nemaju jasličku grupu..... Državne nisam obilazila pa ne znam kako je.... Od kolegice kćerka ide u državni mislim da je u ul. Envera Šehovića, u nizu gdje je PIO, Sarajevo gas....ne znam kako da ti objasnim, mislim da se zove Aprilski cvjetovi user posted image  i onako....nije oduševljena, srednja žalost...

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:44:07   
Anoniman
Znam proljetni cvjetovi moj muz i zaova su isli u taj vrtic...ali radi do pet... ma izgleda da ce teta ostati dok Ana ne bude veca malo, ali bih bas voljela zbog socijalizacije je dati u vrtic, jer je bukvalno i ruzno receno bolesno ljubomorna.

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:45:49   
Anoniman
Hanady na C Vili je, ondje negdje kod Gorenje predstavnistva, sad ni ja tacno ne znam jer kazem nisam bila, vec sam samo pricala sa tom tetom sto radi u tom vrticu i koja je divna.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:53:09   
bananica
IZVORNA PORUKA: N_N

Jelena ma razumijem te u potpunosti, jasno mi je šta si pisala moji komentari nisu bili upućeni tebi nego ElmiB user posted image  
Da nema vjeronauke - ima je, ali u granicama normale (cca 30 min. dnevno) a sad da je vjeronauka uključena u sve aktivnosti..... user posted image user posted image user posted image user posted image  Neću dalje user posted image .
Hm.... sad sve razmišljam gdje sam bila kad smo B htjeli upisati u vrtić.... Ima i privatni Sunce (na Grbavici) ali nemaju jasličku grupu..... Državne nisam obilazila pa ne znam kako je.... Od kolegice kćerka ide u državni mislim da je u ul. Envera Šehovića, u nizu gdje je PIO, Sarajevo gas....ne znam kako da ti objasnim, mislim da se zove Aprilski cvjetovi user posted image  i onako....nije oduševljena, srednja žalost...



vjeronauka nije obavezna, ukoliko neko ne zeli da mu dijete prisustvuje istoj , ne bude prisiljeno, roditelji su ti koji odlucuju

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:55:16   
Mala Selma
Hanady, Kekec ti je na C.Vili iza stometarke (nadam se da si me skontala) tj.blizu autopraonice Slon.A moj ti je savjet otidii u Djeciji grad na Mojmilo i sve da se dogovorite za jaslice. Mi kad smo Afana upisivali, htjeli smo u Svrakino (jer zivimo na Dobrinji), ali nije bilo mjesta, bila je samo u Dunjama na Otoci i evo ide vec tri sedmiceuser posted image user posted image user posted image
.Ja sam iskreno prezadovoljna, bilo je mamo suzica, ali sve ostalo je ok, hrana , bruga, vaspitacice i sl.Cak ih vaki dan izvode napolje ( na terasu, znaci nemoraju izlaziti u dvoriste od vrtica, imaju svoju terasu). U grupi trenutno ima 20, a mislim da je max 25, pa smaim tim ima i mjesta.
Citala sam da je dadaa pisala na joj se nesvidja ovaj vrtic ( nek me ispravim ako sam pogresno protumacila gdje zivi user posted image =, jer kao na losem je glasu, skupljaju se narkomani i sl.Ja licno poznajem covjeka, roma koji zivi na Anaxu i koji svaki dan cisti zelenu povrsinu oko vrtica ( a angazovala ga je Općina Novi grad tj. MZ Otoka tj. njeni clanovi savjeta i placaju mu da odzava).
Cinjenica je da nikada "fasad" drzavnih vrtica nece biti kao privatnih, jer ja sam svejsna da su privatna bolje opremljena, veci izbor igracaka, aktivnosti i slicno, ali drzavni vrtici koliko imaju budzet su superrr, jer Vlada kS premalo novca izdvaja na predskolsko obrazovanje, nazalostuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:55:30   
N_N
IZVORNA PORUKA: bananica

vjeronauka nije obavezna, ukoliko neko ne zeli da mu dijete prisustvuje istoj , ne bude prisiljeno, roditelji su ti koji odlucuju



Da.
A ko ide ona traje cca 30 min.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:56:40   
bananica
IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: bananica

vjeronauka nije obavezna, ukoliko neko ne zeli da mu dijete prisustvuje istoj , ne bude prisiljeno, roditelji su ti koji odlucuju



Da.
A ko ide ona traje cca 30 min.


pa taman da traje cijeli dan zar treba pogadjati nekoga ko ne prisustvujeuser posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Jaslice
9.4.2011 23:59:45   
Anoniman
Ma uopste me ne zanima, samo sam davno u jednom postu napisala sto sma odustala od NUR-a, za 270KM vrtica i 50KM prevoza da mi tako kaze ko god da je uposlenica ma nema sanse, nije u pitanju sto ima vjeronauka, vec takav pristup.

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Jaslice
10.4.2011 0:32:11   
veeseelaa
Jelena a gdje ti stanuješ? mislim u kojem dijelu tražiš vrtić?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Jaslice
10.4.2011 0:42:31   
veeseelaa
Ma to ti je od prilike ta cijena od 260-300 KM. U Nuru je 270 KM ali su i pelene njihove


mogu misliti, jedna pelena cijeli dan user posted image user posted image user posted image
ma bježi oni škrtare na svemu, izuzev kad je naša dostava pelena u pitanju user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *