|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaslice
10.4.2011 18:14:35   
ElmaB
Dijana, Kekekc je na Ćengić Vili kod autopraonice Slon. Da li ima mjesta, ne znam. U Mašnici ima mjesta, tako mi je nedavno rekla jedna od vaspitačica kada smo onako nešto pričale, i znam da mogu djeca od godinu dana.

< Poruku je uredio ElmaB RR -- 10.4.2011 18:20:31 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Jaslice
10.4.2011 21:23:23   
Hanady RR
moja zova živi na marin dvoru, i ona i suprug rade na marin dvrou...i nemaju automobil...tako da su skederija ili mašnica na grbavici najbolja opcija za vrtić. nazvat ćemo sutra ako ne bude mjesat u mašnici...naćemo soluciju privatnog nazvat ćemo ovaj pipi duga čarpa

hvala vam...iskreno se nadam da će uspjeti.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Jaslice
10.4.2011 21:51:28   
ElmaB
Nur je vjerski vrtić i to je zaista tako.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 10.4.2011 21:57:19 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Jaslice
10.4.2011 21:52:01   
maja78 RR
Svi OT postovi bit ce obrisani, molim za korektnu komunikaciju i bez vrijedjanja.

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Jaslice
3.5.2011 22:11:22   
lost
Sutra moja M kreće u jaslice ako Bog da... Ja počinjem raditi 10. maja pa je dajem par dana unaprijed da se malo navikavauser posted image
Ja sam baš nervozna ovih dana i zabrinuta kako će se ona snaći tamo, kako će proteći adaptacija user posted image  Uh sutra će ona user posted image  sebi ja user posted image  sebi

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Jaslice
3.5.2011 22:27:06   
Mala Selma
lost, ma nemoj da brigas, sve ce biti za 10, vjeruj miuser posted image .Mozda napocetku bude malo suzica ( a mozda i nebude) i to je to.Brzo se oni adaptiraju, vjeruj mi..I ja sam brinula jakooo i bila luda mama, a sad vidim da nije bilo potrebe za tolikom brigo.
Drzim vam palceve da bude sve ok i da se mala curica brzo adaptira na novu sredinu, kao i roditeljiuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Jaslice
3.5.2011 22:49:53   
lost
Hvala Mala Selmauser posted image
Ja mislim isto da će se brzo adaptirati jer sam primijetila da baš voli djecu a isto tako sam primijetila da se drugačije ponaša kad ja nisam tu. Npr kad ode s MM kod njegovih bez mene ne pravi nikakve probleme ili kad ostane s njim sama  a kad sam ja tu onda je već druga priča samo nešto oko meneuser posted image
Mislim samo da će njoj najveći problem biti spavanje jer doji i uspavljuje se uz cicuuser posted image  Ali šta da se radi moraće na kraju i bez cice da spavauser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:20:38   
lost
Evo nas da prijavimo naš prvi dan u jaslicama user posted image
Pa i nije završio baš slavno ali opet je relativno dobro prošlo...
Odvela sam je u 7.30 i teta mi je rekla da i ja uđem dok se ona malo adaptira na okolinu... I tako sam i ja bila s njom do 9h i onda sam izašla dok se ona zaigrala s djecom. U 11h me teta zvala jer plače user posted image  
I tako izdržala je dva sata i bila je dobra igrala se... A poslije joj se vjerovatno spavalo pa joj cica na um palauser posted image
I sutra opet idemo u nove pobjede pa ćemo vidjeti kako ide...
U grupi je 22 djece i jedna teta i jedna med. sestra. Primijetila sam da ima dosta djece koja se čupaju vuku i tuku user posted image  Jedan je mali moju M s nekom igračkom po leđima bio počeo tući pa ga je teta udaljilauser posted image  Teško ih je sve baš non stop držati na oku user posted image  Jednu je djevojčicu jedan dječak isto udario nekom igračkom i djevojčisi poplavi na obrazu i rasplaka se mala baš mi bilo žaouser posted image
Imaju dva dječaka iz doma za nezbrinutu djecu i baš su agresivni i nemirni i stalno drugu djecu čupaju, vidi se na žalost da se s tom djecom slabo radi po tim domovima. U vrtiću logoped radi s njima jer ne znaju nikako govoriti a imaju preko dvije godineuser posted image
Sad me i to brine da će i moju M tak gurati i čupatiuser posted image  E samo mi  još to faliuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:23:42   
veeseelaa
U grupi je 22 djece i jedna teta i jedna med. sestra. Primijetila sam da ima dosta djece koja se čupaju vuku i tuku Jedan je mali moju M s nekom igračkom po leđima bio počeo tući pa ga je teta udaljila Teško ih je sve baš non stop držati na oku Jednu je djevojčicu jedan dječak isto udario nekom igračkom i djevojčisi poplavi na obrazu i rasplaka se mala baš mi bilo žao
Imaju dva dječaka iz doma za nezbrinutu djecu i baš su agresivni i nemirni i stalno drugu djecu čupaju, vidi se na žalost da se s tom djecom slabo radi po tim domovima. U vrtiću logoped radi s njima jer ne znaju nikako govoriti a imaju preko dvije godine
Sad me i to brine da će i moju M tak gurati i čupati E samo mi još to fali


ah joj, pa ovo je ... hm... jedna teta??
auuuu


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:24:23   
mama75
Hej draga, nemoj da se brines za to udaranje. Nece njima bas dopustiti tete da se tuku, a i ona ce nauciti da se odbrani. Moja je tako trpija jednog djecaka kraci period, a onda mu je vratila ( med. sestra joj pokazala kako user posted image ) i mali je vise nije ni taknuo. Sva se djeca zale na njega, a moja ga nije ni spomenula vise.
Koji je vrtic u pitanju?

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:29:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Nur je vjerski vrtić i to je zaista tako.


ja neki dan sjedila s ljudima kojima dijete ide u Nur i ne rekoše da je Nur vjerskog karaktera user posted image
a i oni nisu neki vala vjernici tako da ... neznam.... neko kaže 'vako neko 'nako user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:31:39   
lost
IZVORNA PORUKA: mama75

Hej draga, nemoj da se brines za to udaranje. Nece njima bas dopustiti tete da se tuku, a i ona ce nauciti da se odbrani. Moja je tako trpija jednog djecaka kraci period, a onda mu je vratila ( med. sestra joj pokazala kako user posted image ) i mali je vise nije ni taknuo. Sva se djeca zale na njega, a moja ga nije ni spomenula vise.
Koji je vrtic u pitanju?

JU Naše dijete Vrtić Kolibri u Tuzli
Pa jeste to puno djece a jedna teta ali nisam imala puno izbora, privatni vrtići su mi preskupi za moj budžet nisam to mogla priuštiti sada. Mada smatram da ne mora da znači da bi joj u privatnom vrtiću bilo nešto plaho bolje, možda je bolje uređen i možda imaju bogatiji program ali djeca su sva ista



_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:36:58   
mama75
Kada je manje djece u grupi situacija je puno bolja. Ali u vecini vrtica je tako, 20-30 djece, 2 tete ( u smjenama). Ma sve ce ti to jednog dana biti smijesno, za sta si se sekirala. Ali mi smo majke takve, dzaba je. Ono sto ti je najbitnije je da dijete ne place svo vrijeme dok je u vrticu i da ne vidis neke promjene na djetetu, tipa da je tuzna, sutljica i sl. To sto place kada se odvaja, to je normalno. I malo ti je nezgodno jer doji jos uvijek, ali polako, pokusaj je odviknuti. Mozda nije dobro da ides tako rano po nju, jer uskoro pocinjes raditi pa neces moci. Ja npr nikada nisam isla u tacno odredjeno vrijeme, na pocetku, npr poslije spavanja, ili poslije rucka, jer sam se bojala da ne navikne da dolazim tada i onda jednom ako zakasnim moze biti problem. Sretno u svakom slucaju!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:40:38   
N_N

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: ElmaB RR

Nur je vjerski vrtić i to je zaista tako.


ja neki dan sjedila s ljudima kojima dijete ide u Nur i ne rekoše da je Nur vjerskog karaktera user posted image
a i oni nisu neki vala vjernici tako da ... neznam.... neko kaže 'vako neko 'nako user posted image




Naravno da nije user posted image Znaš me, djelujem li ti ja kao vjerski nastrojena user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Jaslice
4.5.2011 14:55:33   
lost
IZVORNA PORUKA: mama75

Kada je manje djece u grupi situacija je puno bolja. Ali u vecini vrtica je tako, 20-30 djece, 2 tete ( u smjenama). Ma sve ce ti to jednog dana biti smijesno, za sta si se sekirala. Ali mi smo majke takve, dzaba je. Ono sto ti je najbitnije je da dijete ne place svo vrijeme dok je u vrticu i da ne vidis neke promjene na djetetu, tipa da je tuzna, sutljica i sl. To sto place kada se odvaja, to je normalno. I malo ti je nezgodno jer doji jos uvijek, ali polako, pokusaj je odviknuti. Mozda nije dobro da ides tako rano po nju, jer uskoro pocinjes raditi pa neces moci. Ja npr nikada nisam isla u tacno odredjeno vrijeme, na pocetku, npr poslije spavanja, ili poslije rucka, jer sam se bojala da ne navikne da dolazim tada i onda jednom ako zakasnim moze biti problem. Sretno u svakom slucaju!


Hvala, nadam se da će to sve brzo proćiuser posted image  Kao što kažu stari " sve prođe i dobro a i loše" pa se tako i tješimuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Jaslice
5.5.2011 10:25:23   
leona81

evo novog vrtica u sklopu nura, zove se san, radi 24 sata cak i subotom...


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Jaslice
5.5.2011 14:14:45   
lost
Drage žene danas je bilo još gore, ma horor user posted image user posted image user posted image
Bile smo tamo u 7.30 i teta mi je rekla da ostanem s njom do doručka da je ja malo nahranim i da onda idem. Sve je bilo ok ona se malo igrala malo doručkovala i ja sam otišla. Nakon sat vremena me teta zove jer M plače i ne mogu je nikako smiriti. Odem ja tamo uzmem je ona sva u suzama jeca grca user posted image user posted image user posted image  Čim sam je uzela smirila se... Odem u susjednu prostoriju dam joj siku i ona zaspi, i dam je teti da je spusti u krevetić ali se ona odmah probudi i opet počne histerično plakat... ja je smirim malo i opet odem... Za pola sata se vratimteta kaže da nije nikako ušutila čitavih pola sata je plakala, derala seuser posted image user posted image user posted image  
Ja ne znam šta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  U utorak moram na posao i nemam pojma kako će ona ostati tamo.... Nemam ideje šta da radim, luda sam ženauser posted image user posted image user posted image
Sutra ću je odmah ujutro ostavit i neću ostajati s njom pa ću vidjeti koliko će izdržat...
Je li neko još imao ovakav slučaj ne adaptiranja.... Inače je malo ljutica, huja, takav ima karakter od rođenja. Kad se naljuti ne možeš je utješit ni lijepim riječima ni galamom ni nikako dok ne dobije šta želi. Ko derište nekouser posted image
Šta da radim pomagajte!!!! Druge opcije osim vrtića nemamuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Jaslice
5.5.2011 14:17:28   
Nedi
A joj...dušica malena. Nemam neki savjet jer i mi tek počinjemo sa vrtićem od 16. maja, samo da te user posted image user posted image dok se ne jave mame sa iskustvom u jaslicama

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Jaslice
5.5.2011 14:18:55   
mama75
Sutra ću je odmah ujutro ostavit i neću ostajati s njom pa ću vidjeti koliko će izdržat...

Mislim da ti je ovo pametno. Ja znam da ti je tesko, ali moras to pregrmiti nekako. Ostavi je i nemoj dolaziti odmah po nju. Zamoli tete da je necim zabave. Mozda da joj das kuci dorucak prije vrtica, cak i siku i da se onda tamo samo igra za pocetak? mala je skroz, tako mi je zao sto prolazite kroz to, alo vecina djece place, bilo njima 1 ili 3 godine. Izdrzi, trajace to mjesec-dva sigurno, ali da te utjesim: proci ce! user posted image user posted image

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Jaslice
5.5.2011 14:40:11   
ziki
Lost polako, nemoj da osjeti koliko tebi teško pada obdanište i odvajanje. To što je uspavljuješ dojenjem će bit problem, al ako se dogovoriš sa tetama proćiće. Probaj ad ponese neku igračku da ostavi tamo, pa da ujutru ide da vidi kako je igračka, mi smo ostavili mimija da čuva obdanište po noći i Nemirka preko dana. Za dojenje ukoliko želiš da nastaviš a i da malena ipak prihvati flšicu vježbaj kod kuće al nek tm daje flašicu a ti ostani samo sa sikom. Kod nas je tako funkcionisalo od nemirkovog 13 do 17,5 mj kad je prestao da doji. Šaljem vam veliki zagrljaj, izplivaćete vas dvije iz tih suza.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Jaslice
5.5.2011 15:54:54   
lost
Hvala vam na riječima podrške to mi sada beskrajno znači user posted image
Ona je danas od kako smo se vratili super normalno jede, igra se, jedino pravi problem kad joj mijenjam pelenu nemam pojma zašto, otima se plače a i kod tete u vrtiću je to radilauser posted image
Ja je planiram nastaviti dojiti, a uz to ona jede čvrstu hranu skoro sve, mislim da bi joj bilo previše odjednom dvije promjene: vrtić i prestanak dojenja... A pošto je meni 12satno radno vrijeme dojenje će se samo od sebe smanjiti...
Što se tiče bočice to sam pokušavala nebrojeno puta i ja i MM ali neće, jednostavno ne prihvata a ni cuclu takođe... Ona samo pije vodu iz bočice s kljunomuser posted image
Što se tiče igračaka ponijeću joj neku mada ona nije vezana ni za jednu posebno ali probaćemo i to... Još je mala da bi joj mogla objašnjavat za igračku u vrtiću ali ću joj ipak ponijeti igračku da ima nešto svoje tamo...
Ja je svakako dojim prije vrtića oko 7h a doručak im je oko 8.30...
Eto sutra opet idemo neka nam je dargi Bog na pomoći user posted image
Mene samo plaši to što ona plače bez prestanka, bez pauze... Ja sam kontala umoriće se pa će malo prestat pa opet ali pola sata je ona samo plakala... Nadam se da to neće tako ostati i da će sutra bar malo biti bolje... Držite nam figeuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Jaslice
6.5.2011 10:36:14   
leona81
moja je curica plakala i jos pomalo place kad dodje tek dakle par minuta, cak i kad nije njena teta tu...ja sam mislila da ce nam biti problem nakon praznika jer 4 dana nije isla ali je bila ok...takodjer i meni place kad je presvlacim tj negoduje al ja mislim da je to samo jedan od njihovih folova, i moja je huja i ters nevidjeni ako joj nesto nije po volji...mislim da je najbolje ostaviti je, fino se pozdraviti i reci da ces doci brzo, i vratiti se za sat, pa drugi dan 2 sata i tako produzavati....mi smo to radili 10 dana pa je nakon toga prvi put ostala spavati, ide vec 2 mjesec u vrtic i sad ostaje po 6 sati...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Jaslice
6.5.2011 10:36:57   
leona81
eh da, i ja moju jos dojimuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Jaslice
6.5.2011 10:50:39   
Lady26
Leona gdje ide u curica u koji vrtic?! Jel privatni ili drzavni...?
Ja sve vise razmisljam da Lanu upisem na jesen....teta ju je puno razmazila, moje "intrukcije" da ih tko nazovem vecinom ignorisem, povladjuje joj, nervira me....Najvise me odbija to sto trenutno L slabo jede a ne vjerujem da ce je tamo tete "tjerati"...


< Poruku je uredio Lady26 -- 6.5.2011 10:51:34 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Jaslice
6.5.2011 12:01:34   
leona81
i moja je slabo jela pa kod njih jede sve...drugacije je kad vidi djecu da jedu i da svi spavaju, ja sam mislila da ce biti problem ali nije...vrtic je kids no 1

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Ucenje engleskog jezika
vila_7

Da li ima neko iskustva sa ONLINE učenjem engleskog jezika (CAMBRIDGE) ?

Da, zadovoljna sam (28%)

Da , nisam bila zadovoljna jer..... (0%)

Ne (72%)


Broj svih glasova: 72

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *