|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jaslice
6.5.2011 12:10:50   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: lost

Drage žene danas je bilo još gore, ma horor user posted image user posted image user posted image
Bile smo tamo u 7.30 i teta mi je rekla da ostanem s njom do doručka da je ja malo nahranim i da onda idem. Sve je bilo ok ona se malo igrala malo doručkovala i ja sam otišla. Nakon sat vremena me teta zove jer M plače i ne mogu je nikako smiriti. Odem ja tamo uzmem je ona sva u suzama jeca grca user posted image user posted image user posted image  Čim sam je uzela smirila se... Odem u susjednu prostoriju dam joj siku i ona zaspi, i dam je teti da je spusti u krevetić ali se ona odmah probudi i opet počne histerično plakat... ja je smirim malo i opet odem... Za pola sata se vratimteta kaže da nije nikako ušutila čitavih pola sata je plakala, derala seuser posted image user posted image user posted image  
Ja ne znam šta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  U utorak moram na posao i nemam pojma kako će ona ostati tamo.... Nemam ideje šta da radim, luda sam ženauser posted image user posted image user posted image
Sutra ću je odmah ujutro ostavit i neću ostajati s njom pa ću vidjeti koliko će izdržat...
Je li neko još imao ovakav slučaj ne adaptiranja.... Inače je malo ljutica, huja, takav ima karakter od rođenja. Kad se naljuti ne možeš je utješit ni lijepim riječima ni galamom ni nikako dok ne dobije šta želi. Ko derište nekouser posted image
Šta da radim pomagajte!!!! Druge opcije osim vrtića nemamuser posted image


a joj baš mi je žao zbog ovakve situacije
ja nisam bila u sličnoj pa ti ne mogu pomoći.... moju malenu je nakon isteka porodiljskog od godinu dana, pola godine čuvao mm po 4 sata a zatim je krenula u vrtić... sa navršenom 1,5 godinom....
ali ja sam jednu 15-20 dana prije polaska zvaničnog u vrtić svaki dan išla s njom na "pripreme" u nastojanju da se oslobodi.... nekad bi je i ostavila po 30 min do sat da vidim šta će se desiti... u prvo vrijeme sam bježala iz vrtića da ne bi plakala...
kod mene malena u biti je nekako gorda, ona kao pati u sebi i bila je tužna i odbijala hranu al nije histerisala, nikada nisam morala napustiti posao da bi je uzela
Do duše nije danima ništa jela al baš nikako.... samo je pila tečnost.... to je bio užasan period za mene ....
vjerujem da ti je teško al ti najbolje znaš svoje dijete.... ne mogu da vjerujem da je tete nikako ne mogu zabaviti??? i skrenuti pozornost na igru i sl? da li se one trude dovoljno?
pa ne mogu te zvati svaki put kad malena zaplače?
radi se o državnom vrtiću?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Jaslice
6.5.2011 13:59:51   
bebac2
IZVORNA PORUKA: lost

Drage žene danas je bilo još gore, ma horor user posted image user posted image user posted image
Bile smo tamo u 7.30 i teta mi je rekla da ostanem s njom do doručka da je ja malo nahranim i da onda idem. Sve je bilo ok ona se malo igrala malo doručkovala i ja sam otišla. Nakon sat vremena me teta zove jer M plače i ne mogu je nikako smiriti. Odem ja tamo uzmem je ona sva u suzama jeca grca user posted image user posted image user posted image  Čim sam je uzela smirila se... Odem u susjednu prostoriju dam joj siku i ona zaspi, i dam je teti da je spusti u krevetić ali se ona odmah probudi i opet počne histerično plakat... ja je smirim malo i opet odem... Za pola sata se vratimteta kaže da nije nikako ušutila čitavih pola sata je plakala, derala seuser posted image user posted image user posted image  
Ja ne znam šta da radimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  U utorak moram na posao i nemam pojma kako će ona ostati tamo.... Nemam ideje šta da radim, luda sam ženauser posted image user posted image user posted image
Sutra ću je odmah ujutro ostavit i neću ostajati s njom pa ću vidjeti koliko će izdržat...
Je li neko još imao ovakav slučaj ne adaptiranja.... Inače je malo ljutica, huja, takav ima karakter od rođenja. Kad se naljuti ne možeš je utješit ni lijepim riječima ni galamom ni nikako dok ne dobije šta želi. Ko derište nekouser posted image
Šta da radim pomagajte!!!! Druge opcije osim vrtića nemamuser posted image


i meni je to bila jedina opcija i bilo je veoma tesko, ali proslo je. plakao je skoro mjesec kada ga ostavljam, a u početku je danima plakao skoro po cijeli dan i sutio je samo kada ga tete drze u krilu. ne znam koliko je tvojoj curici, a moj je počeo ići u jaslice sa 12 mjeseci. dojio je i još doji, i nikada nije koristio flasicu, nego isto pije iz čaše.
zelim vam mnogo srece i sto brzu adaptaciju.
iznenadices se kada jednog dana pruzi ruke teti i ode


_____________________________

dva djecaka,.2006. i 2009.

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Jaslice
6.5.2011 14:51:54   
iv@ncica
lost-  pa  draga svako  je  odvajanje  od  mame  i sike  pretesko, koliko  vidim ovo  vam je  tek  drugi  dan...ne  mozes  ocekivati  da  se  odmah  na vse  navikne..treba  vremena..ali  prođe..sve  smo  to  prosle..i  moj  je  neprestano  plakao i  neutjesno  prvih  dana....ja bi  ga  ostavila  po malo...pa s ve  duze  i  duze...pa  ispocetka  je  samo  lezao..pa  bi  ga  pokupila  kuci...dok  se nije  navikao  i  na to..samo  zadnji  i  danas  zaspeuser posted image ..nije  prvih  dana  ni  jeo..poslije  jest..pa  je  bio  i  bolezljiv  ..pa  i  to  sve  prođe..ali  i  skoro  svako  jutro  oplace  kad  ga  ostavljam..meni  je  i s ad  grozno  kad  ga  takvog  vidim....ali  kad  ih  zovnem  tete  kazu  da  to traje  5 minuta  i  on  se  promjeni  u  dobrog  djecaka sto  se  igra  i  slusa...nas je  problem  sto  ja  vjerujem  da  on  ne  bi  plakao,  vec  nam  se  izmjenilo  dosta  teta  i taman  kad  se navikne  na  jednu  dođe  druga  i  zato place na  odvajanju  jos,  a ide  od  1.9.  ostalo  bude ok.  Brze  se  oni  i  lakse  naviknu od  nas...samo  sto  treba  to  prozivjeti  i  izdrzati...ne  brini9  se..mora  to  proci  i proci  ce, problem  je  sto  tete  nemaju  vremena  samo  da  oko  nasih  igraju,  tu  su  i  ostali  klinci..vjeru  nam  proci  ce..drzi  seuser posted image ..vrtic  zakon  shvatit ces  kad  prođe  prvi  krizni  perioduser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Jaslice
6.5.2011 22:44:22   
lost
Evo mene opet user posted image
Jutros sam je ostavila u 7.30 i otišla odmah, ona je ostala plačući naravno...
Otišla sam oko 10 samo da provirim ona je spavala nećete vjerovat, izgleda da se umorila od plakanja, pa mi je teta rekla da dođem po nju u 12.30. Kad sam došla po nju teta je držala u krilu a ona plače i kaže da je plakala opet cijelo vrijeme ali ovaj put je pravila pauze po par minuta, igrala se sa svojim igračkama koje sam joj ponijela od kućeuser posted image  Kad je mene ugledala još jače poče da plače a kad sam je ja uzela ušuti se ko da ništa nije bilo user posted image
Znam da će se ona naviknuti i da treba vremena ali mene duša moja boli i sve mi u glavi odzvanja njen plač i osjećam se kao najgora mama na svijetu user posted image
U utorak idem na posao i MM takođe radi tako da neće biti nikoga da je pokupi ranije ako bude plakala i ako tete budu zvale. A što se teta tiče ne znam šta bih rekla, djece ima puno i one zaista nemaju vremena posvetiti se dovoljno svakom djetetu. A moja M je navikla da ima svu našu pažnju stalno tako da će biti baš baš teško. I da to su državne jaslice...
Nije htjela ni da jede danas, samo par kašikica kuhanje neko bilo za ručak a ja sam je dojila prije vrtića  . A kod kuće jede super i pored dojenja i baš se trudim da što više jede kod kuće kad već slabo jede  u vrtiću.
Sad preko vikenda će malo zaboraviti na vrtić pa će u ponedjeljak opet biti problemiuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Jaslice
6.5.2011 23:03:57   
lost
 [/quote]

i meni je to bila jedina opcija i bilo je veoma tesko, ali proslo je. plakao je skoro mjesec kada ga ostavljam, a u početku je danima plakao skoro po cijeli dan i sutio je samo kada ga tete drze u krilu. ne znam koliko je tvojoj curici, a moj je počeo ići u jaslice sa 12 mjeseci. dojio je i još doji, i nikada nije koristio flasicu, nego isto pije iz čaše.
zelim vam mnogo srece i sto brzu adaptaciju.
iznenadices se kada jednog dana pruzi ruke teti i ode

[/quote]
Amin Bože da i to doživim

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu bebac2)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Jaslice
7.5.2011 19:40:55   
R&T@
Citam, lost, ove tvoje postove i nisu mi jasniuser posted image

Tete zovu roditelje da dodju po dijete jer placeuser posted image

Moja R. ide u drzavni vrtic od nepunih 18 mjeseci...i nikada me nisu nazvale, hB
A kakvo je dijete govori cinjenica da je tete zovu tersuser posted image user posted image user posted image

Ne mogu ti nabrojati sta su sve radile da je smire i kako joj I SAD posvecuju paznju...

Vjerujem da je pogresan pristup da ona place i ti "dotrcis"...
Tete ce naci nacin da je smire kad budu znale da ti neces doci i "pojednostaviti" im posao...

Sretno


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Jaslice
7.5.2011 22:08:25   
iv@ncica
ovako i  kod  nas...imali  smo  samo  s  tetama razgovore  prvih nekoliko  puta..ostalo  nema  zivkanja..snađi  se  i  smiri  ga..i  meni  je  jedin i  sin  i  ima  svu pazn ju  i ljubav  svijeta...a  tamo  ima da  dijeli  sve  i uci....svaka  od  nas  je  msilila  d aje  najgora  mama ...ali  nije...sto  se  mora  mora  se...prezivjet  ces  ovaj  prvi  gori  period....a  onda  shvbatiti  i  prednostiuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Jaslice
8.5.2011 15:22:37   
lost
IZVORNA PORUKA: tajra

Citam, lost, ove tvoje postove i nisu mi jasniuser posted image

Tete zovu roditelje da dodju po dijete jer placeuser posted image

Moja R. ide u drzavni vrtic od nepunih 18 mjeseci...i nikada me nisu nazvale, hB
A kakvo je dijete govori cinjenica da je tete zovu tersuser posted image user posted image user posted image

Ne mogu ti nabrojati sta su sve radile da je smire i kako joj I SAD posvecuju paznju...

Vjerujem da je pogresan pristup da ona place i ti "dotrcis"...
Tete ce naci nacin da je smire kad budu znale da ti neces doci i "pojednostaviti" im posao...

Sretno



U pravu si za ovo i mislim i ja da će je uspjeti smiriti kad znaju da sam ja "nedostupna"
Inače malo se opustila ova dva dana a plakala je sad gdje god da dođemo boji se da ću je ostavitiuser posted image  Samo se hvata za mene ko hobotnicauser posted image
Sad ne plače ni kada je presvlačim izgleda da je malo zaboravila na vrtić i tete. Jede i ponaša se normalno kao i prije, čak šta više sada dosta mirnije spava u toku noći...
Hvala vam drage žene nemate pojma koliko ste mi pomogle i ohrabrile me svojim postovimauser posted image ... Znala sam ja da će priod adaptacije biti težak ali ne ovolikouser posted image  Ali šta da se radi moramo to prebroditi... Meni je danima kao kamen da imam u želucu i samo bih plakala žao mi je... Žao mi što puno plače istraumira se dijete... A s druge strane znam da moramo tako i da će to sve jednog dana proći...

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Jaslice
8.5.2011 15:46:04   
iv@ncica
ostat  e  ti taj  kamen u  zelucu uvijek..pa svako  malo  je  nesto  i  kamen prolupA od mukeuser posted image user posted image ..a proci  ce  i ta  faza..i  suze  i sve  ne  brini,....gora je  faza  razvijanja  imuniteta  ..ali  prođe  sveuser posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Jaslice
8.5.2011 16:01:22   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: tajra

Citam, lost, ove tvoje postove i nisu mi jasniuser posted image

Tete zovu roditelje da dodju po dijete jer placeuser posted image





I meni je ovo cudno. Mi idemo u vrtic od 10 mjeseci, samo su me jednom nazvali zbog ture.
A prvi dan su mi rekli da me nece zvati ako bude "onako" plakala. I stvarno nisu.
Mozda su tete mlade, malo neiskusne ili ih je mnogo u grupi pa nisu imale vremena da je adekvatno zabave. U svakom slucaju proci ce to...
Samo hrabro.
Ja moram da molim za pusu i mahanje kad je ostavljam. user posted image
Sretno sutra!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Jaslice
8.5.2011 22:37:25   
lost
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Mozda su tete mlade, malo neiskusne ili ih je mnogo u grupi pa nisu imale vremena da je adekvatno zabave. U svakom slucaju proci ce to...
Samo hrabro.

Nisu tete mlade, onako srednjih godina, ali ima puno djece tj 22 u grupi a dvije tete... I stvarno ne mogu dovoljno pažnje posvetiti svakom djetetu posebnouser posted image
Hvala Nunichi, molim Boga da nam pomogne i da sve ovo što prije prođe... Uh user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Jaslice
8.5.2011 23:13:17   
talisman
Lost, kap prvo ne sekiraj se jer bez obzira koliko mislis da perid adaptacije nece proci - vjeruj mi da hoce i da ces bas docekati da tvoja bebica sa radoscu pruzi rucice teti. Mogu ti pisat moje iskustvo sa jaslicama pa ti sama izvuci savjet ;) Moju malu sam moraa dati u jaslice sa 8 mjeseci, znaci pocela je u decembru, jer sam vec krajem istog mjeseca morala na posao. I mogu ti reci da je pocetak bio slican tvome. U pocetku sam je ostavljala po 1-2 h i vjeruj placuci je ostavljala a isto je i uzimala. Jednom me je i teta zvala da dodjem jer se ona sva zacrvenela od vriske pa se uplasila da nije kakva alergija. E u tvom slucaju mislim da je problem isti kao sto je i ova nasa teta pokusala da uradi. Kao bebica place i najlakse je zvati mamu da dodje. Jednom me i savjetovala da dolazim da je uzimam prije spavanja, jer moja zadugo nije htjela spavati a njoj to normalno nije islo u prilog. Morala je i u to vrijeme da je cuva i nosa umjesto da ispija kahve i traca :) Sva sreca moja zaova radi u istom vrticu pa me savjetovala, da je ne slusam, a i jos veca sreca je sto je ona druga teta carica :) Jednom je moja zaova svratila u jaslicama da vidi sta moja bebica radi, kad je vidjela da place sama predlozila da me pozovu, ali ova druga teta nije htjela vec joj rekla da se ona mora adaptirati i nauciti. Vjeruj mi da ni meni nije bilo lako, znajuci da kuci nije nikad pravila problema ni oko jela, ni oko spavanja ali kad vec nemam izbora osim da je dam u jaslice onda je tetin posao da je nauci. Istina da u tim jaslicama ima puno djece, ali sva ta djecica se najvisi dio vremena igraju medjusobno i samo je potrebno da ih neko nadgleda i usmjerava... Nije ni njima lako, ali Boze moj to su odabrale kao svoj profesionalni poziv i prema tome ( mozda se nekom to nesvidja ) ali mene ne zanimaju izgovori djete je ovakvo ili onakvo.. Kako god da je njihov zadatak je da ga socijaliziraju i zbrinu. Svaki posao je tezak pa ni ja ne kukam i ne zovem mame i babe mojih sugovornika uvjek kad mi oni lupetaju glupost ili neznaju sta da kazu user posted image
Mislim da je tvoja jedina greska sto si malo kasno pocela sa periodom adaptacije, ja sam pocela 20-tak dana prije i to sto nisi malo ranije naucila bebicu da se uspavljuje bez (.). No to nije nista nepopravljivo i nesto sto se ne moze prevazici, samo stegni zube i nemoj olaksavati posao tetama ;) Moja i sad zna zaplakat kad je ostavljam kod tete koja se njoj ne svidja ( preglasna je dok prica pa je ona nikada nije prihvatila ) ali zato kad je ostavljam kod one druge ona pruzi ruke, cak mi i mahne za cao :) Sada ima godinu dana, vec nekoliko mjeseci nemamo problema hvala Bogu i vjeruj mi da kad se moja bebica navikla onda ce se cini mi se svaka- samo se ti trebas naoruzati strpljenjem i prepoznati dobrog saveznika moedju tetama. Sretno user posted image

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Jaslice
8.5.2011 23:54:04   
lost
IZVORNA PORUKA: talisman

Lost, kap prvo ne sekiraj se jer bez obzira koliko mislis da perid adaptacije nece proci - vjeruj mi da hoce i da ces bas docekati da tvoja bebica sa radoscu pruzi rucice teti. Mogu ti pisat moje iskustvo sa jaslicama pa ti sama izvuci savjet ;) Moju malu sam moraa dati u jaslice sa 8 mjeseci, znaci pocela je u decembru, jer sam vec krajem istog mjeseca morala na posao. I mogu ti reci da je pocetak bio slican tvome. U pocetku sam je ostavljala po 1-2 h i vjeruj placuci je ostavljala a isto je i uzimala. Jednom me je i teta zvala da dodjem jer se ona sva zacrvenela od vriske pa se uplasila da nije kakva alergija. E u tvom slucaju mislim da je problem isti kao sto je i ova nasa teta pokusala da uradi. Kao bebica place i najlakse je zvati mamu da dodje. Jednom me i savjetovala da dolazim da je uzimam prije spavanja, jer moja zadugo nije htjela spavati a njoj to normalno nije islo u prilog. Morala je i u to vrijeme da je cuva i nosa umjesto da ispija kahve i traca :) Sva sreca moja zaova radi u istom vrticu pa me savjetovala, da je ne slusam, a i jos veca sreca je sto je ona druga teta carica :) Jednom je moja zaova svratila u jaslicama da vidi sta moja bebica radi, kad je vidjela da place sama predlozila da me pozovu, ali ova druga teta nije htjela vec joj rekla da se ona mora adaptirati i nauciti. Vjeruj mi da ni meni nije bilo lako, znajuci da kuci nije nikad pravila problema ni oko jela, ni oko spavanja ali kad vec nemam izbora osim da je dam u jaslice onda je tetin posao da je nauci. Istina da u tim jaslicama ima puno djece, ali sva ta djecica se najvisi dio vremena igraju medjusobno i samo je potrebno da ih neko nadgleda i usmjerava... Nije ni njima lako, ali Boze moj to su odabrale kao svoj profesionalni poziv i prema tome ( mozda se nekom to nesvidja ) ali mene ne zanimaju izgovori djete je ovakvo ili onakvo.. Kako god da je njihov zadatak je da ga socijaliziraju i zbrinu. Svaki posao je tezak pa ni ja ne kukam i ne zovem mame i babe mojih sugovornika uvjek kad mi oni lupetaju glupost ili neznaju sta da kazu user posted image
Mislim da je tvoja jedina greska sto si malo kasno pocela sa periodom adaptacije, ja sam pocela 20-tak dana prije i to sto nisi malo ranije naucila bebicu da se uspavljuje bez (.). No to nije nista nepopravljivo i nesto sto se ne moze prevazici, samo stegni zube i nemoj olaksavati posao tetama ;) Moja i sad zna zaplakat kad je ostavljam kod tete koja se njoj ne svidja ( preglasna je dok prica pa je ona nikada nije prihvatila ) ali zato kad je ostavljam kod one druge ona pruzi ruke, cak mi i mahne za cao :) Sada ima godinu dana, vec nekoliko mjeseci nemamo problema hvala Bogu i vjeruj mi da kad se moja bebica navikla onda ce se cini mi se svaka- samo se ti trebas naoruzati strpljenjem i prepoznati dobrog saveznika moedju tetama. Sretno user posted image


Hvala na podršci talisman user posted image
Ja sam htjela ranije započeti sa adaptacijom, tačnije mjesec dana unaprijed, no međutim tete su mi rekle da nema potrebe i da krenem deset dana ranije... Ali pošto su bili ovi prvomajski praznici naša adaptacija se svela na četiri dana što je naravno nedovoljno... Mislim da se tete ne trude dovoljno, tj. nemaju vremena da se plaho bakću samo oko moje M, pa su me zvale svaki put kad plače... Pa zaboga znala sam ja da će ona plakati ali sam očekivala da će se one potruditi da je utješe, da joj skrenu pažnju na nešto, na igru isluser posted image
Nemam ni puno izbora a ni puno vremena da mijenjam vrtić tako da moram nekako s ovim tetama izaći na kraj...
Prekosutra idem na posao, i ne znam kako ću izdržati, još ja radim po 12huser posted image
A što se dojenja tiče nisam ni pokušavala da je odviknem, greška možda jeste, ali mi je prosto bilo žao oduzeti joj to zadovoljstvo...
Držite nam fige da se što prije  adaptiramo na tete i vrtić user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Jaslice
9.5.2011 8:28:44   
ziki
Lost samo polako, sve će doć na svoje. Sa tetama porazgovaraj, objasni da ti ne možeš izlećat sa posla već da je njihov posao da je smire, puste crtani, malo pronosaju, pa nemaju 10-oro djece malih, već ima i onih od 18 mj, i od 24 mj, a tvoja je baš beba. Ja sam apsolutno svjesna da tete manje pažnje sad posvjećuju mom djetetu jer on uskoro puni 3 godine i ne pada mi na pamet da se ljutim jer kad je trebalo imao je punu pažnju. I to je jednostavno tako. I kao što reče talisman svaki je posao težak na svoj način, ali Bože moj sami izbarali i sad se nosi sa tim. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Jaslice
9.5.2011 9:09:12   
lost
Jutros sam je odvela i opet je naravno plakala i teta mi reče ako opet bude puno plakala da je ne mogu smiriti da će me zvatiuser posted image user posted image user posted image
Pa meni stvarno nije jasna ova teta, djeluje mi kao da hoće da ja odustanem od jaslicauser posted image  Govori kao njoj je žao bebe jer je još mala i žao joj da se traumirauser posted image user posted image  Pa stvarno ne mogu da vjerujem, baš mi je dala podrškuuser posted image user posted image user posted image
Još je to onako recimo  teta sa iskustvom... Pa ne mogu da vjerujemuser posted image user posted image user posted image
Ja joj kažem da sutra radimo i ja i MM i da neće imati koga zvati da dođe a ona meni kaže nema veze što ste na poslu ona ako se baš uznemiri jako moraće da nas zove da dođemouser posted image user posted image
Šta da radimuser posted image user posted image user posted image  Sada nemam vremena da mijenjam vrtićuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Jaslice
9.5.2011 9:11:01   
lost
By the way moja M je najmlađa u grupi, uglavnom su djeca dobi iznad 1,5 god a moja M ima 11 mjeseci. Pa mislim da bi trebale naći vremena da se malo više posvete njoj pogotovao sada na početkuuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Jaslice
9.5.2011 9:30:50   
talisman
Ja mislim da je ta tvoja teta kao ova nasa, do pola dana mrzi sebe a od pola citav svjet... Kad je vec ona takva onda budi i ti. Neka ona tebi kaze da ce te nazvat, cak i ako te nazove samo kazi da ces gledati da dodjes ako uspjes da se izvuces sa posla. Vjeruj mi da nije ni njima u interesu da im bebica place citav dan, jer su tu i ostala djeca i sva se uznemire - ako jedno krene plakat, onda obicno krenu sva za njim :) Mislim da je samo njoj muka jer tvoja bebica ( kao i moja ) ne hoda, pa joj treba daleko puno paznje posvetit nego ostaloj djeci. A zato joj ti nisi kriva i nemoze ona vise zaliti tvoje djete od tebe ma koliko god ti lupala da joj je zao. Cuj to, ti je rodila i bila sa njom dosada, a ona je tek upoznala i kao vise je zali od tebe... Samo prazni izgovori!!! I meni je bilo uzasno kad je moja bebica plakala, meni su se cak smijali jer sam i ja bila gotova da krenem sa njom plakati, ali hvala Bogu pa su ostali bili korektni. Cak mi je i medicinska sestrica "odrzala predavanje" da sam sretna sto radim i da ce ona plakat neko vrijeme ali da ce se naviknuti i da ne radim gresku i povucem je, kad vec nema ko da je cuva. Mislila sam da necu dozivjeti taj trenutak, ali evo jutrasnjeg primjera, za vikend bila kuci i kad sam je odvela kao da je jedva cekala da vidi onu djecu. Cak nije pocela plakati ni kad je vidjela da je ona teta koju ona ne voli tu :)

Samo strpljenja i malo ( da tako kazem ) pokazi zube tim tetama. Znam da je bezveze jer joj ostavljas djete, ali igraj fino ali tjeraj po svom. Oni moraju raditi svoj posao! Za dojenje nisam mislila da je skroz odbijes, vec da je naucis da ne trazi u tom periodu. Nazalost, sa tvojim radnim vremenom izlazi da je moras dojiti samo nocu, ali i to je bolje nego da je sasvim odbijes.

p.s: Mnogima je smijesno, ali ja sam mojoj maloj od 8 mjeseci svako jutro pricala, pocevsi od kuce pa do vrtica. Kako mama mora ici na posao, da ce ona da se igra sa ostalom djecicom, da doruckuje, ruca, malo spava i onda da ce babo doci da je uzme! Moj mm se stalno smije sto razgovaram sa njom, ali ja sam ubjedjena da meni to pali i da me ona sve razumije.

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Jaslice
9.5.2011 9:38:14   
lost
Moram i ja početi pričati svojoj M mada ona mislim da još to ništa ne konta... Ali nemam šta izgubiti....
Mene je teta baš iznenadila onakvim nastupom jer sam očekivala da će me ona još i ohrabriti da će to sve brzo proći isl, a ona meni prosula priču žao njoj što moja beba plačeuser posted image user posted image user posted image  Stvarno no commentuser posted image
A ja s posla izlaziti ne mogu jer radim u bolnici u smjeni tako da neka rade šta znajuuser posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Jaslice
9.5.2011 9:53:40   
Mala Selma
lost, a u koje jaslice tvoja M.ide, je li u Sarajevu? Mislim ako je drzavno, prebaci je negdje drugo ili popricaj ozbiljno sa tetom, mislim njena prica jeuser posted image  uz duzno postovanje. Ja licno nebi prihvatila njenjo objasnjenje i razlog , ako bude plakala zvat cu vas...pa helooooo , nek place i 3 sata, mora jednom prestati plakati i zaspati od umora. Mislim , mozda sam gruba na ovim rijecima, ali sam realna i sa njom treba obaviti ostar i konkretan razgovor ili sa njenom seficom.
Moj A. je isto plakao, i ja sam njega smao tri dana ostavljala po 3 sata, i to je bilo ok, nije plakao, ali zato 4 dana je plakao auuuu, mm se sa njime raspravljao po 1h i ja uzmem stvarii u svoje ruke , odvedem ga ja ujutro, on place, ja mu kazem ja moram ici na posao, a ovo je tvoj posao i odem, ostavim ga placuci ( to sam vec pisala na predhodnim stranicama) i to je to....on place nekad, teta ga malo utjesi, ali jednostavno to je tako.
Moj savjet ti je , iskren prijateljski popricaj sa njom otvoreno i kazi joj da te ne zove ako place, jer ti radis i nema sanse da izadjes sa posla, pa nek devera i nek je nosa...ha ja...

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Jaslice
9.5.2011 9:55:37   
Mala Selma
i da..ja sam se odusevila tetom u vrticu u Svarinom kad sam "upala" da vidim vrtic teta je cuvala malu djevojcicu u krilu i tjesila je, jer joj je bio drugi dan u vrticu, a ostala djecica su se sama igrala..ostala sam pola sata, a ona je nju nosala, pricala joj...mislim divno majkemi...nazalost nije bilo mjesta kad smo se mi upisivali

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Jaslice
9.5.2011 10:01:42   
talisman
Vjeruj mi da nase bebice kontaju jos od par mjeseci, bar ja sa mojom imam takav utisak user posted image A i nista ne gubis ako probas. Moja je mladja od tvoje, u aprilu je napunila godinu dana nazdravlje i dug vijek, a u vrtic ide od decembra. U pocetku se nije znala igrati sa djecom, jer je bila okruzena samo odraslima, a sada joj je osmjeh od uha do uha kad se djeca okupe. Cak i kad je povedem u jaslice ostala djecica sve trckaraju oko nje, dosla im kao beba a svi stariji od nje. Svi hodaju i svi imaju preko 1,5 do 2 godine.
Svjesna si svoje situacije i da ce tvoja curica prolaziti kroz tezi period adaptacije od ostale djece, ali izdrzati moras mada ti te tete apsolutno ne pomazu user posted image Sto se meni cini da je ona zauzela taj stav jer joj nosi djete na pragu ljeta, a onda ( bar ovdje ) bas im bude muka raditi! Ovdje i ne bude puno djece pa cak i spajaju grupe, a tete se redaju i uzimaju slobodne dane. Haos nekad bude sa njima, ali shvatis da nisi ti kriva sto moras djete ostavljati i da kad vec moras onda ocekujes da one daju sve od sebe da je nauce. Nadam se da ce te uspjeti i da ces za par mjeseci ovdje i ti davati savjete nekoj novoj mami cija ce bebica imati problem sa jaslicama kao sto ga sada imas ti ;)


_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Jaslice
9.5.2011 10:04:43   
lost
IZVORNA PORUKA: Mala Selma

lost, a u koje jaslice tvoja M.ide, je li u Sarajevu? Mislim ako je drzavno, prebaci je negdje drugo ili popricaj ozbiljno sa tetom, mislim njena prica jeuser posted image  uz duzno postovanje. Ja licno nebi prihvatila njenjo objasnjenje i razlog , ako bude plakala zvat cu vas...pa helooooo , nek place i 3 sata, mora jednom prestati plakati i zaspati od umora. Mislim , mozda sam gruba na ovim rijecima, ali sam realna i sa njom treba obaviti ostar i konkretan razgovor ili sa njenom seficom.
Moj A. je isto plakao, i ja sam njega smao tri dana ostavljala po 3 sata, i to je bilo ok, nije plakao, ali zato 4 dana je plakao auuuu, mm se sa njime raspravljao po 1h i ja uzmem stvarii u svoje ruke , odvedem ga ja ujutro, on place, ja mu kazem ja moram ici na posao, a ovo je tvoj posao i odem, ostavim ga placuci ( to sam vec pisala na predhodnim stranicama) i to je to....on place nekad, teta ga malo utjesi, ali jednostavno to je tako.
Moj savjet ti je , iskren prijateljski popricaj sa njom otvoreno i kazi joj da te ne zove ako place, jer ti radis i nema sanse da izadjes sa posla, pa nek devera i nek je nosa...ha ja...


Mi živimo u Tuzli pa ide ovde u državne jaslice Naše dijete...
Moraću ja s tetom malo ozbiljnije porazgovarati, mada ja njoj stalno naglašavam da ja nju nemam gdje i da kada počnem raditi ne mogu izlaziti s posla.... Ali ona i dalje svoju priču user posted image

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Jaslice
9.5.2011 10:27:06   
la bomba
Od koliko mjeseci može beba u jaslice, ...?
Možda negdje piše ali da sada ne tražim.
Hvala!

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Jaslice
9.5.2011 11:10:04   
lost
IZVORNA PORUKA: la bomba

Od koliko mjeseci može beba u jaslice, ...?
Možda negdje piše ali da sada ne tražim.
Hvala!


Kod nas u Tuzli u državnim jaslicama nas su primili sa 11 mjeseci a ne znam tačno od koje dobi primaju djecu...

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu la bomba)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Jaslice
9.5.2011 12:04:32   
la bomba
A Sarajevo?

(odgovor članu lost)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *