|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergije na hranu
17.1.2013 19:21:30   
sporty mamaa
Kako ste ustanovili alergiju na kravlje? Kad je moja beba imala godinu ja pitala doktoricu da joj uradimo alergo test bas zbog kravljeg mlijeka i rekla mi da je ona jos premala za alergo test...

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Alergije na hranu
17.1.2013 20:26:30   
necky
Upravo jutros radili alergo test na pedijatrijskoj klinici u SA. Doktorica koja nas je primila u savjetovalište je dr. Dizdarević i odmah preporučila ovu mliječnu formulu bez proteina. Pretpostavljam da je nalaz validan

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Alergije na hranu
18.1.2013 20:02:33   
minie
IZVORNA PORUKA: necky

Upravo jutros radili alergo test na pedijatrijskoj klinici u SA. Doktorica koja nas je primila u savjetovalište je dr. Dizdarević i odmah preporučila ovu mliječnu formulu bez proteina. Pretpostavljam da je nalaz validan


Evo da i ja podijelim nase iskustvo. I moj R je kao mala beba (3 mjeseca) dobio AD i bio mu je samo na obrazima i malo ispod vrata i to je trajalo jedan mjesec i sad hB nema nigdje nista. Kad je imao 7 mjeseci dam mu ja dvije kasike (babylove) jogurta i sav se osuo, a osip je bio kao da se ozario po cijelom tijelu. Pio fenistil kapi i nestalo sve za 20 min. Dr na pedijatriji rekla da uradimo alergo test preko krvi i taj test pokazao da je alergican na psenicu (a nije) i tako ja njoj kazem, i onda mu radili onaj na kozi koji je pokazao da je alergican na mlijeko i jaje (jeo zumance ranije bez reakcije) i dr rekla da mu ne dajemo nista sto ima mlijeko i jaja u sastavu, a ni ja da ne jedem jer ga dojim. N akontrolu trebamo kada prodje 9 mjeseci, a prosla su 2 do sada.






_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Alergije na hranu
18.1.2013 20:37:07   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Kako ste ustanovili alergiju na kravlje? Kad je moja beba imala godinu ja pitala doktoricu da joj uradimo alergo test bas zbog kravljeg mlijeka i rekla mi da je ona jos premala za alergo test...


Alergotestovi se ne rade kod djece mladje od 2 godinë.a alergija se moze ocitovati na razne nacine,od obicnog proljeva do do teskuh gusenja sve zavisi koliko je izrazena.

A kod male djece znaju testovi biti lazno pozitivni zato ih në rade

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Alergije na hranu
22.4.2013 17:58:55   
škorpija
zna li neko gdje se može uraditi alergotest na lijekove

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Alergije na hranu
10.5.2013 19:48:47   
Aid2203
Lady26 vidim da imas iskustva pa molim te i meni pomozi,naime moj bebac ima Milije(nesto kao ciscenje od hormona)to su one belicaste bubuljice po licu eh ja ga samo dojim mislim da imam jako mlijeko(masno)jer bebac uvijek kaki dnevno i po 11puta i to cesci je proliv nego normalna stolica,dobija na tezini svaki mjesec vise od 1kg al mislim da mu je mlijeko moje jako i da ga uvijek protjera jer bi mogao citav dan provesti ruckajuci memu,pa razmisljam da mu 3 puta dnevno dajem flasicu malo prehranjujem da vidim kako ce se ponasati al se bojim da nebi bio se jos vise izasuo od hrane.Da mu dam npr.Bebimil ili Hip

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Alergije na hranu
10.5.2013 20:54:58   
senka 81
normalno je da bebe imaju stolicu poslije svakog podoja, a normalno je i da je nemaju po 10 dana. Govorim o iskljucivo dojenim bebama. Majčino mlijeko ne može biti prejako, niti preslabo, ono je napravljeno taman onako kako bebi treba. Nije potrebno uvoditi nikakvu dohranu, ako već beba fino napreduje, grehota je, vjerujte. Te bijele tačkice će proći same od sebe, i to nema veze sa alergijom na hranu. Stolica kod dojenih beba je tečna, žuta kao senf, i normalno je da beba koja samo doji, nema tvrdu stolicu, nego kašastu. Mislim da nemate razloga za brigu. Samo nastavite sa dojenjem, i uživajte u bebi..

_____________________________

Armann 30.01.2009.
Dani 10.11.2012.

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Alergije na hranu
11.5.2013 6:29:13   
Aid2203
Senka 81 kad bolje razmislim u pravu si,od cega da mu bude jaka stolica kad ga samo dojim al eto mlada sam majka i prvi bebac pa me za sve strah,bojim se da je gladan pa reko zato pomislih mozda da ga prehranjujem.Kad spava duze od 2h ja idem da vidim dise li ako je malo nervozan ja vez zovem pedijatricu da vidim sta mu je znam da to nije dobro al si nemogu pomoci al definitivno odustajem od prehranjivanja!!!Hvala na savjetuuser posted image

(odgovor članu senka 81)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Alergije na hranu
9.6.2013 21:03:45   
Alannah
Beba od 8,5 mjeseci,ima sitni osip na podrucju ramena i ispod potiljka.Nigdje drugo nema osipa. Ne znam da li moze biti od vrucine.user posted image . Druga stvar,piletinu je jeo do sada jedno 6 puta,prvi pu mu dala sa 7,5 mjeseci.Medjutim,zadnja dva puta kad ju je jeo ispovracao je sve.Jos veceras,nakon povracanja jedno pola sata,kratko je dojio i zaspao i probudi se i opet povracao.Prije toga,kad god ju je jeo bilo ok.Ne znam da li je alergija ili je mozda previse pojeo,ali opet dva puta me buni.Osip je zadnjih dva dana,pa sad ne znam ima li ovo kakve veze.

(odgovor članu Aid2203)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Alergije na hranu
10.6.2013 7:57:50   
bebaa
ja sam već negdje pisala za tu piletinu....zaista oba puta kad sam mu daval povraćao je užasno....prije par dana smo probali teletinu i nije bilki problema....kažu da je to zbog aditiva kojima se koke hrane i da bebi treba davati samo domaću piletinu....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Alergije na hranu
10.6.2013 9:32:09   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebaa

ja sam već negdje pisala za tu piletinu....zaista oba puta kad sam mu daval povraćao je užasno....prije par dana smo probali teletinu i nije bilki problema....kažu da je to zbog aditiva kojima se koke hrane i da bebi treba davati samo domaću piletinu....

Mislim da moze biti i od antibiotika, koji se daju pilicimauser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Alergije na hranu
10.6.2013 9:34:49   
bebaa
vrlo moguće....ali kad probam domaću moći ću reći da li je zaista alergija na pilatinu ili zbog tih dodataka....a i radit ćemo alergotestove na meso....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Alergije na hranu
10.6.2013 9:56:19   
Alannah
Domacu je i jeo,mada prvi put kad sam mu dala bila je kupovna piletina.Jutros ima malo osipa i naprijed,i opet sad povrati,a samo dojio od jutros.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Alergije na hranu
3.8.2013 18:54:31   
bebaa
mi jutros izvadismo krv za alergotestove - piletina,kikiriki,lješnjak,trava,polen...nalazi za 15 dana.....jest vrištao majko mila,jedva momak izvadi krv.....uh duša mi je pucala......user posted image user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Alergije na hranu
25.8.2013 23:08:39   
bebaa

IZVORNA PORUKA: bebaa

mi jutros izvadismo krv za alergotestove - piletina,kikiriki,lješnjak,trava,polen...nalazi za 15 dana.....jest vrištao majko mila,jedva momak izvadi krv.....uh duša mi je pucala......user posted image user posted image

nalazi svi negativni.......user posted image user posted image

međutim ja posle tog adam piletinu i dijete opet povraća....odustajem od pokušaja....bitno da teletinu podnosi.........

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Alergije na hranu
29.9.2015 9:50:03   
Miroslava10
Za, odnosno protiv alergije uzimam dodatke prehrani i dobro mi je. Vi?

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Alergije na hranu
29.9.2015 10:58:25   
Isha

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: bebaa

mi jutros izvadismo krv za alergotestove - piletina,kikiriki,lješnjak,trava,polen...nalazi za 15 dana.....jest vrištao majko mila,jedva momak izvadi krv.....uh duša mi je pucala......user posted image user posted image

nalazi svi negativni.......user posted image user posted image

međutim ja posle tog adam piletinu i dijete opet povraća....odustajem od pokušaja....bitno da teletinu podnosi.........


Na koju piletinu ima reakcije? Moj povrati domacu uvijek, ove kupovne ne povraca.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Alergije na hranu
29.9.2015 10:59:55   
Isha

IZVORNA PORUKA: Miroslava10

Za, odnosno protiv alergije uzimam dodatke prehrani i dobro mi je. Vi?


Svom djetetu nisam nista davala, a alergija na k.mlijeko je prosla hB. Sada ima 16 mjeseci, a alergija ustanovljena sa 8 mjeseci.

(odgovor članu Miroslava10)
Neposredna veza do poruke: 93
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *