|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.5.2008 8:51:38   
bucca_sa
ma ja mislimda ti je nalaz prolaktina savim ok to sto je malo povisen to ustvari nije povisen jer je prava njegova vriojednost koju svi ljekrai gledaju 500 granica opustise to je super ja tako mislim.... Miha reci mi jel ti pijes neku terapjiu kod kojeg dr. ides.... ja tek trebas sad sa nalazima stitne i ultrazvukom kod dr...

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.5.2008 8:52:08   
budućamama
IZVORNA PORUKA: miha

i moj prolaktin je 1195!!!tako bucca_sa,da znaš,ima nas još user posted image
budućamama,simptomi koje ja ojećam su cijeli mjesec simptomi PMS-a...
puno pozdrava


Hvala draga mojauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.5.2008 10:00:38   
bini
Drage moje i ja sam donedavno imala problema sa prolaktinom, nedavno sam radila nalaz na Ilidzi i PRL mi je bio nevjerovatnih 28, al pijem bromergon 1/2. Bucco jesi li isla kod Elme Kucukalic ili? 

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.5.2008 18:04:05   
miha
danas sam bila kod dr.vezano za prolaktin .nije mi dao da vadim nikakve dodatne pretrage,već samo Bromergon 2 puta po 1/2 tablete i Dabroston 2 puta po 1.išla sam privatno u Zenici. user posted image

(odgovor članu bini)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Visok prolaktin (PRL)
8.5.2008 21:24:08   
bucca_sa
nisam kod kucukalic isla nego u opstu bolnicu jos nema terapiju dr. je cekala utrazvuk stitne dans sam ga radila kod kandica pa utorak kod dr. 

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.5.2008 10:41:19   
dorotea
dali mi moze neka od vas napisati kada se tacno vadi hormon prolaktin, odnosno u kojem dijelu ciklusa?

(odgovor članu bucca_sa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.5.2008 11:33:48   
tikica_69
3-5 DC

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu dorotea)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.5.2008 11:42:38   
dorotea
 e ne kuzim ovo sto si napisala 3-5 D C. mislis izmedju treceg i petog dana?

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.5.2008 15:12:21   
tikica_69
da, to su najbolji dani za vaditi prolaktin

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu dorotea)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Visok prolaktin (PRL)
9.5.2008 15:12:46   
tikica_69
ovo DC je dan ciklusa user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2008 15:29:00   
medena78
prije svega veliki pozdrav svima ja sam ovdje  "novi lonko" i danas sam dobila nalaze hormona i odmah na internet da vid sta ja to "bolujem" i izadje mi ova stranica tako da sam se odmah registrovala moji nalazi glase ovako
FSH 6,13
LH 12,7
PROGESTERON  0,90
ESTRADIOL 0,17
PROLAKTIN 721  user posted image
vec godinam neredovna menstruacija bez bolova kasni i po 4 mjeseca uredan nalaz stitne zlijezde i uz sve to imam tahikardiju
imala u septembru 2007 spontani u 9 sedmici trudnoce
vidim da niosam jedina sa ovim problemomuser posted image
ali kao i sve ostale nadam se da ce i meni doci roda

ako neko zna da mi "procita" nalaz neka mi javi

jos jednom POZDRAV I HVALA



(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2008 15:50:29   
iva1974
odnos LH i FSH su u inverziji i to ukazuje na policistične jajnike a koji dan si vadila nalaze.neki se vade od 3-5 DC a neki 19DC

(odgovor članu medena78)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2008 16:10:57   
tikica_69
Ako si vadila 3 DC, onda se slazem sa ivom1974 user posted image Ja sutra idem ponoviti PRL, jer mi je zadnji puta vrijednost bila neznantno povisena pa idemo vidjeti jel to bio strah od igle ili cu malo na Bromergon user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2008 17:05:23   
medena78
pošto mi je kasnila menstruacija 3 mjeseca (a na to sam navikla user posted image ) neznam sta da odgovorim koji dan ciklusa je biouser posted image a do sada mi niti jedan doktor nije rekao da imam policisticne jajnike

cak stavise kada sam isla na pregled 15 dana ciklusa DR mi je rekla da imam 4 odlicna folikula i da su bas kako treba

danas sam tek dobila nalaze i sutra idem doktoru pa cu vidjeti sta ce mi Dr reci

nadam se da nije nista strasno

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2008 17:21:06   
medena78
a evo sad se spremam i svom kardiologu na kontrolu pa i njemu moram da ponesem nalaze hormona



(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2008 17:32:14   
iva1974
ako je LH dva uta veći od FSH onda to može biti jedan od pokazatelja policističnih j.A hormone si trebala vaditi od 3-5 DC i da bi uopće znala jesu li vrijednosti unutar referentnih .

(odgovor članu medena78)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Visok prolaktin (PRL)
19.5.2008 18:44:02   
medena78
hvala na odgovoru u svakom slucaju

ja cu onda ipak morati sve ove pretrage ponovo da radim

kada dovedem menstruaciju barem malo u red

pozdrav i cujemo se opet

(odgovor članu iva1974)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.6.2008 15:06:55   
vildana26
Danas i moji nalazi hormona gotovi.
Svi su u granicama normale osim prolaktina-723, a sve hormone sam vadila na 15 dan ciklusa.
Sad mi nije jasno što mi je doktor rekao da vadim i PRL zajedno sa ostalim hormonima, ako se on vadi 3. dc,
ima li veze ova visoka vrijednost s tim što sam vadila na 15 dc

ZA MIHU-Kod kojeg doktora si privatno išla jer sam i ja iz Ze i idem kod dr.Ajanovića, i on mi je prije rezultata nalaza rekao da će mi uključiti gestogensku terapiju radi mikrocističnih jajnika, asad kad vidi prolaktin ne znam sta će mi dati.
Trenutno je na putu pa ga moram čekati još 10 dana,pa ako koja ima kakav pametan savjet javite se

hvala

_____________________________

Život je nekad crn, nekad siv, život je kad si živ

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.6.2008 16:04:06   
Snjeguljica
Draga vildana, ne znam zašto nalazi hormona 15. dc, kada je meni svaki dr, a promijenila sam ih 5, rekao da se svi hormoni vade 3-5. dc, samo progesteron ide 18-25. dc?!user posted image  Možda ja griješim, i možda postoji razlog i zato, ali stvarno ne znam.

(odgovor članu vildana26)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.6.2008 21:55:43   
delfin
Vildana26, i PRL ima svoju referntnu vrijednost prema fazama ciklusa, ali ni u jednoj fazi neprelazi 520 (prema priv. lab). što znači da ti je prolaktin blago povišem, možda si bila previše uzbuđena, iznervirana. Vjerovatno će ti prije terapije provjeriti još jednom prolaktin, da vadiš 3 puta svakih 15 minuta.

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.6.2008 21:58:46   
iva1974
IZVORNA PORUKA: sabas

sad sam zbunjena evo vec 10 dana sam na forumu i citam citam mnostvo inf hvala svima koje mi pruzaju iscrpne informacije toliko lijepih yelja volje snage da sam obecala sebi idem u akciju pravu od doktora malo saznam pa vas molim ako moze neko da mi objasni moj nalay hormona interesuje me prolaktin nalaz sam vadila peti dan user posted image i iznos prolaktina je 401,2 koliko ja znam da je to folikularna faza i referentna vrijednost je od 50 do 320 kod mene je poviseno dr nista nije komentarisao niti lijekovi nista, nalaz sam vadila na ilidzi
da li treba da sama poduzmem nesto
unaprijed hvala na odgovoru
mnogo lijepih zelja za sve i user posted image

nije ti dao Bromergon.Prolaktin se rijesava tbl.

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.6.2008 22:05:33   
delfin
IVA1974 je u pravu, verovatno ćeš morati piti Bromergon, a možeš pokušati i sa čajem od peršuna, jer ti nije puno povećan. Neki doktori zanemaruju tu vriejdnost sve dok je u granicama "normale"  520

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Visok prolaktin (PRL)
14.6.2008 17:22:01   
miha
vildana 26,ja sam bila kod dr.karahasana privatno.dao mi je Bromergon i

dabroston zbog neurednih menstr.nakon mjesec dana isla sam na

kontrolu.rekao je da nastavim sa bromergonom i dalje.nisam još vadila

ponovo     prolaktin .inače je bio 1200 prošli put prije terapije.puno pozdrava 

user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Visok prolaktin (PRL)
21.7.2008 0:45:04   
Cakana
Proloaktin! Termin koji je nezaobilazan kada sam ja u pitanju! Već sedam godina imam povišen prolaktin i  nalaz MR pokazao je mikroadenom na hipofizi. Po riječima ljekara nije ništa strašno, ali ometa trudnoću. Inače nalaz prolaktina nije nikada prešao vrijednost 1200. Pijem bromergon do trudnoće (nadam se). Imala sam i dva spontana u proteklih pet godina braka! Moja tužna prća, ali ne predajem se ja tako lako! Idem dalje! Do nove user posted image i ako bog da žive i zdraveuser posted image Pozdrav svima

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.7.2008 0:14:54   
mimi87
bok cakana! bok svima ostalima! upravo sam se uclanila na ovaj forum.sad bih htjela napisati ponesto o sebi. mozda bi mi mogao neko dati savjet. ovako: prije 2 godine mi menstruacija pocela zaostajati. nisam nista posuzimala za to, sve dok me muz nije natjerao da odem na pregled, nakon svih analiza i nakon par mjeseci utvrde doktori na radiologiji da imam adenom na hipofizi 12mm. zbog povisenog prolaktina koji je bio 357 nisam imala periodu redovnu. za mene je ta vjest bila smak svijeta. znati da imam tumor u glavi, to je uzasno.dobila sam tablete bromocriptin koje pijem vec 3 mjeseca, i vec sam imala 2 redovne mjesecnice. bila sam i na kontroli,prolaktin se smanjio na 32. e sad, moje pitanje glasi: dali cu morati prestati piti tablete ako zatrudnim. i posto cekam da prodju ovih par dana,da bih sto prije mogla otrcati u apoteku,kupiti test, od zelje za bebom sam zaboravila i na svoj problem s prolaktinom i ovim tabletama. dali imam uobste sanse na trudnocu ili ne... ovi dani su mi kao godine... kazu da prije 14 dana test ne pokazuje dali je zena u drugom stanju.

(odgovor članu Cakana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *