|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Optuznica KCU Koševo
5.2.2009 10:21:12   
gordanasi
Jučer nastavljeno suđenje DOKTORKI SMRT. Evo teksta iz Nezavisnih novina :


Svjedok tvrdi da porodilju ne bi otpustio iz bolnice
 
Šefica Klinike za anesteziju i reanimaciju sarajevskog Kliničkog centra Amira Durić kazala je da bi sama drugačije liječila porodilju i da je ne bi pustila kući iz bolnice kao što je uradila optužena doktorica Amila Cvijetić-Koldžo.
Durićeva je ovo, kao svjedok Tužilaštva, izjavila jučer u Opštinskom sudu u Sarajevu u nastavku suđenja doktorici Amili Cvijetić-Koldžo, optuženoj da je nesavjesnim liječenjem uzrokovala smrt porodilje Svjetlane Zukić.
Prema optužnici, specijalista anesteziologije Cvijetić-Koldžo je u julu 2007. godine dala Zukićevoj anesteziju u kičmu radi bezbolnog poroda, te je došlo do probijanja ovojnice na kičmi.
Cvijetić-Koldžo je optužena da je u vrijeme dežurstva , Zukićevu primila na kliniku, dajući joj takozvanu krvnu zakrpu, a potom je odmah otpustila kući.
„S obzirom na to da je pacijentici dva puta urađena „krvna zakrpa“, odnosno davanje po 20 i 15 mililitara krvi kako bi se zatvorio otvor na kičmi jer se žalila da ima glavobolje zbog probijanja kičmene ovojnice, ja bih pacijenticu zadržala u bolnici“ kazala je Durićeva, istaknuvši da pacijenticu iz bolnice po pravilu  ne otpušta anesteziolog već hirurg.
Kako se navodi u optužnici, uprkos trajanju tegoba i stalnog pogoršavanja zdravstvenog stanja pacijentice doktorica Amila Cvijetić-Koldžo joj je nastavila pružati liječničku pomoć, bez primjenjivanja odgovarajućih dijagnostčkih mjera i konsultacija sa ljekarima drugih specijalnosti.
Zukićeva je podlegla 17. avgusta 2007. godine. Svjedok Durićeva jučer je izjavila da Cvijetić-Kolžo o komplikacijama koje su nastupile nakon poroda Svjetlane Zukić nije obavijestila nadređene.
„Ja nisam o tom slučaju ništa znala dok me iz Tužilaštva nisu obavijestili. Nakon toga sam razgovarala sa šeficom Odjeljenja na kojem radi Amila Cvijetić-Koldžo Lejlom Imširlija i sa doktoricom Amilom Cvijetić-Koldžo“ rekla je Durićeva.
Suđenje doktorici Amili Cvijetić-Koldžo biće nastavljeno 18. februara kada će svjedočiti muž i sestra pokojne Svjetlane Zukić.   

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Optuznica KCU Koševo
5.2.2009 17:14:40   
žana o8
Sretno gordanasi

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Optuznica KCU Koševo
6.2.2009 8:55:06   
Mika
Ženo jučer si  mi pala na pamet!!! Čitala sam članak u Avazu. Konačno jedan doktor koji je rekao da se nije trebalo tako postupiti! user posted image

Možda je konačno došlo vrijeme za preokret. Jutros smo i mi dobili pismo od Etičkog Komteta Ljekarske Komore KS gdje između ostalog stoji:

1. Tražit će se izjašnjenje dr. Vernesa Begovića na predočenu okolnost u vezi sa Vašom predstavkom
2. Obavit će se razgovori ispred Komore sa predstavnicima Ginekološke klinike u vezi sa predmetnim slučajem.

Etički Komitet u svom djelokrugu se očituje u pitanjima ljekarske etičke i moralne odgovornosti te ćemo provjeriti da li je u povodu ovog slučaja pokrenut disciplinski ili kakav drugi postupak.

user posted image  Zatrešće se opet GAK!!! Čak i ako se opet ništa ne desi, jer sve je to jedan veliki esnaf, neka vide da nisu iznad zakona i da mogu i oni odgovarati za svoj nemar!

Neka nam je sretno!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Optuznica KCU Koševo
6.2.2009 8:58:25   
Zoe
Da, Mika nek vam je sretno, dobro je da su se očitali na neki način, a ja se nadam da će biti  poduzete i neke sankcije, u svakom slučaju nek se i njima malo tresu gaće user posted image user posted image  

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Optuznica KCU Koševo
6.2.2009 16:30:06   
Visnja RR
Nadam se da ce pravda pobjediti...
Ali mi je pretuzna cinjenica da se zivot nemoze vratiti... user posted image
Svi ce oni opet izvuci svoje dupe ali ugasen zivot je zauvjek ugasen (sem u srcima onih koji je vole)...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Optuznica KCU Koševo
6.2.2009 16:32:17   
Amelaa RR
Bas tako...to je ono najzalosnije od svega...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i srce mi se para kad mislim na to,i nikad nikada se to nikome ne ponovilo...



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.2.2009 22:11:58   
Leva
Draga gordanasi,
Ne mogu vam rijecima iskazati zalost zbog vaseg gubitka..
Tuzno je kakve doktore imamo a jos tuznija je ucinkovitost naseg sudstva.
Molim samo dB da se postupak sto prije okonca kako bi vi i vasa porodica nasli mir.
Lp

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Optuznica KCU Koševo
18.2.2009 10:52:28   
gordanasi
Drage mame, buduće mame i ostale...
Danas ja svjedočim i ne mogu vam opisati kako se osjećam...strašno...nadam se da ću ostati smirena da mogu reći sve što hoću i znam i nadam se da se neću baš skroz izgubiti i "slediti "kada ponovo vidim doktoricu i kada po ko zna koji put budem pričala šta se dogodilo....
Držite mi fige i javiću vam šta je bilo....

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Optuznica KCU Koševo
18.2.2009 10:57:15   
budućamama
Sretno i samo hrabro user posted image user posted image user posted image
Uz tebe smo

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Optuznica KCU Koševo
18.2.2009 12:12:56   
Noor
Sretno gordanasi i samo hrabro, uz tebe smo! Drzimo ti fige! user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Optuznica KCU Koševo
19.2.2009 14:33:36   
gordanasi
Nastavljeno suđenje DOKTORKI SMRT; svjedočili Cecin suprug i ja. Ne znam šta bih rekla osim da su me ispitivali kao da sam ja nešto kriva!!! I doktorica mi je postavila par glupih pitanja i to sa takvom arogancijom...da joj ovom prilikom dajem još nekoliko nadimaka DOKTORKA " NIKO KAO JA", AROGANTNA, BEZOBRAZNA, DRSKA, BEZ SAVJESTI, "NIKO MI NE MOŽE NIŠTA"... Pošto ne zna više šta će i na koji način da se izvuče pokušala mi je nabiti osjećaj krivice "jer sam ja trebala hospitalizirati svoju sestru jer Bože nije ona jedini ljekar u Sarajevu!" - ovo su njene riječi. Strašno!!! Bez komentara...
Evo članka iz Nezavisnih novina:
Propisala lijekove i koka-kolu
 
SARAJEVO- Suprug i sestra preminule porodilje Svjetlane Zukić juče u nastavku suđenja doktorici Amili Cvijetić- Koldžo kazali da je optužena dolazila u stan preminule i samovoljno joj davala terapiju bez konsultacije s drugim liječnicima.
„Obavijestio sam doktoricu o svakodnevnim glavoboljama moje supruge i ona je svaka dva, tri dana dolazila u naš stan i davala joj terapiju“ ispričao je suprug Edin u Općinskom sudu u Sarajevu, gdje se doktorici sudi za nesavjesno liječenje.
Njegova supruga je, kako je naveo, dva dana nakon bezbolnog poroda za koji se daje anestezija u kičmu, koji je njegovoj supruzi dala doktorica Cvijetić-Koldžo, imala strahovite glavobolje.
„Osim četiri do pet vrsta lijekova , te anestezije , rekla joj je da pije dva litra koka-kole i litar kafe dnevno“, ispričao je Zukić.
On je naveo i da je doktorica Cvijetić-Koldžo dva puta obavila intervencije na rani na kičmi, a nakon zahvata je odmah pustila iz bolnice.
„Neposredno prije smrti supruge, primjetio sam da je imala krvarenje na rani gdje su rađene takozvane zakrpe“, kazao je Zukić čija je supruga podlegla 17. avgusta 2007. godine.
 
Nezavisne novine 19.02.2009

(odgovor članu Noor)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Optuznica KCU Koševo
19.2.2009 14:38:57   
Zoe
Strašno, teško je i zamisliti kako si se osjećala..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Optuznica KCU Koševo
19.2.2009 14:39:10   
Visnja RR
i svaki put kad citam...placem... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Optuznica KCU Koševo
19.2.2009 14:47:03   
D_K
Da Bog dragi sacuva.. Koji nemar - nadam se da ce joj zviznuti kaznu da joj prisjedne sve sto je radila. I cuj ona nastupa arogantno - heeej - pa ima li ona savjesti.. Ta ce se osvjestiti tek kad joj zviznu kaznu i ostane bez posla i polozaja sto ce se brzo desiti..

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Optuznica KCU Koševo
19.2.2009 15:08:15   
ena23
Ne zna covjek sta bi reko... Gordanasi molim dragog Boga da vam pomogne i da snage i strpljenja.
Svaka cast na vasoj hrabrosti i borbi.
Da zivimo u nekom normalnom svijetu ta doktorica bi se krila od ljudi od sramote, dobrovoljno bi dala otkaz i povukla se iz svoje struke i dosla bi vas na koljenima molit za oprostaj... pa pobogu kako mozes oduzeti zivot i jos biti arogantna... Da Bog sacuva...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 15:33:12   
gordanasi
Danas u 10.00 nastavljeno suđenje DOKTORKI SMRT. Svjedočile dvije moje prijateljice koje su vidjele da je doktorica dolazila da "liječi" moju sestru u stanu. Od novinara nije bio niko, valjda one nisu interesantne a i drugi slučajevi su vjerovatno "interesantniji". Doktorka je sve arongantnija i uvjerenija da ona nije ništa kriva i da će se izvući. Ja ne znam šta da kažem...sve je moguće. Nastavak je 30.03. u 13.00 kada svjedoči sudski vještak Hamza Žujo i dvoje sa instituta za patologiju.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 15:40:06   
D_K
ucinili ste sve sto je u vasoj moci da je osude.. treba sacekati kraj.. ja se zaista nadam da ce je osuditi i da vise nece moci 'lijeciti' zene koje joj se prepuste sa povjerenjem..
u svakom slucaju pravda postoji a pitanje je samo u kojem obliku ce nju stici sve sto je radila. nemoj da se brines - stici ce nju zasluzena kazna -  to je jednostavno neizbjezno nakon sto je tako postupila i nije se ni pokajala..

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 15:52:43   
Mika
Gordanasi nedaj se pokolebati! Takva ti je naša država! Nešto je interesantno tri dana i onda hajmo na drugu senzaciju. Slabo koja vijest je ispraćena u medijima do kraja... Neka njoj njene arogancije, ne obaziri se na to. Ipak nisu svi doktori svjedočili u njenu korist, dakle ne može se izvući 100%. Kao što D_K reče, stići će je neka kazna!

_____________________________

Borba je počela!

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 15:56:14   
D_K
ovo se moglo desiti svakoj od nas i samo je cudo da nije bilo vise ovakvih slucajeva.. a mozda i jeste ali se neko zbog neukosti nije usudio tuziti ih.. u svakom slucaju - tuzno je sto nije bilo novinara..

(odgovor članu Mika)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 16:04:48   
superstar24
bas sam ovih dana razmisljala o epiduralnoj, jer sam imala dug prvi porod, ali kako nakon ovakvih stvai doluciti..ne mogu Vam opisati kakvu tugu osjetim kad citam ovako nesto i pomislim na njenu porodicu, dijete i prijatelje..strasno

_____________________________

djeca su vojska najjaca...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 17:34:39   
Crvena
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

i svaki put kad citam...placem... user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 17:58:06   
manuela RR
Grozno je to kako se neki ljudi ponasaju i misle da se mogu izvuci,ja se nadam da ce pravda pobijediti i da ce Doktorka Smrt dobiti zasluzenu kaznu,pa pobogu ubila je zenu svojim nesavjesnim lijecenjem i ostavila muza bez zene i dijete bez majkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Optuznica KCU Koševo
9.3.2009 18:01:59   
manuela RR
Grozno.
Neki ljudi misle da se mogu izvuc sta god da urade,nadam se da ce pravda pobijediti i da ce DOKTORKA SMRT dobiti zasluzenu kaznu,ako ne onda kakav je ovo svijet u kojem zivimo???
Nevini ljudi djeluju kao krivi,a krivci se ponasaju kao vladari svijeta.user posted image user posted image user posted image user posted image
Strasno mi je zao,i nadam se da ces imati snage da se i dalje boris za pravdu.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Optuznica KCU Koševo
30.3.2009 14:55:34   
gordanasi
Evo mene opet, maloprije sam se vratila sa suđenja i osjećam se grozno, sva se tresem jer sam vidjela slike sa obdukcije....ne znam da li ću ikada više moći normalno zaspati...
Danas su svjedočili sudski vještak Hamza Žujo, i dva pataloga Svjetlana Radović i Ivan Selak. Jednostavnim jezikom rečeno moja sestra je umrla od toga što joj je pukla jetra i ugušila se. Oni su to nazivali nekim stručnim imenima koje ja ne znam ponoviti. Nekroza jetre, otkazali bubrezi...itd...itd. Doktorica se opet pokušala izvuči na glupi način, postavljanjem oitanja da li je moglo doći do nekrozr jetre ako je pacijentica na svoju ruku uzimala prekomjerne količine lijekova!!!!
I naravno opet nije bilo novinara. Nastavak je 28.04 kada dolazi patolog iz Novog Sada.
Toliko od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Optuznica KCU Koševo
29.4.2009 13:27:43   
gordanasi
Drage mame, trudnice, trudilice, tate i ostali...
Evo dio teksta sa mog bloga ,da ne prekucavam isto, šta se dešavalo na jučerašnjem suđenju. Imam pitanje za sve žene koje su rodile, kada se ide na kontrolu i da li se radi ultrazvuk, iako ne vidim ZAŠTO bi se radio. To vas pitam jer je sljedeći svjedok doktor Edin Idrizbegović kod koga je NAVODNO moja sestra bila na pregledu 2 dana poslije izlaska iz bolnice. Ja ne znam da je išla na bilo kakav pregled kod njega????

Juče, 28.04. na Općinskom sudu u Sarajevu nastavljeno je suđenje DOKTORKI SMRT i opet nije bilo nikoga od novinara. Zato ću ja pokušati biti novinar i napisati šta se dešavalo.
Svjedočila je prof. dr Radmila Kolak, specijalista anesteziologije sa reanimatologijom, profesor Medicinskog fakulteta  i upravnica Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju Novi Sad. Na zahtjev Tužilaštva iz Sarajeva tim ljekara raznih specijalnosti pregledali su sve nalaze (obdukcije, patološki nalaz, otpusno pismo iz bolnice....nalaze prije poroda...) sve iskaze svjedoka...Poslije pregleda svih nalaza prije poroda svrstali su Cecu u tzv. A1 kategoriju kao potpuno zdravu osobu. Dortorica Radmila je rekla da je Ceca prvo trebala biti obaviještena o mogućim posljedicama epiduralne anestezije a zatim je trebala potpisati papir. Dalje nije smjela biti otpuštena poslije poroda najmanje 24 sata, a oni su nju pustili puno ranije, na otpusnom pismu ne piše da je probijena dura niti da su joj dali epiduralnu anesteziju. Temperatura joj je zadnji put izmjerena 16.07.2007, na dan poroda i u slijedećih mjesec dana nikada više...niti bilo kakvih zapisa o kućnom liječenju, davanju terapije....Također, je spomenula da anesteziolog nikada ne radi sam, nego kao dio tima ljekara i da se svakako trebala konsultovati sa kolegama jer se ne bi dogodilo ono što se nažalost dogodilo. Kao doktor mogla je primjetiti da se stanje pogoršava i najmanje 10 puta ponovila da je trebalo HOSPITALIZIRATI, uraditi neke nalaze, pretrage, snimanja...Doktorica Radmila je izjavila da u svojih 30 godina rada nikada nije uradila tzv. krvnu zakrpu jer se nije pokazalo efikasnim i da postoje i druge metode u slučaju probijanja dure. Više puta je spomenula da je DOKTORKA SMRT prekršila liječničke kodekse i etiku od "kućnog lijčenja", neobavještavanja ostalih kolega o slučaju, neobavješavanju šefova...itd...itd
HVALA DOKTORICI RADMILI KOLAK NA ISKRENOSTI!
A što se tiče dotične DOKTORKE SMRT mogu samo ponoviti rečenicu iz naslova:
SRAM TE BILO DOKTORKO AMILA CVIJETIĆ-KOLDŽO!!!! Sram te bilo što si mogla i pomisliti a kamoli reći da je moja sestra bila SUICIDNA, jer su žene poslije poroda psihički nestabilne i kao to je treći uzrok smrtnosti porodilja. Sram te bilo što tvrdiš da nisi mogla prisilno hospitalizirati nekoga ko ne želi u bolnicu. Pa, zašto joj nisi dala uputnicu? Zašto niti jednog momenta nisi spomenula da to treba u bolnici liječiti? Zašto nisi obavijestila svoje šefove i kolege? Moja sestra je redovno išla kod doktora na kontrole i bila je "zdravstveno" osviještena za razliku od mene.Sram te bilo što se spuštaš tako nisko, vrijeđaš moju sestru i mene... jednostavno SRAM TE BILO!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *