|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Optuznica KCU Koševo
28.2.2011 21:52:46   
ladyblue RR
i da, zaboravih napisati....sud uglavnom samo objavi da je potvrđena optužnica u predmetu br.... protiv .... ali optužnicu ne objavljuju

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Optuznica KCU Koševo
28.2.2011 21:52:59   
M kao Mama
Objavljuju se sve, trebale bi zapravo sve da se objavljuju, sve trebaju biti javne s tim da se zaštite u određenim dijelovima,


no ovaj slučaj ni p čemu ne bi trebao imato iznaku tajnog, a pogotovo ne shavatam ponašanje postupajućeg tužioca. Gordana poslala sam ti pp i znaš da sam tu da ti pomognem koliko god mogu.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Optuznica KCU Koševo
28.2.2011 22:03:58   
leli§
gordana popijte nesto za smirenje i malo si dajte oduska, bar 5 minuta, treba vam snage da nastavite dalje u borbi protiv optuzene a i sistema.

vas slucaj je prvenstveno tuzan, vi ste izgubili najvise i vama najdraze. a onda je jedno veliko ruglo za nasu zemlju, pravni sistem a pogotovo za KCU.


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Optuznica KCU Koševo
28.2.2011 22:11:48   
gordanasi
Sada sam i ja malo zbunjena pošto su mi oni u pisarnici rekli da je optužnica javna i prošli put sam je regularno skinula sa Interneta samo što su sada promjenili stranicu ali nisu uradili update...Ne znam više šta je javno a šta ne????
A što se tiče tableta za smirenje toga sam popila jako puno...i nekada mi se čini što se više trudiš to je gore ali ipak ne mogu pustiti...NIKADA!!!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Optuznica KCU Koševo
11.3.2011 22:29:29   
gordanasi
Danas sam napokon dobila optužnicu zahvaljujući jednoj osobi sa ovog foruma koju uopšte ne poznajem a pomogla mi je stvarno puno. Ona će se prepoznati...HVALA!
Optužnicu možete pročitati na mom blogu:

http://gordanasi.blogger.ba/

Ročište za izjašnjenje o krivnji je 16.03.2011 u 13.00.

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Optuznica KCU Koševo
11.3.2011 22:34:22   
Hanady RR
Divno da si uspjelauser posted image

ja se iskreno nadam to je to...
sada je sud nadležni u pitanju, nemaju kuda....

Pravda ovaj put zadovoljena biti mora, uz tebe smouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Optuznica KCU Koševo
14.3.2011 12:23:25   
nevenkagaragic
Nadam se da ce konacno PRAVDA za Gordaninu sestru Cecu biti zadovoljena i da se ovo drugo sudjenje nece otezati.
Danas je izasao clanak u novinama "SAN", pogledajte ovde :

http://forum.pravosudje.ba/viewtopic.php?f=28&t=362&st=0&sk=t&sd=a&sid=e63f0155469af4d36529a52a69b11906&start=290

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Optuznica KCU Koševo
16.3.2011 11:49:39   
gordanasi
Danas u 13.00. na Kantonalnom sudu izjašnjenje o krivnji. Već mi se okreće u stomaku. Ići ću iako ne mogu ući unutra pa vam se javim kada se vratim

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Optuznica KCU Koševo
16.3.2011 11:52:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gordanasi

Danas u 13.00. na Kantonalnom sudu izjašnjenje o krivnji. Već mi se okreće u stomaku. Ići ću iako ne mogu ući unutra pa vam se javim kada se vratim

user posted image user posted image user posted image

uz tebe smo danas u 13.....

kako god se ona izjasni, pravda će pobjediti...vjerujem u touser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.3.2011 11:05:10   
emma.L
any news?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.3.2011 12:35:53   
nevenkagaragic
IZVORNA PORUKA: emma.L

any news?

Evo kopiram sto sam i na drugim forumima postavila :

Naravno, ma gde bi pripadnica zasticene, nedodirljive vrste DOKTOR Amila Cvijetic-Koldzo PRIZNALA krivicu?
Takvi (nedodirljivi u BiH), a i ona se tome nada (?), imaju poseban "tretman" u ovom "pravednom", "profesionalnom", "nezavisnom" itd, itd...BH pravosudju!

Važno je priznati 
Citiram :"Praktično je svaki lekar doživeo mučnu spoznaju da je napravio grešku, smatra dr Albert Vu, predavač na Fakultetu za higijenu i javno zdravstvo Univerziteta "DŽons Hopkins". On ističe da se "grešnik" oseća izdvojenim, ogoljenim, u panici da sakrije svoje delo. Lekar kome se greška dogodila, živi u agoniji, jer ne zna šta da uradi, šta da kaže. Kasnije ovaj događaj on "vrti" u glavi iznova i iznova, pitajući se da li je dovoljno kompetentan i plašeći se toga da ga ne otkriju. On zna, prema iskustvu dr Vua, da bi trebalo da prizna svoju grešku, ali se, isto tako užasava pomisli na eventualnu kaznu i ljutnju pacijenta. Posledica ovakvog, produženog stresa, jeste da lekar odjednom posvećuje veliku pažnju pacijentu kod koga je grešku napravio, njegovoj porodici, ili se neprekidno pita "da li su oni uopšte shvatili šta se dogodilo"?"

Nazalost, "velika paznja" Amile Cvijetic-Koldzo rezultirala je TRAGICNO - smrcu pacijenta!
Jos uvek bez kazne, ona i dalje (godinama) RADI ?! Zahvaljujuci "azurnom" BH pravosudju...

user posted image
http://img842.imageshack.us/i/7oslobodjenje170311sudj.jpg/

"Oslobodjenje", 17.03.2011.

_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.3.2011 13:08:38   
gordanasi
Hvala Nevenka user posted image

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.3.2011 13:12:16   
emma.L
Iskreno, nisam drugo ni očekivala user posted image . Ali nekad, negdje, mislim ipak da svakoga njegovo stigne.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.3.2011 13:17:11   
M kao Mama
E, sada ubzo predstoji suđenje inadam se zaista da će predmet dati nekom objetivnom ipravednom sudiji kojeće imati petlje da joj odvali 12 godina.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.3.2011 15:33:20   
Apotekarka
Nemam rijeci...Tesko bolesnima i onima koji moraju u njihove ruke...
DAnas ti je zdravstvo postalo kao bingo pitanje je hoces li prezivjeti ili ne u njihovim rukama...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Optuznica KCU Koševo
18.3.2011 15:29:41   
emi7908
svaka riječ je suvišna... user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Optuznica KCU Koševo
12.4.2011 10:40:45   
nevenkagaragic
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

E, sada ubzo predstoji suđenje inadam se zaista da će predmet dati nekom objetivnom ipravednom sudiji kojeće imati petlje da joj odvali 12 godina.


"POCELO"? Po ko zna koji put "pocelo" sudjenje Amili Cvijetic-Koldzo...
A kada ce se zavrsiti...ko to zna?
Zanimljivo je (ne pise, ali sam saznala od prisutnih) da je od proslog sudjenja - 16.03., promenjen sudija.
S obzirom da se radi o Dalidi Burzic, nadati se je skorom zavrsetku ove pravosudne "igre bez granica" (jedne od MNOGIH u BiH).
Svakako ce tome doprineti i advokat optuzene (iskreno se nadam), Zarko Balic, sa svojim cudnim konceptom obrane (bice da je pronasao neku "rupicu" u zakonu, a poznato je da je isti kao svajcarski sir).
Opet, kakvo je BH pravosudje...(?)...(kriminal pod zastitom)...

"SAN", 12.04.2011.
user posted image
http://img573.imageshack.us/i/4san120411sudjenjedrsmr.jpg/


_____________________________

Pravda za Denisa

http://nevenkagaragic.blogger.ba/

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Optuznica KCU Koševo
12.4.2011 12:21:00   
gordanasi
HVALA NEVENKA! user posted image user posted image user posted image user posted image
Glavni pretres je trajao jakooo dugo. Njen advokat je tražio da je oslobode skroz!!! navodno ne može se suditi dva puta za isti zločin!
Prvo nije ista optužnica a drugo nije završeno prvo suđenje na Općinskom sudu.Hvala Bogu pa nisu prihvatili, vijećali su 10 minuta i odbili prijedlog odbrane.Sada slijede ročišta koja će ići brže nego na Općinskom sudu.
16.05.2011 biće 6 svjedoka.Prvo je bilo zakazano za 09.05. ali gospođa Amila (doktorka smrt) je izjavila da tada ide na službeni put!!!!!!!!!!! (od 03-20.05) na šta joj je sutkinja rekla da ona najbolje zna šta su joj prioriteti...

(odgovor članu nevenkagaragic)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Optuznica KCU Koševo
12.4.2011 12:33:22   
leli§
ja iskreno smatram da je doslo vrijeme da nase pravosudje ne samo donese pravdu povrijedjenima nego od ove doktorke smrt napravi primjer drzavi, zdravstvu i svim ovim doktorila koji se igraju Hanibala nad neduznim svijetom...

treba joj drepnuti kaznu i to kakvu...kako ce se onda svi zapitati dva puta prije nego nesto ucine na svoju rukuuser posted image

zar se moze ici na "poslovni put" ili izaci iz zemlje ako je osoba optuzenik pod istragom ili cak na sudjenju? svasta

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Optuznica KCU Koševo
12.4.2011 14:11:19   
emma.L
IZVORNA PORUKA: leli§

zar se moze ici na "poslovni put" ili izaci iz zemlje ako je osoba optuzenik pod istragom ili cak na sudjenju? svasta


Ovo je i meni upalo u oči user posted image

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Optuznica KCU Koševo
12.4.2011 14:20:57   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: emma.L

IZVORNA PORUKA: leli§

zar se moze ici na "poslovni put" ili izaci iz zemlje ako je osoba optuzenik pod istragom ili cak na sudjenju? svasta


Ovo je i meni upalo u oči user posted image


Može, postoje razlozi zbog kojih se neke osobe čitavo vrijeme dok traje sudjenje nalaze u pritvoru ( radi opravdanih činjenica u mogućnost bijega, utjecaja na svjedoke i sl ), ili kojim se oduzme putna isprava i naloži javljanje svake sedmice u nadležnu PU.

Optuženi nije isto što i osudjeni.
Prema presumciji nevinosti: niko nije kriv dok mu se ne dokaže krivica.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Optuznica KCU Koševo
17.5.2011 10:52:46   
gordanasi
Da, opet sve ponovo...Na jučerašnjem suđenju bilo 5 svjedoka, tri doktora tj. doktorice i dvije Cecine prijateljice koje su bile kod nje kada je dolazila DOKTORKA SMRT. I ništa novo... imena doktorica neću spominjati jer nisu ni važna, niko ništa nije znao, skoro svi su bili na odmoru i za ovaj slučaj saznali iz novina. Ne znaju čak ni ko ih je mjenjao dok su bile na godišnjem odmoru!!!! DOKTORKA SMRT arogantno ispituje svjedoke i izmišlja nove laži, pošto joj one od prošli put nisu upalile. Nastavak suđenja je 13-og juna kada između ostalih svjedočim i ja...

Ja sam bila ispred vrata sudnice jer kao svjedok ne smijem prisustvovati dok ne svjedočim ali jednostavno imam potrebu da budem tamo. A i Ceca je na neki način bila tamo...jer je nosim svuda sa sobom...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Optuznica KCU Koševo
13.6.2011 23:37:12   
ladyblue RR
gordana, jesi li svjedočila danas?


_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Optuznica KCU Koševo
14.6.2011 11:24:37   
gordanasi
Jesam, hvala što nisi zaboravila. Evo prepisat ću tekst sa bloga a nije mi jasno zašto novinari neće da dođu????

Jučerašnje ročište je bilo jedno od težih za mene... Mislim sve mi je neopisivo teško a posebno mi je bilo teško pošto sam ja svjedočila pa sam morala ponovo da prođem kroz sve. Ali skupila sam svu hrabrost ovog svijeta i izdržala sam, bila sam mirna, gledala sam doktoricu u oči i kroz nju vidjela svoju sestru. Ona je naravno pokušala da me isprovocira sa pitanjima kao što se nisam preselila kod sestre "kad sam se već toliko brinula za nju", koliko je tableta pila, zašto joj nije bila ovjerena knjižica (a bila je...) bla, bla, bla....Opet ide na to da Ceca nije imala zdravstveno osiguranje, da je pila neke tablete bez njenog znanja... itd...itd... A sa dotičnom doktoricom uvijek dođe njena SESTRA!!! Pitam se koliko su one bliske? Koliko ona voli svoju sestru?

Osim mene svjedočio je Cecin muž, doktorica Naima Imširija-Galijašević i farmakolog -sudski vještak Nizama Fazlić. Doktorica Naima je bila dežurna kada se Ceca porađala i njeno svjedočenje je bilo O.K. onako kako je i bilo. Farmakolog je pričao o djelovanju lijeka PROPOFOL koji je doktorka smrt iznosila iz KCUS i davala mojoj sestri kroz infuziju.

Pitam se kako se mogu iznijeti lijekovi bez znanja šefova, kako se može raditi "krvna zakrpa" opet bez znanja šefova i drugih doktora, zašto je ostavljen kateter u kičmi za treću krvnu zakrpu kada nigdje u svijetu se nije radila krvna zakrpa tri puta...Pitam se zašto na otpusnom pismu nije pisalo da je probijena dura prilikom davanja epiduralne anestezije, pitam se kako doktorka smrt i dalje radi na istom mjestu...pitam se šta je pravda? Pitam se.....?????

Nastavak suđenja je 12.07. u 10.00 kada će svjedočiti sudski vještak Hamza Žujo, Svjetlana Radović i Ivan Selak (Institut za patologiju).
http://gordanasi.blogger.ba/

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Optuznica KCU Koševo
14.6.2011 11:30:26   
maja78 RR
nemam sta reci, sve su rijeci suvisne

user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu gordanasi)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *