|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:30:04   
Lady26

IZVORNA PORUKA: tajra

Ja sam ocajna, ali u suprotnom smjeru...user posted image

Moje rucale u 17 sati...
pune tanjire corbe (povrce, riza, meso) uz veliku kolicinu kiselog kupusa...

U 17:45 nisu htjele da izadju iz kuce jer su jele klementine...

U 19:15 usle u kucu i one odmah pitaju sta ce jesti...

Ja se rasplakala...user posted image

?????

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:32:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26


IZVORNA PORUKA: tajra

Ja sam ocajna, ali u suprotnom smjeru...user posted image

Moje rucale u 17 sati...
pune tanjire corbe (povrce, riza, meso) uz veliku kolicinu kiselog kupusa...

U 17:45 nisu htjele da izadju iz kuce jer su jele klementine...

U 19:15 usle u kucu i one odmah pitaju sta ce jesti...

Ja se rasplakala...user posted image

?????
user posted image user posted image masalah

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:45:13   
škorpija
a fakat što tajra, jesu li debeljuceuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:51:49   
R&T@
R. ima 17 kg,a T 27 kg...

Znam da ne razumijete, ne bih ni ja...

Ali sam bas zabrinuta, ne zelim da se pretvore u debelu djecu...




_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:54:38   
Hanady RR
ma tajra draga neće...
pa njih obe izgledaju Ok...uopšte nemaju tendenciju da izgledaju debelouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:56:59   
Medić*
IZVORNA PORUKA: tajra

R. ima 17 kg,a T 27 kg...

Znam da ne razumijete, ne bih ni ja...

Ali sam bas zabrinuta, ne zelim da se pretvore u debelu djecu...





Ako tvoje curice jedu zdravu hranu, ne kljukaju se slatkisima i slanisima, nema potrebe da se nerviras i sekiras, hBg dragom neka jedu, organizam im trazi, mozda su i vise aktivne pa cure ogladne. Ti vitka pa ih ne razumijes user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 21:58:58   
R&T@
Da su na mene, tu brigu ne bih imalauser posted image user posted image

Nego, nekada smo pisale o kolicini agruma koju dijete moze pojesti u toku dana...

Moze li mi neko osvjeziti pamcenje...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 22:00:59   
taurus
tajra možda im treba više fizičke aktivnosti
da se počnu baviti nekim sportomuser posted image

moj R je prije dvije godine počeo da se pretvara u debeljucu...iskreno bila sam zabrinuta, ali smo počeli prvo sa treniranjem tekwandoo-a, a sad ide na plivanje
u decmbru je napunio 6 godina, visok je 127 cm i težak 27 kguser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 22:02:36   
R&T@
Medic, tako i ja sebe tjesim...

Zaista ne jedu "gluposti"...
one jednostavno uzivaju u jelu, onom glavnomuser posted image , a ja to ne kontamuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
19.1.2012 22:06:25   
R&T@
taurus, molim te, daj mi malo podataka o plivanju...

(na odgovarajucoj temi, da ne bude zik-zik)

To je jedino sto bi ona htjela, a ja se bojim nasih bazenauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 7:59:59   
Mala Selma
samo da se nadovezem user posted image
A.ima 2 godine i 8 mjeseci.U septembru su semjerili i vagali u vrticu ima je 14kg i 100cm.Kod njega postoji genetska predispozicija da ce biti visok i mrsav, kao i mm.
Ja sam muku mucila sa njegovom granom od 2 godine, znao je po citav dan da nista ne jede, samo kaze nisam gladanuser posted image , ja sam plakala i plakala, ali dodje sve na svoje, valjda.
Da li je to sto on od septembra pije sirupe za apetit i imunitet ( pio je pikovit od 1god, pikovit sa omegom, natura mix, redapin, a sada denivir plus, pikovit i vitamin c svaki dan), ja ne znam, ali on se projeo pravo i sto mi je pitno jede sveuser posted image .Svaki dan mora biti voce, i to najmanje 3 vocke, povrce i salate pravo voli, kiseli kupus jede bas, luk obavezno i crveni, mladi i bijeli, zna dnevno pojetipo glavicu luka crvenog i cehnu bijeloguser posted image Pricala sam sa dr. o tome, reko da mu nesteti zeldcu ili sl, ona mi rece da mu slobodno dajem, nista mu nece bitiuser posted image Med svaki dan 2-3 kaskice, nekad sam pojede, nekad mu stavim sa puterom ili sa bijelim lukomuser posted image
Ko njega zna, uopste nije debeo, cak sto vise kad mu vidim rebra place mi se, ali je aktivan strasno, sve mu je frka-trka

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 8:10:55   
zagy
Moje dijete dobro jede, al samo ono što njoj paše, logičnouser posted image  Pavlaku, puru, sir, omlet neće ni nacrtane, od mazalica može samo nutella (ovde je na mamu)user posted image , žitarice jede suhe, onako ako grickalice, pa se malo mučimo. Šta bi joj mogla dati za doručak, ako ne jede naprijed navedeno? Viršle i paštetu nikada nije probala, nemam ideja da čak i o tome razmišljam. Imate li prijedloga za doručak?

Mama koje imaju male mršavice, nemojte ih tjerati, samo im traume stvarate, ovo ja iz ličnog iskustva.
Našla sam predratni karton u školskoj poluklinici, na sistematskom u 2 razredu osnovne, imala sam 8 god. 150 cm i 20 kg i crvenim slovima piše neuhranjenauser posted image . Nikada nisam bila bolesna, jednostavno nisam bila gladna, genetika, al to nije spriječilo nanu i mamu da sjede sa mnom satima za stolom i to su samo negatvna sjećanja.
Ako su nam zdravi, jedu taman koliko im treba user posted image

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 9:23:09   
mišur
Luka ima 3g.i 10 mjeseci. Inače nije ljubitelj hrane, sve mu to dođe pod moranje, ali do sada se usješno borimo sa njegovim jelom.
Voli dosta toga, i to jede bez problema. Ono što ne zna od hrane, ne želi čak ni da proba, tako da još uvijek nije probao ni roštilj, ni picu, paštete, salame, suhomesnato, luk(mladi,crveni, bijeli), paradjz, krastavce...ima tog još puuuuuuno!
Evo njegovog menija:

Kad ustane popije čaj sa medom.

Doručak oko 7.30(moja djeca su već u 6h na nogama, i u ovom terminu već uveliko traže da jedu)
-pura, kajgana, kuvano jaje, griz, cornflakes-obavezno sa nekim sirom, kajmakom, jogurtom I nakon toga 2 dl mlijeka, kozijeg ili kravljeg;
Nakon doručka ide u vrtić, gdje je doručak oko 9h, i obično i tu uzme ponešto, ali ja volim da sam sigurna da je nešto jeo, pa ih zato obavezno hranim prije vrtića, oboje user posted image

Užina oko11h
- voće, da li u komadu ili izgnječim i dodam meda u to.obično banane u kombinaciji sa svim i svačim
U vrtiću je isti režim ishrane kao i kod kuće, tako da prije spavanja jedu voćnu užinu

Onda je na redu spavanje do 14h otprilike.

Ručak: oko 14.30-15h
-čorbice svih vrsta, supe, pite i sve ostalo, sa dosta hljeba
Nakon ručka obavezan je iscijeđeni sokić od narandže ili nekog drugog voće koje imamo u kući.

Između ručka i večere dobiju neki keksić, ponekad štapiće, plazmu, sušene brusnice, monte ili neki voćni jogurt, rijetko čokoladu ili neku bombonu, isjeckano voće koje mu se jede  itd.

Večera je oko 19.30-19h i to najmanje količinski pojede. Na repertoaru imamo plazmu sa mlijekom, koja je omiljena, palačinke, džem sa puterom i hljebom, neki sirni namaz, griz sa kakom i medom, Nestel čokolino....I obavezno 2dl mlijeka uz to.

U toku dana pije još kompot, vode, rijetko onih kupovnih sokića, jer gledam da im što više cijedim prirodnih, posebno kad idu u vrtić.

I da...i Ana ima potpuno isti meni, a njoj je 21mjesec. S tim da ona voli slanine u svakoj prilici, i jede kad god neko sjedne za sto, uvijek je gladna i ima mjesta za jošuser posted image



(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 10:41:28   
Lady26
Juce je Lana relativno dobro jela...koliko kvalitetno dalo bi se diskutovati ali ja sam zadovoljna sve dok je stomacic pun...
Popila mlijeko
Doruckovala salamu sa hljebom
Rucala makaronice sa sirom i pavlakom (pojela malo manju porciju nego mm user posted image )
"vecerala" bananu sa dosta mljevene plazme, mlijeka i rizolina (napravila sam joj bombastican obrok user posted image ), to je bilo izmedju 19,30-20h....poslije nije htjela vise nista i mlijeko je odbila kao i prethodnih noci....
Izmedju obroka je pila dosta caja, "sok" od pekmeza za kasalj, vode, grickala cokoladu, bombonice,. stapice i sl...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 11:31:38   
Lady26
Mozda glupo pitanje ali cu ga postaviti.... user posted image
Djecica koja veceraju oko 19-20h kako s njima idete veni, u goste i sl?
Npr moja je jela oko 18h i tad bih izlazila i dolazila prije 9, popije mlijeko ili pojede cokolino i spavanje...
Sad joj pomjeram obrok tj. tu veceru za sat-dva i kontam kako cu bilo gdje otici user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 11:36:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Mozda glupo pitanje ali cu ga postaviti.... user posted image
Djecica koja veceraju oko 19-20h kako s njima idete veni, u goste i sl?
Npr moja je jela oko 18h i tad bih izlazila i dolazila prije 9, popije mlijeko ili pojede cokolino i spavanje...
Sad joj pomjeram obrok tj. tu veceru za sat-dva i kontam kako cu bilo gdje otici user posted image


pa gdje god da odem meni djeca jeduuser posted image

ako idme u goste navečer...one traže user posted image

ako idemo van u grad...one mole u BBi da jedu pašteticu do sira ili kroasan od čokoladeuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 11:38:35   
Lady26
E jbg sad user posted image , nemoj ti pisati... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 11:39:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Lady26

Mozda glupo pitanje ali cu ga postaviti.... user posted image
Djecica koja veceraju oko 19-20h kako s njima idete veni, u goste i sl?
Npr moja je jela oko 18h i tad bih izlazila i dolazila prije 9, popije mlijeko ili pojede cokolino i spavanje...
Sad joj pomjeram obrok tj. tu veceru za sat-dva i kontam kako cu bilo gdje otici user posted image


pa gdje god da odem meni djeca jeduuser posted image

ako idme u goste navečer...one traže user posted image

ako idemo van u grad...one mole u BBi da jedu pašteticu do sira ili kroasan od čokoladeuser posted image


vecinom , ga nahranim pre nego ocu gdje ici i opet ugostima jede ak se ima sta jest il mu ponesem krosanu grickalice i sl
a kad izadje gdje uvjek je za Brzu hranuuser posted image user posted image


(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 11:39:59   
mamabb

IZVORNA PORUKA: Lady26

Mozda glupo pitanje ali cu ga postaviti.... user posted image
Djecica koja veceraju oko 19-20h kako s njima idete veni, u goste i sl?
Npr moja je jela oko 18h i tad bih izlazila i dolazila prije 9, popije mlijeko ili pojede cokolino i spavanje...
Sad joj pomjeram obrok tj. tu veceru za sat-dva i kontam kako cu bilo gdje otici user posted image


U nas je večera između 19-20h. Sve zavisi gdje idemo, ako idemo u šetnju vratimo se do 20 i tad večera, a kao idemo u goste ponudim je prije polaska ako neće onda ponesem za slučaj da ogladni i nahranim u gostima.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 11:44:23   
Lady26
Pa da, drugog izbora i nemam user posted image a i pomjeriti mozda obrok za pola sata nece skoditi...inace do 9 je u krevetu pa svakako ne sijelim nigdje user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 12:30:01   
zagy
U goste uvijek ponesem bananu i kroasan, ako tamo ne bude šta da jede, da sam spremna user posted image Fino je u gostima nahranim, jer uvijek zaspe u autu.

_____________________________

21.04.2009. - mamina princeza
21.01.2013.- mamin princ

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 12:34:33   
megi
Lady ja uvijek u torbi nosim nesto bananu ili nesto slicno
mada gdje god idemo dovoljno sam slobodan da trazim nesto user posted image



_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 12:37:04   
Lady26
I ja ali ona nece pred publikom da jede user posted image
Tj nema vremena user posted image
I onda se zatvorimo u sobu i nesto prezalogaji...zato sam imala obicaj uvijek je nahraniti prije polaska...pa ako tamo sta gricne super ako ne, znam da je sita...
Dok se uhodam u novi rezim, bit ce dobro aBd user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 12:53:49   
leona81
M je jucer prvi put jela one medela strudle i svidjaju joj se, hajd bar nesto, jer keks inace nece, ponekad bi uzela petit beurre al bas bas rijetko...ovo mi je nekako bolje od cokolade, jer moze sluziti kao uzina uz caj:) otkrovenjeuser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:09:51   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Lady26

Mozda glupo pitanje ali cu ga postaviti.... user posted image
Djecica koja veceraju oko 19-20h kako s njima idete veni, u goste i sl?
Npr moja je jela oko 18h i tad bih izlazila i dolazila prije 9, popije mlijeko ili pojede cokolino i spavanje...
Sad joj pomjeram obrok tj. tu veceru za sat-dva i kontam kako cu bilo gdje otici user posted image

mi se oko 7-8 obicno vracamo iz gostiju i idemo na spavanjeuser posted image rijetko ostanemo duze i tada obicno u gostima jede neke grickalice-domacini joj ponude ili nesto slicno.lana inace rijetko jede iza 6, obicno je to samo jabuka

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *