|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:15:57   
Lady26
Pa kad odes ako se tad vracas kuci user posted image
Ja tek s posla dodjem oko 5 pa dok rucam....To je vec 6...a ne idem nikome prije 6-6,30...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:17:00   
Lady26

IZVORNA PORUKA: teacher75


lana inace rijetko jede iza 6, obicno je to samo jabuka

Zezas me?!
Pa mozda zato ona odmah ujutro hoce dorucak....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:19:52   
Lady26
Ne znam da li ja grijesim, neka me "prosvijetle" mame sa malo starijom djecom, ali ja ne vjerujem u rucak bez hljeba...Znaci udrobim joj bar sredinu iz kriske...
Cak i u supu...
Grijesim?! Ili ne?

Osim Hanady user posted image user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 20.1.2012 15:20:19 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:24:57   
Mya_81 RR
Lady, kad bi ti to pitala moju M onda bi ti rekla da je ručak bez kruha user posted image Uopće ga ne jede puno...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:27:52   
Lady26
A Lana opet da ne pretjeram - obozava hljeb, kifle pogotovo...
I ako nista pojest ce krisku samu i to ona jede kao najukusniju cokoladu, mmmmmmmmm njaaammmm i sl user posted image
A opet joj i ja u sve zadrobim...sredinu...jer pomisao da pojede neku corbicu bez hljeba user posted image ne znam...isto nista user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:30:07   
Mala Selma
Lady, moj A.jede rucak bez hljeba, jako rijetko ce pojeti uz npr.grah ili lecu hljeb, nemam pojma zastouser posted image Ako mu namazem nesto, najcesce je na svedski crni tost, jer nema debelu koricu i moze bez problema jesti.Pojest ce on i kiflice, mafine, ustipke, palacinke i sl., ali uz varivo rijetko

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 15:33:11   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Mala Selma

Lady, moj A.jede rucak bez hljeba, jako rijetko ce pojeti uz npr.grah ili lecu hljeb, nemam pojma zastouser posted image Ako mu namazem nesto, najcesce je na svedski crni tost, jer nema debelu koricu i moze bez problema jesti.Pojest ce on i kiflice, mafine, ustipke, palacinke i sl, ali uz varivo rijetko

al sta on jede za rucak, hm...moja samo varivo
Mojoj poslastica upravo korica...kao sto napisah...ona to trga zubicima i zvace ko velika user posted image
A ovo bold user posted image nikad probala nije...niti ima zelju pa ja i ne pravim...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
20.1.2012 16:30:52   
leona81
i mi jedemo rucak s hljebom jer ne jedemo nista drugo:) ako je supa udrobim joj naravno, variva jos ne jede...trudim se da bude integralni kupovni ili domaci...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 12:39:18   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: doublemum

Meni je lahko sad pametovati, ali i ja (već sam napisala) kad u vanrednim situacijama neće da jede-fino u blender i našopam ga-ja sam tvrdoglava-sve mislim ako preskoči obrok-biće mu nešto! Tako i sa starijim-zna sjediti po 2 sata(baš 2 sata) i jesti i nekad kontam da ga pošaljem na spavanje gladnog da se opameti, ali opet me strah!

Pocy-možeš mu u kašiku zajedno jogurt i pitu(moji nekad uzmu komad i umaču jogurtuser posted image user posted image user posted image )!
Izvini što te davim, ali eto makar nešto...


samo ti davi, ja to volim jer meni treba praktičnih savjeta..dakle komad pite i u jogrut...
a sad pitanje..koliko je normalno da pojede jedan dvogodisnjak (2,5) količinski? ja nema orijentaciju uopste kada je kruta hrana u pitanju..jer negdje pročitah ovdje neko dijete mladje od mog R, pojede tri kriske za dorucak..i meni je ovo previse pa reko mozda ja nesto grijesim user posted image
je li mu recimo dovoljna kriska hljeba po obrokuuser posted image i koliko pite i otalih karafeka i ozbiljne hrane?




IZVORNA PORUKA: zaha

poky ja neznam koliko treba kolicinski da pojede,mi nemamo pravila,jede koliko moze...nekad za dorucak pojede krisku hljeba,a nekad ni zalogaj,nekad citav dan samo jede a nekad moram je tjerati...jedino voca i kiselog kupusa moze uvijekuser posted image Te tri kriske neznam da je moja E ikad pojela,neznam da u toku dana toliko pojede....Meni je dovoljno sto jede raznoliku hranu(meso,jaja,supe razne,voce,povrce)pa ne mora to biti nesto obilnouser posted image



IZVORNA PORUKA: doublemum

E sad će nas definitivno proglasiti ludima(mislim ako još krenemo mjeriti količinu koju pojeduuser posted image )
Moj stariji ne voli hljeb(nekada mu ostane kriška pored tanjura, a da je i ne dotakne)-mlađi bi i suh jeo...
ali neophodno je da unose žitarice u organizam-obavezno jedu pahuljice za rani doručak(ja pomješam iz svih kutijauser posted image ) a za onaj kasniji jedu svašta(jaje, rastop, kiflice, namaze, piju mlijeko ili čaj).
Za ručak ako je varivo mlađem udrobim hljeb,ako je pita ili neki "uljevak"(zeljanik, povrće u palačinci...i sl)i ne treba mu!
Uvijek mu izvadim neku porciju"po meni" dovoljnu za nj i ako traži još-meni srce k'o kanta, a ako pojede i pola znam biti zadovoljna...(a ako baš ne pojede više od 3 kašike-i ja izblendam-mada nisam baš odavno)!
Ma sve ti je pocy individualno-moja dvojica-nebo i zemlja...
Ovo pišem čisto da se možeš orjentisati, a u biti-ako dijete fino napreduje i zdravo je -znači da mu i ne treba višeuser posted image





_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:02:49   
koka i po
bas me interesuje kako izgleda rucak bez hljebauser posted image ,osim kad su u pitanju pita,razljevaci i ostale muckalice.


< Poruku je uredio koka i po -- 3.2.2012 13:03:12 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:05:24   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: koka i po

bas me interesuje kako izgleda rucak bez hljebauser posted image ,osim kad su u pitanju pita,razljevaci i ostale muckalice.



Zašto ti je čudno user posted image . Moja djeca ne jedu hljeb uz ručak, ne što im ne dam već što oni ne jedu.

Moja kči zna pojesti ćufteta ili filet ribe bez bilo čega drugog. Sin je druga priča, taj i jede samo pite i razljevake user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:08:30   
mamabb

IZVORNA PORUKA: koka i po

bas me interesuje kako izgleda rucak bez hljebauser posted image ,osim kad su u pitanju pita,razljevaci i ostale muckalice.



Pa izgleda tako da sve što ima u tanjuru pojede ali bez kruha. ona poslije uzme i pojede koricu ili kiflu ko da zasladiuser posted image


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:08:44   
veeseelaa
moja malena haman ne jede hljeb nikako
on npr za doručak pojede 2-3 jajeta onako solouser posted image suho meso koji komadić, sudjuk, sir i sl al hljeb ne

< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.2.2012 13:09:02 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:13:47   
felix

IZVORNA PORUKA: koka i po

bas me interesuje kako izgleda rucak bez hljebauser posted image ,osim kad su u pitanju pita,razljevaci i ostale muckalice.


koka mi smo kao vi mi jedemo hljeb isto, ako je varivo umacem hljeb dam u usta onda uzmem kasiku , i iz tanjura uzmem varivo bez vode i pojede .
Ako je supa opet udrobim hljeba jedino hrenovke jede bez hljeba ostalo sve jede skoro s hljebom cak zna uzeti, jede pitu i opet zahosafi s hljebomuser posted image
Hb uzadnje vrijeme jede masallah nista ne odbija sta god , napravim user posted image i snama isto .
Ja njemu samo poseban rucak skuham ostalo ne (i to kuham jer ja ne rucak nikad jer sam sama user posted image , ne jede mi se pa moram njemu napraviti pre spavanja )
a inace jede sve sto i mi user posted image

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:15:59   
Lady26

IZVORNA PORUKA: koka i po

bas me interesuje kako izgleda rucak bez hljebauser posted image ,osim kad su u pitanju pita,razljevaci i ostale muckalice.


user posted image user posted image meni rucak nije bez hljeba....za Lanu naravno user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:19:26   
koka i po
pa fakat ko se moze najesti od tanjira variva bez hljeba i ostati sit bar cetiri satauser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:22:05   
Lady26
Ja Lani udrobim sredinu i pojede...njoj se cak i gadi da jede samo varivo...osim supe...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:24:39   
koka i po
vala gadi se imeni a kamoli djetetu.
mozda smo zato svi guzl.....user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:27:01   
Mala Selma
kokomoja, moj A. pojede tanjir graha bez hljeba i kaze da je situser posted image Rijetko, ali bas rijetko jede hljeb, pojede 2-3 zdenke bez hljeba, jaje bez hljeba  itd. i nikad nije gladan (tako on kaze)user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:31:51   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: koka i po

pa fakat ko se moze najesti od tanjira variva bez hljeba i ostati sit bar cetiri satauser posted image


A zašto bi bio sit 4 sata kad može opet nešto pojesti za 2 user posted image

I ja sam odgovarala na pitanje o hljebu za ručak samo u kontekstu djece. Mi ostali ne pikamo ručak bez hljeba osim makarona i pizze. Muž priznaje da je i burek jeo sa hljebom jer uz meso obavezno ide hljeb user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:39:47   
koka i po
ja sam protivnik ishrane djeteta tipa .malo a cesto.
tri obroka , dvije uzine i dosta.
s tim da se trudim da obroci budu kaloricni i siti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:43:16   
Medić*
Moj maleni isto nije ljubitelj hljeba, sve bi jeo solo...

Skoro smo poceli malo bolje jesti hljeb nego ranije, tako da je za dorucak obavezno kriska hljeba sa nekim namazom ( pavlaka, sir, eurokrem, pasteta, med sa puterom), a palacinke voli suhe dakle bez ikakvih namaza. Nece vise przena jaja, ali zato kuhana tamani, vise zumanjak voli, tada obavezno uz komadice kuhanoj jajeta ima i komadice hljeba.

Rucak vise ne moze bez hljeba, ukolliko je neko varivo u pitanju, ili zadrobim ili nakon tanjira variva pojede tanku kriskicu ( koricu nece )

Makarone svaki dan mora jesti, voli ih, tako da ih za jedan obrok trazi, samo mijenjamo oblike user posted image Pite u uljevake uz casu jogurta ili sa pavlakom, pa umace user posted image

Uzinica ima mali milion, voce, grickalice ( u zadnje vrijeme ruke mi otpadose guleci suncokretove i bundevine sjemenke ili pistace )


< Poruku je uredio medic slatki -- 3.2.2012 13:45:05 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:46:27   
Visnja RR
Asja nikad ne jede hljeb uz varivo ... i bude sita nekad do 6 nekad do 7... ponekad ce u toku dana pojesti sredinu jedne kriske onako solo... ili sa pastetom ...ili nece uopste jesti hljeb...
U nasoj porodici hljeb jako malo jede...mali heljdin hljeb nam bude 3 dana ...
Da, voli ponrkad pojesti sredinu kifle i to je to

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:46:53   
mamabb

IZVORNA PORUKA: koka i po

ja sam protivnik ishrane djeteta tipa .malo a cesto.
tri obroka , dvije uzine i dosta.
s tim da se trudim da obroci budu kaloricni i siti.


Kod nas je isto ovako ali ne jede kruh. Ako u čorbi ima krompira,mesa itd neće biti gladna, ako je tjestenina, kako biti gladna ako umjesto kruha pojede više onog što je za jelo. kamo sreće da ja mogu kao moja L sve bez kruha. Za doručak pojede, recimo 3 jaja sa žutim sirom,šolja jogurta, bez kruha uzt ovo teško da će biti gladna.
Ja sam probala da jede al djete ne voli i ne silim, hB, fino napreduje.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana djeteta od 24 mjeseca i vise
3.2.2012 13:50:31   
Hurma
SUPER TEMA... NAPOKON ZA NAS!!!

ja sam jedan malac ( 2god i 5 mjeseci ) kojem su rebra jako vidljiva... i koji uopšte ne dobija na kilaži nego samo troši stare zalihe... imam 14 kila i to jako dugooo....
imam bucili obraze na mamu, pa me to vadi user posted image

svaki obrok je ganjanje... prosto je nemoguce da sam traži da jede...

- ujutru nastojim cim se probudi da pojede ili 2 jajeta ili cokolino, keksolino... zjelicu oko 200 mlijeka
onda
- do 14 je rucak, slani obrok, kuhanje, za sada ne izbira, iako ga, napominjem, na svaki obrok moram nagovoriti, ili uzeti bušilicu ili gledati crtane... ma da ne nabarajam... to je kolicina oko 400 do 500 grama
- onda spava, pa poslije buđenja ide voce... ili dukatinu (to je jedino slatko koje relativno voli i koje jede...)
- do 19 je ponovo slani obrok isti kao za rucak... i kolicinski...
- ponekada oko 22 (jer je on nocna ptica, ne legne nikada prije 23) znam mu napraviti malo keksa i mlijeka ili opet cokolino... ili cak jedno jaje...


ps.nisam navela da pije cajeve, da pije sokove, rijeđe mlijeko... podrazumijeva se da u svakoj sobi ima jedna casa sa slamkom... mlijecne proizvode unese kad mu nagruham u jaja svega, sireva, pavlake ili u druga slana jela... nekada se zezne pa popije casu u toku dana... ali eto izvlaci me i ovaj cokolino jer se pravi sa mlijekom...
ja mislim da fino jede... ali dzaba on ne dobija na kilaži ništa... jeste on živ ali i druga su djeca pa nisu bas kao on mršava...

SAVJETI DOBRODOŠLI!!!

< Poruku je uredio Hurma -- 3.2.2012 14:03:35 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *