|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 11:31:10   
Medić*

IZVORNA PORUKA: salmana

A zasto medic?

Evo teacher75 je pisala o svom iskustvu sa ucenicima koji su dosli iz el-manar skole jos prije ihihi godina. Da sam Bogdo to vidjela na vrijeme!

U toj skoli definitivno dakle vec godinama ne znaju kako treba raditi sa disciplinski zahtjevnom djecom.


O kakvom ataku pricamo? Ako ti dozivljavas moj utisak direktorice skole u koju ide tvoje dijete - licno, onda ne kontam?


Ne. Nisi me shvatila dobro.
Ja npr ne mogu pisati o drugoj školi osim svog primjera.
Jer nisam u druge bila. Pa zato mogu samo o našem iskustvu.

No svakako treba navesti svoje iskustvo u školi javno. Da smo svi upoznati.
To je za dobro drugih. Ali nikako ne generalizovati npr sve su javne loše, sve su privatne loše ili sve su dobre. O tome pričam.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 12:08:01   
Medić*
Skolu koju si ti obišla je privremeno u toj zgradi. Otkupili je. Radit će se nova naredne godine. Meni je bitan sistem rada i obrazovanjeuser posted image
Direktorica je zmaj zmajevauser posted image

Stranih nastavnika i učitelja nema nijedan. Sve naši. Priznati kembridz i obični nastavnici. Zavisi je li dijete po Kembridž sistemu ili običnom.
Učenika iz dosta zemalja.

Ne smiješ govoriti o skoli a da ti dijete no dana nije provelo u njojuser posted image

Nastava pola predmeta na engleskom a pola na bosanskom.
Onog momenta kada vidim da škola nije to sto sam očekivala hBg mnogi drugih škola. Rijeseno problem. Za sad hvala Bogu zadovoljni user posted image Moje dijete mi je glavni dokaz na prvom mjestu.


Zasto nisi is pisala dijete jer ste od poetka bili nezadoviljni? Zato si ekala 1,5 goduser posted image




< Poruku je uredio Medić* -- 21.1.2016 12:14:56 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 12:12:02   
Medić*
Bravo Poky. Pošteno. Ipak ti je dijete išlo u predskolsko tu i znaš.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Privatne škole?
21.1.2016 12:12:05   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: salmana


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

moje dijete ide u Isa beg
šta vam zanima?
nastava je na engleskom, ko istu pohadža po Kembridžovom programu
i cijena je viša od nadene, po mjesecu




Nista me ne zanima, ja sam tu skolu obisla prije nego smo upisali dijete u prvi razred.
U potrazi za skolom koja ce nam pruziti I usluge produzenog / cjelodnevnog boravka, I ta je skola bila zanimljiva, ali samo dok je nismo obisli I vidjeli uzivo.
Skola je bila u jako losem stanju, posebno trpezarija, svlacionice I dio gdje se nalazi sportska sala.
Dojam (negativan) koji je direktorica ostavila na nas je odmah sto se nas tice zavrsio svaku pricu o toj skoli, samo smo je prekrizili sa spiska potencijalno prihvatljivih.

Zena u najmanju ruku pati od kompleksa manje vrijednosti, mi dosli da nam prezentira prednosti skole u odnosu na druge,
I prezentira nam sve zbog cega bismo bas tu trbali upisati svoje dijete, a ona pola sata vodi monolog o sebi, svojoj "velicini", vaznosti, autoritetu, neprikosnovenosti, ustajanju na noge I u stav mirno kad se negdje pojavi itd , mislim user posted image user posted image

dovidjenja gospodjo, to ti kuci svojoj prosipaj user posted image

Znaci, zena rodjeni diktator. Ja tu prostora za lijepu atmosferu (radnu, kolegijalnu ili bilo kakvu) nisam vidjela.



nismo isto doživjele
gdje ste sada sa školom?

imate li pristupa direktoru? i kako vam se iszti doima?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Privatne škole?
3.2.2016 22:27:39   
Maslackicaaa
Pozdrav. Cula sam do sada pohvale za OŠ Isa beg Ishaković... Posto vidim da ima mama djece koja idu u tu skolu, voljela bih da malo napisete sta vam se svidja u toj skoli:) Da li vam djeca idu na nastavu na engleskom ili bosanskom? razlikuje li se puno nastavni program na engleskom od naseg? vidim na internetu pise da su predmeti objedinjeni u science, pa ne znam da li bi to moglo djetetu praviti problem u srednjoj? da li se idalje uci arapski kao obavezni predmet (ili je to sad turski zbog promjene vlasnika)? kakav je engleski koji pricaju nastavnici? (npr. ja sam vidjala djecu koja su zavrsila turski koledž i uopste nisam zadovoljna kako pricaju engleski - nije mi jasno kako su opste mogli pratiti nastavu na engleskom. Mozda sam ja malo prestroga jer je meni engleski dio zivota bio blizi od naseg jezika...). koliko kosta?
I vidim da se kao plus navodi da knjige stoje u skoli i ne nose se kuci i da se zadaca zavrsava u skoli. Pretpostavljam da je to pravilo kad su u pitanju nizi razredi? Jer ne moze se vala gradivo svo preci u skoli kod su veci razredi u pitanju (ukoliko je nastava ozbiljna). Svidja mi se da dijete sve uradi u skoli dok je malo, ali s druge strane znam da bih voljela da imam mogucnost da i kuci malo provjerim sta mi to dijete uci i kako mu ide... Radite li vi to?:)
Je li isto nema ocjena u prvom razredu, vec u drugom pologodistu drugog tek?
I pitanje za mame koje rade u srednjim skolama: kakva su vam iskustva sa djecom koja su zavrsila ovu skolu?:) jer znam da mi se vise svidjaju drzavne srednje skole, pa me zanima da li se lako uklope i da li im je znanje na odgovarajucem nivou.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Privatne škole?
3.2.2016 22:58:21   
Medić*
Moje ide. Prvi razred. Za sada zadovoljni user posted image Jos ove godine su u tom objektu, onda ce isti otkupiti i renovirati ili ce nobi praviti na pribliznoj lokaciji.
Moj ide po kembridz programu. Ima i bosasnki program.
Prirodne nauke su na engleskom, drustvene na bosasnkom.
Od stranih jezika je engleski, turski, arapski i njemacki
Sve su nasi nastavnici, nema stranih nastavnika u skoli ( osim jedne nastavnice turskog jezika a druga je nasa )
U nizim razredima zadaca se radi tamo. Kasnije cujem bit ce zadace i kuci. Sve zavisi kako dijete zavrsi u skoli zadacu. Dijete moze nositi teke kuci ako zeli, moj donese stalno da mu mama pregleda.
Skolarina je 400 km. Ima i prevoz i kuhinja ko zeli ( to dodatno )
Sto se programa tice program je kao u drzavnim skolama plus taj kemridz sistem, pa je pritom i napredniji. Pricala sam i sa roditeljima starije djece i razreda, zadovoljni.
Uglavnom do sada jako smo zadovoljni, a najbolji mi je pokazatelj dijete user posted image

< Poruku je uredio Medić* -- 3.2.2016 22:59:02 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Maslackicaaa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 9:57:50   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Medić*

Moje ide. Prvi razred. Za sada zadovoljni user posted image Jos ove godine su u tom objektu, onda ce isti otkupiti i renovirati ili ce nobi praviti na pribliznoj lokaciji.
Moj ide po kembridz programu. Ima i bosasnki program.
Prirodne nauke su na engleskom, drustvene na bosasnkom.
Od stranih jezika je engleski, turski, arapski i njemacki
Sve su nasi nastavnici, nema stranih nastavnika u skoli ( osim jedne nastavnice turskog jezika a druga je nasa )
U nizim razredima zadaca se radi tamo. Kasnije cujem bit ce zadace i kuci. Sve zavisi kako dijete zavrsi u skoli zadacu. Dijete moze nositi teke kuci ako zeli, moj donese stalno da mu mama pregleda.
Skolarina je 400 km. Ima i prevoz i kuhinja ko zeli ( to dodatno )
Sto se programa tice program je kao u drzavnim skolama plus taj kemridz sistem, pa je pritom i napredniji. Pricala sam i sa roditeljima starije djece i razreda, zadovoljni.
Uglavnom do sada jako smo zadovoljni, a najbolji mi je pokazatelj dijete user posted image


zar nije malo prerano da djete odmah uci dva jezika tj. na dva jezika ima nastavu ??? Meni to zvuci brutalno prema djetetu ok da ima cas engleskog ali odmah pola pola nastave uz to jezika vise ,meni to previse za mali mozak al et, valjda svako zna.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 10:45:16   
salmana
Ove godine je upisana prva generacija djece koja mogu slusati nastavu po Cambridge curriculum-u, sva djeca od ranije upisana idu po starom programu.

Moja drugarica se zali jako jer kaze da joj curice ove godine imaju problem zbog promjena u skolskoj organizaciji a I zbog puno turskog jezika na kojem se sad jako insistira.


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 10:55:35   
Medić*
Sve za sada u najboljem redu hvala Boguuser posted image sve je to osmiljeno kako treba. Nita brutalno. Ne zali se niko.
Salmana nema insistiranje kog navodis u naem primeru. Dva puta sedmično čas tur. Bosanski i eng svaki dan. Njemački i arapski jednom sedmično.
user posted image






< Poruku je uredio Medić* -- 4.2.2016 11:04:47 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 14:02:37   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: Medić*

Moje ide. Prvi razred. Za sada zadovoljni user posted image Jos ove godine su u tom objektu, onda ce isti otkupiti i renovirati ili ce nobi praviti na pribliznoj lokaciji.
Moj ide po kembridz programu. Ima i bosasnki program.
Prirodne nauke su na engleskom, drustvene na bosasnkom.
Od stranih jezika je engleski, turski, arapski i njemacki
Sve su nasi nastavnici, nema stranih nastavnika u skoli ( osim jedne nastavnice turskog jezika a druga je nasa )
U nizim razredima zadaca se radi tamo. Kasnije cujem bit ce zadace i kuci. Sve zavisi kako dijete zavrsi u skoli zadacu. Dijete moze nositi teke kuci ako zeli, moj donese stalno da mu mama pregleda.
Skolarina je 400 km. Ima i prevoz i kuhinja ko zeli ( to dodatno )
Sto se programa tice program je kao u drzavnim skolama plus taj kemridz sistem, pa je pritom i napredniji. Pricala sam i sa roditeljima starije djece i razreda, zadovoljni.
Uglavnom do sada jako smo zadovoljni, a najbolji mi je pokazatelj dijete user posted image


zar nije malo prerano da djete odmah uci dva jezika tj. na dva jezika ima nastavu ??? Meni to zvuci brutalno prema djetetu ok da ima cas engleskog ali odmah pola pola nastave uz to jezika vise ,meni to previse za mali mozak al et, valjda svako zna.


Mislim da nije puno, njihov mali mozak jako brzo upija, tako da im je puno lakse nego sto se nama cini.
Moj sin ima 4,5god; ide u dvojezicnu skolu; jedan dan na francuskom, drugi na njemackom i ne zali se uopste. Zivimo u fr govornom podrucju, i njemacki nije jezik koji primarno cuje, ali kroz skolu ga usvaja jako dobro.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 14:06:15   
mala_sa
.

< Poruku je uredio mala_sa -- 4.2.2016 14:07:01 >


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 14:53:49   
Medić*
Sve to djeca uz dobar program upijaju fino i posloze.
Moja dolaze iz trojezicne sredineuser posted image
Ni riječ eng nije znao i bas sam brinula kako će to ići. Međutim sve to jako fino ide.
Ono što mi je posebno drago što uporedo ide i bosanski i eng tako da djeca svoj maternji usavršavaju a druge uče. Jos su oni mali. Ali opet u godinama da to sve fino posloze. Neko bolje nego teze. Individualna stvar. Nisu sva djeca ista niti ih trebamo porediti. Tako i u dr predmetima.
Vidjet cemo kako će to gurati dalje. Za sada nemamo problema. A imam na uvid šta rade jer teke mi donosi i on meni objašnjava ponešto user posted image
Redovni sastanci i info. Ne bih plaćala i dala se trošku ako vidim da to nije to. Samo nek nastavi ovako :)

< Poruku je uredio Medić* -- 4.2.2016 14:57:30 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 21:44:02   
Maslackicaaa
hvala, medic... imam jos vremena da razmislim :) javi nam se opet sa novim iskustvima :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Privatne škole?
4.2.2016 21:45:41   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Maslackicaaa

hvala, medic... imam jos vremena da razmislim :) javi nam se opet sa novim iskustvima :)


Sretno uglavnom gdje god da budete :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Maslackicaaa)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Privatne škole?
10.2.2016 8:18:28   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Medić*

Sve to djeca uz dobar program upijaju fino i posloze.
Moja dolaze iz trojezicne sredineuser posted image
Ni riječ eng nije znao i bas sam brinula kako će to ići. Međutim sve to jako fino ide.
Ono što mi je posebno drago što uporedo ide i bosanski i eng tako da djeca svoj maternji usavršavaju a druge uče. Jos su oni mali. Ali opet u godinama da to sve fino posloze. Neko bolje nego teze. Individualna stvar. Nisu sva djeca ista niti ih trebamo porediti. Tako i u dr predmetima.
Vidjet cemo kako će to gurati dalje. Za sada nemamo problema. A imam na uvid šta rade jer teke mi donosi i on meni objašnjava ponešto user posted image
Redovni sastanci i info. Ne bih plaćala i dala se trošku ako vidim da to nije to. Samo nek nastavi ovako :)

pa dobro en bi sigurno niko davao tolike pare da to nije to i da nije zadovoljan, kod nas su i drzavne skole teske meni zao djece ipak su to mozgici 6 godina al et nek su zivi i zdravi sto se mene tice ja bi kakavog sela i farme pa ih tu malo pustila jednu godinu da idu pa tek kasniej u skolu makar sa 7 .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Privatne škole?
10.2.2016 22:50:54   
hanabanana
Mene je uvodno pismo direktorici i gramaticka greska u istom odbila od Isa Bega Isakovica.
Mozda sam preosjetljiva.
Ni na razgovoru mi nije sjela, ali to je bilo prije par godina.
Mozda se promijenilo nesto, ali gramaticka greska i dalje stoji uz direktoricu s osmijehom.user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Privatne škole?
11.2.2016 8:39:21   
veeseelaa
e jesi hanabanana sitničava user posted image

griješimo svi mi u pisanju :D e sad trebali su uzeti nekog lektora, slažem se, ipak je stranica u pitanju
al halalim ja to

koliko sam mana vidjela kod nekih direktora OŠ , ova je majušna

user posted image

meni je bitno da je dijete na prvom mjestu, djetetova sigurnost, ishrana i obrazovanje
a ne da ide naopako, direktor, nastavnici, portiri, teta u kuhinji pa dijete

no svakako uočim li nešto što remeti moju ideju o školstvu i odgoju Ajše, reagirat ću, tražiti ispravku
ne može ni to, može ispis, ima bar izbora

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Privatne škole?
11.2.2016 12:00:05   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e jesi hanabanana sitničava user posted image

griješimo svi mi u pisanju :D e sad trebali su uzeti nekog lektora, slažem se, ipak je stranica u pitanju
al halalim ja to

koliko sam mana vidjela kod nekih direktora OŠ , ova je majušna

user posted image

meni je bitno da je dijete na prvom mjestu, djetetova sigurnost, ishrana i obrazovanje
a ne da ide naopako, direktor, nastavnici, portiri, teta u kuhinji pa dijete

no svakako uočim li nešto što remeti moju ideju o školstvu i odgoju Ajše, reagirat ću, tražiti ispravku
ne može ni to, može ispis, ima bar izbora



Ja sam i rekla da je možda do mene, možda sam preosjetljiva ili ti sitničava. ;)
Ja prva griješim u pisanju, i dok to radim na svom FB profilu, forumu, blogu.....to je ok. Ali kada šaljem poruku javnosti, onda moram paziti na pravopis i gramatiku.
Meni bi recimo jako smetalo da moja djeca nauče da se kaže oduvjek.....a ne oduvijek.
Ja to više nikada ne bih mogla ispraviti, niti ja niti bilo koja dalja naobrazda.
Možda pretjerujem, ali ja nekako mislim da ako na vrijeme ne naučimo da je
ne znam - a ne neznam
da je bio - a ne bijo
da je lijepo - a ne ljepo
da je oduvijek - a ne oduvjek
da je osmijeh - a ne osmjeh
sa biH htjela - a ne bI htjela
da on ne bI htio - a ne on ne biH htjeo......

Onda su " osakačeni " do kraja života.
*ebi ga, sitničava šta da ti kažem. user posted image

Ili kratko......meni kad neko u mail-u napise: " Ja neznam u cemu je problem...."
Ja odmah znam u cemu je problem! user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 11.2.2016 12:03:02 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Privatne škole?
11.2.2016 12:05:06   
škorpija

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e jesi hanabanana sitničava user posted image

griješimo svi mi u pisanju :D e sad trebali su uzeti nekog lektora, slažem se, ipak je stranica u pitanju
al halalim ja to

koliko sam mana vidjela kod nekih direktora OŠ , ova je majušna

user posted image

meni je bitno da je dijete na prvom mjestu, djetetova sigurnost, ishrana i obrazovanje
a ne da ide naopako, direktor, nastavnici, portiri, teta u kuhinji pa dijete

no svakako uočim li nešto što remeti moju ideju o školstvu i odgoju Ajše, reagirat ću, tražiti ispravku
ne može ni to, može ispis, ima bar izbora



Ja sam i rekla da je možda do mene, možda sam preosjetljiva ili ti sitničava. ;)
Ja prva griješim u pisanju, i dok to radim na svom FB profilu, forumu, blogu.....to je ok. Ali kada šaljem poruku javnosti, onda moram paziti na pravopis i gramatiku.
Meni bi recimo jako smetalo da moja djeca nauče da se kaže oduvjek.....a ne oduvijek.
Ja to više nikada ne bih mogla ispraviti, niti ja niti bilo koja dalja naobrazda.
Možda pretjerujem, ali ja nekako mislim da ako na vrijeme ne naučimo da je
ne znam - a ne neznam
da je bio - a ne bijo
da je lijepo - a ne ljepo
da je oduvijek - a ne oduvjek
da je osmijeh - a ne osmjeh
sa biH htjela - a ne bI htjela
da on ne bI htio - a ne on ne biH htjeo......

Onda su " osakačeni " do kraja života.
*ebi ga, sitničava šta da ti kažem. user posted image

Ili kratko......meni kad neko u mail-u napie: " Ja neznam u cemu je problem...."
Ja odmah znam u cemu je problem! user posted image

potpisujem, a najgore mi je kad odrasli visokoobrazovani ljudi stalno pišu određene riječi koje su jako često u upotrebi gramatički nesipravno, ali negacija i afrikati su još najmanji problem, nego ono baš nagrde riječ, a vidiš iz 100 postova da oni baš misle da se tako piše

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Privatne škole?
11.2.2016 12:24:43   
Medić*
Ništa cudno uglavnom na našim prostorima.
Nisam toliko sitnicava ali smeta mi.



< Poruku je uredio Medić* -- 11.2.2016 12:25:37 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Privatne škole?
11.2.2016 12:33:41   
veeseelaa
hanabanana u pravu si ti
sve što si navela, i mene je začudilo što stoji na stranici IBI , osmjeh, umjesto osmijeh user posted image

dodje mi da napišem anonimno i ubacim im u sanduče, jer nemam nekako srca da u brk kažem direktorici ovu pogrešku

inače nisam vrsni poznavalac pravopisa al zaista se nekad zaibretim kako ljudi pišu
mene iritiraju i nepravilno pisanje afrikata, ne znam kako je to nekom ok

tu se čini mi se najviše i ispizdim, baš u toj nekoj korespodenciji službenoj kad pročitam
ajde neko opušteno pisanje na forumima i co, al brate u dopisivanju službenom bi trebalo poznavati materiju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Privatne škole?
11.2.2016 12:56:26   
M kao Mama
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e jesi hanabanana sitničava user posted image

griješimo svi mi u pisanju :D e sad trebali su uzeti nekog lektora, slažem se, ipak je stranica u pitanju
al halalim ja to

koliko sam mana vidjela kod nekih direktora OŠ , ova je majušna

user posted image

meni je bitno da je dijete na prvom mjestu, djetetova sigurnost, ishrana i obrazovanje
a ne da ide naopako, direktor, nastavnici, portiri, teta u kuhinji pa dijete

no svakako uočim li nešto što remeti moju ideju o školstvu i odgoju Ajše, reagirat ću, tražiti ispravku
ne može ni to, može ispis, ima bar izbora



Ja sam i rekla da je možda do mene, možda sam preosjetljiva ili ti sitničava. ;)
Ja prva griješim u pisanju, i dok to radim na svom FB profilu, forumu, blogu.....to je ok. Ali kada šaljem poruku javnosti, onda moram paziti na pravopis i gramatiku.
Meni bi recimo jako smetalo da moja djeca nauče da se kaže oduvjek.....a ne oduvijek.
Ja to više nikada ne bih mogla ispraviti, niti ja niti bilo koja dalja naobrazda.
Možda pretjerujem, ali ja nekako mislim da ako na vrijeme ne naučimo da je
ne znam - a ne neznam
da je bio - a ne bijo
da je lijepo - a ne ljepo
da je oduvijek - a ne oduvjek
da je osmijeh - a ne osmjeh
sa biH htjela - a ne bI htjela
da on ne bI htio - a ne on ne biH htjeo......

Onda su " osakačeni " do kraja života.
*ebi ga, sitničava šta da ti kažem. user posted image

Ili kratko......meni kad neko u mail-u napise: " Ja neznam u cemu je problem...."
Ja odmah znam u cemu je problem! user posted image



misliš naobrazba, hahahahaha

nego, prije neki das sretnem jednu poznanicu čije je dijete išlo u školu na Ilidži, internatskog tipa, i pitam kako sa skolom, kaže prebacila sam ga u gimnaziju, jedva sam ja izdržala da on dole ide. Škola je super ide, a ništa ne učiš petice dobijaš. Njemu je to išlo na ruku, a ja nisam to mogla da gledam. Nekoliko puta mi se desilo, da dođem na nformacije i dok čekam profesora, u zburnici muk, niko ne komunicira, malo mi je trebalo da povežem, ali naši ljudi ne znaju turki, turci ne znaju engleski, onda bosanski također, ma komunikacija o bodova. Jedva sam čekala kraj godine i onda dva mjeseca svakodnevnog ubjeđivanja da ga prebacim u drugu školu. Jedva sam uspjela, aliu sada je super ipalo. Isto , imam sumnje da ti njihovi nastavnici nisu završili škole koje trebaju, jer garantujem da su u ministarstvu nekoga potpupili, uglavnom ja sam dahnula dušom kako mi dijete ne ide više dole. Ja ostala otvorenih očiju, pitam pa jel to ista škola o koje se sada priča i bruji, kaže jeste ovo je srrednja i isključivo muška.

Pa eto ja napisah, šta mi žena kaže, a i ona je inače prosvetni radnik, normalna, znam da ne uveličava.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 10:57:01   
NIna_N2
Pozdrav svima,

razmisljam sina upisat u OS Isa-Beg Ishakovic, tako da su mi sve informacije o ovoj skoli dobro dosle. Zanima me sve, kako pozitivno tako i negativno, jednostavno vase iskustvo sa doticnom skolom.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 11:19:19   
NIna_N2
zanima me prvenstveno koliki je uticaj Turaka u skoli i u kojoj mjeri se vjera forsira i da li uopste se forsira? zatim posto sam zainetersovana za nas nastavni plan i program zanima me da li puno odstupaju od drzavnih skola i da li mozda poznajete djecu koja su zavrsila doticnu skolu i upisali neku od nasih srednjih drzavni skola, kako su se snasli?

(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Privatne škole?
7.6.2017 11:24:13   
Visnja RR
NIna_N2 dobro došla na RR

Pročitaj ovu temu od početka ...sigurno imaš komentare naših članica Medic* i Veeseela ...Njihova djeca idu u tu školu i koliko znam prezadovoljne su...
U biti ne znam da se iko žalio na tu školu...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 7.6.2017 11:43:19 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu NIna_N2)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *