|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
17.2.2012 11:48:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

A možda ona hoće samo da joj dijete bude blizu, da može da se igra sa njom na pauzama ...jer nisu ti sastanci baš toliko dugi vremenski, možda hoće da joj bude na grudima i da je doji do neke godine, možda tih dana kada je dovodi nema ko da je čuva povjerljiv - jer koliko sam shvatila ona to dijete ne vodi na posao svaki dan.

Ili pak spojeći ugodno sa korisnim hoće da dokaže muškarcima da ona hoće, ona može.

Iskreno ja joj se divim.
Eh kad bi kod nas na poslu otvorili vrtić pa da mi dijete bude na npr. 1. spratu a ja na 3. spratu.
Pa kad je poželim da je dovedem kod sebe da npr. crta na mom radnom stolu.
Baš bi bilo super.



u vezi sa vrtićem...Ok...
to bi bilo lijepo...da u skolu svake firme imamo vrtić....coll zaista....samo eto bil se nama svidjele tete unutar toga vrtića...jer u moru državnih i privatnih mi uvijek imamo što reći o onima koji jesu stekli diplome da budu tete u vrtiću.
savim norlano...mislimo d anajbolje znamo za svoje dijete.

a ovaj dio da dovedem dijete az svoj radni stol kad je poželim...
izvini al meni je smješano.
zamisli majku s advoje djece ili troje koja ih dovede za radni stol...i to ne dijete od 5 godina nego recimo do 2 i 3....

radno mjesto jer adno mjesto i do nas isziskuje prednaost njemu ako nećemo da naš posao koji volimo pati i da ne donesemo pogrešne odluke ili pak ne dovedemo sebe u poziciju d akasnimo s aorkovima.

ja nisma za ovu opciju sekunde jedne...
u krajnjoj liniji ja ne želim d amoja djeca vide svoju poslovnu mamu kako službeno priča na telefon...ili da koa zatraže slušalicu moram im na usta ruku staviti kako bih završila posao.
Ja ne znam kada telefon zazvoniti može i ko može biti sa drue strane.
Ovakvim činom nikada nebi postigle ozbiljnost da smo predane poslu na poslu kao što smo kući predane djeci jer tako taj balans treba izgledati.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
17.2.2012 11:49:28   
LELA 77

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


ženi sa malom djecom neće lahke šale dati rukovodeće mjeto...





Ovo nije istina.Doduše, mi nismo privatan sektor već institucija državne vlasti.

_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
17.2.2012 11:55:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: LELA 77


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


ženi sa malom djecom neće lahke šale dati rukovodeće mjeto...





Ovo nije istina.Doduše, mi nismo privatan sektor već institucija državne vlasti.


i mi državni sektor....
i sma imama rukovodeću poziciju ali onu koja ne zahtjeva da me ''vrh'' drži na satanica zakazanim od 18 satiuser posted image

znači ima ...rekoh ali sve zavisi koji su to poslovi i kojega obima i porfila...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu LELA 77)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
17.2.2012 12:02:07   
LELA 77

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: LELA 77


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


ženi sa malom djecom neće lahke šale dati rukovodeće mjeto...





Ovo nije istina.Doduše, mi nismo privatan sektor već institucija državne vlasti.


i mi državni sektor....
i sma imama rukovodeću poziciju ali onu koja ne zahtjeva da me ''vrh'' drži na satanica zakazanim od 18 satiuser posted image

znači ima ...rekoh ali sve zavisi koji su to poslovi i kojega obima i porfila...



Kod nas ubiše.Ministarstvo traži mesečne izveštaje, stalno traže radi više i više.Iako radno vreme nije do kasno uveče "dobrovoljno" se ostaje na poslu da bi se sve odradilo.


_____________________________

Govori tiho i nosi psa sa sobom.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
17.2.2012 12:05:20   
vjestica
ni ja ne bih dijete dovodila na posao
već sam rekla da mi je posao takav da moram biti 100% skoncentrisana
i mis mo državni sektor i žene su na rukovodećikm pozicijama (od toga jedna koja ima čak i mlađu bebu od moje, iskoristila je regularnih godinu dana porodiljskog)
moja posao je takava da mi ostavlja dovoljno slobodnog vremena za privatni život i to mi sasvim odgovara
rukovodeća pozicija bi zahtjevala više profesionalnog angažovanja, ali ja nemam nikakve ambicije za rukovodeću poziciju
ovo mi sasvim fino odgovara

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 10:26:57   
AminaZana
u sustini je vrlo lako biti dobra mama, supruga, domacica i uspjesna poslovna zena u jednom.
jednostavno se treba dobro organizovati i poredati svakodnevno prioritete.
kod mene je npr, kada imam sastanke to uvijek u nekim normalnim terminima, odprilike 10-14h.
oko 16h sam vec sa svojom kcerkicom i skupa s njom nastojim da pospremim kucu, naravim rucak i sl. kada to obavim onda sam za nju tu 100%, crtamo, slazemo puzzle, idemo vani, a to sve do 21h kada nastupa tusiranje i uspavljivanje.

sada sam trudna i ocekujem blizance krajem ljeta... sve ce biti drugacije, pretpostavljam. puno vise obaveza u kuci i naravno da posao u toj godini dana ne dolazi u obzir.
vjerujem da ce mi biti puno teze kada se budem htjela vratiti na posao i uskladiti sve obaveze, ali moja djeca imaju i oca, koji ce se angazovati zajedno sa mnom.

organizacija je pola posla....


_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 13:06:41   
Blue rose RR
Prenos postova:

IZVORNA PORUKA: Funky

Drage moje,
kakva su vaša iskustva sa "hendlanjem" kuća - porodica - posao...
Da li stalna težnja ka tome da si "savršena" supruga, majka, radnica često bude izvor nepotrebne frustracije.
Čitam na RR da ima jako puno žena koje imaju dvoje ili više djece i ne primjećujem da se neke od njih žale, čak šta više imaju vremena i da budu na RRuser posted image ...
Koliko ta stalna frka - trka utiče na odnose u braku?
Jako je puno RR forumašica kojima su jače polovine na radu u inostranstvu, predpostavljam da je to jako teško...
Gdje pronalazite energiju i kako punite baterije?



IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Moja funki pisalo smo mi o ovome na više tema.....user posted image

žalila bih se ja da imam fajde od toga...al nemam bome...nego upališ motore ranom zorom pa kad legneš sve ti drago što si poranila oko 2-3 u noćiuser posted image

Lako nije, al nije ni teško kad se ''opali'' dobra organizacija. Ona je ključ svega. Istina najčešće na uštrba one koja je mama...al opet vrlo brzo vide se i rezultati mamine ''žrtve''.

istina je i da se mama u neko doba ko mašina osjećauser posted image programirana...al pametna mama u okviru organizacij sve stigne...ne trpi ni ona, ni djeca ni bračni partner.

nigdje mi ne trčimo...mi sve radimo usput...i svi radimo svoje ''poslove''.
Imamo vremena i za odmor i igranje sa djecom i jedno za drugo.

A RR...sreća ovih paketa internetskih neograničenih...uplališ RR , malo malo pukneš F5 a sve radiš u sitne sate i čitaš usput ako ti je ćeif...a tipkaš u pauzama puš pauzeuser posted image



IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a baterije punim...čim mi djeca zaspu naveče...sreća ja sam to naučila porano da me popusteuser posted image

1. kafa i cigara u tišini
2. sa mm u priči, zezanju i spavanju
3. šoping sama samcata ( to me napuni za po godine namah)
4. izleti sa porodicom
5. izlazak sa suprugom do zore ( plešem dok se ne rastope boje user posted image )
6. večernj druženja sa suprugom kad upotrijebim nana servis
7. izlasci na kafe sa drugaricama...
8.izlasci sa drugaricama navečer

ma sve se može kad se hoćeuser posted image


IZVORNA PORUKA: damma

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

a baterije punim...čim mi djeca zaspu naveče...sreća ja sam to naučila porano da me popusteuser posted image

1. kafa i cigara u tišini
2. sa mm u priči, zezanju i spavanju
3. šoping sama samcata ( to me napuni za po godine namah)
4. izleti sa porodicom
5. izlazak sa suprugom do zore ( plešem dok se ne rastope boje user posted image )
6. večernj druženja sa suprugom kad upotrijebim nana servis
7. izlasci na kafe sa drugaricama...
8.izlasci sa drugaricama navečer

ma sve se može kad se hoćeuser posted image


ovo ti je sve super kad mozes izvest.
ja sam rekla da cu naucit pusit najvise zbog odmora i na poslu i kuci. svi odose odmorit uz cigaru a ja sjedi za racunarom na poslu a kuci za sudoperom.
1. djeca kasno idu na spavanje pa jedva cekam da se smire da i ja legnem,
2.s mm izadjem u godini mozda jednom ili dvaput svega,
3.s drugaricama skoro nikad,
4.svekrvu nemam da pricuva indijance a akad skontam da ih moram vozit mami prodje me svaki cejf.
5.jedini odmor mi je spavanje.
zato i jesam hronicno umorna,al cu morat promijenit neke stvari u zivotu inace od mene nece nista bit.
imam i posao naporan,al sta cu, ne moze i milonja i dragonja.


IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Uh, odlicna tema. Ja imam djevojcicu od 20 mjeseci, vratila sam se na posao kada je njoj bilo 6 mjeseci i jos uvijek cekam da se organizujem. user posted image Radim puno radno vrijeme, dakle izlazim iz kuce prije 8 ujutro, a vracam se u najboljem slucaju u 17.30. Moju kcerku cuva teta, moji roditelji i roditelji mm zive u drugom gradu, tako da nemam opciju da ponekad odem kod njih na rucak poslije posla. Svaku slobodnu minutu provodim sa svojom djevojcicom ali i dalje konstantno imam osjecaj krivice sto ne provodim vise vremena sa njom i taj osjecaj krivice me sprijecava da bilo sta uradim samo za sebe. Npr. da ostavim subotom uvece dijete nekome na cuvanje, a da ja izadjem sa mm ili da mm cuva L, a da ja idem da setam sa prijateljicama ili u shopping. Uglavnom, imam osjecaj da je stalno neka trka-frka. Vikendom opet pokusavam da nadoknadim sve sto nisam stigla u toku sedmice: generalno ciscenje, odmor, setnja, posjeta prijateljima, kuhanje za nekoliko dana ili priprema jela za koja nemam vremena radnim danima. Uglavnom, nedeljom uvece cesto budemo toliko umorni da moj mm cesto kaze: sutra idem na posao pa cu se malo odmoriti. user posted image Imam srecu pa mi mm puno pomaze u svemu i zaista ne znam kako bih bilo sta stizala bez njega. Multitasking je moja stalna osobina. user posted image

Kako vi uskladjujete sve obaveze? Bilo bi dobro kada bismo ovdje mogli razmijeniti neke prakticne i korisne savjete koji stede vrijeme i pomazu u svakodnevnoj organizaciji.


IZVORNA PORUKA: Funky

Neca, i otvorila sam temu da ovdje možemo razmijeniti neka "praktična" iskustva.
Ja nemam djece i opet po 10 dana ne stignem popiti kafu sa mm, često osjećam da je on zapostavljan, a šta će tek biti kad dođe babyuser posted image
Najviše energije i vremena potrošim na poslu jer imam jako zahtjevan posao koji često iziskuje i prekovremeni radi i odlaske na teren i td... A šta, da ne radim? Hvala Bogu mm me podržava i razumije, ne prigovara, ali opet meni nekad žao što nisam s njim više vremena, a i kad jesam onda počnem pričati o poslu pa ušutim da ga ne gnjavim i vratim se na "naše" teme...


IZVORNA PORUKA: Funky

IZVORNA PORUKA: damma

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

Kako vi uskladjujete sve obaveze? Bilo bi dobro kada bismo ovdje mogli razmijeniti neke prakticne i korisne savjete koji stede vrijeme i pomazu u svakodnevnoj organizaciji.


user posted image slazem se s tobom.
mozda neka ima dobre metode za uskladjivanje, koje bi bilo dobro upotrijebit.


Damma, mnoge će reći ostavi dijete kod roditelja i tutnjaj... ali nije to poenta...
zato i pitam kako uskladiti PORODICU (muž, djeca, bliža porodica) i karijeruuser posted image


IZVORNA PORUKA: snijeg

Radim puno radno vrijeme, kući dolazim oko 17 sati. Dijete nikad nikome ostavila nisam, ona je uvijek prioritet. Kako se organizujem:

- ne gledam TV, ne igram igrice na računaru, ne forumam kad sam kući
- odrekla sam se svih hobija koje sam imala do unazad tri godine
- nedjeljom popodne kuham za narednu sedmicu (za dva/tri dana), jedan dan kupujemo gotovu hranu, dan se snalazimo, a dan smo kod mame/svekrve na ručku
- subotom jedemo vani i taj dan je porodični dan u prirodi, a u večernjim satima primamo prijatelje ili idemo kod istih...uglavnom cijeli dan smo van kuće
- nedjeljom rintam po kući uz pomoć muža, a za mjesečno generalno čišćenje platim ispomoć
- kad izlazim s prijateljicima, muž je sa djetetom (viđamo se svakih 15 do mjesec dana)
- kad izlazim s mužem, zamolim mamu ili svekrvu da pričuvaju djete i mi se u tom slučaju vraćamo najkasnije do 22 sata, kupimo dijete i na spavanje jer ne mogu biti mirna ako ona nije u svom krevetu i na dohvat moje ruke
- jako malo spavam (5/6 sati dnevno)
- kad mi prekipi otvorim bolovanje ili par dana godišnjeg odmora

Svo vrijeme poslije posla posvećujem svome djetetu i mužu, jedino se na taj način osjećam sretno, zadovoljno i ispunjeno. Puno odricanja, ali ja imam teoriju da ništa ne traje vječno, sad je vrijeme za djecu, a vrlo brzo će doći vrijeme za nas dvoje zajedno i pojedinačno....user posted image


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi prije rekla kako uskladiti porodicu u smislu posao, dijete, muž, domaćinstvo, ostali članovi porodice
a karijera kakva karijera
ja naime radim od 08-16
ustajem u 7, spremam sebe, spremam dijete zajedno sa mm.... noć prije spremna je odjeća koju ćemo obući ja i malena.... ruksak za vrtić i čaj je stavljen u flašicu, samo ga ujutru podgrijem....
neseser je naveče stavljen na lavabou... al šega je kako redom garderobu po redoslijedu oblačenja hahahah da se ne zadržavam....
a onda nastupa ubacivanje stvari u kola, vezanje djeteta i lud vožnja: Nedžarići - Ilidža - Centar
kako vozim, ulijećem, parkiram se haos hahah uz sav trud uvijek kasnim na posao 10-15 min
Otežavajuće okolnosti znaju biti duplo veće kolone auta neg sam očekivala i Ajšin plač i negodovanje za ostanak u vrtiću
Na poslu znam često reći ja sam ovdje da se odmorim a ne da radim... Čim se približi 15,30 lagano kupim stvari i već malo prije 16 sam u autu.... Ponedjeljkom, srijedom i petkom sam na fitnesu pa tamo pravo i idem dok Ajšu preuzima tetu u vrtiću i vodi svojoj kući na par sati dok se mama ne pojavi U vožnji telefoniram, mami, mužu, bratu, vrtić, tetu heheh Nakon fitnesa preuzimam dijete i idem kod mame na kaficu na jedno satak, znači opet vožnja Ilidža – Č.vila hehehe veselo U 22 sam kući, operem sudje na brzinu ako je muž nešto zaprljao a iz meni nepoznatih razloga isto nije oprao, tuširam sebe, dijete, spremam stvari... uspavljujem dijete, muž dolazi, mazimo se do 1 – 2 i onda zzzzzz Znači večere nema! Otežavajuće okolnosti su ako sam svratila u Konzum, Tuš i sl nešto kupiti pa se polomih unoseći stvari a takodje je otežavajuća okolnost ako Ajša izrazi želju da je nosim na 4 sprat Muž uglavnom drži stan u relativno urednom stanju tako da nemam nešto puno posla, možda upaliti mašinu (odjeća sa treninga mm i moja), prostrijeti veš, nasložiti neke sitnice, pobrisati sto i sl al ništa strašno.... Vikendom uživamo, tada kuham, radim generalku, spavamo, mazimo se sve troje, idemo u posjetu zajedno nekom, idemo na ručak, tenis, Bjelašnicu, šetnju, sladoled i sl ovisno od raspoloženja U biti nekada znam biti umorna ko pašče al sam jako zadovoljna i sretna hB pa radim, hB pa mi mm radi, hB pa ima vrtić i teta, auto itd

Da naravno ima dana kada je raspored malo drugačiji al to je to, goste uglavnom ne primam radnim danima.....



IZVORNA PORUKA: henna ze

ma vremeno navikneš da spavaš malo..i to je to...
mislila sam da je ovo ona tema gdje treba odabrati posao ili karijeru..sreća pa nije...
ujutro ustajem u 6 ...kafa sa MM do pola 7..tad on ide na posao..a ja sebe spremim..pa henu..pa onda dok raspremim makar malo po onom stančiću da ne izgleda ko nagasaki kad se vratimo...i vozim Henu..sad ako je prva smjena direktno u školu ( tad imam izlijetanje po kifle za sendvič u prodavnicu prije odlaska),,,a ako je druga ide kod sveki...kad je mm druga i ona..onda oni ostanu drinjati pa srede nagasaki...
stižem kući sa Hennom u 17.spremim da jedemo..ručamo u 18..onda ona radi zadaću..a ja po kući šta treba..peglaje..briskanje...bla bla..oko 19 pijem kafu sa mm...pričamo...ako njega nema onda idem roditeljima..u papučama im predjem..
uspijem se organizovati za posjete prijateljicama...za kafice u gradu..vikendom nigdje ne idemo jer mm nema slobodne vikende..ako negdje odemo..to smo Henna i ja u kombinaciji sa nekim još...
nadjem vremena pogledati aktuelne crtiće, teen filmove...otići s njom u kino...sve što treba...
sretna sam..i ispunjena..na spavanje idem oko 23-24..
tv...gledam sa Hennom ..na netu isto sam rijetko baš rijetko kod kuće....
eto...tako ide kod mene...oo da ja svugjde trčim...i stižem..


IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Imam toliko vremena koliko imam, jest da mi ponekad nedostaje koji sat, ali nađem ja neku alternativu.

Ustajem u 6.20 spremam se i u 7 sati sam već na sesti, luda vožnja sa jednog na drugi kraj grada, posao završavam u 16, onda idem kući, utorkom ičetvrkom preuzem dijete i vodim je na hor, do neki dan tu je bio bazen 4 dana u sedmici, za sada su mi ovo prioriteti, a sve ostalo može čekati (tu mislim na ku7ćansu radinost).

Volim kuhat, slatko, slano, imam pomoć i svekrve, ali opet najviše se uzdam u se i u svoje kljuse. Obavezno pred spavanje malo uletim na RR, da bih mogla lakše zaspati,hahahha.

O karijeri karijeru sam prestala ganjati prije 5 godina kada sam ostala trudna, a totalno sam jue se odrekla prije tri godine, i ne žalim jer moja L mi je na prvom mjestu. Dnas radim sasvim neki drugi posao,i više sam nego zadovoljna jer imam radno vrijeme, vikend slobodan, godišnji odmor, imam mir i imam red.

Treće, ne treba vjerovati u priče, jer ipak su one samo priče.


IZVORNA PORUKA: Đenifer

Moj raspored je ovakav; kako sam u devetom mjesecu spavam slabo, skoro nikako, što dok se namjestim, okrenem, onda mi se ide u WC, pa uletim u sobu T,da ga pokrijem, jel je vječito otktiven, dok se doteturam do kreveta , već polu razbuđena, čujem kako mm hrće, dok njega gurnem na stranu e ja tek malo zaspim i tako svaku noćuser posted image user posted image , ujurtu mm od pola 8 radi, ja ustajem oko 8, kad nas teta probudi, preuzima brigu oko T, dok se ja spremim , jel radim od 9h. sjedam u auto, jurim , polupretičem, hajvanuša sa stomakom do zuba,dok parkiram, uzmem šta u pekari, vazda kasnim.... dođem na posao više da se odmorim , nego što mi je plaho zhtjeva hB, kontam bolje mi je raditi do zadnjeg, nego se valjkati po kući, gledala bih da samo šta zatežem i raduckam, ovako izđem na pauzu, obavim kupnju što mi treba i sve završim u toku radnog vremena.Do 17h na posu, obavezno malo ranije izađem da izbjegnem bar malo zastoje i gužvu u gradu, sve je na području centra , kuća-posao, pa je dosta frekventno. Dođem kući, ručak me u većini slučajeva čeka, tetu dodatno platim i agangažujem, samo kad T spava, pa žena stigne, kad ne, ja nešto na brzinu spremim, kupim i sl.Mm je ranije kući pa me doćekaju, dok se raspremim , malo se mazimo i igramo, jedemo i izlaza malo na havu, kad nije loše i kiša. Tu su nana servisi kad zatreba, obično subotom navećer zovnem mamu, da malo ostane sa T. mi u provod, vikend je obično rezervisan za vikendicu i mm roditelja, brata i ostale. Ja se u toku radne sedmice dogovaram sa drugaricama na kafu obično u toku radnog vremena -pauza jel mi je lakše. E sad kad dođe druga bebica, sve će biti teže ali ćemo se nekako uskladiti i naviknuti, biću na porodiljskom godinu pa ćemo se baš igrati i maziti, nadoknađivati i sl.


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Joj ja jos uvijek na bolovanjuuser posted image user posted image a jedva cekam kad cu na posao,nedostaje mi taj dio zivota,ne jer mi nedostaje rada...a kako cu to uskladiti pojma nemam,sve sama moram nemam ni bake ni nane servisa,a ni oca,,,Ima tetka servis ali i ona radi ko rudar....Vjerovatno cu kuhati za par dana ili nestana brzaka,on ce u jaslice ili kod tetea cuvalice..Moj da je i kad ne radim ponekad na vrat na nos....
Moram traziti sebi kakvog milionera,a citam izgleda sei djoni deep razvodi pa meni ne bi smetalouser posted image user posted image user posted image sigurno se ne bi bunila...Kad pocnem raditi ako budem imala vremena dopunim ovaj post


IZVORNA PORUKA: koka i po

sve zavisi funki od mnogo faktora.
prvo zavisi od tebe kakva si osoba.ja sam po prirodi perfekcionista(to smatram svojom manom).dok sam radila nista nije trpilo samo ja.sve sam stizala ali sam zato bila preumorna ,pod svakodnevnim stresom i zeljna sna.
drugo zavisi od tvojih primanja.ako primas dobru platu to znaci da mozes naci tetu koja ce obavljati kucne poslove i brinuti se o djetetu a ti kad dodjes s posla mozes da se upotpunosti posvetis svojim voljenim.ako primas kakvu crkavicu onda ce ti bome biti tesko jer ce sav teret pasti na tvoja ledja.morat ces razmisljati o brzom i jeftinom rucku a ne zajednickom uzivanju u obroku u nekom lijepom i pristupacnom restoranu.
trece zavisi od spremnosti tvog muza da se ukljuci i da pomogne u obavljanju svakodnevnih obaveza.tako da ce u stvari tvoje kucne obaveze predstavljati zajednicko iskustvo.
i na kraju....hajde ti lijepa moja zabebi a sve ce ostalo doci na svoje user posted image


IZVORNA PORUKA: Nedi

Nekad da dan ima 30 sati stigla bi sve srediti...a nekad evo npr zadnja dva dana sve ostavim i legnem sa N u 21 sat, mm sklanja osnovne stvari po kuci, ja ujutru palim masine...jednostavno ima dana kada poslije posla nisam u stanju ni prosetati(sad npr imamo reviziju i jos + svasta nesto), onda te dane jedemo jaja (maleni ruča pravi ručak mnogo ranije), ostatak veceri se igram sa N i idemo rano na spavanac. Sad sam pod velikimpsihičkim pritiskom i odgađam sve što se može odgoditi a ni fizički nisam baš najbolje.
U normalne dane stignem gotovo sve osim spavnjauser posted image



IZVORNA PORUKA: damma

ja mogu stic inekako po kuci sredit al za izac i nemam bas vremena. jednostavno se premorim pa mi nije ni do ceg, nit bi gdje isla, nit da mi ko dodje. uglavnom sam s djecom poslije posla kuci. radno vrijeme mi jem od 8 do 16, vikende imam slobodne a ipak mi vremena fali. dok je bilo jedno dijete bila druga prica a s dvoje je vec teze, vise obaveza. fali mi jedan dan u sedmici user posted image


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja opet često izlazim, ne dam se user posted image nekako sam energična iako malo spavam al uvijek sam za izlazak, 2 puta bar sedmično ne računajući dnevne kafice ili ručkove


IZVORNA PORUKA: damma

ne sjecam se kafe s jaranicama, iskreno receno. pozelila sam izac s mm bez djece.
ma veceras cu cini mi se opa kud puklo da puklo user posted image


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

sve je stvra organizacije što kaže Hanady
a RR i FB može na poslu a kući pomalo, nema se kad



IZVORNA PORUKA: vjestica

nekoliko svari je bitno
- dobra organizacija
- nezapostavljanje svojih potreba (meni recimo treba 8 sati sna, inače ne mogu funkcionisati, ako ne odspavam po noći, po danu odspavam kad cura zaspe)
- riješiti se nepotrebnih obaveza (peglam samo što moram, koristim sva moguća pomagala koja olakšavaju život, ne patim od toga da sve mora biti domaće skuhano i sl)
- uključiti maksimalno muža u kućne poslove i odgoj djeteta i pri tom ga pohvaliti i ne kritikovati (većina žena se žali kako ne voli da muž kuha jer mora nakon njega ribati šporet, pa i ja kad kuham, moram poslije oribati šporet, pa zar nije lakše samo oribati šporet nakon muža, nego i kuhati i ribati šporet user posted image , takođe volim reći ti o bolje skuhaš/napraviš/uradiš/očistiš nego ja i pri om ne mislim da on to ne zna uraditi i da ja nakon njegovog čišćenja moram sve očistiti, žene kojima to smeta na kraju sav teret kućnih poslova nose na svojim leđima)
- biti malo flegma kad je kuća u pitanju, bolje nego perfekcionista, inače ćeš krepati rintajući po kući (ja sasvim mirno gledam muževe čarape na podu i kasnije ih on odnese u prljav veš, nisam od onih žena koje kupe stvari za mužem i djecom i rondaju usput kako niko ništa ne sprema)
- pored potreba, treba i sebi udovoljiti, ja uživam sama otići u šoping, čitati knjigu, biti ne rr, fb i sličnim stranicama, idem i na aerobik - mm i ja smo uskladili treninge, tako što je jedan dan on na treningu, ja čuvam malu, drugi dan ja, a on čuva curu
-velike kupovine obavljamo zajedno, ne volim da se ja pretrpavam sama kesama sa hranom i lomim unoseći ih sama u kuću,gosti su uvijek dobro došli, pod uslovom da se prethodno telefonski najave, tada se oboje razletimo i začas sredimo kuću (ne mislim na čišćenje, nego raskloniti stvari, čišćenje obavljam po potrebi, usput i kako stignem, naravno i mm)ja više deveram oko bebe, mm više oko psa



IZVORNA PORUKA: niki83

Sto rece mm: Ma kakva karijera??!! Posao!!! I tacno, radimo za male plate, a ne bas da si udovoljimo i uzivamo u zivotnim opredjeljenjima, nazalostuser posted image
Medjutim, kad procitam neke od vasih postova, recimo ovo radno vrijeme od 8 do 17 user posted image tek onda vidim da ja jos uvijek imam vremena, i da ne smijem kritikovati svoju profesiju niti radno vrijeme!user posted image
Prosvjetni sam radnik, i svaki dan radim u suprotnoj smjeni, kad sam prva ustajem u 6h, na poslu od 7.30 i tamo sam do 12.30. Onda idem kuci da pospremim, pa se nakon 2h vracam u vrtic po kcerku, dolazimo kuci, spremamo topao rucak i cekamo mm koji dolazi u 17. Vecer imamo za sebe, da uzivamo kao porodica.
Sljedeci dan sam druga smjena, ustajemo u 8h, doruckujemo moja Naima i ja, pije mama kafu i u 10h je vodim u vrtic. Opet se vracam kuci, spremam rucak da nas ceka kad stignemo, od 13h radim. Do 18h sam vec ponovo kuci, i opet smo navecer zajedno. Zato, hvala Boguuser posted image



IZVORNA PORUKA: dadada

bas kontam
nista drugo nego cista zivotna filozofija
Ako ste tip koji je haotican...da kazem "hiperaktiva"...uvijek ce vam faliti vremenauser posted image jer cete htjeti zavrsiti sve odmah i sada
ljudi koji se povode "zeeeeen filozofiji" nadju vremena za sebe...uvijek...neko ne moze gledati kucu neurednu...nekome to apsolutno ne smeta..prije ce pobjeci iz kuce neg je sprematiuser posted image ...u tom grmu lezi grmar
zato skontajte sta zeliteuser posted image ...ako nemate para i novaca da platite domacicuuser posted image



IZVORNA PORUKA: Breskva

potpisujem vješticu
uz dobru organizaciju sve se to izgura a da ne pukneš i činjenica je da moraš biti nekad gluhav i slijep...
i još jedna činjenica zaboravi da budeš uspješna na svim tim nivoima moraš negdje kaskati.



IZVORNA PORUKA: triputmama

mislim da zena koja je svoijem poslom zadovoljna i radi ga godinama uspe se nekako organizovati i postigne pa skoro sve ali zena koja gradi karijeru eh tu je malo teze i ne verujem da se moze lako sve postici

ja sam jos godinu i pol na porodiono i onda se vracam na posao , u medjuvremenu su mi nudili neke seminare, obuku koja traje mesec dana ali nije imalo sanse tu se ne mogu organizovat a ni ne mislim da mogu u svome poslu rasti za mene je to nemoguce i ne mogu nikako postici tako da cu se ja zadovoljiti samo svoijem poslicem i porodicom a od toga nema nikakve karijere tako da ne verujem da moze se karijera i porodica kombinovati ne mozese se biti i dobra recimo sefica i dobra mama, domaccica i sta vec za sve treba vremena a na dvoje se prepolovit ne moze if ju nou what aj min

tako da gradjenje karijere i porodica ne idezajedno



IZVORNA PORUKA: emi7908

bas kontam
nista drugo nego cista zivotna filozofija
Ako ste tip koji je haotican...da kazem "hiperaktiva"...uvijek ce vam faliti vremena jer cete htjeti zavrsiti sve odmah i sada
ljudi koji se povode "zeeeeen filozofiji" nadju vremena za sebe...uvijek...neko ne moze gledati kucu neurednu...nekome to apsolutno ne smeta..prije ce pobjeci iz kuce neg je spremati ...u tom grmu lezi grmar
zato skontajte sta zelite ...ako nemate para i novaca da platite domacicu

Genijalac naš... user posted image eeehhh draga pa da mi je bar znati nekad koji ću tip biti... nekad se polomim živa da sve stignem da uradim ali apsolutno sve i kad završim nije mi ni do čeg samo da mi je leći na sapavanje, pa sutradan kažem sebi e neću više okrećem novi list i imaću druge prioritete. A da ti tek kažem da nikud ne izlazim, niti sa rajaom niti sa mužem.... pos'o,kuća ali bez birtije.. i sad nešto kontam pa trebala bi i nju malo u baciti možda bi se ljepše osjećala user posted image


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ključ je u zapostavljanju!
Nešto moraš zapostaviti. Najbolje sve po malo i naizmjenično jer onda ono ili onaj koji je zapostavljen neće primjetiti user posted image



IZVORNA PORUKA: Funky

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka
Ključ je u zapostavljanju!
Nešto moraš zapostaviti. Najbolje sve po malo i naizmjenično jer onda ono ili onaj koji je zapostavljen neće primjetiti user posted image


E Lajla to tako nekako i dođe na kraju. Nešto moraš zapostaviti, pa je možda i najbolje sve pomalo user posted image ...
Ja volim da sve stignem i da je sve po "planu i programu" pa onda kad stanem i uhvatim malo daha neznam jesam li pošla il' došla... Valjda ću se organizirati kad dođe neki user posted image aBd...


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam davno odlučila da ne želim biti savršena.

Ima dana kada stižem sve, ima dana kada ne stižem ništa.

Uvijek mi se čni da negdje trčim. Možda mi je sreća što mi je dovoljno pet sati sna da funkcionišem normalno, tako je oduvijek. Imam ja dana kada odspavam deset sati u komadu, ali to su ekscesne situacije.

Djeca su uvijek čista i opeglana. Ručak je uvijek na stolu.
Stan je čist, često ga čiste drugi, ali je čist.
Prije ću otići u pozorište s drugaricom, ili mužem, ili u kino, nego provesti dan u pranju prozora.

Meni je vrlo bitno da imam svoje vrijeme. Ja to vrijeme obično ukombinujem tako da djeca ne budu uskraćena, što se ostalih tiče, moraju se prilagoditi meni.

Imam svoje vrijeme za prijateljice, za knjigu, za vlastite interese.
Meni je to potrebno.
Ja nisam osoba koja je udajom postala jedno s drugom stranom.
Mi smo individue za sebe, ali sa dosta zajedničkih interesa i aktivnosti.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 13:32:18   
Anoniman
zar se postovi ne prenose sa nove na staru temu user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 13:36:01   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: triputmama

zar se postovi ne prenose sa nove na staru temu user posted image


Nije važno,
ja sam bila slobodna i prenijela sam.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 13:40:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

zar se postovi ne prenose sa nove na staru temu user posted image


Nije važno,
ja sam bila slobodna i prenijela sam.



a sta bi sa postom sto odg na temi user posted image user posted image
bila prvo tacka onda preuredila

al evo jos jednom:

prva slika mi je tako odvratna
videla sam slike i kad je bila beba pa je mamica furala svugde ccak i na pus-pauzama vani " u kenguru" kako je " zelela da uvek budu zajedno i da provode sto vise vremena"

po meni je kvalitetno vreme bitnije nego kvantitetno samo da smo zajedno
dete ima svoje detinjsto a mama posao

za mene ona nije uspesna zena i majka-u kombinaciji bas mi je to sve odvratno



(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 13:42:58   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: triputmama

a sta bi sa postom sto odg na temi user posted image user posted image
bila prvo tacka onda preuredila



Nije bilo ništa osim tačke na tom postu.
Pa sam ga izbrisala.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 15:05:25   
AminaZana

IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


IZVORNA PORUKA: triputmama

zar se postovi ne prenose sa nove na staru temu user posted image





po meni je kvalitetno vreme bitnije nego kvantitetno samo da smo zajedno
dete ima svoje detinjsto a mama posao

za mene ona nije uspesna zena i majka-u kombinaciji bas mi je to sve odvratno





da bi se "kvalitetno" ugadjalo svom djetetu i majka mora biti zadovoljna. cijenim tvoje misljenje i donekle se slazem u konstataciji sa ovim slikama. ali ja konkretno sam ZA da svaka majka nastavi sa svojim poslom kada dijete bude dovoljno staro da ide u vrtic ili ostaje sa nekim kuci.

mi zene vazda se podredjujemo svemu. sto li to ocevi djece nemaju porodiljsko, a da mame idu na posao??? (ja nikada to ne bih uradila, ali zasto nije nekad tako)


_____________________________

No1. Zana - 30. 05. 2007
No2. Daanin - 03. 09. 2012
No3. Daris - 03. 09. 2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 15:48:19   
jasmin
Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?

Da,sve je ostvarivo kada se hoce i kada se insan zrtvuje.Treba truda,ali za sve treba truda.Mnogo se zrtvuje,ali poenta je da moze.
Na uspjeh zene kao majke utjecu mnogi faktori.

Ovu tetu sa slika ne bih puno komentarisala.Dijete je dijete i nije mu mjesto na maminom radnom mjestu.Ono treba zivjeti djetinstvo,a ne prolaziti kroz stresove i zavrzlame kroz koje odrasli prolaze.

< Poruku je uredio jasmin -- 18.2.2012 15:50:35 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 15:48:35   
emma.L

mi zene vazda se podredjujemo svemu. sto li to ocevi djece nemaju porodiljsko, a da mame idu na posao??? (ja nikada to ne bih uradila, ali zasto nije nekad tako)

[/quote]

Kako tko želi. Recimo MM i ja smo se raspitivali da MM ostane s prvim djetetom kući par mjeseci porodiljnog kad ja krenem na posao, ali je bilo ili jedno ili drugo pola godine, nema kombinacija. Dakle, voljan je bio koliko je mogao, ni jedno se nije podredilo. Očevi mogu ići na porodiljno, ali odmah po isteku 40 dana kada se majke onda vraćaju na posao. Ne znam koja bi majka bila voljna to uraditi.

A ovo što sada ne radim i ne tražim posao, mislim da se nisam podredila. Prioriteti su postavljeni, ja sam ih postavila, isto kao što je ova mama koja tegli dijete na posao odredila svoj prioritet.  

Znači, sve se može, stvar je izbora.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu AminaZana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
18.2.2012 16:17:35   
veeseelaa
vrlo, vrlo teško
moraš imati i novca i tetu i vrtić i mamu da uskoči i super snalažljivog muža da bi sve isšlo kako treba....
šta je uopšte biti uspješna žena? privredjivati i biti majka, supruga, kćerka, sestra, domaćica, meni je to uspješna žena
Sa jednim djetetom je to mnogo lakše ja stignem sad za sad na svašta nešto al ne znam kako bi sa dvoje, troje.... mislim  trebalo bi mi više novca za vrtić, tetu, više pomoći od mame i muža ..... dal bi to išlo ne znam
sad za sad ide nekako, nekad imam haotičan dan a nekad kao iz bajke
Bitno je da smo zdravo i dobro
Inače dovođenje djeteta na posao mi je bezveze, nit bi šta uradila, nit bi mi dijete usrećila uredska atmosfera


< Poruku je uredio veeseelaa -- 18.2.2012 16:18:25 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
27.1.2016 19:20:13   
Galicia
I tako. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Uspješna i zaposlena majka- je li ostvarivo?
27.1.2016 21:00:39   
bebaa
A gdje ovo izvuce,zar imamo temu o nama zenama majkama radnicama?
Superuser posted image
Naravno da je ostvarivo....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *