|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodene ciste na jajniku
27.10.2009 9:20:57   
lilith
ja zadnjih deset godina imam ciste na jajnicima...puknu,nove se stvore i tako...interesantno,znale su mi biti jako velike,no,nikad me nije bolilo pri pucanju...cak i na pocetku trudnoce imala sam jednu...tablete i to dobrastan popila sam samo kada se prva pojavila...elem,meni ne smetaju...ono sto mi je dr. rekao da je dobro za ciste jeste c vitamin u tabletama

(odgovor članu natalia1)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vodene ciste na jajniku
25.12.2009 13:34:19   
kopriva
I ja imam cistu na desnom jajniku,velicine je 5*5 cm.Za godinu dana je porasla 2 cm.Nisam dobila nikakve tablete.Radila sam nalaz tumor markere,uredu je.Prije 2.5god.sam rodila djevojcicu.Zatrudnila sam neplanski.Cini mi se da je dr spominjao da imam neku cistu ali joj nije davao preveliki znacaj.Ne znam kolika je tad bila.Ovo je sadasnja dimenzija.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vodene ciste na jajniku
30.1.2010 15:25:36   
sar@
Ja sam također imala cistu na lijevom jajniku i ginekolog mi je dao da pijem yasmin kontracepcijske pilule, pila sam ih godinu dana pa prestala i nako godinu dana mi se opet pojavila cista na istom jajniku pa sam opet pila yasmin i evo sad sam prestala prije mjesec i jedna je M daošla i prošla izgleda OK.Počela sam piti i vrkutu da mi reguliše M.Nadam se da se neće više ciste vraćati a možda ih i preduhitrim sa malimuser posted image .Potraži na netu ima raznih čajeva za ciste.Sretno.

(odgovor članu kopriva)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vodene ciste na jajniku
5.2.2010 20:04:15   
malena27 RR
prenos postova sa duple teme Ciste

bok cure opet ja...isla sam danas kod novog ginica...nasikerala se do bola,evo glava mi puca
sve me fino ispitivao,rekla sam da sam imala hormonalni poremecaj i dami od tada menge kasne i da vec 4 mj zelimo bebu...i tako pregleda on mene kad mene zaboli ono pravo na desnoj strani(jajnik) i tako on poce vaginalni uz,kad imam shta i vidjeti, na janiku ciste,i to mozda 5-6 onak krugici...i okrenu on kad i na drugom,doduse manje...i tako kaze on da je problem...i dao mi neke tabletice (5 dodze u jednom paklu) da pijem npr ako dobijem 1.11 ja trebam te tablete piti od 5.11 pa do 10.11 znaci pet dana ...i tako cetiri mjeseca;(.... uz to poslao me da vadim hrpu nalaza,one na HIV hepatitse prolaktin itd...eh mene zanima,ja sam citala upustvo na lijeku,i pise da nije preporucljivo osobama koje imaju problema sa jajnicima to nista nekontam,on mi propisao te tablete a sad?? pff...jel iko imao slican problem???molim vas da odg


to su pretpostavljam vodene ciste nastale zbog poremecaja hormona. meni se isto desilo. kako se zovu ti lijekovi? pretpostavljam da je klomifen ili clomid. koristi se za uspostavljanje ovulacije. 

to su pretpostavljam vodene ciste nastale zbog poremecaja hormona. meni se isto desilo. kako se zovu ti lijekovi? pretpostavljam da je klomifen ili clomid. koristi se za uspostavljanje ovulacije.

malena hvala na brzom odg,zove se clomid...mozes ukratko svoju pricu ispricat??


imas temu klomifen pa malo pregledaj. meni je pomogao, jest da sam se od njega udebljala ali mi je uspostavio ovulaciju. medjutim kod nas nije doslo do  jer mm ima los spermogram.


Evo da se javim i ja sam imaa te cistice a kod nas je urodilo plodm, mislim drugi ciklus sam ostala trudna i evo ga mali mis ima skoro 2 godine.... Ja sam ih pila 2*1. Srecno

Da li ti je rekao koje su ciste u pitanju?

mislim da su vodene...jer rekao je da pijem ovaj clomid 4 mjeseca i da onda nakon toga opet dodzem....a ja nezznam mozel se zatrudnjeti dok imam ciste i pijem ove pilule??? poozzz

elkina mala klomid je za stimulaciju ovulacije  vjerovatno možeš zatrudniti ,neke cure su zatrudnile i nakon jedne kutijice clomida mene interesuje ,da li trebaš ići na folikometriju ,kada budeš pila klomid ili

mene interesuje ,dali terbaš ići na folikometriju ,kada budeš pila klomid ili


Svi trebaju ići na folikulometriju pri uzimanju bilo kakve stimulacije pod obavezno-  bar na jednu da se vidi da li uopšte reaguje i nB kakvih nuspojava.

Klomifen, pored svog super učinka da dovede do T, može
- dovesti do stanjivanja endometrija
- dovesti do hiperstimulacije
- do pojave endometrijalnog polipa
I na kraju kako znati kad će biti O, ako dr. bar približno ne odredi.


mene interesuje ,dali terbaš ići na folikometriju ,kada budeš pila klomid ili


Imala sam ih i ja! Terapija je trajala 6 mjeseci s tim da je postojala i ebena infekcija koje sam se jedva rijesila. Nakon terapije je situacija bila malo bolja, ali trudnoce nije bilo. Valjda je smetala i ta infekcija. Posle zavrsene terapije smo se trudili jos 4 mjeseca i ostala sam trudna. Jedni problem je bio sto su posle u trudnoci pocele da pucaju ciste. Znale su me tako peckati i boliti. Ja sam ih isto imala dosta na oba jajnika. Nakon poroda nije bilo vise ni jedne. Sve su popucale.


Folikulometrija- ultazvučno praćenje rasta folikula, praćenje O kada će biti s obzirom na rast folikula i debljinu endometrija i detekcija žutog tijela i njegove prokrvljenosti, kao dokaza da se O desila.
Ovo bi bilo po školski, što jako malo doktora ovdje u javnim ustanovama radi.
Ali je neophodno da se uradi bar 1-2 UZV-a da sevidi rast i pretpostavi O, te vidi da nema drugih komplikacija.


Ćao MMK,
želim da ti kažem da je moja rodica prvo imala spontani, pa van materičnu, odstranili joj jedan jajnik, a sad hvala Bogu ima dvije prelijepe ćerkice. Samo se drži i puno sreće...


Hvala draga, nadam se sličnom scenariju, i ako me nekada zna biti jako strah.
Od idućeg mjeseca smo u akciji, do sada je bila pauza ( ne keksa, nego pravljenja bebice) zbog vanm. Pri operaciji su mi uspjeli sačuvati i jajnik i jajovod, e je li to sada bolje ili ne vidjećemo.


kada sam otisla doktoru poslije poroda,imala sam nekakvu cistu,ni sama neznam kako i sta,on mi je objasnio da je to kao kesa krvi jucer sam ponovo bila na pregledu i dr kaze da je cista nestala,znaci proslo je i bez lijekova...zanima me sada kako nastaju te ciste,jel postoji mogucost da se ponovo vrati

mene interesuje ,dali terbaš ići na folikometriju ,kada budeš pila klomid ili


draga MMK ja sve ovo odlićno znam ,bila sam 7 ciklusa na klomifenu

pitala sam Elkinu malu ,jer nije spominjala folikometriju
što možemo zakljućiti ,iz njenih postova ,da neće ići

sada vidim šta sam pitala ,znam da treba
pitanje je Dali če ićiiiii???


mislim da su vodene...jer rekao je da pijem ovaj clomid 4 mjeseca i da onda nakon toga opet dodzem....a ja nezznam mozel se zatrudnjeti dok imam ciste i pijem ove pilule??? poozzz


ja sam imala ciste vodene i imam ih i sada a moja ti je Lana dokaz da se i sa cistama moze zatrudjeti.Ja nisam pila nista jer su mu u tom periodu kad sam zatrudnila ciste pucale,znaju one koje imaju vodene ciste kako je to i po cemu znas.


Predpostavljala sam po načinu upita na šta misliš, ali sam onako napisala, jer stvarno mislim da je bitno, pa da i oni koji su u dilemi, kad im dr. propiše klomifen " iskamče" bar taj jedan uzv i ne piju tablete napamet.
Tebi cmok i da uskoro postanemo trbušaste, s klomifenom ili bez njega.


kada sam otisla doktoru poslije poroda,imala sam nekakvu cistu,ni sama neznam kako i sta,on mi je objasnio da je to kao kesa krvi jucer sam ponovo bila na pregledu i dr kaze da je cista nestala,znaci proslo je i bez lijekova...zanima me sada kako nastaju te ciste,jel postoji mogucost da se ponovo vrati


Moja radna kolegica je imala tu cistu, ovdje se to kaze Blut ciste, a na nasem se prevede Krvava cista. Njoj nikako nije mogla nestati, imala je uzasno jako periode da se gubila od bola i rekli joj da ce tesko sa tom cistom zatrudniti. Operisala ju je i nakon 7 mjeseci ostala trudna. Sad ima prekrasne blizanke od 15 mjeseci. Nedavno mi je rekla da je bila na pregledu i da je dr. rekao kao da se ponovo vraca ta cista. Ima kontrolu za 3 mjeseca, pa bi se valjda tada moglo ustanoviti sta je i da li je bas ta ista krvava cista.


mislim da su vodene...jer rekao je da pijem ovaj clomid 4 mjeseca i da onda nakon toga opet dodzem....a ja nezznam mozel se zatrudnjeti dok imam ciste i pijem ove pilule??? poozzz


ja sam imala ciste vodene i imam ih i sada a moja ti je Lana dokaz da se i sa cistama moze zatrudjeti.Ja nisam pila nista jer su mu u tom periodu kad sam zatrudnila ciste pucale,znaju one koje imaju vodene ciste kako je to i po cemu znas.

tea lana moim te objasni kako pucaju i po cemu znas kada puknu???ovo je prvi put da mi se desava i nezznam nista o tome veliki pozzzz

I ja sam imala vodene ciste i to zadje tri cetiri godine za redom, ali uvijek su bile male, vodene i pucale su same, nisam cak ni osjetila. Kad god odem ginekologu da mi neke tablete i caj sa kojim da se ispiram i to je sve.

Prosle godine kada sam dosla ovdje na mjesec dana i taman dan pred polazak jajnik me bolio cijeli dan, nisam znala sta da radim, jedva sam trpila bolove i u toku noci se probudim moram u wc kada vidim na gacicama mokro, voda iscurila, cista pukla. Cim sam stigla u Bosnu otila sam doktoru i na pregledu je ustanovio da je bila cista, te da je pukla i da vise nema niti jedne hB. I od prosle godine meni se ciste vise ne pojavljuju, mada se ja i pazim, jer mi je doktor rekao da ne smije nikako biti bosa, sjedati svugdje i da se toplim, ja se toga pridrzavam i hvala Bogu vise ih nemam.

Ali sam isto cula da ne mora svako osjetiti kada cista pukne, pa nisam nija nikad prije samo taj zadnji put.


ja sam imala veliku cistu 3,5cm na desnom jajniku pa mi se desila vanmatericna i to na desnom jajovodu, ima li to ikakve veze?
a imam neku kroz maglu se sjecam da je dok rekla "etericnu" ili tako nesto malu na lijevom....sta to znaci?ona mi nije htjela reci jer je imala puno pacijenata a to je bilo na klinici
ps. osjetila sam kad mi je pukla cista na desnom jajniku (ta velika vodena)...bas me nekako tupo bolilo..doduse bila je ogromna. sta ih uzrokuje?


meni inace prije samog pucanja bole jajnici,ali nije to onaj ostri bol,vise tupi kao da ti neko jajnike pritisce,a onda na gacicama bude mokro.nekada manje nekada vise vjerovatno zavisno od ciste i njene velicine...











_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vodene ciste na jajniku
22.3.2010 17:34:17   
lepao
meni je kasnila menstruacija 2 sedmice i bila sam ubjedjena da sam trudna posto mi inace nikada ne kasni ni dana...uglavnom sam dobila neki dan i uspostavilo se da mi je bilo do vodene ciste koja se formira kada se ne desi ovulacija...velicina je bila 40_x_40mm. nadam se da to nije velika cista i da nece praviti probleme u buduce? pijem pencilin...
sta ste vi pili kada ste imali ovakve ciste?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vodene ciste na jajniku
26.3.2010 14:22:49   
Layla78
Pozdrav svimauser posted image
Dugo vas citam, ali sam sada prvi put "ovako" sa vama...odmah cu preci na temu...ja sam prije 8 godina imala tu nesrecu da dozivim "pucanje" vodene ciste, koja se nije uocila na posljednjem gin. pregledu, koji je bio nekih 30-tak dana prije nemilog dogadjaja...do tada, a i u tom mjesecu, ciklusi si su mi bili vise no redovni (kao i sada), a veoma bolnim prvim dc...uvijek obilna krvarenja...ali eto...uglavnom, kada se to desilo, bolovi su uzasni (doktori su posumnjali na napade bubrega, zbog jacine bolova i nemogucnosti da stojim), zuto tijelo je iskrvarilo u abdomen, koji se punio tih 20-tak sati dijagnosticiranja uzroka bolova..stanje bilo kriticno, ali na kraju je sve zavrsilo u redu..ph nalaz bio ok...nakon toga, nikad vise nisam imala niti jednu (uocenu) sa izrazito redovnim gin. pregledima...kod vas je najbitnije da su uocene na vrijeme i da se drze pod kontrolom...sorry na duzem postu..

(odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vodene ciste na jajniku
3.6.2010 21:55:56   
sar@
Drage moje trebam pomoć, savjet bilo šta.Naime, trudilica sam već neko vrijeme, međutim nakon izlječene upale jajnika konačno sam dobila "zeleno svjetlo" od doktora da krenemo u "akciju" M sam dobila 05.05 da bih ponovo dobila M 18.5 koja je trajala za mene normalnih 5 dana.Prije 3-4 dana osjetila sam simptome nadolazeće M i nisam mogla da vjerujem, pa dokle više, u toku dana sam osjetila jak bol u predjelu lijevog jajnika i odmah sam sutradan otišla doktoru.Doktor mi je rekao da je došlo do pucanja ciste i da na tom jajniku vidi svježu ovulaciju,dijagnosticirao mi je mikrocistične jajnike i rekao da se trudimo 3 mjeseca pa ako ne uspijemo pokušaćemo sa stimulacijom jajnika.Međutim ja još uvjek ne prestajem krvariti i osjećam blagu bol na lijevoj strani, je li moguće da zbog prskanja ciste toliko krvarim, i kakve su mi šanse da sa mikrocističnim jajnocima ostanem trudna.Da li je neko imao slična iskustva, jako sam zabrinuta.Ima li neko kakav savjet, čaj.Hvala

(odgovor članu Layla78)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vodene ciste na jajniku
3.6.2010 22:42:34   
Apotekarka
Imala sam 2 ciste jednu 23 mm jednu33 mm koliko se sjecam,doktor mi rekao da odmah necu moci zatrudniti i ja sam sebi pokiselila lozu rakiju s persunom,dosta persuna i to je 40 dana stajalo na tamnom mjestu i pila sam svako jutro cim ustanem ciste mi pukle i ja nakon mjesec zatrudnila...to bi svakom preporucila jer nisam jedina koja se tim hvali,kazu da je to super za sve zenske bolesti...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sar@)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vodene ciste na jajniku
6.9.2010 23:57:30   
*smi
kkako da kazem,,,necete wjerowat,,ja imam 17 cisti na lijewom jajniku a jednu welikuuuuu   na desnom,,,to sam zaradila u periodu od tri mj, ,,isla sam kod ginekologa jer sam imalka uzasne bolowe,,ne mogu normalno u wc a da ne boli ,,nista teze radit owo ono,,,,i swe mu to reknem,,njemu to kao nista ,,ne prizna bol ako nije rak,,,sam kaze to,,a kod nas je on najjaci ginekolog,,,,user posted image s mkime sam pricala od stariji,,rekli su da se to mora uklonit,,da to nije zdrawoo,,,user posted image ,,a on mi nije nist apropisa wec reka za pola god na kontrolu,,sad jesam li ja prewise opterecena,,ne znam,,,al potrazit cu misljenje drugog lijecnika,,,a jeste li se susretali s owakim necim,,molim ako jeste da mi neko da sawjet,,hwalllaaaa,,,,,

(odgovor članu natalia1)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vodene ciste na jajniku
7.9.2010 14:59:36   
malena27 RR
smi, zamolicu te da ne koristis slovo w ako vec postoji v user posted image ....jako tesko se citaju postovi sa ovakvim slovima

dobro dosla na forum


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu *smi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vodene ciste na jajniku
21.10.2010 13:07:19   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: leli§
naime, prosli mjesec sam zavrsila u hitnoj prvi dan menstruacije dobila, bol u stomaku (standardno) eh onda se bol povecala i poslije podne povracanje u prekomjernim kolicinama, slabost, bol (ne dao Bog nikome). da bih svoj situaciji dodala slag na tortu skontam kakao sam sama kuci, nikog od komsija ne znam, i kako od bola mogu da umrem a da niko ne sazna dok suprug ne dodje (sad mi je smijesno ali tad nije bilo ) od straha pocnem hiperventilirati i od prekomjerne doze kiseonika mi se pocnu oduzimati ruke i noge...da ne duzim zavrsih u hitnoj.opet ponavljam luda glava ali ne dao Bog nikome. helem, nalazi, (sve uredno-krv i mokraca)imala problema sa bubrezima krajem prosle godine taj nalaz oooodlican. pregled ginekoloski---bolan.posalju me na ultra zvuk (u medjuvremenu sam bila prikacena na kiseonik,nakvih tuba je bilo okolo ja sam mislila da ce mi srce puci od bola) u kolicima me odguraju do tamo...interni UV--nije mi prvi put sve znam... materica ok velicinom itd, lijevi jajnik ok (a 2007 sam imala vodenu cistu na tom jajniku) kad je okrenula na desni jajnik ja sam mislila da cu se onesvjesitit---DVIJE ciste ne zna se koja je gora od koje...jedna je 2x5cm a druga 3x6.5 cm. pretpostavljaju da su vodene ciste, ali su me napatili na UV-u desnog jajnika, preplakala sam iako je doc bio stvarno fin i njezan ali bol je bila nesnosiva. nisu mi nista dali misleci da su te vodene da ce puci...eh ja imala 22.9. a vec je 21.10. a ja jos nisam dobila---osjetim da cu (ili umisljam) ali cini mi se da se i bol vraca, sve me nesto prikljesti u dnu stomaka... imam zakazan pregled 28.10. nahajri na dobro---jednostavno ne znam sta da mislim, niti znam sta da ocekujem. sta da ocekujem od doktorice ako se ciste nisu povukle? 2007 kada sam imala cistu na lijevom jajniku sam popila 2 doze yasmin pilula i to je bilo to, sada mi nisu apsolutno nista dali



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vodene ciste na jajniku
21.10.2010 13:10:45   
leli§
Malena27 bas ti hvala user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vodene ciste na jajniku
21.10.2010 14:36:42   
Anoniman
Leli§, draga, evo sad procitah... Zao mi je. ne znam sta da ti kazem, nema iskustva s tim, ali zelim ti da sve prodje u najboljem redu. Da ti dragi Allah olaksa! Pregled je za sedmicu, kako skontah... Ako ipak budu jos tu, ne daj Boze, trazi ti sama Jasmin pilule...

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vodene ciste na jajniku
21.10.2010 14:49:30   
Amrino
Joj zeno draga...
Ja fakat nemam nikakvog iskustva s tim ali evo bas nedavno mojoj prijateljici je kasnila jedno 20 dana...Ispostavi se da ima neku cistu. Povadila neke nalaze...nije kao nista- valjda je vodena i- to je to. Posalju je kuci bez ikakve terapije i savjeta.
Stvarno ne kontam?! Pa zar niko da objasni sta zena treba da radi u takvoj situaciji?!
Procackaj po netu malo pa ganjaj kakvog doktora koji ce te bolje posavjetovati.
Kiss


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vodene ciste na jajniku
21.10.2010 14:53:10   
Apotekarka
Draga leli probaj ovo s persunom i rakijom sto sam vec spominjala,ja sam to pšila,doktor mi rekao da neciu moci zatrudniti eko vrijenme dok ciste ne popucaju jedna je bila 33 mm druga oko 26 ne sjecam se tocno ja tad nsm dobila 2 mj i jace i to iu otkrili pila sam taj pripravak i dobila kroz 15 dana,da bi mi iducio mjesec opet kasnilo 20-ak dana kontam proklete ciste uradim test reda radi trudna odem na uzv trudna i jedn cista pukla druga otisla u trudnoci,i samo da znte i Antonio je pio lozu...da ne bude ko u onom vicu crno vino crne oci ajde mam jos natoci kad je zena pila vino trudna pa kad se rodila beba to pjevala....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vodene ciste na jajniku
21.10.2010 14:54:39   
malena27 RR
ja sam takodjer imala ovako bolne menstruacije i povracanje i nikakve tablete mi nisu pomagale kad dobijem....
kad sam konacno otisla na pregled, ustanovljeno mi je masa cisti na jajnicima, upravo vodenih.... koje su pri dobivanju user posted image pucale... zato su me i boljele... sa dabrostonom se sve ocistilo...
promijeni ginekologa...dobij drugo misljenje....


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vodene ciste na jajniku
10.12.2010 10:05:35   
dojbinica
još jedan ljek za ciste!
1 litar bijelog vina
3 velike kašike kantariona
3 velike kašike preslice
3 velike kašike kunice
to sve doadati u jedan litar vina i, ostaviti 10 dana tako, nakon toga piti po jednu onu malo čašicu ujutro, nakon ispijene liter, pravac doktoru da se vidi da ciste NEMA!

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vodene ciste na jajniku
22.12.2010 1:03:33   
dyenita
ja takodjer imam cistu od 5 cm na jajniku, a ne mogu ni ostati trudna vec 6 mj. i doktorica me jednostavno uputila kuci,tri mjeseca da vidim da li ce samo puknuti ili ce ona rjesavati nekim lokalnim zahvatom.Usput mi je rekla da pokusavamo ostvariti trudnocu,kako sam shvatila cista moze smetati ali moze i desiti se trudnoca,kao manje su sanse ali ima ih..mislim da oni nece nista da rade dok ne prodje 6 mjes. a hvala Bogu na tumormarker testu pokazalo se sve ok...uskoro idem dokt.a cistu jos osjetimne vjerujem da nije pukal,pa ne znam sta ce bit ali inace su skrti na rijecima...sa interneta sam pokupila pa sebi napravila raspored ciljanih odnosa,barem to moguuser posted image , muza iscrpila ovu sedmicu..pa vidjet cemo sta ce bitiuser posted image

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vodene ciste na jajniku
22.12.2010 6:27:02   
leli§
meni se cini da cu ja biti redovna na ovoj temi , nazalost user posted image user posted image user posted image

naime kad sam bila 28.10 mi je rekla opet da su to vodene ciste (same old same) i da pokusam bol pratiti i shodno bolu uzimati lijekove user posted image  reko molim? eto ko ja ne znam... inace ne volim piti lijekove, a zbog bubrega i ne mogu voltaren i brufen...samo panadol... eh sad ja moram popiti bar po dva panadola od jednom da me ne boli... helem izgurala sam menstruaciju u novembru nije bila bas tako bolna ali sam bila na panadolu, i evo ova sad zadnja dosla 19.12 (ovo mi se nikad nije desilo svaki mjesec mi doalzi samo dan prije isteka cijelog mjeseca znaci 22.9. - 21.10-20.11 - 19.12 ) to bi mnogi nazvali ustaljen ciklus... ali ovaj sad zadnji je trajao samo dva dana juce treci dan...pomalo danas apsolutno nista... minimalno krvarenje... helem doktorica ceka da one same puknu meni se cini da od toga nece biti nista. sad imam UZ 27.12 i pregled opet 28.12. a kod drugog doktora nikako nisam uspijela zakazati. kontam danas otici do klinike umjesto da zovem. bas mi je dodijalo. a dodatno me uhvati nekakva depresiva dan dva prije nego cu dobiti bas budem nikakva user posted image user posted image  

ovo za rakiju mogu zaboraviti gdje cu naci rakiju kod arapa user posted image  vino bi i mogla izmajmunisati a od ostalih sastojaka imam samo kunicu user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu dyenita)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vodene ciste na jajniku
22.12.2010 10:30:26   
tweety
Prije nego sam rodila imala sam užasnooooooo bolne menstruacije.Od bolova sam povraćala,puzala bi po podu jer nisam mogla stajati na nogama.Jedino što mi je pomagalo je bio Baralgin a nakon toga bi menga bila jako obilna.Uvijek mi je kasnila a uzrok tome su bile ciste.Moja mama mi jednom reče,bol će proći kad rodiš i tako je stvarno i bilo.Moja prijateljica je znala padati u nesvijest od bolova.Nikad neću zaboraviti kad joj se to desilo u školi.

Pomoću Diane 35 sam dobijala redovnu mengu a isto tako bezbolnu.Yaz sam počela korisiti nakon prestanka dojenja kćerke i još uvijek ih koristim.

leli$ nadam se da će ti se te ciste povući,samo treba izdržati.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vodene ciste na jajniku
22.12.2010 12:19:23   
hannana
draga leli$, ako ti nije mrsko probaj sa alternativom. meni je cista otisla s alternativom.
dakle, caj od vrkute, macine trave i list maline. jedini je fol sto se treba redovno piti, osim
kad imas menstruaciju treba prestati. i ciklus bi ti trebao postati redovan i cista ako Bog da otici.
puno uspjeha i pozzz

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vodene ciste na jajniku
22.12.2010 12:36:38   
leli§
ma nije meni nista mrsko ja bih radije alt_ernativu nego pilule u svakom slucaju. ali mila ogranicena sam alt_ernativom :( nisam u biH a zelenila nema tako da list od koprive necu naci sigurno osim ako ga en izvucem negdje iz zacina nekih, macinu travu imam a vrkutu nju bih bas trebala potraziti...bas mi treba biljna apotekauser posted image  otvoricu svoj biznis majke mi...

samo meni je ciklus ok. cak sta vise kako su se ove ciste pojavile perfektan sve u dan haman...ali evo ovaj zadnji 2 dana samo trajao...

sad 27 i 28 idem doktoru, a i 3.1. sam zakazala u drugoj klinici da vidim sta ce taj drugi doktor reci pa ako Bog da odatle krenuti...bas mi je vise dodijalo...user posted image

< Poruku je uredio leli§ -- 22.12.2010 12:37:42 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu hannana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vodene ciste na jajniku
30.12.2010 18:45:59   
yasemin
pozz svima na forumu
zanm da nisam na pravoj temi al bih nešto da pitam
bila sam na pregledu dojki i doktor mi je rekao da u nekoj regiji imam 1 cistu na lijevoj i 2 na desnoj od 5,6,8 mm da 100% nisu tumori i da je nalaz uredan , te da se one i nepišu u nalazu , te su nastale kao greška prilikom nastanka dojke pa me interesuje da li je neko od Vas sa sličnim iskustvom??

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vodene ciste na jajniku
15.2.2011 10:35:44   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: maica

bok cure, evo ja sam nova i čitam vaša iskustva. I ja sam imala sličnih problema, dva puta sam operirala ciste, i to te čokoladne, samo što sam imala peh te sam između imala ognojenje trbušne šupljine. Sada mi je nalaz čist i papa i ultrazvuk, pijem vrkutu i marulju i nadam se trudnoći, ali još ništa. Ima li tko kakav savjet???

< Poruku je uredio malena27 RR -- 15.2.2011 10:36:07 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vodene ciste na jajniku
13.3.2011 0:37:37   
ando
ja sam imala cistu u cisti velicina 3,8cm i 3cm moj dr. kada je to vidio rekao mi je da moram to ukloniti operativnim zahvatom i da prvo povadim nalaze onda ja dodem do curokotovog ulja po preporuci kolegice pije se 15min prije dorucka i vecere kasikica ulja i zalije se sa pola case vode u koju se stavi kasikica meda i odem ja na kontrolu pred operaciju kad ono nema moje ciste nestala moj dr. se iznenadio sad trebam imati i prvu kontrolu poslije tog sto je nestala. nadam se da ce ovo jos nekom pomoci.

_____________________________

andrea

(odgovor članu natalia1)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *