|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: D3 kapi
25.9.2008 22:03:10   
moni
JA sam do danas davala po 3 kapi ali mi danas pedijatar reče da pojačam dozu na 5 kapi dnevno

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: D3 kapi
25.9.2008 22:50:18   
mamina cura
Pa valjda si ga pitala zastouser posted image  Bas me interesuje

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu moni)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: D3 kapi
25.9.2008 23:00:10   
triplemama
Vjerovatno zato što je već oblačnije i manje sunca. Došli su mjeseci sa slovom R 

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: D3 kapi
25.9.2008 23:03:11   
triplemama
IZVORNA PORUKA: emina24 

D3 kapi se daju dok beba napuni godinu dana, a poslije samo u mjesecima koji u svom nazivu imaju slovo R, odnosno od septembra do marta.


user posted image  i april ima R

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu emina24)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: D3 kapi
26.9.2008 9:46:27   
mamyca
Cestitke na prinovi.user posted image user posted image

I ja sam odmah po rodjenju davala malom D3 kapi,i jos ih koristi,al nama je doza 2 kapi dnevno,tako su nam nekoliko puta rekli,ni vise ni manje,jer nema potrebe.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: D3 kapi
26.9.2008 11:47:51   
camm
IZVORNA PORUKA: Suzana

Moji djecaci vole D3 kapi! user posted image


I moja curica voli D3 kapi
user posted image

< Poruku je uredio camm -- 26.9.2008 11:48:13 >


_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: D3 kapi
26.9.2008 11:56:01   
jasmina_mm
i mi pijemo D3 kapi od 15-og dana zivota.
Na pocetku smo pili 3 kapi, a negdje od treceg mjeseca po 5 kapi po savjetu pedijatra

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: D3 kapi
26.9.2008 12:03:50   
nikka
Evo ja opet postavljam pitanje ako netko zna odgovor.
Do kada d3 kapi,2,3 4,godine?

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: D3 kapi
26.9.2008 12:51:39   
dinaa
Ja sam obadvome davala do godinu dana po 3 kapi i s navrsenom godinom prestala po savjetu pedijatra.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: D3 kapi
26.9.2008 13:13:04   
mamina cura
Ja sam pocela Timuru sa dvije godine davati riblje ulje. Super je prihvatio. Inace nije bas veliki momak ali je zdrav.user posted image

Zaboravila sam napisati da se i ono daje u mjesecima sa slovom Ruser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: D3 kapi
26.9.2008 17:26:14   
lejlašh
Nikka, D3 kapi se daju svoj djeci do navršene prve godine života, a mogu se nastaviti i dalje u zimskom periodu (famozno slovo R), jer tada nema dovoljno sunca za unos vitamina D, a ako se u namirnicama konzumira njegova dovoljna količina (npr. ishrana sa dosta ribe) ili se dodatno daje riblje ulje, mogu se prestati davati D3 kapi.
Obično se većoj djeci uvedu riblje perlice, ali sve dok ih dijete ne nauči gutati, slobodno možeš davati ove kapi.
Evo vam malo stručnih informacija, pa ako nekoga interesuje neka pročita:

Primarna je uloga vitamina D održavanje homeostaze i konstantne koncentracije kalcija i fosfata u plazmi. Potiče njihovu apsorpciju iz probavnog trakta. Pridonosi jačim kostima i zdravim zubima te je vrlo učinkovit u razvoju djece.
Vitamin D prisutan je u većini prehrambenih proizvoda, ali najčešće u nedovoljnim količinama. Najviše vitamina D nalazimo u ograničenom broju namirnica poput ulja iz jetre bakalara te mesa riba iz hladnih mora, lososa i haringe. Osim toga ima ga u mlijeku, mliječnim proizvodima, žutanjku, cerealijama te kvascu. Kako se radi o vitaminu topljivom u mastima, njegova apsorpcija iz crijeva usko je povezana s apsorpcijom masti te radom jetre i žuči. No, primarni izvor tog sastojka nije prehrana nego kemijska reakcija u koži, pa je najbolji način opskrbe organizma vitaminom D izlaganje kože sunčevim zrakama. Koliko će se vitamina D sintetizirati u koži ovisi o dobu dana, godišnjem dobu, geografskoj širini i pigmentaciji kože. Uglavnom 10 do 15 minuta izlaganja ruku, ramena ili lica suncu 2-3 puta tjedno, dovoljno je da se zadovolje dnevne potrebe za vitaminom D. Smatra se da se na svakih 5% površine kože izložene suncu može proizvesti 435 i.j. vitamina D.  Tako je već dojenčadi, neovisno o načinu njihove prehrane, potrebno dodavati vitamin D u dozi od 10 µg (400 i.j.) od prvog mjeseca do kraja prve godine života. Mala djeca, u prvoj i drugoj godini, trebaju tijekom zimskih mjeseci iste doze vitamina. Za djecu, adolescente i odrasle potreban je dnevni unos od 200 - 400 i.j. (5-10µg) vitamina D, dok trudnoća i dojenje zahtijevaju više doze.
Sunce je zasigurno najekonomičniji i najbolji izvor vitamina D, no u zimskim mjesecima dobro je osigurati se preporučenom količinom vitamina D u obliku  posebno odabranih dijetetskih pripravaka, dodataka prehrani, koji sadrže vitamin D u optimalnoj dnevnoj dozi.. Isto se preporučuje ljudima koji žive u klimatskom područjima s malim brojem sunčanih dana.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: D3 kapi
26.9.2008 21:40:49   
lejlaze
ni meni nije na otpusnom listu pisalo nista za kapi. kada mi je prvi put patronazna dosla, rekla mi je da dajem po 4 kapi od 15 dana. medjutim mi smo morali pedijatru na kontrolu (zbog nekih nalaza), pa nam je on rekao da dajemo po 5 kapi.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: D3 kapi
28.9.2008 16:29:21   
kvik
Princeza se zove Žana.Hvala svima na čestitkama i korisnim savjetima.

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: D3 kapi
28.9.2008 16:35:53   
lejlašh
Hej Kvik, jesam li u pravu - ti si Nina. Prepoznala sam te po postovima. Imaš pp

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu kvik)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: D3 kapi
28.9.2008 16:52:39   
Okarica
Meni na otpusnom piše da dajem 2-4 kapi dnevno od 15. dana života. U četvrtak idemo na prvi pregled pa ćemo da vidimo šta će pedijatar reći.


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: D3 kapi
13.11.2008 14:46:40   
Enchy
I ja sam svom bebacu pocela davati kapi od 16 dana.
Evo vec tri dana kako ih koristimo i on i ja, po tri kapi, i primjetila sam odredjene promjene kod njega. Mnogo se vrti, grci, stenje, i sav se zacrveni u licu, kao da ima problema sa stomakom i stolicom, koja je doduse redovna za sada. Zna se cak i iz sna probuditi i ciknuti, i kada prodje, ponovo zaspi.

Jako sam isprepadana, s obzirom da mi je prvo dijete. Interesuje me da li ste imale slicno iskustvo, da je dijete reagovalo tako na kapi dok se nije naviklo ili????
Ili mozda nije od kapi.
A primjetila sam i da mu se mokraca i stolica osjete cudnim mirisom, kao kada koristimo neke lijekove, pa nam se osjeti mokraca. Sta mislite da li je od kapi ili mozda nesto drugo?

Pisite...pls

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: D3 kapi
13.11.2008 14:50:27   
batterfly
Ne vjerujem da je do kapi...Ali trebala bi mozda,otici pedijatru,ako sumnjas na kapi,mozda ima neka zamjena...
A koje tacno koristis??'D3 ili AD3???
Ako su ove druge,mozda je do vitamina A....Ne  znam....

(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: D3 kapi
13.11.2008 15:30:44   
Enchy
Koristim D3 kapi.
A cini mi se da sam od nekoga cula da treba bebi nekoliko dana da se prilagodi na njih, jer inace samo doji.
Nesto mi ga zao ovako malog nositi doktorima po ovom vremenu, sve kontam proci ce...jer u principu, on doji kako treba, spava poprilicno, ne place, osim sto se uzmuci kada ga to uhvati, mozda su grcevi, ko zna...hm

u svakom slucaju, hvala

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: D3 kapi
13.11.2008 16:38:32   
Visnja RR
Najbolje je da kontaktiras pedijatra...
Mada je to period i kad pocinju grcici...
pusa bebici

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: D3 kapi
13.11.2008 18:26:19   
juni
I ja sam se tako u pocetku brinula oko stenjanja, jer je bilo cesto i bas bi se zacrvenio u licu, ali sam onda citala forume i pitala patronaznu sestru o tome, i saznala da je sve to normalno, da se djete napinje. Evo i dva mjeseca poslije isto napinjanje kad treba da kaki, a i ja isto dojim.
Mislim da kapi nemaju veze sa napinjanjem pa ti je moj savjet da se ne brines, a ako zelis mozes pitati patronaznu sestru o tome ili zovnuti pedijatra.
Nekad je veca steta odvesti djete  u dom zdravlja jer i tamo vrebaju razni virusi!
Inace sve sto si napisala: crvenilo u licu, stenjanje, itd i u nas isto user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: D3 kapi
13.11.2008 22:33:48   
Enchy
Hvala na savjetima. Lakse mi kad vidim da nismo  sama s ovim problemomuser posted image
Provjerit cu sa patronaznom sestrom. I ja ne bih vodila doktoru, samo ce pokupiti viruse.

pozz

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: D3 kapi
1.7.2009 15:15:40   
mamin_zivot
Mojoj bebici je danas 15 dana...pocinjemo sa D3 kapima, da li se moraju davati odprilike u isto vrijeme i da li ih pije i majka?


ENCHY i sa mojom bebom se isto desava, stenje, zaplace, zacrveni se i kupi nogice prema pupi ali sve to radi u snu i nastavi spavati. user posted image Je li to pocetak grceva???!!!

_____________________________

16.06.2009.-14:55 rodio se nas sin, najljepsa i najveca radost nasa!!!
01.01.2011.-15:45 rodila se princeza mamina.
Druga radost jeste, ali ne i manje vrijedna od prve. :**

(odgovor članu Enchy)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: D3 kapi
1.7.2009 15:18:12   
teta berta
Ma ne moraš ih davati u isto vrijeme, mada joj ja dadnem ujutro stavim u mlijeko... A ti ne moraš piti, aili možeš što da neuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: D3 kapi
1.7.2009 15:18:22   
Anoniman
D3 kapi pije i mama i beba, tako je bar meni receno, i bilo bi lijepo da ih dajes svaki dan u isto vrijeme, mada ja zaboravimuser posted image ,sretno
a to sto si opisala bi mogli biti simptomi grceva, nadam se da vas nece mucitiuser posted image

(odgovor članu mamin_zivot)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: D3 kapi
1.7.2009 15:19:05   
teta berta
meni niko nije rekao da ih ja pijemuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *