|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 12:08:50   
mama Nataša
joj dinaa hvala ti, meni više muka od dobronamjernika koji mi govore "nek ti je bog na pomoći" ili "meni ovako nešto ne bi smio pa pošto poto" i slično, ah lako je biti general nakon bitke, kad imaš djecu kojoj je već 30 i kusur.

meni se usta osušila od priče i jezik odrvenio od lapandanja , sve se nadam da će se štagod i primiti, a oduvijek me kritikuju, ama od kad se rodio, da se ne može sa djecom sve na fin način i pričom, kao mora se znati ko je šef( tj. da ga bijem svaki dan pa ne bi smio pisnut) a meni vala ni to nije rješenje, da me se dijete boji ili da misli kasnije kako mu je mama bila neuravnotežena histerična ludača kad je bio mali.

ja i dalje pričam u nedogled al brate vala ga i šibnem po nogama ponekad a tako bih voljela da to nije slučajuser posted image

nikad niko nije ni rekao da će roditeljstvo jednostavno biti al brate neću ni da mi bude noćna mora, neki red mora postojati

interesantno, ima dana kad je sve 5,ama život iz snova, a ima dana kad bi iskočila iz kože i pobjegla ne znam gdje , haha, garant je svima takouser posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 12:20:41   
dinaa
Ma svega sam se i ja naslusala,te nebi to kod mene prolazilo,te ja bi njemu ovo ili ono da sam na kraju plakala i mislila da ne znam odgajati i podizati dijete.A najgore od svega mi je bilo kad mi je jedna gospodja rekla"ti njega ne smijes istuci od muza"user posted image tad sam s njom zavrsila za sva vremena,mislim halo ne smijem od muza a ja s djetetom 24 sata na dan,neki ljudi zive jos u proslom vijeku.
I ja sam po potrebi koristila prut,kad vidim da je stvarno bezobrazan onda kazem e vidi sad kako je biti bezobrazan,da se razumijemo niko nece uzet i namlatiti dijete da mu modrice ostanu,ali puc po guzi nece ostaviti traumu u zivotu,nemam je ni ja a dobila sam taj puc koliko hoces puta.
Pustite i ne obazirite se na te dusebriznike,oni ili imaju vec odraslu djecu ili ih nemaju jos uvijek.
I ja sam prije govorila ma kad bi meni moje tako bilo bi mu,ali stize me u istim cipelamauser posted image  prema tome samo vi slijedite svoj instikt i radite kako mislite da je ispravno,a djeca rastu i mijenjaju se,vidjecete kad krenu u skolu,to su vec veca djecica s kojom se da razgovarati.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 14:49:52   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama Nataša


sjećam se svojevremeno da je jedna doktorica, najvjerovatnije dječiji psiholog, rekla na tv da je 90% djece za koju se kaže da su hiperaktivna i tvrdoglava zapravo neodgojeno, buh, koji šamar! Ali biće da nije daleko od istine.


Ne bih se složila.
Hiperaktivnost je nešto što je vrlo teško dijagnostiricati, i nije tako bezazleno kako reče dotična doktorica.



IZVORNA PORUKA: mama Nataša
nikad s mirom sjediti za stolom, nebrojeno puta reći STANI DOĐI NEMOJ al ne sluša i bog, vazda tjera po svom ... negdje mi je nešto promaklo al ne znam ni gdje ni kad .


Nije ti ništa promaklo, imaš dijete koje će uskoro biti šestogodišnjak.


IZVORNA PORUKA: mama NatašaMi pokušavamo ostati hladne glave maksimalno dugo al uvijek nekomživci popuste a baš je to greška mislim, da bar uspijemojoš koji minut, još koji sekund ostati ladne glave i ne dozvoliti da nas izbaci iz takta user posted image

i onda ja vičem i ispucam ga po dupetu ili po nogama i mrzim sebe zbog toga al više ne znam šta bi user posted image .


Nisi jedina. i nisi jedina kojoj je prag tolerancije različiti zavisno kakav je dan.
Trebaš naučiti kontrolisati sebe, vjeruj da stvari budu puno lakše.


IZVORNA PORUKA: mama Nataša

ima li koja mama sa starijim djetetom kakav savjet ili bar utješnu riječ? ne može biti da je svaki problem vezan za prinovu, koliko dugo traje prilagodba starijeg djeteta na mlađe???


Ja sam se bila uhvatila da pričam samo u negaciji:
Ne Hana,
Nemoj Hana
Ne može
Nećeš
A ako nisam govorila u negaciji, onda je bilo u Imperativu:
Dodji!
Stani!
Obuci!
Jedi!

I nije u većini slučajeva Hana bila kriva, nego ja.
Falilo mi je vremena, prostora. Jedno dijete od 6 mjeseci, drugo od 5,5 godina.
Svaka hoće svoje, i po mogućnosti odmah.
A ja sama.
Hoću da stignem na sve, a ne mogu.
Još ako je ono vrijeme u mjesecu - eto R N R -ola.

Mi smo izašli iz faze u kojoj si ti sada.
Sada smo u novoj - zovemo je mrgud.
Nadam se da će uskoro biti iza nas.

I jedna je istina - djeca nas kopiraju.
Meni je izuzetno smetalo kada je Hana u jednom periodu vrištala na mene ili nas kada joj nešto nije po volji......onda sam skontala da sam nerijetko ja ta koja vrišti. I da me ona jednostavno kopirala.

< Poruku je uredio hanabanana -- 1.7.2010 14:52:39 >

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 22:44:44   
R&T@
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja sam se bila uhvatila da pričam samo u negaciji:
Ne Hana,
Nemoj Hana
Ne može
Nećeš
A ako nisam govorila u negaciji, onda je bilo u Imperativu:
Dodji!
Stani!
Obuci!
Jedi!



I ja sam "uhvatila sebe" kako mi recenice počinju sa :NEMOJ...
Ali sam u divnoj knjizi pronasla slijedece recenice:

...mnogo mozete da postignete svodeci rijec "nemoj" na minimum i formulisuci je na pozitivniji nacin:
"Beba spava. Hajde da sapucemo, da se ne bi probudila."Ili:"Hoces da sjednes na ovu stolicu pored mene, tako da budemo zajedno dok hranimo bebu."....

....Kada ima suvise tih "ne", gubi se njihov efekat i beba se demoralise. Ni vi ne biste voljeli da zivite u svijetu kojim vlada nemilosrdni diktator cije su tri omiljene rijeci "Ne!Ne!Ne!"...Ogranicite tu rijec samo na situacije u kojima su ugrozeni samo dijete ili neke druge osobe. Ne zaboravite da nije svako pitanje vrijedno ratovanja... Uz svako "ne" uvijek ponudite i jedni "da" kao alternativu:"Ne, sa tatinom knjigom ne mozes da se igras, ali mozes da pogledas ovu." Umjesto da bebi koja je vec nekoliko papira bacila na pod kazete: "Ne diraj papire iz maminog stola", pokusajte sa :"Hajde da vidimo da li mozes ove papire da vratis u maminu fioku i da je zatvoris". Takvim pristupom sacuvat cete "bebin obraz", ona ce shvatiti poruku, a da pri tom ne mora da osjeti kako je "nevaljala"....

Vjerujte, da mi je sjecanje na ove recenice pomoglo u mnogim trenucima kada mi je "padao mrak na oci" i sada sam cesto ponosna kad se suzdrzim i kada odgajajuci njih dvije odgojim sebe...

i
"znam da kao majka imam pravo na trenutke slabosti i moje bebe trebaju da znaju da se ponekad ljutimo i na one koje volimo i da je to na mjestu..."

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:04:06   
Hanady RR
Joj...išitah od prvog do zadnjeg posta.
najviše sličnosti nalzaim sa svim vama...zamisli...kokad je jednoj 4 godine a druga 17 mjsecesi.

užas.

Stalno govorim, ne to, nije to za tebe hanadi...dok se okrenem počnem govoriti ne, nije to za tebe Farah.
Čini mi se kuću da ispraznim lakše bi mi bilouser posted image user posted image user posted image

Farah sada penje se na stolice i stol...milion pita sam rekla Ne, Ne, al jok svako jutro od izlaska iz sobe i svako poslijepodne po vraćanju kući...ona pavo na stolicu a sa nje na stol...kad bi pala ko jaje bi se razbila.

Kuhinja poseban priča...obe po njoj...svaka ima svoj cilj...starijoj govorim da popusti ladice u kojima je mikser i čekić za šnicle uz stalno obajšnjenje...to je za šnicle kad amama pravi ručak, ako padne udarit ćeš se i tako...a mlađoj govorim Ne ulje, Ne šečer, Ne farah Paginu hranu....

Po dana u Ne mi se pretvorilo...a njih dvije tvrdoglavo po svom.

I hajd sve se nadam proći će...al kaduser posted image majkemi nemama snage...nekoliko puta vrisnula sam pa sad starija vrišti misli to cool...sad ja tiho porčam al imama feeling ne čuje me niko.

sa njih dvije ručak podgrijat a kamoli napravit...nemoguća misija...

ja sam porbala kao tajra tipa ''beba spava, polako ljubavni mamina...'' i na kraju balade ona meni mrtva hladna kaže...pa šta ako spava, spavam i ja...dosta mi je više beba....a ja kontam prošli smo fazu ljubomore...kad jok...

em su ljubomorne em su agresivne...user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:06:38   
veeseelaa
aiiiiii žene vi mene isprepadaste! ja sam mislila da je problem s tvrdoglavošču možda ne rješiv do treće godine jer su djeca mala pa manje razumiju... al poslije definitivno sam očekivala da se možemo dogovoriti ako ne ima da bude po guzi Boga mi... nikako mi ne ide u glavu da roditelj ne može izaći na kraj s npr petogodišnjakom??? ja mislim da je u pitanju razmaženost i čist bezobrazluk a vidjećemo



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:12:14   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

aiiiiii žene vi mene isprepadaste! ja sam mislila da je problem s tvrdoglavošču možda ne rješiv do treće godine jer su djeca mala pa manje razumiju... al poslije definitivno sam očekivala da se možemo dogovoriti ako ne ima da bude po guzi Boga mi... nikako mi ne ide u glavu da roditelj ne može izaći na kraj s npr petogodišnjakom??? ja mislim da je u pitanju razmaženost i čist bezobrazluk a vidjećemo



vjeruj vesela meni se opet čini što su stariji gori su....
moja starija bolja je bila prije...sad...ja pričam ona ne čuje...

sad ti njoj kaži da ne može vani dok ne ručamo...ona ti fino kaže ja hoću...i ja dosljedna ne i ne prije ručka...a ona na mene baca japankeuser posted image

dođe mi da uzmem onu japanku u usta da joj zguram...
ja onda očima sjvenm ona uđe u kuću iz hodnika la plače...ne da plače nego vrištiiiiiiiiiii...reko bi komšiluk ja je koljem a ja je dotakla nisma.user posted image

i kad bi je istukla isto bi se na tako derala...al opet sve bi mi to radila...jer nakon toga skontat će ja ću po svom...ona me malo istuče i to je to.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:16:54   
Anoniman
I moja Farah se laganini kvari. Ne znam sta je s njom,prije sam jo mogla sve lijepo objasniti i poslusala bi me iz prve.
Sada kao da me ne cuje....Ne dopirem do nje.
Kazem joj nesto, a ponovim, pa jos jednom ponovim malo glasnije i na kraju VRISNEM, a ona se onda ko nesto uplasi. Tacno ne znam kako vise s njom postupati.
Objasnjavam, strpljiva sam, ne tucem...al' dzabauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:17:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

aiiiiii žene vi mene isprepadaste! ja sam mislila da je problem s tvrdoglavošču možda ne rješiv do treće godine jer su djeca mala pa manje razumiju... al poslije definitivno sam očekivala da se možemo dogovoriti ako ne ima da bude po guzi Boga mi... nikako mi ne ide u glavu da roditelj ne može izaći na kraj s npr petogodišnjakom??? ja mislim da je u pitanju razmaženost i čist bezobrazluk a vidjećemo



vjeruj vesela meni se opet čini što su stariji gori su....
moja starija bolja je bila prije...sad...ja pričam ona ne čuje...

sad ti njoj kaži da ne može vani dok ne ručamo...ona ti fino kaže ja hoću...i ja dosljedna ne i ne prije ručka...a ona na mene baca japankeuser posted image

dođe mi da uzmem onu japanku u usta da joj zguram...
ja onda očima sjvenm ona uđe u kuću iz hodnika la plače...ne da plače nego vrištiiiiiiiiiii...reko bi komšiluk ja je koljem a ja je dotakla nisma.user posted image

i kad bi je istukla isto bi se na tako derala...al opet sve bi mi to radila...jer nakon toga skontat će ja ću po svom...ona me malo istuče i to je to.user posted image


U isto vrijeme pisale...
Mozda je to, Hanady, neka od njohovih faza, jer su ista generacija, a eto isto se ponasaju.

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:18:28   
veeseelaa
joooj draga pa baš belaj! stvarno ja sve kontam biće lakše kad odraste user posted image user posted image user posted image moj brat ima malenu od 5 godina i ona je baš poslušna, sve razumije i ne histeriše
Oni me i naložiše da će biti sve ok kad mi Ajša poraste, mada je moja Ajša i sad relativno dobra al nekad kad odem kod mame skroz počne da luduje
Spuca glavom u zid bacajući se tamo- amo jer joj nisam nešto dalauser posted image user posted image user posted image user posted image onda ja ustanem i dreknem se na nju a ona legne na pod ko bajagi od straha, pa mi je bude žao user posted image
Al kad smo kući dobra je baš, izgleda da se razmazi kod moje mameuser posted image user posted image user posted image
a i u društvu mm zna biti takva, samnom je opet dobra jer ja se ne libim od puc puc
a i kad kažem NE onda znači Ne, nema popuštanja, s njima valjda vidi da može kako hoće
Ako drži nešto u ruci nema šanse da joj moja mama il mm isto uzmu, otima se ko velika al ja kad pridjem sama sve ispusti na pod user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:22:24   
Hanady RR
pahulji moguće...da je faza...
al ženo sad obe u nekoj fazi...meni faza više preko glave...user posted image

hanadi je poslušna pred drugima...e ko god je upozna na grdnu ranu da je privije...i stvarno nije što je moja al zna sve osnovne fine stavri...al jednostavno sad uz farah počinje gubiti interesovanje za razgvor sa mnom.

sad ja mogu milion puta reći da pospremi kerevt...jok njoj to nije interesantno.user posted image

a to lupanje od pod i zid...to mi u jednom trenutku obe rade...tačno da se zamislim gdje sam fulila u odgoju.user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:32:47   
Anoniman
Majke mi, hanady, isto je i s mojom farah. Prije smo zajedno pospremale krevet, pravile rucak, igrale se...sada samo zeli da me sminka i ceslja...sve ostalo sama radi...na SVOJ nacin. Evo danas i jucer sama "preselila" da spava preko dana u dj. sobu(inace svi spavamo u jednoj sobi, a dj. soba sluzi kao igraona)...Dijete je drugacije skroz.
I moja pred nekim je ko Melek...ali zato u kuci nista nise nije kao nekad. Kad izlazimo muz i ja s njima dvjema, farah nece da da ruku, istrcava nepredvidjeno, preglasno prica, doziva nas u po grada ko da smo na Igmanu....kad zapne da joj se nesto kupi vise ne pale oni folovi da smo joj vec nesto uzeli i da nemamo para...ona govori MOLIM TE; MOLIM TE; MOLIM TE; MOL...dok ti se ne zamanta. Ignore nam je jos uvijek najjace oruzje...ali polako pucam...Znam da je faza, ali kao sto ti rece "pa dosta mi je vise tih faza". Evo s ovom mladjom smo u "fazi izbijnja zubica"


(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:33:51   
Medić*
Moj 21 mjesecni maleni zna jako biti poslusan i dobar ali svremena na vrijene tako ima neke ispade da ga ja ne mogu prepoznati. Nije histerican, nije puno ni razmazen, nije mu interesantno peti se po stolovima i stolicama, komodama i krevetima.....uglavnom zna sta smije a sta ne. Medutim ovih dana jako je postao tvrdoglav sto se tice odlaska nekome ili kada treba neko nama doci, gdje god da odemo pocinje plakati nezam zasto i nista mu u tim momentima plac i navale bijesa ne moze skrenuti paznju dok se dobo ne isplace, hajde mislila sam nismo davno isli rodici pa ih je mozda zaboravio i place, medjutim danas mi dolazi kolegica s djetetom ma odmah je briznuo u plac onako razmazeno da me prosro bilo srid zene... nije htio prici, tek nakon duge ture  placa smirio, sve dok je plakao nisam ga htjela uzeti i jako me srce bolelo ali nisam htjela popustiti vec sam se pravila da ga ne cujem, kada je vidio da ne reagujem na njegov bezobrazluk smirio se poceo se igrati s malim od kolegice. Neznam sta mu se desava, nije bio takav, bilo je momenata kada odemo nekome koga nezna dobro ali da ovako se ponasa sa poznatimuser posted image . Dali je to razmazenost, tvdoglavost ili jos jedna faza u nizu pojma nemam, znam samo da je jako neugodno i neprijatno i prosto covjek nezna sta da radi u tim momentima user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:35:14   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Majke mi, hanady, isto je i s mojom farah. Prije smo zajedno pospremale krevet, pravile rucak, igrale se...sada samo zeli da me sminka i ceslja...sve ostalo sama radi...na SVOJ nacin. Evo danas i jucer sama "preselila" da spava preko dana u dj. sobu(inace svi spavamo u jednoj sobi, a dj. soba sluzi kao igraona)...Dijete je drugacije skroz.
I moja pred nekim je ko Melek...ali zato u kuci nista nise nije kao nekad. Kad izlazimo muz i ja s njima dvjema, farah nece da da ruku, istrcava nepredvidjeno, preglasno prica, doziva nas u po grada ko da smo na Igmanu....kad zapne da joj se nesto kupi vise ne pale oni folovi da smo joj vec nesto uzeli i da nemamo para...ona govori MOLIM TE; MOLIM TE; MOLIM TE; MOL...dok ti se ne zamanta. Ignore nam je jos uvijek najjace oruzje...ali polako pucam...Znam da je faza, ali kao sto ti rece "pa dosta mi je vise tih faza". Evo s ovom mladjom smo u "fazi izbijnja zubica"



setsro sve kod asma ja pisla...sem faze sa mlađom...mi smo zube prošli al sad ide onaj ''teži'' fio.

Ovo dozivanje ko na Igmanu...mm kaže više ga stid...babo babo, mam, mama, p po milion puta...odazvo se ti ne odazvo isto ti se piše.

E garant faza...a nama je da saburamo...jednom će i naših 5 minuta doćiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:39:00   
Visnja RR
mi ulazimo u fazu tvrdoglavosti...user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:39:51   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

mi ulazimo u fazu tvrdoglavosti...user posted image


tek ulazite??

Uh mi odavno u toj fazi... grrr nemogu joj nista...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:41:51   
Anoniman
Medic slatki, i moja s 3godine i 10 mjeseci ima te neke cudne napade preeeglasnog placa. Evo sinos bili kod zaove i kad smo ulazili u auto Farah je pocela da place zato sto odlazi. Kazemo joj fino, haj ostani, noci kod tetke...JOk, ne bi ta ostala ni pod razno, a place ko kisna godina. I to kako. Skroz je preplakala od Grbavice do Alipasina. Pa haj ti smiren budi, dobro pa udes ne napravih...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:44:37   
Anoniman
drage moje zene,
utjesiste me ovim postovima... vjerujte sad bih vas sve redom izljubila i vas i vasu djecu... jer ja sam na rubu sloma zivaca sa mojom Sabinom... vjerujte mi da sam pomisljala da je odvedem doktoru da vidim pa sta se to vise desava s njom...
Hanady ti kao da si opisala moju Sabinu... koliko god puta da joj kazem da ne moze vani izaci dok ne doruckuje ona svoje pa svoje... ja neko jutro stavljam joj dorucak na stol, pogledam ona vec izasla... bez obzira sto sam rekla da ne moze dok ne doruckuje... ja je fino dozovem i dodje ona u kucu, pitam je fino sto me nije poslusala, kaze pa nemogu da cekam... user posted image user posted image user posted image user posted image  inace u posljednje vrijeme je postala straaaaaaaasno nedokazana i tvrdoglava... koliko god puta joj nesto kazem da NE uradi ona ce to uraditi pa makar dobila i degenek... a trudim se stvarno da je ne dohvatim, vec da razgovaram s njom...
probala sam i ucjenom, nema joj crtani ako me ne poslusa ili nema vani ili tako u tom smislu... ne funkcionise...
probala sa kontra postupkom, sto ona gora ja jos bolja, ne ide ni to...
sipka definitivno nema ucinka...
ali... svi govore da je ljubomorna na Ermina, ali nije... sigurna sam da nije jer vidim da joj ne smeta nista kad mu se ko obraca ili ako ga mi mazimo ili bilo sta, jednostavno to i ne primjecuje... moze samo da se pridruzi tom mazenju... i sve dijeli s njim... ako joj dam para da sebi nesto kupi obavezno kupi i njemu...
a sta je interesantno, ne mogu opisati njenu inteligenciju... kad pocnemo neku temu ili ako razgovara sa starijom osobom, covjek bi rekao da ima puno vise od 6 godina...
ali... stvarno ne znam vise sta da radim da bi me pocela slusati... kad kazem NE da to i bude NE...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:45:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Medic slatki, i moja s 3godine i 10 mjeseci ima te neke cudne napade preeeglasnog placa. Evo sinos bili kod zaove i kad smo ulazili u auto Farah je pocela da place zato sto odlazi. Kazemo joj fino, haj ostani, noci kod tetke...JOk, ne bi ta ostala ni pod razno, a place ko kisna godina. I to kako. Skroz je preplakala od Grbavice do Alipasina. Pa haj ti smiren budi, dobro pa udes ne napravih...

user posted image user posted image user posted image user posted image
e ovo...ovo mi je najgore....

ja neću da idemo kod tetek...
dobro nećemo ići...
babo ja hoću kod tetkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

hajd idemo...
tamo preživimo...
kući krenemo

neću da idemo kućiuser posted image user posted image user posted image
hajde ostani kod tetke ...

neću kod tetkeuser posted image user posted image user posted image
pa hajmo kući
neću kućiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image u nedogled...

user posted image user posted image user posted image user posted image

prije zaspe u autu a sad samo kmezi i govori neću neću nećuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:45:49   
Anoniman
Sad moja farah pocinje da se ko mangup nadmudruje sa mnom.
Igramo se "ko ima bolje argumente".user posted image
Smori me, psihicki. Kao da radim seminarski iz "Historije filozofije IV"

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:48:02   
sarayka
Moja ama bas sve isto radi...cesto kaze "ma neces mi ti reci.."user posted image
Zamislite to ma sta covjek da joj radi, sad je u fazi skakanja, samo se penje i skace, trci u raznim stilovima kroz kuci ama zive smire nema .... damar joj igra stalno.
Šetnja po gradu misaona imenica, a to buticima se krije ispod rafe ili lista vjesalice da vidi sta je lijepo pa se strahujem da ce oboriti sta. za nju je samo neka livada i samo trka sve gdj treba za rukicu...ama nema sanse...user posted image
Kad hoču da je naruzim ili puknem odma ide "Necu vise" i "samo da ti nesto mama kazem"...pa u beskonacnost.
Helem utjesih se ja da nije samo moja user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:49:55   
Medić*
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Medic slatki, i moja s 3godine i 10 mjeseci ima te neke cudne napade preeeglasnog placa. Evo sinos bili kod zaove i kad smo ulazili u auto Farah je pocela da place zato sto odlazi. Kazemo joj fino, haj ostani, noci kod tetke...JOk, ne bi ta ostala ni pod razno, a place ko kisna godina. I to kako. Skroz je preplakala od Grbavice do Alipasina. Pa haj ti smiren budi, dobro pa udes ne napravih...


Stvarno prosto covjek nezna u tim situacijama sta bi, ako povisim ton jos vise place, ako ga uzmem sebi sav se od huje izvija, ako ga ignorisem hiljadu puta zove i nece stati dok ga ne prodje, nekad mi dodje fino jedan prutic po guzi ali sve govorim hajde proci ce ga mali je, a sve st veci sigurno bit ce gori. Vani nesmijem ni ruzno ga pogledati kada radi sto ne treba vec mu idem po volji samo iz razloga da se ljudi ne osvrcu ako pocne plakati i derati se, mozda grijesim ali stvarno ne volim da mi se dernja po ulici i vristi user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:51:12   
Hanady RR
Joj moja bambi eto ja tako pratim koliko je kome godina...pa bolan ako i sa 6 ovako bude (tad će mi mlađa imat ovoliko koliko sad Hanady) ja sam luda ženauser posted image

ne znam...
ja stavrno pokušavam...
ništa nisma mjenjala u odnosu prem anjima...
starija će u vrtić u septembru...nadam se tada će se neke promjene desiti...
ako ne na gore nadam se...

ja ovako moram dalje...al dokle...pitanje je...

muž mi uopšte nema živce za ovo...njemu opet nije jasno zašto ja na glas ponavljam kako pravim ručak ili kolač...a ona samo pita...a šta je to, a kako to, hoću ja...a hoćeš mi kupiti...i tako u nedogled...pa ja svaku priliku za razgovor koristim ...

neku noć bi on nju po guzi...a ja očima govorim ni slučajno...jer nebih naglas da ona čuje iskoristit će to protiv nas prvom pirlikom...

a ona fino njemu kaže...
vidjet ćeš ti kad te mama ufati kad ja odem spavatuser posted image

zamisli molim te...pa ne znam bil user posted image iliuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:53:22   
Anoniman
a moze li djete od 15 mjeseci imati tvrdoglave ispadeuser posted image moja govori nje no nje sto bi znacilo ne Noa ne a demolira mi ovo malo kuceuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sarayka)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Sta sa tvrdoglavom djecom
1.7.2010 23:53:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sarayka

Moja ama bas sve isto radi...cesto kaze "ma neces mi ti reci.."user posted image
Zamislite to ma sta covjek da joj radi, sad je u fazi skakanja, samo se penje i skace, trci u raznim stilovima kroz kuci ama zive smire nema .... damar joj igra stalno.
Šetnja po gradu misaona imenica, a to buticima se krije ispod rafe ili lista vjesalice da vidi sta je lijepo pa se strahujem da ce oboriti sta. za nju je samo neka livada i samo trka sve gdj treba za rukicu...ama nema sanse...user posted image
Kad hoču da je naruzim ili puknem odma ide "Necu vise" i "samo da ti nesto mama kazem"...pa u beskonacnost.
Helem utjesih se ja da nije samo moja user posted image



e garat isto sveuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

samo da ti nešto kažem...pa onda počne...

znači žene trpit nam je...haman iste smo vake i mi bileuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *