|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:36:12   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: chantal


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa sve je u glavi....
u startu se pripremiš da dijete ćeš SAMO nositi 9 mjeseci i roditi, ti si surogat majka i ništa drugo.....

u biti dijete je tvoje djelimično, daješ ga drugoj bliskoj osobi u amanet i vječno ostajete u kontaktu, činiš dobro djelo, pomažeš svom bližnjem



Drugo je surogat-majčinstvo,gdje žena samo "posuđuje" svoju maternicu u kojoj se plod razvija,a mislim da triputmama nije na to mislila,već dali bismo svoje vlastito dijete dali nekom bližnjem...
Ja lično ne bih ni jedno ni drugo uradila,ne bih mogla.
Nedavno sam baš čitala za ovakav jedan slučaj u Bihaću,ako se dobro sjećam,gdje je brat bratu poklonio dijete,nekako mi to dođe kao početak legalizacije trgovine djecom,tako javno,mislim zasad uglavnom čujemo "poklonio bratu/sestri",a kasnije... user posted image


mislim iako bi neko uradio kako im se supružnik složi user posted image user posted image user posted image
ja sam isključivo pričala o surogat majčinstvu, al dijete koje mi mm napravi nije samo moje i njegovo je.....
ne kontam kako se dogovore, ako je meni brat brat nije mm, il njemu njegov, mislim ko i kako pristaje na to, ne kontam
ja sa svojom maternicom mogu da radim šta hoću al sa onim što oplodi mm baš i ne mogu

do duše ima ovdje žena koje muž sluša u potpusnosti pa bi im želju ispunio, mm meni ne bi, mislim
al pitam gauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 15:41:44   
Galicia
To je vrlo cest slucaj prije bio, sad nisam bas sigurna, mada vjerujem da se i danas desava. Tako su i moju tetku, maminu sestru dali svom ujaku da bude njegova kcerka, jer on i njegova supruga nisu mogli imati djece.
Ta ista moja tetka ima psihickih posljedica "zasto" je ona morala da ide. Ta ista moja tetka je zamrzila svoje bioloske roditelje zbog toga.

Ja to ne bih nikad mogla uraditi. Ono sto ja rodim je moje. A ostali koji ne moggu djecu da imaju, pa postoji milion razlicitih opcija a ne da svoju krv i meso dajes nekom drugom.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 17:20:15   
dush
IZVORNA PORUKA: salmy

Surogat majka DA,a dala svoje....no-nouser posted image


Isti slucaj. Moje dijete je samo moje dijete. user posted image Malo sam user posted image , ali sta cu....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 18:01:09   
Neca xxx
Ja ne bih mogla. Nema sanse. To nikada ne bih mogla preboljeti. Moje dijete je moje dijete. Ne bih mogla biti ni suogat majka jer ne bih mogla podnijeti da se rastanem od malog bica koje sam 9 mjeseci nosila u sebi i donijela na ovaj svijet.

A vjerujem da i "poklonjena" djeca kada saznaju istinu to ne prihvate dobro. Dugorocno to nije najbolje rjesenje.

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 18:19:58   
leona81
ne, nikada...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 19:14:06   
SREĆNA
Pitanje je stvarno aman jaRabbi.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 19:14:50   
ziki
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Biološko dijete mene i mog muža bih mogla dati sestri jedino kad bih bila potpuno psihički ili fizički nesposobna da se brinem o njemu.
Jedan dio mene misli da bih možda mogla biti sestri surogat majka, tj. nositi dijete nje i njenog muža začeto potpomognutom oplodnjom, ali nisam sigurna.
Dati nekom moje dijete zato što nema svoje djece ne bih mogla.

Bas ovako

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 19:58:46   
ena0002
Evo ja se godinama borim da dobijem dijete ali nikada ne bih mogla od sestre uzeti dijete i da to kao bude moje user posted image , a niti bih svoje dijete mogla dati. Sta znam meni to nikako nije prirodno.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 20:10:46   
milenium
naravno da bi dala,kakvo je to pitanje.tko god hoće nek naruči a ja ću samo štancatuser posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 22:18:54   
Mirkica
Poznajem jedan slucaj u mom komsiluku prije rata brat je dao sestri kcerku imao je tri kcerke , covjek je dozivo katastrofu jedino sto je u zivotu dobro prosla jeste ova sto je data tetki.

Zalosno je to pa vi kako hocete , mislim da bih puno toga dala svome bratu ili sestri ali isto smatram da sam jedinooo DUZNA svom djetetu , jer ga je BOg meni dao, ja sam ga rodila, jedino nedao Bog nesrece da nisam u stanju onda DA mom bratu inace u normalnim okolnostima NIKADA.
Da li se iko od vas upitao kakv osjecaj to djete ima i nosi citav zivot u sebi , da su ga rodjeni roditelji dali nekom drugom , meni je moje djete na prvom mestu i cak ispred mene tako da ga ne mogu i ne zelim porediti sa bilo kim pa ni sa bratom .
Jako mi bezveze i procitat tako sto a kamo li pomisliti na tako nesto gluho i daleko bilo pa nije djete bolan ukras niti macka pa da se daje , da Bog skloni i sacuva.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 22:22:49   
neki x
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li vi mogle da bliznjem date svoje dete iz razloga gorenavedenog ??


da, mom bratu i jedino i isključivo njemu .....
šta bi kad bi to bila jedina opcija da ima dijete? mislim bila bi surogat majka, mislim da tema postoji već

Vesela,ne kontam ovo nikako...Da li bi dala svoje dijete ili stauser posted image

A ja ne kontam sto se uopste razdvajaju ova dva termina,dati SVOJE dijete i biti surogat majka-pa zaboga moje bi bilo i jedno i drugo,ja sam ih rodila-bez obzira koja i kakva oplodnja je u pitanju!!! Meni je smijesno uopste o ovome raspravljati!

< Poruku je uredio neki x -- 19.3.2012 22:23:54 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 22:28:06   
Honey3
znate onu pricu kad zena nije mogla imati dijete,i posto je sestra imala ih vise,da sestri jednu djevojcicu. Jedne prilike,kad je djevojcica malo odrasla,dosla kod tetke tj.svoje prave mame,i ova od milja uzela da je poceslja,kako je cesljala,kaze njoj malena "joj tetka kako me ti lijepo cesljas,mama kad me ceslja uvijek me cupa",i to zenu pravo potreslo,nije vise mogla pustiti malenu nazaduser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 22:34:10   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: zaha

znate onu pricu kad zena nije mogla imati dijete,i posto je sestra imala ih vise,da sestri jednu djevojcicu. Jedne prilike,kad je djevojcica malo odrasla,dosla kod tetke tj.svoje prave mame,i ova od milja uzela da je poceslja,kako je cesljala,kaze njoj malena "joj tetka kako me ti lijepo cesljas,mama kad me ceslja uvijek me cupa",i to zenu pravo potreslo,nije vise mogla pustiti malenu nazaduser posted image

da poznata mi je prica
i bas kaze sve

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 22:56:12   
hanabanana
Ja ne mogu vjerovati da se ovako šta može desiti.
Ja mogu pokloniti stvari, svoje lične.....bratu, sestri, prijateljici, mami.
Ali dijete nije vlasništvo.

Meni bliske osobe imaju drugačiji mentalni sklop i ako ne bi mogli imati svoju djecu, prvo bi im naumpalo da  usvoje dijete.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 23:04:39   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja ne mogu vjerovati da se ovako šta može desiti.
Ja mogu pokloniti stvari, svoje lične.....bratu, sestri, prijateljici, mami.
Ali dijete nije vlasništvo.

Meni bliske osobe imaju drugačiji mentalni sklop i ako ne bi mogli imati svoju djecu, prvo bi im naumpalo da  usvoje dijete.




TI si glas razuma :)))))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 23:11:05   
Hanady RR
Ne ...
u ovim okolnsima i pričama i razlozima koje spominjete svoje dijete ne bih dala...
dala bih svojoj sestri al samo kada mene ne bude da ona bude ono što ja doživjela nisam...


za sve postoji rješenje pa i za parove koji ne mogu imati djecu...ja nisam njihovo rješenje

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
19.3.2012 23:32:34   
SdZ
Ja ne mogu vjerovati da se ovako šta može desiti.
Ja mogu pokloniti stvari, svoje lične.....bratu, sestri, prijateljici, mami.
Ali dijete nije vlasništvo.

Meni bliske osobe imaju drugačiji mentalni sklop i ako ne bi mogli imati svoju djecu, prvo bi im naumpalo da  usvoje dijete.


user posted image user posted image

Potpis.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
20.3.2012 12:53:12   
zumbulcica
Milosrdje, da prema tim ljudima.A sta je s tim djetetomuser posted image .Kakva ce ono osoba bitiuser posted image Sta kada sazna da su ga roditelji poklonili tetki....grozno.Nikad.

_____________________________

sunce mamino,21.08.2011.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
20.3.2012 14:21:38   
raja_ringe
Ne, nikome.

A sada malo OT. Šta vi mislite o situaciji kada žena umre pa njen muž oženi njenu sestru da bi kao bila majka njihovoj djeci? Davno sam čula za jedan slučaj, a skoro sam i upoznala jedan takav slučaj. Iskreno grozim se i od toga i od ovoga da se da dijete.


_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
20.3.2012 14:38:07   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Mirkica


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja ne mogu vjerovati da se ovako šta može desiti.
Ja mogu pokloniti stvari, svoje lične.....bratu, sestri, prijateljici, mami.
Ali dijete nije vlasništvo.

Meni bliske osobe imaju drugačiji mentalni sklop i ako ne bi mogli imati svoju djecu, prvo bi im naumpalo da  usvoje dijete.




TI si glas razuma :)))))


Slazem se.
I jos bih dodala da ne podrzavam ni surogat metodu.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
20.3.2012 14:40:07   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da li vi mogle da bliznjem date svoje dete iz razloga gorenavedenog ??



da, mom bratu i jedino i isključivo njemu .....
šta bi kad bi to bila jedina opcija da ima dijete? mislim bila bi surogat majka, mislim da tema postoji već


Vesela,ne kontam ovo nikako...Da li bi dala svoje dijete ili stauser posted image


pa to surogat majka


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
21.3.2012 10:39:57   
Lady26
Ne....to ne mogu ni zamisliti, van pameti mi je...

Vesela nije tema da li bi bila surogat majka, nego da li bi svoje dijete dala nekome, znaci tvoje dijete i tm...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
21.3.2012 10:47:04   
niki83
Ma dajte molim vas!!?! Pa toliko djece ceka na usvojenje a mi bismo zdravi i zivi trebali davati svoju djecu!!?! Meni je ovo zalosno..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
21.3.2012 12:28:08   
sarisari

poznajem takav slucaj, ali nikada cak iako je ne bih bila sposobna da se brinem o njemu jedino bih brigu mogla prepustiti u potpunosti ocu djeteta i nikome vise ne bih dala dijelte nema sanseeeeeee

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Da li bi vi dale svoje dete bližnjim, ako...
21.3.2012 12:35:14   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lady26

Ne....to ne mogu ni zamisliti, van pameti mi je...

Vesela nije tema da li bi bila surogat majka, nego da li bi svoje dijete dala nekome, znaci tvoje dijete i tm...


ma vidim


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *