|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mobitel
15.8.2009 17:36:52   
Niobe
user posted image

Trenutno imam ovaj i to mi je od 2002. treci po redu.
Vjerovatno bih imala drugi jos uvijek da mi nije ukraden.
Nisam ovisnik o mobitelu, ali zato jesam o internetu - i to bolesno user posted image



_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Mobitel
15.8.2009 17:38:43   
Visnja RR
hvala draga...user posted image
ako sta zapne zovem te da mi pomognes...user posted image


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Mobitel
15.8.2009 17:41:00   
Amelaa RR
Moze i ta varijanta ...samo zoviiii

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Mobitel
15.8.2009 17:46:39   
Hurma

IZVORNA PORUKA: Niobe

user posted image

Trenutno imam ovaj i to mi je od 2002. treci po redu.
Vjerovatno bih imala drugi jos uvijek da mi nije ukraden.
Nisam ovisnik o mobitelu, ali zato jesam o internetu - i to bolesno user posted image




identican... prije smo mm i ja pratili trendove, doduše on još prati... zadnji sam mu kupila i platila haman 800 KM, ali to je bilo, kad aBd bebac dođe... vjerujem da ćemo i on i ja isti nositi još dugooooooooo... iako oboje volimo tehniku uh...user posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Mobitel
15.8.2009 17:49:48   
Mya_81 RR
Mi ''obiteljski'' koristimo Sony Ericsson (walkman seriju) i jako smo zadovoljni...

Ne patim na mobitele, ali da imam višak novaca definitivno bih si uzela iPhone...nadam se da će se nekada u budućnosti i to desiti jer mi je taj mobitel savršenstvo....


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Mobitel
15.8.2009 18:34:49   
milenium
Mi ''obiteljski'' koristimo Sony Ericsson
POTPISUJEM!svi,baš svi! user posted image pokazali su se kao najkvalitetniji,i baterije i ostalo.user posted image Ne smijem reklamirat firmu ali u obitelji imamo uvoznika mob i oni kažu da su ti najbolji a uvoze sve.jedna im je poslovnica i u sarajevu a jedna i u konjicu,ostale su na ovim prostorima.Jedino je mm prošle godine kad mu je ugovor izišao uzeo Samsung D 800 ili 900 ne znam točno a prije toga je imao isto Soni E . Izgalamila sam ga samo tako.sad je i njemu žao što ga je uzeo jer to je ipak samsung i desilo se što sam i očekivala,nosili smo ga na popravke x puta.user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Mobitel
15.8.2009 22:13:53   
Visnja RR
ja sam prije Asjinog rodjenja dobila samsung U600 -bordo... al ga je mali huligancic izgrickala i ko zna kolko puta heknula od pod... user posted image  
ovaj ce morati biti van njenog dometa...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Mobitel
15.8.2009 23:53:48   
M kao Mama
HEj, evo amelin slučaj me ponukao da ne otvaram novu temu jer je srodna s ovom i ovim što ću vas pitati, ja sam nekada znala šta se ono sve mora utipkati a mob da se dobije I MEI telefona, ako neka hanuma zna neka nam napiše to je veoma korisno, evo npr. da je amela znala I MEI (broj sigurnosi mobitela), možda bi policija i mogla pomoći.

Hvala unaprijed, nadam se da će neka članica imati te mačigne brrojeve

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Mobitel
15.8.2009 23:59:57   
Blue rose RR
Ukucaj : *#06#, i dobit ćeš IMEI telefona.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:02:05   
M kao Mama
O, hvala kolegice, puno

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:12:33   
Rina26
Eto vidite sada se hvalite kakav mob,imate zar je bitno

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:14:21   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: mama alma

HEj, evo amelin slučaj me ponukao da ne otvaram novu temu jer je srodna s ovom i ovim što ću vas pitati, ja sam nekada znala šta se ono sve mora utipkati a mob da se dobije I MEI telefona, ako neka hanuma zna neka nam napiše to je veoma korisno, evo npr. da je amela znala I MEI (broj sigurnosi mobitela), možda bi policija i mogla pomoći.

Hvala unaprijed, nadam se da će neka članica imati te mačigne brrojeve

i sta se radi sa tim brojem ,moze li se locirati telfeon ili...???

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:29:44   
Lalana

IZVORNA PORUKA: KAZA

Eto vidite sada se hvalite kakav mob,imate zar je bitno


Moje misljenje je da se niko apsolutno ne hvali nego dajemo jedna drugoj ideju za eventualnu prmjenu ako pozelimo ili se ukaze potreba za tim.

Ja imam isto Samsung U600 rozi zadovoljna sam mada mi je kcerkica prosula bokal pun vode preko njegauser posted image osusio se i opet radi ali ponekad nagadjam sta mi je neko rekao kada me nazove,user posted image cesto muza pogresno shvatim kada nesto dogovaramo ili se cujemo preko njega. Poslije ako ne uradim kako smo dogovorili vadim se na pokvaren telefon hehe user posted image user posted image

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:31:13   
Blue rose RR
Može, sa IMEI brojem se može locirati prostorno određenje mobitnog aparata u određenom vremenskom periodu.Ali za lociranje po ovom načinu je potrebno mnogo više negoli odlazak u muriju i prijavljivanje krađe.

Mali sažetak:
" Prikaz IMEI broja (serijski broj aparata).
IMEI (International Mobile Equipment Identifier) je broj za identifikaci
ju koji je tvornički dodijeljen svakom mobilnom telefonu, a njegova namjena je da pomogne prilikom potrage za ukradenim mobilnim telefonima.
IMEI identificira mobilni telefon u GSM mreži na taj način da, pri svakom uključivanju, telefon očitava i odašilje
IMEI (serijski broj aparata) i IMSI (serijski broj SIM kartice) u GSM mrežu. Na taj način, ako je neki mobilni telefon ukraden, jednostavno mu može biti blokiran pristup svim GSM mrežama (blacklisted IMEI), odnosno mogu se pratiti pozivi upućeni s tog tele
fon kako bi ga policija pronašla (graylisted IMEI).
Isti broj je upisan na naljepnici ispod baterije. Kod nekih aparata može se prilikom dekodiranja izvršiti softverska promjena IMEI broja, pa provjerite slaže li se broj dobiven na ekranu sa brojem na nal
j
epnici. Ako su različiti - postoji poprilična mogućnost da ste vlasnik ukradenog telefona. U tom slučaju dobro razmislite prije nego što ga odlučite koristiti u roamingu.
IMEI broj je podijeljen u četiri grupe brojeva:
Prvih šest brojki su TAC (Type Approval Code), od toga dvije brojke određuju proizvođača (49 = Nokia), a daljnje četiri brojke određuju vrstu aparata (npr. 0544 = Nokia 5110, 889x = Nokia 3210).
sljedeće dvije brojke su FAC (Final Assembly Code) odnosno broj koji određuje zemlju proizvodnje
(npr. 07 i 08 = Njemačka, 10 = Finska, 19 i 40 = Velika Britanija, 30 = Koreja, 67 = SAD, 80 i 81 = Kina).
Narednih šest brojki su SNR (Serial Number) odnosno serijski broj uređaja.
Zadnja brojka je kontrolna znamenka."


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:31:33   
Chuchi
Nisam sada neki ovisnik o mobu, prije jesam bila i pratila trendove, ali mi je to stvarno isfuralo.
od 2000 g sam imala sve motorole, od t180 pa nadalje, nekoliko siemensa, sonyerricsona, erricsona, nokia, samsunga, sagem... hehe ma da ne nabrajam!
Znaci prvi je bio nesto slicno ovome samo stariji i nije bio u boji ekran
user posted image

A sada imam ovaj i to zadnjih 2,5 godine, od kada je izasao tacnije, i s njim sam zadovoljna user posted image

user posted image

Ali definitivno kada budem mjenjala ovaj zamijenicu ga nekim blackberry-jem ili recimo LG Chocolate ... necim slicnim barem user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:31:36   
Niobe
IZVORNA PORUKA: KAZA

Eto vidite sada se hvalite kakav mob,imate zar je bitno


znas ti zaobic temu, sviju ti?


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:36:50   
Lalana

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Može, sa IMEI brojem se može locirati prostorno određenje mobitnog aparata u određenom vremenskom periodu.Ali za lociranje po ovom načinu je potrebno mnogo više negoli odlazak u muriju i prijavljivanje krađe.

Mali sažetak:
" Prikaz IMEI broja (serijski broj aparata).
IMEI (International Mobile Equipment Identifier) je broj za identifikaci
ju koji je tvornički dodijeljen svakom mobilnom telefonu, a njegova namjena je da pomogne prilikom potrage za ukradenim mobilnim telefonima.
IMEI identificira mobilni telefon u GSM mreži na taj način da, pri svakom uključivanju, telefon očitava i odašilje
IMEI (serijski broj aparata) i IMSI (serijski broj SIM kartice) u GSM mrežu. Na taj način, ako je neki mobilni telefon ukraden, jednostavno mu može biti blokiran pristup svim GSM mrežama (blacklisted IMEI), odnosno mogu se pratiti pozivi upućeni s tog tele
fon kako bi ga policija pronašla (graylisted IMEI).
Isti broj je upisan na naljepnici ispod baterije. Kod nekih aparata može se prilikom dekodiranja izvršiti softverska promjena IMEI broja, pa provjerite slaže li se broj dobiven na ekranu sa brojem na nal
j
epnici. Ako su različiti - postoji poprilična mogućnost da ste vlasnik ukradenog telefona. U tom slučaju dobro razmislite prije nego što ga odlučite koristiti u roamingu.
IMEI broj je podijeljen u četiri grupe brojeva:
Prvih šest brojki su TAC (Type Approval Code), od toga dvije brojke određuju proizvođača (49 = Nokia), a daljnje četiri brojke određuju vrstu aparata (npr. 0544 = Nokia 5110, 889x = Nokia 3210).
sljedeće dvije brojke su FAC (Final Assembly Code) odnosno broj koji određuje zemlju proizvodnje
(npr. 07 i 08 = Njemačka, 10 = Finska, 19 i 40 = Velika Britanija, 30 = Koreja, 67 = SAD, 80 i 81 = Kina).
Narednih šest brojki su SNR (Serial Number) odnosno serijski broj uređaja.
Zadnja brojka je kontrolna znamenka."



Veoma korisno mada sada kada bi mi neko ukrao ne bi se bas proveo jer nije skroz ispravan user posted image
Hvala MaryamaAmina rr

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:37:41   
Blue rose RR
Odoh spavati, a vi drage moje u pamet.
Ne dopustite sebi svašta ...

Lijep pozdrav.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:40:41   
Lulu_
maryam amina mozes lio sad to pojasnit za mene...user posted image
dakle kad mi neko ukrade tel.i ja sam aktivirala predhodno broj imea
onda se moze locirati kada se zove sa njega
please help
meni su ukrali 3 telefona a dva sam izgubila...
znam da ih nikad necu naci ali eto da znam za ubuduceuser posted image
ako ti niej mrsko da me prosvjetlis

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Mobitel
16.8.2009 0:40:45   
Chuchi

IZVORNA PORUKA: KAZA

Eto vidite sada se hvalite kakav mob,imate zar je bitno


Da hvalim se, makar ovako virtuelno neka svi znaju koji mob imam user posted image

A sad user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Mobitel
16.8.2009 1:04:46   
Lulu_
halooooooooooo................de mi objasniteuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Mobitel
16.8.2009 1:07:55   
veeseelaa
ja ne kužim kako lociraš ukradeni mobitel? ko ga locira?user posted image user posted image telekom?user posted image
ja sam skoro imala problem s prijetećim porukama, bile su baš žestoke i na nagovor moje mame prijavim policiji
Tada su mi rekli da bi se izvršilo lociranje treba tužilaštvo da da nalog telekomu i da su troškovi telekoma oko 10000,00 KM da izvrše navedenouser posted image
A tužilaštvo će utvrditi uz mišljenje psihologa da li postoji mogućnost da se prijetnje ostvare
Ono što je telekom uradio u ovom slučaju je da je samo konstatirao da s tog broja niko nije zvat niti su mu slate poruke izuzev meni
I sad mi nije jasno sva ova priča oko lociranja????

< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.8.2009 1:15:15 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Mobitel
16.8.2009 1:18:14   
veeseelaa
i dal neko unutar svog moba ima onu za*ebanciju oko "lociranja sina"user posted image user posted image user posted image
ono kad frajer zove telekom i traže da mu lociraju sina, kao trebao je biti kući a nije došao na vakat i stari psuje i insistira da malog lociraju a ova iz telekoma se lomi da mu objasni da oni to ne mogu
Nešto stari kaže u stilu: vidi da nije u Raminoj kafani, tako nešto

< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.8.2009 1:19:54 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Mobitel
16.8.2009 1:18:38   
Niobe
besk.... 10000
ako su u mogucnosti, po zakonu su duzni da te zastite..
kakvih 10000 bolan...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 16.8.2009 1:30:39 >


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Mobitel
16.8.2009 1:19:10   
Niobe
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i dal neko unutar svog moba ima onu za*ebanciju oko "lociranja sina"user posted image user posted image user posted image


oplakala kad sam cula user posted image user posted image user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *