|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.5.2009 23:25:17   
umm
Pozdrav drage mame, nova sam na forumu, nisam bas sve procitala. Mom sincicu su sada 3 godine i nije primio MMR vakcinu zbog alergije na bjelance. Dr. mi je objasnila da se ta vakcina uzgaja na pilecim embrijima.  Interesuje me da li kod nas postoji mogucnost da se te vakcine prime odvojeno, jer po onome sto sam citala na hrvatskim ofrumima tamo je praksa da alergicna djeca dobiju R i M vakcinu u razmaku od mejsec dana, a P se ostavi za slucaj da alergija prodje. Malo sam isprepadana pricom o tome koliko je krzamak opasan, a maleni nije dobio tu famoznu vakcinu.
_____________
Bekir 25.1.2006.
Nur 5.4.2009.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
10.6.2009 0:35:25   
teta berta
Pročitah svega i svačega o ovoj vakcini. Ovako mi bi je trebali dobiti u sedmom mjesecu a početkom osmog planiramo na more... Sada me strah ako dobije tu vakcinu pa se javi neka reakcija a mi u Hrvatskoj. Šta da radim, da bi izbjegli tu vakcinu do prvog rođendana, čujem da je bolje da se daje kasnije, ovi naši u d.z nisu normalni nitko živ neda savjet.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu umm)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
10.6.2009 10:56:17   
umm
Teta Berta, znam kako to izgleda kod nas u DZ. Ni meni niko nije dao nikakav savjet sta da radim zbog alergije, jednostavno nije dobio vakcinu i to je to. Sta dalje pojma nemam. Mislim da nije problem sto se tice ove vakcine da je Nika dobije poslije rodjendana, zapravo je moj Bekir bio i narucen poslije rodjendana na vakcinu. Najbolje je pitaj direktno dr. za savjet. Sretno.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
10.6.2009 12:44:22   
teta berta
Ma jesam pitala, oni su svi "munjeni"user posted image  kaze dr.da se u d.zdravlja prima sa 11 mj. i tu se priča zavrsava. Ali ja cu na svoju ruku kasniti s tom vakcinom, nebi da beba na moru dobije temp ili osip. A šta su tebi rekli???

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu umm)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
10.6.2009 15:03:30   
demented
Mi smo primili ovu vakcinu prije 10 dana i do sada nije bilo nikakvih reakcija.  Doktorica me upozorila da se u nekih 7-14 dana  mogu pojaviti osip  i temperatura i sinoć joj se pojavio osip po licu i vratu i temperatura  porasla na 38,3. Ne znam šta da radim. Osip joj se malo smanjio i više nema temperature. Čekam MM da dođe sa posla pa ćemo možda do doktora. Ne znam da li oni to smatraju kao normalnu reakciju ili se treba javiti doktoru? Prije nije bilo nikakvih reakcija. Ima li neko slično iskustvo?


< Poruku je uredio demented -- 10.6.2009 15:04:25 >


_____________________________

S 2008
A 2011

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 1:03:31   
Visnja RR
trebamo sutra na tu vakcinu user posted image
malo sunce pajki i ne zna sta je ceka...
samo da sve prodje kako treba bez reakcija user posted image
meni nocas nema sna user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 1:08:17   
lely
Uh dusa draga....
Nadam se da ce sve proci u najboljem redu i da srecica nece to ni osjetiti....
Drzim vam figeuser posted image
Ma ne brini se bice to dobro aBd

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 1:10:00   
Visnja RR
hvala draga
ma ja sam vec od juce pocela plakati user posted image
najgore mi je kad je drzim pa osjetim da se malo tjelo zgrci od uboda inekcije...uh... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 1:12:05   
lely
Majko moja,kako to opisujes sva sam se najezila...tako si osjecajna....
Nemoj brinuti to je samo momenat i gotovo,a i sama znas da je to za njeno dobro....
E sad cu i ja da razmisljam,a i mi uskoro idemo na vakcinu koju smo trebali primiti cak u aprilu,al se ne dade...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 1:18:58   
Lulu_
a da vidis visnja kako je grozno kada mora da prima antibiotike 7 dana dva puta...i kad dodje u ordinaciju vec pocne da place i da se grci jer zna sta ce biti...meni je tako to tesko palo

jos kada su pocele da izlaze plave fleke mojoj tugi nije bilo kraja user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 11:59:53   
Visnja RR
primili smo vakcinu... Bilo malo vriske... Asja je sad dobro...smazala cijeli prutic sirnice od Nagiba user posted image  i pola case jogurta...
Mama ja jos malo cmizdrila user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 15:34:25   
Suzana
Niko ne voli da mu dijete bocaju i moju djecu uvijek MM drži u naručju...

Ali se uvijek treba sjetiti majki čija djeca boluju od leukemije i sličnih teških bolesti... Kako je njihovim majkama gledati ih dok se ta mala bića bore za svoj život.


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 15:40:33   
Rina26
I mi moramo u petak na tu vakcinu pošto sam ja već vodila starije dijete pa očekujem da će biti isto

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 16:33:32   
Visnja RR
Draga Suzana znam o cemu pricas... Nedo Bog nikome...
Al eto i na ove sitne stvari smo slabi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
17.6.2009 23:15:05   
Doraa
Ženice moje ne znam jesam li pravu temu odabralanit znam kako se zove vakcina koju treba bebač primiti samo me zanima ako je neko od vas raspoložen da mi kaže.user posted image ima 13mj. i treba ujutro primiti tu neku vakcinu što se prima oko godine dana pa me samo zanima kako podnose djeca tu vakcinu i ima li temperature poslije nje?? Sorry ako već postoji slično pitanje ali nemam puno vremena...a totalni sam laik za to

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
18.6.2009 0:25:47   
Visnja RR
Dina Asja je jutros primila bas tu vakcinu...
Dr. Vukovic je rekla da za njenih 34 g rada niko nije imao nikakav problem sa tom vakcinom...
moze se desiti u naerdne dvije sedmice neka mala reakcija kao temperatura ili lagani osip ali da se dodje onda u ambulantu...
Asja je za sada ok...
Sretno tvojoj bebici !

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
18.6.2009 17:12:33   
Doraa
Hvala na odgovoru...i moj Emin je odlično podnio vakcinu,čak bolje nego ijednu dosad. Inače se užasno boji doktora (ma ustvari boji se svih nepoznatih ljudi) ali eto nije puno plakao a ni ne boli ga rukica koliko mogu da primjetim. Ali nije mi jasno upisano mi da je sljedeća za 2mjeseca?! Jel greška ili stvarno tako brzo ide druga vakcina? Glupo je što odmah nisam pitala tamo.Slušala sam ja dok mi je govorila ali ništa nisam čula od svog galamdžije,a i znam da će upisat...
pozzz i pusa za user posted image Asju.

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
18.6.2009 17:18:13   
Visnja RR
nas je narucila za 4 mjeseca ...tacnije krajem oktobra...
u stvari iza 18 mjeseca ide ta...
pogledaj ponovo u kartonu sta pise


evo ti i kalendar:


kalendar imunizacije


pusa tebi i Eminu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
18.6.2009 17:25:08   
Doraa
Ma ja to se ona sestra zeznula ipak ja nisam toliko pukla jer koliko sam skontala doktorica reče u 11mj. pa onda ova nešto spominje 8mj. user posted image user posted image evo i napisala je 13.08.09god. Taman će u 11mj.i imati 18mj.

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
26.6.2009 15:17:41   
Ivona
Suzana,Selena je trebala MRP vakcinu primiti 4.6.,ali smo to prolongirali do danas (naravno uz konsultacije pedijatrice) upravo zbog odlaska na more.
Ona nikada nije imala reakciju ni na jednu vakcinu,ali mi smo za svaki slucaj sacekali.

Jutros je moje macence to tako stoicki podnijelo,kao i svaku do sada...,a mama se raspala od treme i muke (bas sam kukavica).Upozorili su me da bi se sedmi dan mogla javiti temp.,a spomenuli su i krzamak,pa sam sva u grcu.
Na moru su je uboli komarci na 4 mjesta.Ovo na licu je proslo,a na rucici je skoro nestalo skroz,da bi se danas kada smo dosli kuci pojavio tu kao neki mali plik(kao da je nesto ponovo ubolo).
Sta bi to moglo biti?Ne vjerujem da bi vec moglo biti nesto do vakcine,a jos manje vjerujem u slucajnost da je ponovo nesto bocne na isto mjesto user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
28.6.2009 17:05:55   
Ivona
E bas vam hvala sto ste azurne bile i pomogle mi da skontam o cemu se radi.Smirile ste me pravo...
Da sam "podigla" temu "sex u troje" , "mjesoviti brak" ili ona presipanja iz supljeg u prazno gdje olajavate jetrve,svekrve,zaove i ostalu kompaniju,vjerujem da bih naisla na stranice i stranice odgovora user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.6.2009 15:47:08   
Romali
Ivona, žao mi je što se niko nije javio. Valjda sada hoće. Ja nemam iskustva s ovom vakcinom.

Moj Omar još nije primio MMR. Od maja ga stalno nešto zeza, jednom kašlja pa dr.kašalj, a neki dan temp.od zubića.
Sad je užasno nervozan i skoro ništa ne jede user posted image user posted image user posted image .
Trebali bismo ići primiti vakcinu,a ja živa ne znam da li da ga vodim. Nisam sigurna da će neko u DZ uzeti u obzir to odbijanje hrane. A opet, bojim se ako u savjetovalištu odu na odmor ( a idu ), da ću morati prolongirati sve do sept. To mi nekako kasno user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.6.2009 16:01:47   
Nedi
Mi smo poslije svake vakcine imali temperaturu, a osip ili plik nikada. U četvrtak smo primili redovnu za 18 mjeseci i miš ne jede od četvrtka, pravila sam mu sve i svašta i nikako. Ova do sada je najgora jer je on inače poguzijica i baš voli jesti još nikada nije odbijao hranu. Žao mi je Ivona što ti ne mogu pomoći, pusa Selenici da nam što prije  prođe reakcija na bocu

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.6.2009 16:12:37   
Romali
Znači, Nedi, tvoj maleni nakon vakcine odbija hranu? ( Znam da se ne radi o istoj. )

Pa ako se to nama desi, pored ovog sada odbijanja, bit će user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
29.6.2009 18:56:38   
Visnja RR
Asja je tu vakcinu podnijela skroz ok... a nam su rekli da se reakciju javljaju najcesce 10-i ili 12-i dan

Asja je imala ovih dana temperaturu ali je pedijatrica rekla da to nije od vakcine vec viruscic posto smo bocnuli prstic da se vide leukociti...

jede uobicajeno...nema nikakv osip...

Ivona vrlo moguce da je nesto bocnulo user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *