|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 8:27:07   
Skvo RR
Ja mislim da nije pravilo...Iako smo mi ovu primili tek kada smo napunili dvije godine. Mi smo poslije sedmicu (cini mi se) samo imali osip.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 8:29:42   
vila_7
a jel istina da moze ta neka sekundarna infekcija biti - da vakcinisano dijete prenese bolest npr.roditeljima? jer ni ja ni MM nismo preboljeli nijednu tu djeciju bolest,a planiramo opet sad bebicu pa me malo i to prpa?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 8:32:03   
Skvo RR
Ja sam pitala isto pedicu, jer sam u tome periodu radila na drugoj bebi, samo mi je rekla, pojacana higijena prilikom ciscenja male kake kod curice....eto...nadam se da sam pomogla.


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 8:39:09   
vila_7
ma nisi user posted image ja taman reko sad ce mene SKVO razuvjeriti i reci da je to budalastina! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 8:41:07   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: helena_7

ma nisi user posted image ja taman reko sad ce mene SKVO razuvjeriti i reci da je to budalastina! user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..Iste me brige morile...ali ruku na srce ne radi MM-auser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...nego radi moje guzare....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ..nista... samo veca higijena....user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 10:34:24   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: helena_7

a jel istina da moze ta neka sekundarna infekcija biti - da vakcinisano dijete prenese bolest npr.roditeljima? jer ni ja ni MM nismo preboljeli nijednu tu djeciju bolest,a planiramo opet sad bebicu pa me malo i to prpa?


Ovo stvarno nisam znala.

Mi imamo 26 mjeseci i jos nismo primili ovu vakcinu. Nadam se da cemo ici uskoro, cim zavrsimo napokon sve kod neuropedijatra.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 10:37:22   
vila_7
a jel kasnite namjerno ili zbog zdravstvenih razloga?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
25.8.2011 17:36:12   
Mya_81 RR
Malo oboje, ali više zbog zdravstvenih razloga.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 7:56:51   
vila_7
Ovih dana se bas mislim kad je odvesti na ovu vakcinu,MM kaze da jos malo 2-3 mjeseca kasnimo a ja ni sama ne znam...
...i pored svega na FB procitam u grupi jednog oboljelog djecaka da je poslije ove vakcine prestao privati,smrsao,promijenio se i dijagnosticiran mu autizam! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 8:23:46   
assmiras
Da se i ja javim. mi imamo ve c19,5 mjeseci, a jos nismo primili ni onu vakcinu koja se dobije sa godinu dana. Prvo smo namjerno kasnili, a onda ili je selmicak bila prehladjena ili njena pedijatrica nije bila tu.
Nadam se da nije strasno sto je jos nismo primili, nekako mi joj se i ne daje. Znaci kasnimo sa onom sa godinu i onom sa 18 mjeseci. Nisam sigurna smijemo li jos cekat?  user posted image

Ima li jos neko da je ovo preskocio?

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 9:13:53   
tajcika
imamo mi, J. ima 17 mjeseci i preskocili smo onu sa godinu dana,isto tako otezali namjerno sada nahladeni,al sam pitala pedijatricu prosle sedmice da li je to problem rekla je da nije ali da razmak izmedu te dvije boce mora biti 2mj, znaci ona sa 13 i 18 mj. se moze primiti sve dok nije dijete napunilo 2 god. ali se mora voditi racuna o ovom razmaku (uh nadam se da nisam zakomplikovala user posted image )

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 9:16:22   
assmiras
imamo mi, J. ima 17 mjeseci i preskocili smo onu sa godinu dana,isto tako otezali namjerno sada nahladeni,al sam pitala pedijatricu prosle sedmice da li je to problem rekla je da nije ali da razmak izmedu te dvije boce mora biti 2mj, znaci ona sa 13 i 18 mj. se moze primiti sve dok nije dijete napunilo 2 god. ali se mora voditi racuna o ovom razmaku (uh nadam se da nisam zakomplikovala )


Nisi, hvala ti, uh mi onda moramo pod hitno na vakcinu.....  Napunit cemo te dvije godine, a necemo stic...
Usput, zna li neko kakve su sve nuspojave ovih vakcina?
Leona81 i vi ste nesto kasnile, jeste li ih ikad primile?



_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 9:27:52   
vila_7
i mene zanima jel bude i temp. kao kod ovih ranijih, i znam da simptomi i do 14 dana se gledaju i da moze osip biti.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 9:28:26   
vjestica
IZVORNA PORUKA: helena_7

Ovih dana se bas mislim kad je odvesti na ovu vakcinu,MM kaze da jos malo 2-3 mjeseca kasnimo a ja ni sama ne znam...
...i pored svega na FB procitam u grupi jednog oboljelog djecaka da je poslije ove vakcine prestao privati,smrsao,promijenio se i dijagnosticiran mu autizam! user posted image user posted image user posted image

i ja sam to jednom negdje pročitala
pa sam onda jednom negdje pročitala da autizam ima veze sa ishranom (unošenjem nekih namirnica za koje je taj organizam netolerantan, tako nekkoa, ne mogu se sjetiti) pa što više čitam, više sam nesigurna šta je bolje, ali opet je prevagnulo za vakcinu tj smatram da ima više posljedica od nevakcinisanja, nego od vakcinisanja
curu sma na foru prošle srijede odvela na vakcinu mpr (naveče smo samo skontali hajmo je sutra voditi)
zasad nema nikakvih reakcija 88cura nije skontala ni da je dobila vakcinu user posted image ) i nadam se da ih neće ni biti



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 9:31:59   
vila_7
ma vjestice u pravu si potpuno i za ove ostale sam isto odlucila - prevagnulo, pogotovo jer ih je primala bas u vrijeme kad su one bebe umrle, al eto reko da se raspitam i za ovu.
Znaci nikakvih simptoma ni ture? (posto moja je poslije svake-osim prve imala turu)


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 9:47:35   
vjestica
7 dana je prošlo, i za sad nema još ništa
mada i da dobije turu, prije će je dobiti od nas, mm je bolestan, a i mene hvata prehlada


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 14:31:12   
leona81
IZVORNA PORUKA: assmiras

imamo mi, J. ima 17 mjeseci i preskocili smo onu sa godinu dana,isto tako otezali namjerno sada nahladeni,al sam pitala pedijatricu prosle sedmice da li je to problem rekla je da nije ali da razmak izmedu te dvije boce mora biti 2mj, znaci ona sa 13 i 18 mj. se moze primiti sve dok nije dijete napunilo 2 god. ali se mora voditi racuna o ovom razmaku (uh nadam se da nisam zakomplikovala )


Nisi, hvala ti, uh mi onda moramo pod hitno na vakcinu.....  Napunit cemo te dvije godine, a necemo stic...
Usput, zna li neko kakve su sve nuspojave ovih vakcina?
Leona81 i vi ste nesto kasnile, jeste li ih ikad primile?




MMR necemo primiti aBd nikad, a nismo primili ni onu sa 18 mjeseci i ne znamo jos da li cemo. mislim da ne.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
21.9.2011 14:35:29   
salmy
Niti smo koju preskakali niti smo razmsljali o tome.Svaku je uredno primio  i na vrijeme,nikakvu rekaciju nismo imali ni na jednu(izuzev male ture prvi dan)

I sada smo mirni do 4,5 godineuser posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 893
   [Obrisana poruka]
1.11.2011 11:33:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 894
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
1.11.2011 11:36:02   
bebacha
Iman nadam se da nece biti reakcije,vjerovatno znas da se reakciju na nju javljam tek nakon 7-15 dana,
mi kasnimo 4 mjeseca na ovu vakcinuuser posted image user posted image



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
3.11.2011 21:21:20   
ladyblue RR
i mi smo danas bile na vakcini. moja cura nije ni skontala da su joj dali bocu. legenda moja, ni jednom još nije glasa pustila na vakcinama. nadam se da neće biti reakcija.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 896
   [Obrisana poruka]
10.11.2011 13:13:56   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ladyblue RR)
  Neposredna veza do poruke: 897
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
10.11.2011 13:23:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

Danas 10. dan kako je primila MMR dobila turu...sad, krenula je u vrtić ima 3 dana, nisam sigurna je li tura od vakcine ili od virusa...al ne kašlje, ne slini joj nosić...a od kako je primila bocu malo je nervoznija nego inače...

Koliko traju ture kad je uzrok vakcina?





draga ja ipak mislim da je to od vrtica,moja Noa je fasovala trodnevni virus u ovom ''kriznom''razdoblju nakon vakcine..

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 898
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
15.11.2011 15:45:20   
bubuli
ja sam vam pisala ranije sta je bilo kod nas sa MRP vakcinom...
tu reakciju sam prijavila u dom zdravlja koji su opet prijavili u ministarstvo zdravstva i nakon izvjesnog vremena dobila sam "nalaz"sa komisije iz Sarajeva da dijete obradi neuropedijatar da se tacno razgranici da konvulzije nisu bile zbog nekog neuroloskog problema ili febrilne konvulzije a febrilnost je bila od vakcine...
elem proslo je 6 mjeseci,moje dijete je zdravo,pravo hvala Bogu bez konvulzija,sad radimo sve nalaze ko za sistematski jer se spremamo za vakcinu od 18 mj. a njoj je 23.mj
nalazi su svi ok,radili smo i EEG i treba nam konacan nalaz neuropedijatra...
ali ova vakcina sa 18 mj je hib i polio...hib se mora do 2god primiti ali posto je to treva doza nije toliko ni bitna tako da cemo je preskociti a polio moze do 5 god.
tako da i pored urednih nalaza malo cemo jos sacekati jer joj nicu petice al nemislim cekati do 5 god.
MRP nece vise nikada dobiti a ovo ostalo je ok...
i sto je jos bitnije nije nista neuroloski nego je bila reakcija na vakcinu.

i da posto je imala problem sa "zivom "vakcinom kad budemo primali polio sluzbeno ce traziti da se nabavi "mrtva" i da i to obavimo sa hajrom i hairli


_____________________________



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: MMR vakcina(Morbili, Rubeola, Parotitis)
15.11.2011 15:50:52   
R&T@
IZVORNA PORUKA: bubuli


i da posto je imala problem sa "zivom "vakcinom kad budemo primali polio sluzbeno ce traziti da se nabavi "mrtva" i da i to obavimo sa hajrom i hairli



I reci ce ti :A znate li vi koliko to kosta?

Kao meniuser posted image

HB pa tvoje dijete nema posljedica...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *