|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Otisak rukice i nogice :
25.1.2010 9:50:10   
salmy
user posted image Konacno smo uspjeli napraviti otisakuser posted image user posted image user posted image
Danas nam je 3 mjesecauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Otisak rukice i nogice :
2.3.2010 15:30:28   
Atarka
Imam pitanje za Ilhanu, posto je radila otiske od smjese brasna i soli. Mislila sam probati po tvom receptu, ali mi fale neke cake, pa da te pitam:
-Kad napravis otisak u ovom tijestu, da li ga prvo ispeces u rerni prije nego salijes gips?
-Da li onda stvrdnutu smjesu prvo premazes uljem (prije izlijevanja gipsa) da bi se kasnije moglo lakse odvojiti?
-Da li je uopce potrebno da se smjesa stvrdnjava prije gipsa ili se odmah moze izliti?
Jesam zakomplikovala user posted image user posted image user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Otisak rukice i nogice :
3.3.2010 11:37:23   
Ilhana RR
Prebacila sam ti post ovde ;)

IZVORNA PORUKA: Atarka

Ilhana, postavila sam ti jucer pitanje na temi Otisak rukice/nogice, mozda nisi vidjela, pa bih te molila da mo odgovoris. Sori za OT.



IZVORNA PORUKA: Atarka

Imam pitanje za Ilhanu, posto je radila otiske od smjese brasna i soli. Mislila sam probati po tvom receptu, ali mi fale neke cake, pa da te pitam:
-Kad napravis otisak u ovom tijestu, da li ga prvo ispeces u rerni prije nego salijes gips?
-Da li onda stvrdnutu smjesu prvo premazes uljem (prije izlijevanja gipsa) da bi se kasnije moglo lakse odvojiti?
-Da li je uopce potrebno da se smjesa stvrdnjava prije gipsa ili se odmah moze izliti?
Jesam zakomplikovala user posted image user posted image user posted image


Neispecem ga u rerni, jer kad se ispece urerni nemores ga fino smaci sa gipsa kasnije kad se stvrdne.

Cim napravis, stavis naprimer u posudu (mi smo koristili one frigolitne od mesa/sampinjona) i onda napravis otiske i onda samo polijes gipsom.

Ono je vec nakon nekoliko sati stvrdnuto ali za svaki slucaj cekaj 24 sata ;) da se skrooooz stvrdne =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Otisak rukice i nogice :
3.3.2010 11:54:47   
Atarka
Hvala punouser posted image , bacicemo se na posao cim prije.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Otisak rukice i nogice :
3.3.2010 12:03:05   
Ilhana RR
=) bravo, samo jedan savijet, gledaj da ti gips ima sto manje bublica ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Otisak rukice i nogice :
4.3.2010 19:34:28   
de_de
Ilhana mi smo pravili otiske po tvom receptu i super su ispali, hvala. Slikicu cemo postaviti kad obojimo. A otisci su poklon za 8. mart nenamauser posted image user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Otisak rukice i nogice :
4.3.2010 20:02:59   
Ilhana RR
Bas mi je drago! Obavezno slikaj da vidimo i mi te lijepe sapice i rukice =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Otisak rukice i nogice :
4.3.2010 22:05:04   
gvendolina
mi smo prije par dana pokusali napraviti otiske ali nismo uspjeli,jer kad smo mu htjeli rukicu staviti on stisne saku i pocen gnjaviti glinu jedino smo uspjeli sve da zaprljamo,pa sad ne mogu da se nakanim da se opet prljamo

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Otisak rukice i nogice :
6.3.2010 9:22:39   
de_de
Ej Gvendolina probaj napraviti otisak dok spava, i meni je samo tako uspjelo sa Kenom:)))

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Otisak rukice i nogice :
6.3.2010 10:33:12   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: de_de

Ej Gvendolina probaj napraviti otisak dok spava, i meni je samo tako uspjelo sa Kenom:)))


hehehe... dobra ideja, ja sam mojoj pod najvecom nervozom to radila... uz pomoc ove sto radi u igraonici...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Otisak rukice i nogice :
7.3.2010 21:18:23   
de_de
Evo i nasih otisaka: prvi su pravljeni u glinamolu, a drugi u gipsu po Ilhaninom "receptu":
user posted image

ovako izgleda na polici:

user posted image


user posted image



_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Otisak rukice i nogice :
7.3.2010 21:19:49   
Anoniman
user posted image user posted image  SUPER user posted image user posted image

(odgovor članu de_de)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Otisak rukice i nogice :
7.3.2010 21:23:51   
de_de
Hvalaaaaa, evo sad bas gledam dnevnu sobu i sav urnebes nakon ovog podvigauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Otisak rukice i nogice :
8.3.2010 9:50:06   
Atarka
De_de, otisci su ispali prava umjetnicka djela! Svidjaju mi se kako si ih "prezentovala". Gdje si kupila ove drvene stalke, molim te? Prelijepo izgleda!

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Otisak rukice i nogice :
8.3.2010 21:16:48   
de_de
Stalke sam posudila od gipsanih slika koje smo dobili od prijatelja na poklon, ionako one nisu vise zanimljiveuser posted image user posted image user posted image
Imas u trznim centrima (Fis, Merkator..) razne keramicke ili gipsane slike sa tim stalcima, a same stalke nisam ni ja mogla naci.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 13:02:45   
Nejrica
user posted image
Evo i naseg otiska-nani za 8.mart
[URL=http://img132.imageshack.us/i/picturedgd.jpg/]user posted image [/URL]
a ovo je mami!




< Poruku je uredio Nejrica -- 10.3.2010 13:15:41 >


_____________________________

Veliki decko 24.02.2009.
Mala mrva 06.06.2014.

Sad je to, to!

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 13:08:31   
Anoniman
Imate u obiu mini stafelaje...nisam 100 % sigurna da imaju ovako mali ali definitivno imaju i male...mini...micneuser posted image

(odgovor članu Nejrica)
  Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 20:57:39   
aya
Otisci su suuuuuuuuuuuper. I mi imamo namjeru napraviti nase i to uskoro. U obiju smo kupili neku DAS pronto masu koja se susi na zraku, pa cemo vidjeti kako izgleda.
Nedavno je na ovu temu bila reportaza na novoj tv (magazin IN) ovo je stranica http://dnevnik.hr/bin/tv/?media_id=60288103
Meni se svidjaju ove trodimenzionalne, ali ne znam kako ih napraviti sama, a kod nas nema firmi koje nude ovakve usluge ili ima?
pokusajte ukucati www.veseliotisci.com.hr, a preslatke su mi :"ispupcene nogice u drvenom okviru" - bas ovakve zelim

< Poruku je uredio aya -- 10.3.2010 21:08:00 >


_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 21:16:56   
teacher75

IZVORNA PORUKA: aya

Otisci su suuuuuuuuuuuper. I mi imamo namjeru napraviti nase i to uskoro. U obiju smo kupili neku DAS pronto masu koja se susi na zraku, pa cemo vidjeti kako izgleda.
Nedavno je na ovu temu bila reportaza na novoj tv (magazin IN) ovo je stranica http://dnevnik.hr/bin/tv/?media_id=60288103
Meni se svidjaju ove trodimenzionalne, ali ne znam kako ih napraviti sama, a kod nas nema firmi koje nude ovakve usluge ili ima?
pokusajte ukucati www.veseliotisci.com.hr, a preslatke su mi :"ispupcene nogice u drvenom okviru" - bas ovakve zelim

ovo je stvarno super, da mi je znati kako se to pravi.dobra ideja za biznis, fino oni zarade na ovome. evo ideje ko zna neka napravi kod nas biznis

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aya)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 21:26:38   
Anoniman
mogu vam ja napraviti trodimenzionalne...zapravo, mozete i vi sami ali mi je ovako tesko objasniti...ono prvo sto vi radite, sam otisak, to se zove negativ...preko tog negativa se ulije gips (negativ se mora prije toga izolirati sapunom, uljem, prasinom...) pa se onda glijetom izbija negativ a ostaje ti pozitiv...valjda ste skontale...ja cu vam fakat to rado odraditi samo mi materijal kupite user posted image ...mislim da bi 2 kg gipsa bilo dovoljno a to je oko 1 KMuser posted image  

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 21:41:16   
de_de
IZVORNA PORUKA: de_de


user posted image




Ovo su trodimenzionalni otisci, ima na str 4, ja mislim; Ilhana je napisala kako se prave. Napravi se tijesto, u kome se naprave otisci noge ili ruke, a u onda se u to izlije gips i ostavite da se osusi 24 h. Ja sam citavu liku prefarbala plavom bojom, a otiske noge osjencila bijelom bojom. A moze se uzeti i bezbojni lak za auta i prelakirati.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 21:41:51   
Anoniman
evo  "sape" mog brata...ovo je jedna noga stola s nogamauser posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 21:48:17   
de_de
IZVORNA PORUKA: dadada

evo  "sape" mog brata...ovo je jedna noga stola s nogamauser posted image

user posted image



Joj, dobra jeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam htjela praviti otisak stomaka kad sam bila u 9 mjesecu, al sam bila previse teretnauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 21:53:38   
teacher75
meni je to sve komplikovano, al ce mm pokusati. a kako smirite bebu, posto se moja stalno koprca, ne znam kako da je smirim kad to budemo radili

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Otisak rukice i nogice :
10.3.2010 21:54:33   
de_de
Najbolje dok spavauser posted image user posted image

_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *