|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: O posvajanju djece
24.12.2007 7:24:35   
aldi
Ja sam svakako ZA usvajanje...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: O posvajanju djece
25.12.2007 10:41:11   
issa
O usvajanju djece sve najbolje. Za sve one koji žele informaciju više posjetite web stranicu Centra za nezbrinutu djecu "Duga" Kulen Vakuf - Bihać. Poslovno sam, prije trudnoće,  često posjećivala Centar, oduševljena sam djecom, osobljem i uvjetima u kojima djeca žive....

http://www.centar-duga.info

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: O posvajanju djece
27.12.2007 11:50:22   
baby
Takode i ja sam za usvajanje djece ako se vec nemoze imati svoje a i za to sam ako imate mogucnosti finansiskih zasto i tad nebi nekom pomogli  kao sto je Esma Redepova svaka cast njoj kao osobi kao zeni a svim ostalim koje su se odlucile za taj cin

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: O posvajanju djece
5.2.2008 14:47:28   
lejlašh
I ja sam ZA  usvajanje djece, to je najveći sevap koji neko može uraditi. Zamislite samo da sklonite jedan mali slatkiš sa ulice i pružite mu dobru osnovu za život. To je predivan čin, i svaka čast svima koji su usvojili dijete.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: O posvajanju djece
5.2.2008 14:57:15   
M kao Mama
Ja sam uvjek bila slaba na djecu i uvijek kada bi poslom otišla u Dječiji dom Bjelave, bolova bih po sedmicu. Čak sam nagovarala neke od članova svoje porodice da usvjoje neko od te djece. Nije mi jasno kako u današnjem svijetu postoje osobe koje se rasipaju novcem, nemaju djecu i više vole kupite pašče, nego usrečiti neko siroće. Onaj ko usvoji djete nije ni svjestan koji je sevap zaradio i koliko je tom nesretnom djetetu uljepašo djetinstvo. Na poslu imam kolegiju čija je najbolja prijateljica prije godinu usvojila djevojčicu od pet godina. Ona je samohrana majka i samo da vidite kako ta djevojčica uživa, vjerujte mi da se ja osjećam sretno i zadovoljno kada mi kolegica priča o toj djevojčici.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: O posvajanju djece
13.2.2008 18:27:42   
Sonja
Mislim da je usvajanje djece nesto sasvim uredu za one koji ne mogu imati dijete pa i za one koji ih imaju a imaju i mogucnosti da posvoje jos dijece.
to jest velika i komplikovana procedura ali i vrijede.
i ja bi to uradila kad ne bi mogla imati svoju djecu

Samo kad pomislim da su to nevina bica koja ce rast bez roditelja ili su ih roditelji ostaviliuser posted image user posted image user posted image user posted image  ne opravdavam nijednog roditelja koji je ostavio svoje dijete!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: O posvajanju djece
19.2.2008 20:50:57   
lavica




najbolji primjer je makedonka Esma Redzepova koja je tokom godina usvojila misli oko 150 djece, to je broj djece koji je prosao kroz njen zivot, i kucu i koje je izvela na put, a mislim da ih ima jos!!!
Svaka joj cast!!!
Cinjenica je da za to treba biti finansijski potkovan, ali je jako bitno imati i veliko srce koje ona sigurno ima!!!




_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: O posvajanju djece
19.2.2008 21:37:48   
seki
Ja imam vlastitu djecu i jos uvijek mi je velika zelja da usvojim dijete.Neznam zasto,jednostavno to odavno zelim.Muz nije odusevljen tom idejom, iako mislim da se vise boji reakcije njegove familije."Fix ideje tvoje zene i tako to".....
U svakom slucaju user posted image user posted image user posted image za sve koji se odluce na usvajanje.

eh da....da dodam.

Kada sam rodila prvo dijete i kada su mi ga prvi put u bolnici donijeli nemogu reci da nisam nista osjecala prema njemu ali sam ga gledala kao svaku drugu bebu,samo sto sam znala da je to moj sin.Sigurna sam i da su mi donijeli bilo koju drugu bebu ja bih mislila da je to moja.
Zelim da kazem da najveci dio ljubavi prema djetetu dolazi i izrasta tek kasnije, kroz zivot, sa njihovim odrastanjem i odgojem i svim problemima i radostima sa kojima se susrece roditelj a i dijete.
Tako da se svako dijete  zavoli,bilo da je vlastito ili usvojeno.

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: O posvajanju djece
19.2.2008 23:30:40   
laracroft
Svaka cast Esmi,ali mislim da se ona toj djeci nije mogla posvetiti onako kako jedan roditelj treba da se posveti svom djetetu.Svaka cast toj zeni sto je toj djeci pruzila dom,ali ja roditeljstvo dozivljavam malkice drugacije.




najbolji primjer je makedonka Esma Redzepova koja je tokom godina usvojila misli oko 150 djece, to je broj djece koji je prosao kroz njen zivot, i kucu i koje je izvela na put, a mislim da ih ima jos!!!
Svaka joj cast!!!
Cinjenica je da za to treba biti finansijski potkovan, ali je jako bitno imati i veliko srce koje ona sigurno ima!!!



[/quote]

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: O posvajanju djece
20.2.2008 7:21:37   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: laracroft

Svaka cast Esmi,ali mislim da se ona toj djeci nije mogla posvetiti onako kako jedan roditelj treba da se posveti svom djetetu.Svaka cast toj zeni sto je toj djeci pruzila dom,ali ja roditeljstvo dozivljavam malkice drugacije.




najbolji primjer je makedonka Esma Redzepova koja je tokom godina usvojila misli oko 150 djece, to je broj djece koji je prosao kroz njen zivot, i kucu i koje je izvela na put, a mislim da ih ima jos!!!
Svaka joj cast!!!
Cinjenica je da za to treba biti finansijski potkovan, ali je jako bitno imati i veliko srce koje ona sigurno ima!!!






user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image SVAKA JOJ CAST

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: O posvajanju djece
20.2.2008 12:32:24   
lavica
slazem se s tim da Esma vjerovatno nije imala dovoljno vremena da svima pruzi ljubavi koliko zasluzuju, ali bar im je pruzila dom i veliku porodicu, a mnogima od njih i finansijska podrska dobro dodje, jer u domovima i ko zna gdje nemaju ni ljubav ni normalne uslove za zivot!
u svakom slucaju joj skidam kapu!!!

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: O posvajanju djece
20.2.2008 12:47:32   
Monia
Svaki korak koji se ucini prema napustenoj djeci je odlicna ,pozitivna i humana gesta.Sve je bolje od nicega,a to je svakodnevnica.Napustena djeca imaju potrebu za druzenjem i paznjom.Ima puno nacina da im se pomogne,ukoliko se to hoce i zeli.Mozete odnijeti odjecu koju vasa djeca vise ne nose,igracke..za praznike poklone....napraviti kolacice pa im odnijeti.Ima zaista mnogo nacina treba samo krenuti u tom pravcu i nesto uciniti.Necu govoriti o cinu usvajanja....jer to je ipak djelo!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: O posvajanju djece
29.2.2008 21:36:28   
Amelaa RR
Ali ja mislim da neko ko ne moze imati svoju djecu....ipak je veliko i dobro dijelo usvojiti dijete.....To je veliko dijelo i veliki sevap....svakako za usvajanje...

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: O posvajanju djece
1.3.2008 13:52:49   
tikica_69
poznam jednu zenu koja se nakon godina borbe sa neplodnoscu odlucila na borbu za posvajanje djeteta.....bogami , ni ta borba nije laka....koliko papirologije, ispitivanja "pod lampom", rijeci, obecanja....i eto, nakon dvije godine izgleda da im se san ostvaruje user posted image
prosli tjedan su bili na upoznavanju i odusevljani su jedni drugima i zaista se nadam da birokracija i neprofesionalni kadrovi nece sprijeciti da postanu obitelj ...
...za mene, ona i njem muz su andjeli user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: O posvajanju djece
1.3.2008 16:12:18   
Monia
Naravno da je tako,i zato stvarno nemogu slusati suplje price,o spremnosti da se pomogne napustenoj djeci,osudi ljudima koji ostave djecu, itd...a pri tome je to samo prica.Od price nista...ako su tako humani i spremni pomoci,onda fino put pod noge i krenuti u proces usvajanja.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: O posvajanju djece
28.4.2008 15:43:39   
mamina princeza
Usvajanje je za svaku pohvalu. Trenutno sam trudna i ocekujem mojubebicual svejednobihvoljela biti u   mogucnosti nekad ubuduće pruziti dom nekom djetetu koje nema nikogi nista. Smatram to jednomvelikomgestominadam se da cu je uspjeti ostvariti nekad. I mm bi to zelio negdje u dubinisebe , znam to.
Hvala Bogupa sam mogla biti trudna a da nisam do sada bih vec sigurno krenula dublje u to.I sada ne kazem da necu al sve jednopojedno ako Bog dragi da

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: O posvajanju djece
29.7.2008 6:04:55   
Emina22
Usvojiti napusteno dijete, je po mome misljenju kao spasiti nekome zivot!!

Umjesto sto neki parovi uzgajaju cuke po kuci, bolje bi im bilo da pare i vrijeme trose na neko dijete koje nije imalo srecu da ima bioloske roditelje.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: O posvajanju djece
29.7.2008 9:35:58   
Sanida
Ja sam za usvajanje...voljela bih i pored svog Imrana da imam jedno malo nevino bice kojem cu pruziti dom,ljubav,paznju...sve ono sto bih i svom djetetu...Iako moj MM nije odusevljen tom idejom...pokusat cu na sve nacine da ga nagovorim...
Ja sam jedinica..i moji su sve ove godine htjeli da usvoje dijete,ali se mama svaki put predomisli,jer se plasila da to dijete nce smjeti ni zaruziti,jer ce se kao tada ogrijesiti vise,nego sto bi se osevapila samim usvajanjem...user posted image user posted image user posted image
Imamo prijatelje koji su davnoooo usvojili jednu malu djevojcicu od 15-tak mjeseci...odrasla je u prelijepu i odgojenu djevojku koje se niti jedan roditelj ne bi postidio...
Kada je imala 8-9 godina oni su joj sve objasnili,a ona je samo rekla:vi ste moji roditelji,ja za druge ne znam...i bez obzira sto me niste rodili...pruzili ste mi ljubav,pažnju,sve u zivotu...a moja me se prava majka odrekla...!!!
A njena je majka bila srednjoskolka iz begovske sarajevske porodice,otac student medicine...njena mama ju je zatvorila na Jezero zadnje mjesece trudnoce i tu se porodila...i potpisala da se odrice svog djeteta i da ga nikada u zivotu nece potraziti...user posted image

_____________________________

Voli me da te mogu voljeti, drži me da te mogu držati.

Imran-13.12.2006.

(odgovor članu Emina22)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: O posvajanju djece
30.7.2008 12:02:39   
Lulu_
tako i ja mislim.pored svoje naomih voljela bi pruziti ljubav i lijep zivot jos jednom malom bebcu zasto ne.moj amidza je usvojen i ja to nisam ni znala do nki dan ali ignorisem to nije nam bitno uopste.mame koje ostave svoju djecu su uglavnom bolje od onih koji ih ociste to je moje misljenje.niko nema PRAVO PREKINUTI JEDAN NEVINI MLADI ZIVOT ZATO STO JE PREKOMOTAN DA MUCNE GLAVOM I ZASTITI SE

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: O posvajanju djece
30.7.2008 12:11:00   
mnn
slažem se sa Vašim komentarima! posvajanje djeteta je divan čin jer se tom djetetu pruža sigurnost i sva ljubav ovoga svjeta...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: O posvajanju djece
5.8.2008 21:13:37   
independent woman
drago mi je što postoje osobe kojima je stalo do posvajanja djece,
ali ono što me zapravo zanima jest (budući da sam nova u svemu)
jeli ikako moguće posvojiti dijete iz druge zemlje i kakva je procedura?
voljela bih da što prije netko odgovori.
pozdrav svima user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: O posvajanju djece
5.8.2008 21:27:43   
tikica_69
Ovako je posvojenje regulirano obiteljskim zakonom u Hrvatskoj - nigdje se ne spominje posvojenje djeteta iz druge drzave, nego samo mogucnost da je jedan posvojitelj stranac. Mislim da i u BIH situacija nije bolja, ali valjda negdje postoji i vas obiteljski zakon, pa bi valjalo nekako doci do njega. 





Citat:

Četvrti dio
POSVOJENJE
Članak 123.
(1) Posvojenje je poseban oblik obiteljsko-pravnog zbrinjavanja i zaštite djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi koji posvojiteljima omogućuje roditeljstvo.
(2) Posvojitelji posvojenjem stječu pravo na roditeljsku skrb.
Članak 124.
(1) U postupku posvojenja centar za socijalnu skrb upoznat će posvojitelje s pravom djeteta da od posvojitelja dozna da je posvojeno.
(2) Centar za socijalnu skrb savjetovat će posvojiteljima da kažu djetetu najkasnije do sedme godine života da je posvojeno, a ako je starije dobi, odmah nakon zasnivanja posvojenja.

I. PRETPOSTAVKE ZA ZASNIVANJE POSVOJENJA

Članak 125.
(1) Posvojenje se može zasnovati ako je u interesu djeteta.
(2) U postupku zasnivanja posvojenja procjenjuju se osobine posvojitelja u odnosu na dobrobit djeteta.
(3) Ne može se posvojiti krvni srodnik u ravnoj lozi, brat odnosno sestra ni dijete maloljetnih roditelja.
(4) Iznimno, može se posvojiti dijete maloljetnih roditelja nakon godinu dana od rođenja djeteta, ako nema izgleda da će se ono podizati u obitelji roditelja ili bake i djeda odnosno drugih bližih srodnika.
(5) Skrbnik ne može posvojiti svoga štićenika dok ga dužnosti skrbnika ne razriješi centar za socijalnu skrb.
Članak 126.
(1) Posvojiti može osoba u dobi od dvadeset jedne do trideset pet godina, starija od posvojenika najmanje osamnaest godina.
(2) Ako postoje osobito opravdani razlozi posvojitelj može biti i osoba starija od trideset pet godina, ali dobna razlika između posvojitelja i posvojenika ne smije biti veća od četrdeset pet godina.
(3) Ako posvojitelji posvajaju sestre i braću, polusestre ili polubraću, dovoljno je da jedan posvojitelj ispunjava dobnu pretpostavku samo za jedno dijete.
(4) Ako su posvojitelji posvojili dijete, a naknadno žele posvojiti njegovu sestru, brata, polusestru ili polubrata, mogu ga posvojiti bez obzira na svoju dob.
Članak 127.
(1) Posvojitelj može biti hrvatski državljanin.
(2) Iznimno posvojitelj može biti i stranac ako je to od osobite koristi za dijete.
(3) Ako je posvojitelj stranac, posvojenje se može zasnovati samo uz prethodno odobrenje ministarstva nadležnog za poslove socijalne skrbi.
Članak 128.

Posvojiti ne može osoba:
1. koja je lišena roditeljske skrbi,
2. koja je lišena poslovne sposobnosti,
3. čije dosadašnje ponašanje i osobine upućuju na to da nije poželjno povjeriti joj roditeljsku skrb o djetetu.
Članak 129.
(1) Za posvojenje je potreban pristanak obaju ili jedinog roditelja djeteta, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.
(2) Roditelj može dati pristanak da njegovo dijete posvoji njemu poznati posvojitelj samo ako dijete posvaja maćeha ili očuh. Pristanak se daje na način propisan u članku 137. ovoga Zakona.
Članak 130.
Za posvojenje nije potreban pristanak roditelja:
1. koji je lišen roditeljske skrbi,
2. koji je potpuno lišen poslovne sposobnosti,
3. koji je maloljetan, a nije sposoban shvatiti značenje posvojenja.
Članak 131.
(1) Za posvojenje djeteta pod skrbništvom potrebno je mišljenje djetetova skrbnika, osim ako pristanak daje maloljetni roditelj.
(2) Ako je skrbnik osoba zaposlena u centru za socijalnu skrb, pristanak za posvojenje daje skrbnik za poseban slučaj imenovan prema članku 172. ovoga Zakona.
Članak 132.
(1) Posvojenje se može zasnovati do osamnaeste godine života djeteta.
(2) Odluka o posvojenju napuštenog djeteta nepoznatog podrijetla može se donijeti po isteku tri mjeseca od djetetova rođenja ili napuštanja djeteta.
Članak 133.
(1) Dijete mogu posvojiti bračni drugovi zajednički, jedan bračni drug ako je drugi bračni drug roditelj ili posvojitelj djeteta te jedan bračni drug uz pristanak drugoga bračnog druga.
(2) Dijete može posvojiti osoba koja nije u braku ako je to od osobite koristi za dijete.
Članak 134.
Ako je dijete navršilo dvanaest godina i sposobno je shvatiti značenje posvojenja, za zasnivanje posvojenja potreban je njegov pristanak.



_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu independent woman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: O posvajanju djece
5.8.2008 21:48:44   
jasmina_mm
ja takođe mislim da je usvajanje djece nesto najljepse sto jedan bracni par moze uciniti bez obzira imao djece ili ne. Poznajem bracni par koji je usvojio predivnu curicu od godinu dana i isli su na potpuno usvojenje tj. u rodnom listu male pise da su joj oni roditelji, ali po zakonu joj moraju reci da je usvojena najdalje do sedme godine.

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: O posvajanju djece
7.8.2008 12:23:15   
iva1974
IZVORNA PORUKA: independent woman

drago mi je što postoje osobe kojima je stalo do posvajanja djece,
ali ono što me zapravo zanima jest (budući da sam nova u svemu)
jeli ikako moguće posvojiti dijete iz druge zemlje i kakva je procedura?
voljela bih da što prije netko odgovori.
pozdrav svima user posted image


to ti ovisi o zakonu zemlje iz koje je dijete a zakoni BiH dozvoljavaju da usvojiš dijete druge zemlje kao sto dozvaoljavaju strancima da usvoje djecu iz BIH.
Neznam jeli netko ovdje stavio text o tome ili sam pročitala negdje drugo

_____________________________

moj nick LAKY je zauzet
http://www.youtube.com/watch?v=3mgtlHayz7o

(odgovor članu independent woman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: O posvajanju djece
7.8.2008 12:49:40   
Najdraza mama
IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

ja takođe mislim da je usvajanje djece nesto najljepse sto jedan bracni par moze uciniti bez obzira imao djece ili ne.                                                                                

Slazem se u potpunosti jer nema vece srece ...



_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *