|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 16:12:16   
mala_sa
Eh ja danas nemam ideje sta kuhati , al bas nemam; iskreno ni ne kuha mi se bas pretjerano user posted image

Amam masAllah za djevovcicu user posted image user posted image

Bebice recept za mantije je od Mamine oci, to je njen specijalitet, ja ga samo prepisala user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1851
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 18:03:21   
Vinetu
Mamine oči,
mislila sam za Bajram, ako budem dobro, praviti mantije, s tim da sam mislila da ih napravim dan-dva ranije i zamrznem, a onda u nedjelju bih ih, kad se odmrznu, samo premazala žumancetom i pekla. Može li to tako? Pretpostavljam da može : ) jer ih i u Pazaru prodaju zamrznute nepečene.
Pravimo veliki porodični ručak pa bi mantije bile moj doprinos, inšallah!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1852
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 18:55:52   
niki83
Vidim neke veceras prave pizzu, pa da im se pridruzimuser posted image
Kod nas veceras seka sa dragim pa cemo nesto za omladinu: pizza! user posted image
Imamo krem supicu od tikvice i mrkve,
pizza sa purecom sunkom i mozarellom,
pizza sa morskim plodovima,
juice od narandze sa ledom,
lubenica poslije toga, a uz kafu neki cokoladni kolac.

Iman vidim stavila opet nesto zanimljivo user posted image a ja taman za sutra naumila da pravim one muffine sa nutelom user posted image , idemo mojima, pa da nesto ponesem bar..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 1853
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 19:40:34   
reallove
Selam zenice,jeste li se iftarile,mi jesmo,sad evo zavrsih posao u kuhinjiuser posted image ..Kod nas danas bilo

bamija i teletina u paradajz sosu+riza

sirnica

jogurt

sok od jabuke

za desert ima kolacica od juceruser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 1854
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 21:04:19   
jasmin
Danas smo pravili buraniju s piletinom (ko nije probao,vrijeme mu je :)..),jastucici s kukuruznim brasnom punjeni pilecim prsima,paradajz salata.Uz kavu smo imali jaffa kekse.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 1855
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 21:25:41   
Honey3
kod mene veceras :supa,grasak sa junetinom,pomfrit i kadaif user posted image Kucu sam sredila,sutra aBd pocinjem sa kolacimauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1856
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 22:14:10   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Mamine oči,
mislila sam za Bajram, ako budem dobro, praviti mantije, s tim da sam mislila da ih napravim dan-dva ranije i zamrznem, a onda u nedjelju bih ih, kad se odmrznu, samo premazala žumancetom i pekla. Može li to tako? Pretpostavljam da može : ) jer ih i u Pazaru prodaju zamrznute nepečene.
Pravimo veliki porodični ručak pa bi mantije bile moj doprinos, inšallah!

moze ja sve tako radim:)

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 1857
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 22:17:29   
Vinetu

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Vinetu

Mamine oči,
mislila sam za Bajram, ako budem dobro, praviti mantije, s tim da sam mislila da ih napravim dan-dva ranije i zamrznem, a onda u nedjelju bih ih, kad se odmrznu, samo premazala žumancetom i pekla. Može li to tako? Pretpostavljam da može : ) jer ih i u Pazaru prodaju zamrznute nepečene.
Pravimo veliki porodični ručak pa bi mantije bile moj doprinos, inšallah!

moze ja sve tako radim:)

Hvala! user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1858
   [Obrisana poruka]
16.8.2012 22:23:01   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 1859
   [Obrisana poruka]
16.8.2012 22:24:22   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 1860
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 22:27:25   
Hannan
Mi danas imali corbu, paprikas od sinoc, sirnica, kolaci sa sljivama od sinoc...



_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 1861
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 22:53:56   
jasmin
Imanchek moja,klasicna buranija.
Kolicinu sastojaka nikada ne mjerim,ja to otprilike kad je u pitanju i slano i slatko.To cesto ovisi od broja degustatora :).
Uglavnom izrendam luk,crveni i zeleni paradajz,izrezem paprike na sitno,mrkvu na kolutice (volim puno mrkve),dodam buraniju i pileca prsa isjeckana na kockice,zacinim prahom bijelog luka,biber,so i prelijem vrelom vodom.Nakon 30 min. kuhanja dodam 2,3 krompira isjeckana na kockice i mljevenu crvenu papriku.15 min. prije iskljucenja dodam 3 kasike paradajz sosa,a nakon sto iskljucim pospem susenim persunom.I et...
user posted image

Sto se tice ovih jastucica,znam da sam stavila 3 jaja,3 kasike pavlake,1 casu jogurta,prasak za pecivo,250 g.kukuruznog brasna i nekih 300 g. polubijelog brasna.Dodala sam jos malo mlake vode i zamijesila tijesto kao za pitu.Odstojalo je 1h vremena,mozda koja min. vise i onda sam razvukla tijesto od kojeg sam dobila 12 kvadratica.Zatim sam te kvadratice punila pilecim prsima (izrezani na trake) koje sam prethodno skuhala (ne puno),prohladila i ubacila u smjesu od 2 jaja,3 kasike pavlake,kasika mlj.crvene paprike,biber,so i prah bijelog luka.Sve sam to izmijesala s pilecim prsima.Onda sam svaki kvadratic premazivala tom smjesom i stavljala po jednu traku na kvadratic.Kvadratic sam (kao tvoj ataif) spojila i premazala opet pomenutom smjesom.Ne znam koliko se peklo u prethodno zagrijanoj pecnici.Otprilike dok ne porumeni.
Vjerujem da sam spetljala opis,jer ovo je danas smisljeno i realizovano,svidjelo mi se,ali imam veliki problem,ne pravim po odredjenom receptu i ne znam bas opisati kak sam sta pravila (smajlikojisejaaaaaakostidi).

user posted image


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 1862
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 23:05:59   
canim
Mi juce opet imali iftar, pravili

Supa
mjesane dolme
Sis cevap
Bamija
Pileci bataci
Krompir zapeceni
Kokos torta i kadaif

Danas smo bili u restoranu na iftaru a sutra opet zovemo na iftar, nadam se da ce vrijeme biti ljepse pa da mozemo opet iftariti u dvoristu, ne znam kako cu 20tak ljudi u kucu smjestiti da iftari user posted image

Moram sad kolac praviti , ne znam sta da pravim, imam 3 banane pa sam mislila da napravim rolat s bananom, nisam to odavno pravila, ne znam hoce li mi biti dovoljno, ili da pravim neki drugi kolac user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 1863
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 23:38:59   
jasmin
canim,mozes i tortu s bananama.Za fil obican puding u kojeg mozes dodati orahe ili kokosovo brasno,a banane isjeckati na kolutice i poredati na fil izmedju dvije kore.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1864
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 23:40:09   
InLove
Canim imas i rolat macije oci, bas je super user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1865
   RE: Sehuri/Iftari
16.8.2012 23:52:36   
DM
Moram sad kolac praviti , ne znam sta da pravim, imam 3 banane pa sam mislila da napravim rolat s bananom, nisam to odavno pravila, ne znam hoce li mi biti dovoljno, ili da pravim neki drugi kolac

Budu i dvije dovoljno!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1866
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 0:31:42   
lejla80
I kod nas večeras bio porodični iftar:

- limunada
- supa sa piletinom mrkvom i karfiolom
- teleće pečenje
- zeljanica
- piletina zapečena u rerni sa krompirom i mrkvom
- pečene paprike, šampinjoni i karfiol
- bounty torta

Svi gosti bili zadovoljni a ja posebno..vazda me bude strah kakvo li će nešto ispasti s obzirom da ne mogu probati..al eto sve sam ubola..elhamdullilah

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1867
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 0:33:22   
reallove

IZVORNA PORUKA: jasmin

canim,mozes i tortu s bananama.Za fil obican puding u kojeg mozes dodati orahe ili kokosovo brasno,a banane isjeckati na kolutice i poredati na fil izmedju dvije kore.

moze ovo,a moze i rolat,macine oci,ja ga cesto pravim,nije nesto zahtjevno,a ukusno

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1868
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 0:39:59   
Anoniman
imal neko preporuku za neku "malo drugaciju" baklavu

ja je pravim ono standard
al rado bih probala onu sa plazmom ili kremom isto ubacuju

ako neko zna , nek mi skrati muke
muci me san user posted image


< Poruku je uredio triputmama -- 17.8.2012 0:40:30 >

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 1869
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 0:40:50   
reallove
Evo recept :)

6 jaja
6 kasika secera
6 kas brasna
kasika ulja
malo praska za pecivo

FIL:0,5 l mlijeka,2 kesice pudinga od vanilije,8 kasika secera,125 g maslaca,banane,slag za ukrasavanje...

Napraviti koru od jaja,secera,brasna,ulja i praska za pecivo.Peci u podmazanom plehu 25 min. na 200 stepeni pa uviti u suhu krpu..Od preostalih sastojaka skuhati fil..Premazati 2/3 vruceg fila preko kore i poredati banane..Svaki kraj uviti prema sredini,pa cijeli rolat premazati ostatkom fila..Ukrasiti slagom

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 1870
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 2:39:44   
canim
mmm ja volim rolat macije oci, ali bojim se da ce mi 3 banane biti malo, jer ce mi jedna polovina rolata imati samo jedno oko user posted image a i skontala sam da mi je rolat malo za jedno 20-25 ljudi pa sam nesto iskombinovala uz vase prijedloge.

Kora se pece, ja fino stavila u pleh od rerne, puding se hladi pa cu poslije umutiti puter u njega.
Dakle, ide kora, red narezanih banana pa samljeveni orasi i preko ce ici fil od pudinga, rastopit cu crnu cokoladu na to i na kraju mozda malo isaram bijelom cokoladom, i eto, valjda ce valjati user posted image

triputmama ja sam jednom jela baklavu tako nesto filovana nekom kremom, cini mi se da je bio i griz u kremi ali nisam sigurna, bas je bilo ukusno, ne znam recept.
Ja mozda napravim baklavu sa suhim sljivama, inace pravim s jufkama kao pitu ali ovaj put mogu sloziti ko baklavu, za promijenu a i mm voli suhe sljive u kolacima.



< Poruku je uredio canim -- 17.8.2012 2:40:15 >

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 1871
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 11:07:47   
Amam
Ima li ideja za danas...

Mi smo konacno kuci veceras zajedno na iftaru,a imat cemo begovu corbuu,krompir i teletinu ,desert sljivopita user posted image

Ja ove godine za bajram pravim samo oblatne i kuglice,jer aBd drugi dan idemo na more,pa da mozemo i ponijeti user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 1872
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 12:06:31   
*pcelica*
Mi smo sinoc iftarili: Domacu supu s knedlama ( kaze Atija kakav si mo ovo hljeb stavila u tanjir user posted image )
rolat od mljevenog mesa, przeni krompirici, carska mjesavina s vrhnjem, salata, lubenica, oblanda rolat i jos raznog voca

Evo i slika oblande
user posted image

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1873
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 12:28:33   
Lejla Ka
Halalite, vjerovatno je po milioniti put. Ne mogu da nađem recept za one maslenice sa piletinom i prelivom od gljiva. Hvala.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1874
   RE: Sehuri/Iftari
17.8.2012 13:30:07   
Amam
Znam da je malo OT ali juce sam u Bingu nasla "konzum" cokolade za kuhanje 300 gr 2,55Km,pa eto vjerovatno svima trebaju sad za bajrama user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *